IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

    Аз това ви го казах преди два месеца.Без доктори хората ще живеят много повече.Преди години отивам на профилактичен преглед служебно щото аз по доктори не ходя и хапчета не пия...Смятам че Бог по добре от мен знае колко и как да живея...Та гледа ме един доктор с един компютър вътрешните органи и по едно време ми казва имате живак в левия бъбрек...Щях да падна от коня яко ме напуши на смях.А той ми вика що се смееш опасно е може да имреш.Аз го изгледах и му викам ти да не си безсмъртен.Той завалийката не очакваше и започна да ми дърдори колко съм безотговорен.Викам му пиши каквото имаш да пишеш глупости не ми се слушат...Сбъркал си адреса.Аз на лекарски рекет не се подавам.Аз съм в Божиите ръце страх от смъртта нямам когато Бог ме повика веднага се измивам обличам новите дрехи и се явявам да ми възложи следващите задачи...Оня онемя...
    Миналата седмица ходих на 4 доктора. Изписаха ми 12 илача. Взех само 1. На една докторица и се смях и тя вика какво смешно има. Тез хапчета няма да ги пия. (Имам си 5 хапчета, намалих ги от 14, ти искаш пак 14 да станат. Аз искам да станат 4, 3, ако може хич - това са ми мислите).
    Ама те не вредят, помагат, успокояват. Добре пиши и в кофата рецептата. Не съм и гледал какво ми изписва.
    Една ревматоложка даже и не ме погледна и почна да пише, викам какво пишеш. Ами тя колежката ми каза какво ти има, аз четох за болестта ти !?!?.
    Само за пари си ме прехвърлят, че им казах и какви допълнителни изследвания да ми пуснат, че бяха забравили. (Аз за това ходя).
    Имам конюнктивит и една ми вика да не си с корона и се дръпна уплашено . Ама и доктори си имаме
    Last edited by bota156; 25.05.2020, 16:05.
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
      Поствам нещо, което съм копирала от ФБ.

      "Чакай да ти кажа нещо много, много интересно. В събота отиваме на гости на едни приятели. Мъжът има погребална агенция от 20 години и го питам как са нещата и той ми казва: няма да повярваш. Казва: за два месеца винаги в целия ни град се движим около 520 погребения без пандемия, без нищо. Сега, от както сме в карантина, за същия период от два месеца имаме 150 броя. И аз го гледам опулено и го питам как така, защо... И той ми казва: защото машината за трупове ( болниците) не работят .... няма операции, няма точене на здравна каса и няма умиращи.... както искаш така ме разбирай.... Бях в шок от разликата в цифрите.... та пандемията е супер... спаси доста хора."
      Аз това ви го казах преди два месеца.Без доктори хората ще живеят много повече.Преди години отивам на профилактичен преглед служебно щото аз по доктори не ходя и хапчета не пия...Смятам че Бог по добре от мен знае колко и как да живея...Та гледа ме един доктор с един компютър вътрешните органи и по едно време ми казва имате живак в левия бъбрек...Щях да падна от коня яко ме напуши на смях.А той ми вика що се смееш опасно е може да имреш.Аз го изгледах и му викам ти да не си безсмъртен.Той завалийката не очакваше и започна да ми дърдори колко съм безотговорен.Викам му пиши каквото имаш да пишеш глупости не ми се слушат...Сбъркал си адреса.Аз на лекарски рекет не се подавам.Аз съм в Божиите ръце страх от смъртта нямам когато Бог ме повика веднага се измивам обличам новите дрехи и се явявам да ми възложи следващите задачи...Оня онемя...

      Коментар


      • Сега вече я втасахме:
        "Коронавирусът се предава само от човек на човек в интимен контакт. Това обяви в интервю за предаването на bTV "Тази събота" доц. Андрей Чорбанов, ръководител на департамент "Имунология" в Института по микробиология към БАН."

        Коментар


        • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
          Поствам нещо, което съм копирала от ФБ.

