IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
    Памучна маска с два слоя полиестерна кърпа ако е достатъчно стегната постинга FFP2 eфект или почти N95 - Домашна маска с 93% процента филтрация до 0.3 микрона
    0.3 микрона са 300 нанометра
    Coronaviruses have virus particles that measure approximately 120 nm (нанометра) in diameter.
    Да припомня, N95 ще предпази от кихане или кашляне, но не и от говорене от заразен човек, който е наблизо.

    Най-лошо е да пазаруваш в края на деня, когато вирусите са паднали по пода в магазина, ти ги полепваш с обувките си и ги вкарваш в колата или у вас .....нали ???
    Last edited by hazard; 08.04.2020, 01:20.

    Коментар


    • Памучна маска с два слоя полиестерна кърпа ако е достатъчно стегната постинга FFP2 eфект или почти N95 - Домашна маска с 93% процента филтрация до 0.3 микрона

      https://www.dailymail.co.uk/news/art...made-PPEs.html


      Имаго и в бизнес инсайдър ама в деили меил има снимка и на машината за тестовете, чакаме да пуснат дизайна доколкото разбрах ще опен
      Last edited by marketleverage; 08.04.2020, 00:46.
      mWPCloud.com

      Коментар


      • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


        Поверието и преданията са водещи при хора от типа на феите /пардон - знахарите..., но аз не правя разлика между тях... /...

        Всъщност, на Витоша, примерно - над 1500 м.н.в. - нещата се развиват с месец и нещо, по-късно от 24 юни /Еньовден/... Лечебните свойства би трябвало да са същите, ако не - и по-добри, предвид липсата на замърсяване при голяма надморска височина...
        Е да, билки - само от балкана, иначе не ги броя, Сигурно е че има и разни из полята, но нямам навика да бера оттам

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

          Имам наследство от единия дядо няколко книги с билки, но бера само най-тривиални - мащерка, риган, кантарион...познавам и други, селивряци, подбели маточини, т.н,, дано не се налага да ги търся, Знам, че имаме много билки, но се учудих, че има поне 77 които може да са готови за събиране само в Еньовден, защото и е още началото на лятото
          Тази година може да наречеш някоя половинка против короната

          Поверието и преданията са водещи при хора от типа на феите /пардон - знахарите..., но аз не правя разлика между тях... /...

          Всъщност, на Витоша, примерно - над 1500 м.н.в. - нещата се развиват с месец и нещо, по-късно от 24 юни /Еньовден/... Лечебните свойства би трябвало да са същите, ако не - и по-добри, предвид липсата на замърсяване при голяма надморска височина...

          Коментар


          • 14 400 болни,
            1 232 умрели
            830 критични
            260 умрели за деня...
            Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
            Защо мислиш, че това са числа отнасящи се за коронавирус?
            За каквото и да се отнасят, същите числа преди месец са били:
            168 болни,
            0 умрели
            0 критични
            0 умрели за деня.

            П.С. Гъша хуйня, викаш..?
            Last edited by Ender; 07.04.2020, 23:46.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
              Във Франция па става нещо, ама Барбарона не разяснява.

              Последните няколко дни уж включваха умрели от старчески домове от преди, дето не са били диагностицирани досега. Предполагам и днес е същото иначе скок от 900 на 1400 умрели не се връзва след 2-3 седмици карантина.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                Преци, лечебните растения в България са над 700 вида. Сигурно ако се напъна, може и да набера 77 бурена за един ден, но ще трябва да си нося определителя. Обаче аз, както знаеш, съм доволно мързелива. На този ден откъсвам 7 билки и половина, като ударението е на половината, защото според поверието, тази половин билка ще лекува най-тежките болести.
                Наздраве!
                Имам наследство от единия дядо няколко книги с билки, но бера само най-тривиални - мащерка, риган, кантарион...познавам и други, селивряци, подбели маточини, т.н,, дано не се налага да ги търся, Знам, че имаме много билки, но се учудих, че има поне 77 които може да са готови за събиране само в Еньовден, защото и е още началото на лятото
                Тази година може да наречеш някоя половинка против короната

                Коментар


                • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                  Мдааааа......Като им гледам цифрите и ги насложа за България е горе-долу като да имаме :
                  14 400 болни,
                  1 232 умрели
                  830 критични
                  260 умрели за деня...
                  Интересно ми е ,ако тези цифри бяха наистина за България (Пази Боже!),какви щяха да са коментариите в тази тема......

                  https://www.worldometers.info/coronavirus/
                  Защо мислиш, че това са числа отнасящи се за коронавирус?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                    Мдааааа......Като им гледам цифрите и ги насложа за България е горе-долу като да имаме :
                    14 400 болни,
                    1 232 умрели
                    830 критични
                    260 умрели за деня...
                    Интересно ми е ,ако тези цифри бяха наистина за България (Пази Боже!),какви щяха да са коментариите в тази тема......

                    https://www.worldometers.info/coronavirus/

                    2018 бях пред дилема: да остана в Белгия, или да се върна. Зная, че нещата винаги следват своя ред, независимо от нашите колебания...

                    Поне в западната част на страната правЕШЕ впечатление спокойствието на местните... Мисля, че ние му казваме "олимпийско" /но това май не е точно/... Тия са си общество от неразделни! Сигурен съм, че заведенията са останали отворени. Ми тия - буквално постоянно са там! Темите им не свършват никога! Белгийската бира си я знаемЕ!

                    Те са патриоти до мозъка на костите си и /предполагам/ - обидно е за тях един вирус да ги отклони от проблемите на деня...

