IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Пак да видим цифрите ,ако разбира се не сте писали по темата.

    Държавите с най - голям процент смъртност в Европа.

    От 9 до 13 процента.


    Италия 12.7
    Великобритания 12.1
    Холандия 11
    Белгия 11.1
    Франция 10.3
    Испания 10.1
    Швеция 8.7

    https://wuflu.live/


    Един бърз анализ без много големо умуване.
    Високата смъртност тук се дължи основно че бяха изпуснати нещата. И все пак пандемията трябваше да почне от някъде. Италия беше идеалното място . Относително голямо население, ядрото на Европа но и един от нейните портали относно предвижването на потоци хора към Европа , и достатъчно обвързана цяла Европа. Вероятно най - голямата зимна туристическа и културна дестинация в Европа Специфична народопсихология с която Италианците са прословути.

    Както се вижда държавите са ядрото на Европа и като цяло Шенгеското пространствено. Държави които стоят по в периферията примерно географски независимо че са членове на Шенген като Гърция попадат извън класацията . Португалия в известен смисъл също седи в леко в страни и им време да приложи мерки докато Италия Испания вируса върлуваше. Източна Европа също си е периферия и я няма в класацията. Скандинавските държави там народопсхилогията е доста по различни от Южнаците това също оказва влияние върху разпространението Пък хората не горят от желание да ги посещават зимата с туризъм или с някаква друга цел . И разбира се лидери в тройката се оказаха държавите Великобритания и Холандия и които в началото избраха да градят есвестен имунитет на популацията , но както се вижда имунитета си има цена. От скандинавските държави и Швеция е рекордьор с лежерния си поход

    На другата крайност е Германия но там освен че северна държава и по принцип нямаме чак такива социални контакти вероятно и немската педантичност си оказва влияние за спазване на правила относно карантината. А защо пък цифрите са все пак чак толкова ниски , от Германия ще се очаква пак да развърже кесията определено, има защо да не са особено високи.
    Last edited by Todor Sabev; 10.04.2020, 17:05.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
      ставаше дума за матейчо ...ама кво значение има
      Съжалявам за агресивността си; зачудих се наистина, че от теб чух тази критика.

      Агресивността е полезна, но трябва да се държи под собствен контрол.

      Mea culpa, изпуснал съм я!
      Last edited by 78-10; 10.04.2020, 16:55.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
        В Китай Втората Вълна започна в град който почти не е засегнат от Първата.Въведена е карантина - пълна изолация - и един член от семейството да излиза веднъж на 3 дни за да пазарува!

        Не знам откъде ви се привиждат позитивни сценарии преди лятото на 2021!Дори няма и сериозни намеци от сериозни държави като не включвам изхвърлянията на пишман-арийци и слепи викинги(като чехи,австрийци и датчани).Освен ако не са герои от сценария за удавяне на Европа по подобие на чумата в Англия от 14-и век.
        Чехите са с маски на публични места австрииците на закрито , с маски ще се излиза по бързо
        mWPCloud.com

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

          Me? I am cursing you, people(?), all the time.

          I am fighting for my own freedom... but you'll never understand that, and what's freedom too.
          ставаше дума за матейчо ...ама кво значение има
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
            Да - конечно!Както казваше Андрей Зубов в любимия ми руски сериал....

            Животът Манков, е една Игра чийто правила се променят се само и единствено за глупаците .

            Пиша го защото си голям, разумен и ще ме разбереш !
            Мерси, мерси и благодаря!

            С това се познаваме хората.

            Коментар


            • Да - конечно!Както казваше Андрей Зубов в любимия ми руски сериал....

              Животът Манков, е една Игра чийто правила се променят се само и единствено за глупаците .

              Пиша го защото си голям, разумен и ще ме разбереш !
              Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

                Ако е от старите с хобота и активен въглен,си го запази!Освен че издържаше без профилактика няколко часа,не пречеше и на стрелбата с автоматичен огън защото стъклата му бяха плоски и не пречеха на прицелването.
                Точно така, SPART, от тях е, филтърът е в мешка през рамо.
                Имам четири, взети за моето семейство ей така, за всеки случай...
                Единият от семейството го няма, та противогазът е свободен.

                ПП. Не, имам пет, единият резервен – пак за всеки случай
                Last edited by 78-10; 10.04.2020, 16:41.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение
                  ...Продължавам да подарявам изправен военен противогаз...
                  Ако е от старите с хобота и активен въглен,си го запази!Освен че издържаше без профилактика няколко часа,не пречеше и на стрелбата с автоматичен огън защото стъклата му бяха плоски и не пречеха на прицелването.