          "Чакай да ти кажа нещо много, много интересно. В събота отиваме на гости на едни приятели. Мъжът има погребална агенция от 20 години и го питам как са нещата и той ми казва: няма да повярваш. Казва: за два месеца винаги в целия ни град се движим около 520 погребения без пандемия, без нищо. Сега, от както сме в карантина, за същия период от два месеца имаме 150 броя. И аз го гледам опулено и го питам как така, защо... И той ми казва: защото машината за трупове ( болниците) не работят .... няма операции, няма точене на здравна каса и няма умиращи.... както искаш така ме разбирай.... Бях в шок от разликата в цифрите.... та пандемията е супер... спаси доста хора."
          Не ти трябва Фейсбук. Там информацията не винаги е надеждна.
          Информацията обаче от НСИ в случая говори същото:

          През първата седмица на 2017та са починали 3140 човека. С над 50% ПОВЕЧЕ от нормалното. През втората седмица на януари 2017та умират още повече-3189 души.Така продължава целият януари- 2782, 2601, 2501 починали.
          Тази година януари умират седмично както следва:2064,2237,2142,2344,2401 души седмично. От началото на март още ПРЕДИ да се въведат някакви мерки) смъртността пада на 2008, 2033, 2006 човека седмично, а вече е под 1900 човека.
          И не е чудно, че и погребалните бюра са усетили, че при измислената "пандемия" сега у нас умират много по-малко хора.
          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Поствам нещо, което съм копирала от ФБ.

            "Чакай да ти кажа нещо много, много интересно. В събота отиваме на гости на едни приятели. Мъжът има погребална агенция от 20 години и го питам как са нещата и той ми казва: няма да повярваш. Казва: за два месеца винаги в целия ни град се движим около 520 погребения без пандемия, без нищо. Сега, от както сме в карантина, за същия период от два месеца имаме 150 броя. И аз го гледам опулено и го питам как така, защо... И той ми казва: защото машината за трупове ( болниците) не работят .... няма операции, няма точене на здравна каса и няма умиращи.... както искаш така ме разбирай.... Бях в шок от разликата в цифрите.... та пандемията е супер... спаси доста хора."

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

              Линк? За “патоанатомите”? От кои държави? ЕЖК? As usual ...
              Два или три пъти вече е пускан, леля, първоначално от alex1001111, ама вие такива информации и от упор не виждате, ослепявате и оглушавате.

              Айде и четвърти път за теб, леля, но и ти няма да го видиш и чуеш...
              А да ме обвиняваш, че пускам лъжлива или, най-малкото, неподтвърдена информация – точно аз, и то "както обикновено".


              Дами и господа, чуйте интервю на председателя на Българското дружество на патологоанатомите д-р Стоян Алексов! С информация и позиция от името на всички патоанатоми на Европа.

              https://www.youtube.com/watch?v=QmnapGB4CBY
              Най-важното е в първите пет минути, звукът на питащия е много слаб, но на председателя е нормален.



              П.П. Леля,
              за твое улеснение, щото може да си и глуха вече, давам транскрипция на някои думи на уважаемия патоанатом:

              Най-важните изводи,единодушно направени на видеоконференция на патологоанатоми от цяла Европа:

              -- Направените аутопсии НЕ потвърждават, че този вирус е смъртоносен.
              -- Няма разлика мужду "починал от Ковид-19" и починал от сезонен грип.
              -- Няма починал от коронавирус.
              Повторено два пъти от д-р Алексов!

              Това може да се чуе още в първите пет минути на интервюто.

              Малко по-нататък може да чуете мнението му за, цитирам, абсолютната манипулативност на представената информация, няма нищо общо с реалността, край на цитата.

              Той също така, както е казано и по-надолу във форума, подчертава манипулацията на представяне на починалите СЪС коронавирус като починали ОТ коронавирус.

              Пагоанатомите в света са под натиск невярно да обявяват смърт от Ковид-19, каквато няма никъде, нито един не е умрял от Ковид-19.