                    Да де, ама фактите показват друго... /не им мисля лошото, но как можеш да кажеш нещо на човек, в двора на когото задължително има Национално знаме?..., т.е. - той се идентифицира с обществото и няма как да го видиш изолиран..., т.е. фразата на поета: "ако би бегали - да мрем по-добре!" - е като че точно на мястото си - и за нашите опълченци..., но и за белгийците/...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


                      Един доктор дето лекуваше алтернативно (антибиотици само в краен случай), препоръчваше в началото на грип ударна доза витамин С чрез фрешове.

                      Изцеждаш 1 портокал, 1 грейпфрут и 1-2 лимона и подслаждане с мед. Може и леко подгряване за да се стопи меда. И пиеш бавно. С лъжичка сърбаш като супа леко полека. Ама не било препоръчително за хора със слаб стомах. А що се приема бавно, не питах доктора, ама предполагам за да се усвоява по-добре. При първите грипни симптоми ми действа много добре и го пресича в повечето случаи.


                      А иначе сега модерно е смутита (вместо фрешове). В блендера се слагат някакви зелени листа - маруля, рукола, магданоз, коприва, киселец, спанак, етц там каквото има сезонно под ръка. Слагат се и плодове - нарязани на резенчета или ако са цитруси се късат там на резенчета. Добре е да има някой цитрус вътре щото са най-богати на витамин С. Но ябълки, киви, банани и всякакви други става. Може и 1 лъжица мед за допълнително подслаждане. Налива се вода да се напълни блендера до половината. Пускаш да се надроби всичко и пиеш сутрин вместо закуска и с него караш до обяд.

                      Може и джинджифил малко и каквото още се сетиш плод или зелен листен зеленчук.
                      Ето за греипрфрут имуностимулиращото му действие (статията е от 2019 не са го писали за короната)

                      Действие и приложение. Плодовете на грейпфрута се отличават с високо съдържание на витамин С, антиоксиданти, минерали и други витамини. Той притежава имуностимулиращо, антиоксидантно и антивирусно действие.



                      Сокът от грейпфрут в комбинация със сок от лимон действа тонизиращо и ободряващо. Използва се при умора и първи симптоми на простуда и грип. Доказано е противовирусното действие на грейпфрута, особено добър ефект има срещу инфлуенца вирусите. Горчивата му съставка - марингин тонизира организма и засилва естествените му съпротивителни сили. Екстракт от плодовете на грейпфрут влиза в състава на хранителни добавки, които се използват като имуностимулатори и противовирусни продукти.
                      Прочети още на: Грейпфрут - растението с противовирусно действие | Puls.bg - https://www.puls.bg/bilki-c-19/greip...istvie-n-36407


                      https://www.puls.bg/bilki-c-19/greip...istvie-n-36407
                      mWPCloud.com

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                        77, има ли толкова много различни модели на този ден?
                        Преци, лечебните растения в България са над 700 вида. Сигурно ако се напъна, може и да набера 77 бурена за един ден, но ще трябва да си нося определителя. Обаче аз, както знаеш, съм доволно мързелива. На този ден откъсвам 7 билки и половина, като ударението е на половината, защото според поверието, тази половин билка ще лекува най-тежките болести.
                        Наздраве!
                        Last edited by tnm; 07.04.2020, 23:19.
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                          Всъщност, в Белгия нещата изглеждат много по-зле.
                          Мдааааа......Като им гледам цифрите и ги насложа за България е горе-долу като да имаме :
                          14 400 болни,
                          1 232 умрели
                          830 критични
                          260 умрели за деня...
                          Интересно ми е ,ако тези цифри бяха наистина за България (Пази Боже!),какви щяха да са коментариите в тази тема......

                          https://www.worldometers.info/coronavirus/
                          Last edited by retro_69; 07.04.2020, 23:10.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            Мдъъ, Властелина на пръстена ... Вярно, там се споменаваше, че ръцете на краля са ръце на лечител.

                            По нашите географски ширини значението на Еньовден и брането на билките точно на този ден е друго. Дори самата еньовска роса, както и гергьовденската, са лечебни. Много е важно да избегнеш слънцето, щото като те напече, трудно се ходи из поляните да се берат седемдесет и седем билки и половина
                            Аз незнам чак толкова билки не че ако реша не мога да се образовам ама по скоро нещо набързо за основните неща със сигурност няма да тръгна да си бера сам
                            mWPCloud.com

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                              Зехтинът е за снобарите ... сега сериозно- пробвай поне веднъж да го замениш с шарлан... Уникално е - има аромат на печен слънчоглед...

                              Малко силно казано. Зехтинът има антиосидантно действие, а това няма връзка със снобите...

                              Зехтинът, в страните от Средиземноморието наричат лечебен нектар, кехлибарен еликсир, течно злато...

                              Смята се, че зехтинът играе ролята на ежедневен лечител и това е от хилядолетия.

                              Думите на Хипократ „Нека храната бъде лек и лек да е храната“ се отнасят за зехтина още от античността..., а богинята на мъдростта Атина принася маслиново дърво в дар на новооснования едноименен град, за да носи здраве и благоденствиe на гражданите му...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Dragodanov Разгледай мнение
                                От два дни излизан навън и използвам ето тази маска:

                                [ATTACH=CONFIG]n3576372[/ATTACH]

                                Най сетне нашлись...Намерихме се и.....се разбрахме! Открих подходящата респираторна маска! Въобще не ми пука, че с нея приличам на угоен Дард Вейдър.
                                Готовите за биологичната война те поздравяваме Честито

                                Нали P3 или филтър с P3 си сложил ако не трябва ти предфилтър P3

                                mWPCloud.com

                                Коментар

                                Working...
                                X