IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

    Никакви случайни тестове, правени целево в определени групи население, за които има основателни съмнения, че има заразени, не може да покаже вярната картина.
    Тестовете нито лекуват, нито отменят факта, че човечеството ще се запознае масово с още един от многото леки грипоподобни вируси, който даже е по-малко заразен и смъртоносен от сезонния грип.

    За да се каже, че сме се избавили от "този страшен смъртоносен ужасен заразен вирус, всички ше омрем", той трябва да бъде избит до крак, до последната една останала бройка. А това е невъзможно.
    Но не виждам проблем човечеството да носи в тялото си още един от стотиците видове вируси, нормално съществуващи от памти века в тялото на човека.

    Коментар


    • Ако дойдеш после дали ще те пуснат да се върнеш в Мадри(д)

      Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

      Лошо. Катерим май кривата. И сега какво? Да купувам ли билет за лятото? Скоро няма да се отървем от гадния бацил.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
        Toчно това искам да ти кажа, иначе не си по-различен от шуменския фелдшер, който направи сеира в селата там.
        А предишния "рекорд" беше с близо 2500 теста - та не минава тая глупост.

        Бате Пешо, те може да се ме 'аресали, ама бяха много черни и дебели. Не са от моя таргет
        Никакви случайни тестове, правени целево в определени групи население, за които има основателни съмнения, че има заразени, не може да покаже вярната картина.
        Това единствено може да стане чрез ежеседмично тестване па представителна извадка от населението по методите на социологическите изследвания. и пак данните ще са доста приблизителни.

        Впрочем през зимата на 2019та година не е направено нито едно изследване за Ковид19, щото тогава не бяхме и чували за него. А дали не го е имало и тогава?
        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Ха честит нов скок на Гиго и сие

          Нов скок на заразените у нас: 112 са новите случаи на COVID-19 и пет жертви

          https://dariknews.bg/novini/bylgarii...hertvi-2229773
          Лошо. Катерим май кривата. И сега какво? Да купувам ли билет за лятото? Скоро няма да се отървем от гадния бацил.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

            Че щом не МИ помага, за какъв дявол да я нося? Да не искаш да кажеш, че трябва аз да нося маска, за да не може някой си "analog" да не се зарази?
            ...
            За да постигнат "рекорда" от 112 новозаразени са направени 2045 теста...

            Toчно това искам да ти кажа, иначе не си по-различен от шуменския фелдшер, който направи сеира в селата там.
            А предишния "рекорд" беше с близо 2500 теста - та не минава тая глупост.

            Бате Пешо, те може да се ме 'аресали, ама бяха много черни и дебели. Не са от моя таргет

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

              Не знам защо Габрово не го споменават в медиите, но е отразено в информационния сайт на този адрес:
              https://esribulgaria.maps.arcgis.com...4311295dce390f

              Бяха 9 заразени, от които 1 умрял и 6 излекувани. Тоест в болницата бяха останали само 2-ма човека. Сега обаче в сайта пише 15 заразени, без промяна на умрели и излекувани. Тоест в момента в болницата са 8 човека (6 нови), което отговаря на това, което го знам от вътрешната информация.

              Аз през цялото време съм знаел какви хора и колко има в болницата. Знам дори и квартала, в който е живял болния, или дори кой е той, ако е малко по-известен в града. Не съм писал във форума, защото тази информация е секретна, но да - знам я и винаги съм я знаел.
              Не винаги данните се подават на часа. Понякога влизат в статистиката на другия ден. Какво значение има дали са двама или 6 в болницата? Габрово е голям град, по-голям от Шумен, няколко човека в болница нищо не променят. Един на хиляда или един на 2000 е заразен. Голяма работа.
              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Ха честит нов скок на Гиго и сие

                Нов скок на заразените у нас: 112 са новите случаи на COVID-19 и пет жертви

                https://dariknews.bg/novini/bylgarii...hertvi-2229773
                Когато започнат да тестват по 10 000 дневно, тогава пък какви рекорди ще има....

                А иначе броят на умрелите седмично си е точно в границите характерни за времена БЕЗ ЗАРАЗА.

                Последните данни на НСИ сочат 1848 починали за 23тата седмица. Миналата година са били 1904. За 22 седмица са 1763 тази година и 1938 миналата. През 21вата са били 1841 тази и 1961 миналата.
                Къде са ви тук рекордите, та ми говорите за "страшната пандемия"?
                Защо не погледнете колко човека са умирали седмично през зимата на 2019та? За първите пет седмици на годината са умирали средно по 2640 души. Имаше ли тогава Ковид или нямаше? И защо не пискахте като ущипани девици тогава?