                  Но ако е от ония черните със дихателя отстрани,го подарявай.Ползвателя му след 10-тата минута умира от задушаване дори и от военна димка,респиратора отива на боклука,а стрелбата поради извитите стъкла е напълно неточна - т.е ако не се задушиш те разстрелват еднозначно и без отговор!


                  Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                    .... to yourself first
                    Me? I am cursing you, people(?), all the time.

                    I am fighting for my own freedom... but you'll never understand that, and what's freedom too.
                    Last edited by 78-10; 10.04.2020, 16:35.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                      Истинският диктатор по душа никога няма да го признае или даже поставя въпрос – просто защото той не е диктатор, според него, а се бори за доброто на хората, подтискайки неправилните хора.

                      Както тук формулира един колега: Safety first, people second.
                      Или – голяма изначална ограниченост и проста/шка математичност (Матеев, здравей!), поддържана вътре в него и от това, че той "желае доброто на другите".
                      .... to yourself first
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                        Аз пък заклет пушач и твърд привърженик на забраната за пушене в каквито и да е затворени пространства,включително и дома....Явно съм някакъв фен на забрани и ограничения...Сигурно от мен щеше да излезе не лош диктатор.....:p
                        Истинският диктатор по душа никога няма да го признае или даже поставя въпрос – просто защото той не е диктатор, според него, а се бори за доброто на хората, подтискайки неправилните хора.

                        Както тук формулира един колега: Safety first, people second.
                        Или – голяма изначална ограниченост и проста/шка математичност (Матеев, здравей!), поддържана вътре в него и от това, че той "желае доброто на другите".
                        Last edited by 78-10; 10.04.2020, 16:20.

                        Коментар


                        • Обикновено, влизайки в къщи след мотаене навън, първо си мия ръцете.
                          Е, сега с тази ваша паника, го правя три пъти по-рядко – да видим кво ше стане (знам, кво нешестане). Че никога сам няма да сложа маска в подобна ситуация, е ясно. Продължавам да подарявам изправен военен противогаз, прочее – за желаещите.

                          Но, както и преди се жалвах, продължава да ме яде как хората (хора?) за нищо и никакво се отказаха от наx-елементарното си човешко – лицето.

                          Станаха с маймунски изглед, със свински зурли по свое желание. Нека! (моля за извинение истинските маймуни и свине)
                          Не можеш да чуеш какво говорят... блъф-фррмм-блл.. не че има значение, де. По-внимателно бих слушал шимпанзе, ако може да говори.

                          Горчиво съм доволен, че мизантропията ми (омраза или пренебрежение към "хората") се подтвърди така несъмнено.
                          Last edited by 78-10; 10.04.2020, 16:26.

                          Коментар


                          • В Китай Втората Вълна започна в град който почти не е засегнат от Първата.Въведена е карантина - пълна изолация - и един член от семейството да излиза веднъж на 3 дни за да пазарува!

                            Не знам откъде ви се привиждат позитивни сценарии преди лятото на 2021!Дори няма и сериозни намеци от сериозни държави като не включвам изхвърлянията на пишман-арийци и слепи викинги(като чехи,австрийци и датчани).Освен ако не са герои от сценария за удавяне на Европа по подобие на чумата в Англия от 14-и век.
                            Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                              Аз пък заклет пушач и твърд привърженик на забраната за пушене в каквито и да е затворени пространства,включително и дома....Явно съм някакъв фен на забрани и ограничения...Сигурно от мен щеше да излезе не лош диктатор.....
                              Мек си, не ставаш за диктатор, тук трябва някой като Матеев, дето да избие всички олигофрени, които спорят с него и не му признават, че смъртността от вируса в Холандия беше 99,5%, ма слезе (след мерките) на 90% - чумата на 21 век, истина ви думам А ти, не та не, спориш с простаците и олигофрените, че и се мъчиш да ги вкараш в правата вяра.
                              Наздраве, сядам да си дочета Капитал и паля колата за село
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Айде пак, глупости - аз съм заклет нешушач, и колкото сиганли съм пускал за неспазване на забраната, сигурно толкова години нямаш като емигрант. Ей, ама що се буташ в графа тролове, идея си нямам
                                Аз пък заклет пушач и твърд привърженик на забраната за пушене в каквито и да е затворени пространства,включително и дома....Явно съм някакъв фен на забрани и ограничения...Сигурно от мен щеше да излезе не лош диктатор.....

                                Коментар

                                Working...
                                X