              СЗО няма фактологически данни и право да обявява брой на "умрелите от Ковид-19", а още повече пандемия, защото патологоанатомите не са открили нито един. СЗО не иска да се правят аутопсии на "починали от Ковид-19", ясно защо.
              Поведението на СЗО с обявяване на пандемия и нейната пропаганда е престъпно, подписва се с две ръце под това.

              "Такава реклама на един вирус никога не съм виждал."
              "Това не е епидемия от вирус, това е епидемия от насаждане на страх."
              "Работата в болниците намаля с около 80-90% след обявяване на извънредното положение."
              "Ваксина от РНК-вирус няма да има, това е сигурно."
              "Това не е медицина, това са безобразия". Накакъв в САЩ бил бутнат от автобус, черепно-мозъчна травма, след 4 дена в безсъзнание в болницата умира... познайте от какво? Познахте, със Ковид и, ама разбира се, от Ковид
              "Това е уникална простотия, с този коронавирус."
              И т.н., и т.н.
              Last edited by X_Y; 25.05.2020, 10:15.

              Коментар


              • Предполага се, че при пандемия болниците би трябвало да са по-заети.
                Пък в Щатите за април уволнили 1 400 000 здравни работници. Поради липса на работа.
                https://www.cnbc.com/2020/05/08/thes...pril-2020.html

                То и у нас болниците взеха пари от Здравната каса на аванс поради липса на дейности и май няма да го връщат.

                Пандемия – и празни болници...
                Хъм... Нещо не ми се връзва.

                Къде си скрила труповете, лельо?!

                Коментар


                • Финансовата операция, тролене по темите, явно е много доходоносна. Пък и също е показателна. Да речем, за много неща.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Колко са тези, дето са загубили "половината си пари и имоти"? Само някакви тъпчовци, които и без това са щяли да ги загубят


                    Аре стига глупости и истерия, няма ли да се кротнеш. Внимавай, че това ти вреди на здравето повече от карантината

                    Ти наистина имаш проблеми с разбирането на простички текстове.
                    Не съм казал, че някое е загубил .... , попитах опонента си дали би бил готов да даде половината си пари и имоти. Това е по повод твърдението му, че животът няма цена и обществото трябва да плати милиарди за всеки човешки живот. Ама обществото не го прави. Факт.

                    Един въпрос към теб. Занимаваш ли се с форекс? Щото това би ми обяснило много неща относно мисловния ти процес.
                    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Колко са тези, дето са загубили "половината си пари и имоти"? Само някакви тъпчовци, които и без това са щяли да ги загубят


                      Аре стига глупости и истерия, няма ли да се кротнеш. Внимавай, че това ти вреди на здравето повече от карантината


                      Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                      И питай твоя габровски приятел, дали е готов да се раздели с половината си пари и имоти за да могат двама 75годишни, трима 76годишни, четирима 77годишни и т.н. абсолютно неизвестни за него човека, да поживеят още месец?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                        Именно де. Не опираме до аз и ти, ами до оня и тоя

                        Демек обществото някак си трябва да реши дали оня или тоя да живее. Дали тея с хроничните заболявания за които вирусът е смъртоносен или онея дето имат неотложна нужда от операция.