                Умирали са средно по 800 души ПОВЕЧЕ от сега. Над 40% ПОВЕЧЕ. Къде бяхте тогава? Къде беше тиквеното правителство, та не затвори болници, училища, паркове, стадиони, фирми, молове, кина, театри, ресторанти, дискотеки, обществен транспорт и всичко друго каквото се сетите?
                Айде стига сте пискали, че ми се повръща от ВАС!
                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                  Малък град?! И хората се познават... Габрово...
                  Че то в Каспичан не се познават, а той наистина е малък град.
                  Което не изключва възможността Матеев да е казал истината. Този път.
                  Не знам защо Габрово не го споменават в медиите, но е отразено в информационния сайт на този адрес:
                  https://esribulgaria.maps.arcgis.com...4311295dce390f

                  Бяха 9 заразени, от които 1 умрял и 6 излекувани. Тоест в болницата бяха останали само 2-ма човека. Сега обаче в сайта пише 15 заразени, без промяна на умрели и излекувани. Тоест в момента в болницата са 8 човека (6 нови), което отговаря на това, което го знам от вътрешната информация.

                  Аз през цялото време съм знаел какви хора и колко има в болницата. Знам дори и квартала, в който е живял болния, или дори кой е той, ако е малко по-известен в града. Не съм писал във форума, защото тази информация е секретна, но да - знам я и винаги съм я знаел.
                  Last edited by Mateev; 17.06.2020, 08:41.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение

                    Няма да ти мине в кратуната, че маската не помага на носещия я.
                    Вчера в магазина, некви дебели мазни лелки ми се бяха лепнали на врата, все едно ако се натъпчем на опашката, по-бързо ще върви. Завъртях се изкусно и се изкашлях мазно-мазно. Веднага изчезнаха на 2м дистанция Добре че касиерката ме познава, та не се стресна много.

                    п.п. честит ви нов рекорд - 112 / 5.
                    Че щом не МИ помага, за какъв дявол да я нося? Да не искаш да кажеш, че трябва аз да нося маска, за да не може някой си "analog" да не се зарази?
                    А пък рекордите зависят силно от броя на тестовете. Вече тестват над 2000 души дневно. А то процентът на заразени си е един и същ почти или малко намалява.

                    Например, за да бъдат установени на 6 април 18 нови случая на COVID-19, ден по-рано на 5-ти са направени 252 теста.( 7%) На 6 април пък направените тестове в лабораториите у нас (без частните – бел. авт) са 316 , на 7 отчетените новозаразени са 28(9%). През деня на 7 април са направени 496 теста, а от тях положителните на следващия ден са 16 (3%).

                    На 11 април в държавните лаборатории са направени 219 теста, а ден по-късно са отчетени 14 новозаразени (6%).

                    За сметка на това, когато положителните проби рязко скачат до около 50 на ден на 15, 16, 17 и 18 април (когато е най-вероятно да се проявят симптоми на заразените по Цветница) от данните се вижда, че броят на направените тестове осезаемо се е качил.

                    За да бъдат установени 34 новозаразени на 15 април, предходния ден в държавните лаборатории у нас са тествани 577 човека (6%) . На 16 април са доказани 53 случая на коронавирус, а ден преди това са направени 435 теста (12%). Доказано заболелите на 17 април са 46 души, като в предходния ден са тествани 636 човека(7%) .
                    https://www.svobodnaevropa.bg/a/30570975.html


                    Средният процент на открити новозаразени за посочените дни е 7%.
                    Та рекордът по-скоро е в броя на тестовете. За да постигнат "рекорда" от 112 новозаразени са направени 2045 теста...


                    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение

                      Няма да ти мине в кратуната, че маската не помага на носещия я.
                      Вчера в магазина, некви дебели мазни лелки ми се бяха лепнали на врата, все едно ако се натъпчем на опашката, по-бързо ще върви. Завъртях се изкусно и се изкашлях мазно-мазно. Веднага изчезнаха на 2м дистанция Добре че касиерката ме познава, та не се стресна много.

                      п.п. честит ви нов рекорд - 112 / 5.
                      Ми може да са те харесали що не им поиска

                      Коментар


                      • Ха честит нов скок на Гиго и сие

                        Нов скок на заразените у нас: 112 са новите случаи на COVID-19 и пет жертви

                        https://dariknews.bg/novini/bylgarii...hertvi-2229773
                        Last edited by Money; 17.06.2020, 09:58.

                        Коментар


                        • Некъде има ли инфо колко от зразените, умрелите и оздравелите, не са с
                          майчин език български?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                            Ами носи си маска бе! Кой ти забранява?
                            Няма да ти мине в кратуната, че маската не помага на носещия я.
                            Вчера в магазина, некви дебели мазни лелки ми се бяха лепнали на врата, все едно ако се натъпчем на опашката, по-бързо ще върви. Завъртях се изкусно и се изкашлях мазно-мазно. Веднага изчезнаха на 2м дистанция Добре че касиерката ме познава, та не се стресна много.

                            п.п. честит ви нов рекорд - 112 / 5.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
                              Да предположим, че Матеев казва истината. Малък град, познават се хората,
                              Малък град?! И хората се познават... Габрово...
                              Че то в Каспичан не се познават, а той наистина е малък град.
                              Което не изключва възможността Матеев да е казал истината. Този път.
                              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Да предположим, че Матеев казва истината. Малък град, познават се хората, трудно се пази тайна. Тогава излиза, че се крият умишлено бройки. Защо?... Ами първа хипотеза - заради туризма. Чисто кухо мислене на политик... Дай сега да нямаме проблеми, пък после... ще му мислим после.

                                Коментар

                                Working...
                                X