                        Има едно нещо което спира навлизането на автономните автомобили. И знаеш ли кое е то. Че понякога ударът е неизбежен. И изкуствения интелект трябва да реши кой да живее и кой да умре. Гадно - а. Та и така с обществото - някой трябва да реши кой да живее и кой да умре.
                        Да. И не само тоя казус. Говоря и за въздействие върху психиката, върху имунната система, върху икономическото положение, което може да доведе до убийства, самоубийства или застрашаващи живота заболявания.
                        И нямам предвид конкретни хора, за които трябва да се реши дали да живеят или да умрат, говоря по принцип да се претегли и да се изчисли, така че обществото като цяло да претърпи по-малки щети.
                        А когато опре до конкретика, почти винаги се взема решение в полза на застрашения индивид. Такъв е механизмът на взаимопомощ в човешкото общество.
                        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение
                          .....И нали пастирът отива да търси едната заблудена овца, като оставя стадо от сто други овци?.................
                          Само ако има голяма вероятност стадото да остане цяло, докато търси заблудената овца. Ако прецени, че е опасно да ги остави, то първо ги закарва до обора или кошарата, затваря ги там и едва тогава отива да търси овцата.
                          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                            Хайде пак Аз, Ти. Не говоря за това как АЗ или ТИ ще приемем някакво решение на обществото за конкретен случай. Нито пък ми се дискутират "мерките" и тяхното нарушаване.
                            Въпросът ми е за това, каква цена е готово да плати обществото за да осигури няколко месеца живот на 100-200 души. И дали в тази цена освен пари, няма да влязат и човешки животи на други хора, които ще загинат заради "мерките".
                            Именно де. Не опираме до аз и ти, ами до оня и тоя

                            Демек обществото някак си трябва да реши дали оня или тоя да живее. Дали тея с хроничните заболявания за които вирусът е смъртоносен или онея дето имат неотложна нужда от операция.

                            Има едно нещо което спира навлизането на автономните автомобили. И знаеш ли кое е то. Че понякога ударът е неизбежен. И изкуствения интелект трябва да реши кой да живее и кой да умре. Гадно - а. Та и така с обществото - някой трябва да реши кой да живее и кой да умре.

                            Коментар


                            • .....И нали пастирът отива да търси едната заблудена овца, като оставя стадо от сто други овци?.................
                              И това ще мине ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                                Спомняш ли си филма "Марсианецът", в който по погрешка при излитане забравиха един член на екипажа, който го мислеха за мъртъв, а той се оказа жив. Да, филм е, и да - пълна измислица, но в този филм показаха как цялата световна общност се мобилизира и похарчи милиарди,
                                .............................
                                Всичко това се нарича ХУМАННО ОБЩЕСТВО, в което всеки е готов на някаква макар и малка саможертва в името на спасяването на дори и един единствен човешки живот. Аз това го приветствам и сигурно го приветстват 99% от всички хора на земята.
                                и дрън дрън ярина....
                                Разправя ми филмчета, героични, саможертвени даже! Направени в една страна, където ако нямаш пари да си платиш лечението и нямаш достатъчно голяма медицинска застраховка, те оставят на улицата да умреш като куче или в най-добрия случай да пукнеш в някой приют на Армията на спасението.
                                И ми ги говориш тия работи с апломб и увереност на дърт комунист. Щото тия идеи са комунистически. В Щатите не правят това, което ти прокламираш. Милионер-комунист. Ха!
                                И както казвам за десети път, да чуят и глухите.... в цената влизат и други животи. На други хора. В случая на тези, на които им е отказано лечение и са умрели от инфаркт, инсулт или бъбречна недостатъчност. Защо ТИ, Матеев, защо ТИ осъждаш тези хора на смърт? С какво право? Това морално ли е?

                                Нас, офицерите са ни учили в боя да преценяваме стойността на живота на войника, на подразделението и понякога в името на изпълнението на по-важната задача, да жертваме войник, подразделение или нас самите.
                                Ако сме командири на дивизия в отбрана и противникът пробие отбраната в даден участък и въведе в него например танкова бригада или полк, това би застрашило живота на цялата дивизия и тогава командирът заповядва на противотанковия резерв, например противотанковият дивизион, да се разположи на позиции в учатъка на пробива и да унищожава противниковите танкове без дори да помисля за оттегляне. Този дивизион командирът ще го пожертва до последния човек, за да даде шанс на другите да се оттеглят и да заемат отбрана на други позиции. И противотанкистите изпълняват заповедта с ясното съзнание, че ще бъдат пожертвани.

                                И не ми разправяй героични американски филмчета. Те са измислица. Истината в Америка е, че животът има цена. Пък и не само в Америка.
                                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X