IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

    В интензивното не са обективни. Защото там повечето престояват малко дни. Целия цикъл на болестта е към месец. А тези в интензивното 80% ще са починали след два три дена. Обективни са тези в болница. А там имаме повече от удвояване за три седмици.
    Да, но само за случаите на приемане в болница с чисто грипоподобна симптоматика.
    ПП. А и тогава болният може да е болен от обикновения грип, макар и да има следи от ковид вируса.
    Но дали всичките, които отиват в болница, където след това в тях откриват коронавируса, са с грипоподобни симптоми? Мисля, че би трябвало да не са основен процент.

    Не знам, дали се изразих ясно.
    Last edited by R1a1; 22.06.2020, 12:24.

    Коментар


    • все по-малко хора се поставят на апаратно дишане, щото откриха, че всъщност може и да вреди
      при това се правят вливания с някакви глюкокортикостероиди, които според скорошно проучване повишават смъртността

      Коментар


      • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

        Докато не приведат числото на новооткритите така наречени заразени към числото на направени тестове, при които са открити тези заразени, кривата по време нищо не говори за разпространението на вируса.
        Днес казаха за бройката от около 350 теста, преди няколко дена бройката беше от над 2000 теста. Кривата на тези абсолютни числа, ако има един и същ процент от населението заразени, просто ще показва бройката направени тестове, и нищо друго.

        Числата на откарани в болница СЪС коронавирус също пряко зависи от бройката тестове.

        По-обективни са числата на тези в интензивно отделение и на умрелите.
        Защото ако си тежко болен, отиваш в болница без никаква зависимост от бройката тестове.
        Като и тук обективността е под голям въпрос, защото ако ме бутне автобус или получа инсулт/инфаркт и в мен открият коронавироса, болницата ще ме пише лекуван/умрял ОТ коронавироз, а не СЪС коронавироз.
        В интензивното не са обективни. Защото там повечето престояват малко дни. Целия цикъл на болестта е към месец. А тези в интензивното 80% ще са починали след два три дена. Обективни са тези в болница. А там имаме повече от удвояване за три седмици.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от forman777 Разгледай мнение
          Тревожно ли е положението с разпространението на Ковид-19 в България? Не, не е тревожно!
          Седмица след 1 юни, денят в който започна разхлабване на мерките срещу К-19, на 8.06 бе поставен синволичен рекорд от 83 заразени. Тази тенденция се запазва и до днес, като в този перида имаме пет дни със стойности над 100 заразени. След 5.06 кривата на Активните заразени промени своята тенденция и от спадаща преемина във възходяща тенденция ( броя на излекуваните е трайно по малък от новозаразените). Наглед тези тенденции са плашещи, но нека анализираме и другите данни.
          Докато не приведат числото на новооткритите така наречени заразени към числото на направени тестове, при които са открити тези заразени, кривата по време нищо не говори за разпространението на вируса.
          Днес казаха за бройката от около 350 теста, преди няколко дена бройката беше от над 2000 теста. Кривата на тези абсолютни числа, ако има един и същ процент от населението заразени, просто ще показва бройката направени тестове, и нищо друго.

          Числата на откарани в болница СЪС коронавирус също пряко зависи от бройката тестове.

          По-обективни са числата на тези в интензивно отделение и на умрелите.
          Защото ако си тежко болен, отиваш в болница без никаква зависимост от бройката тестове.
          Като и тук обективността е под голям въпрос, защото ако ме бутне автобус или получа инсулт/инфаркт и в мен открият коронавироса, болницата ще ме пише лекуван/умрял ОТ коронавироз, а не СЪС коронавироз.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

            Бая си е това, към 1.25 идва някъде смъртността.
            Погледнах бързо линка ти, дават доверителен интервал 4-6.5% от населението срещнали вируса. Дори и да вземем горната граница пак си е множко...42к/4.4млн = 0.95%

            Аз си оставам с впечатлението че средно на глобална база някъде между 0.3 и 0.9% си се движи.
            И на мен ми се струваше по-малко, но това може да е заради по-малко заразени. Все пак ако трябва да разчитам на моя нюх или на един от най-добрите научни центрове в света, определено не бих разчитал на моето виждане. А предполагам че са направили всичко по-силите си да достигнат до реалиститчни числа, то това което е минало досега по света даже не може да се каже че е първа вълна. Да не говорим пък за България, където този 1% срешнали го е в рамките на грешката на тестовете.

            Коментар


            • Към началото на юни когато все още имаха ефект по-строгите мерки болните в болница бяха около 140 сега три седмици по-късно са 320 или удвояване за тези три седмици. Ако болните продължат да растат със същия темп, което почти сигурно ще се случи ако не се затегнат мерките, даже има вероятност да се ускорят, но да приемем че остане същото, то след три седмици вече ще са 700 в болница. Края на юли ще са 1500 а края на август вече ще са 15000. Което си е претоварване на системата от всякъде. За да се гарантира че системата няма да се претовари и да кажем болниците ни могат да поемат 3000 човека, то затягането на мерките трябва да почне да става когато болните в болница са под 1000 защото през следващите три седмици ще се проявява ефекта от от тогава когато поне на книга са били по-малко, а реално не са се влошили все още

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                Тези страни работят, защото имаха друга политика, в Гърция се пускаше СМС ако искаш да излезеш от Вас и казваш къде отиваш.
                Ние тука не спирахме и не карантинирахме ромите гастари.
                https://www.dnes.bg/obshtestvo/2020/...doidoha.454043
                Глупости. Колкото корона вирус в Гърция толкова и в България. Даже тук по-малко. Нашите си управници убиват туризма. Гърците защо приемат хиляди българи дето на се били заключени с СМС.

                Коментар


                • Тревожно ли е положението с разпространението на Ковид-19 в България? Не, не е тревожно!
                  Седмица след 1 юни, денят в който започна разхлабване на мерките срещу К-19, на 8.06 бе поставен синволичен рекорд от 83 заразени. Тази тенденция се запазва и до днес, като в този перида имаме пет дни със стойности над 100 заразени. След 5.06 кривата на Активните заразени промени своята тенденция и от спадаща преемина във възходяща тенденция ( броя на излекуваните е трайно по малък от новозаразените). Наглед тези тенденции са плашещи, но нека анализираме и другите данни.
                  На 9 май имаме пик на лицата с К19 на болнично лечение - 389 при 1421 активни, като 58 са в интензивни отделения. На 21.06 общо активните са 2074 души, с 600 повече от 9 май, като лицата на болнично лечение са по-малко 322, като само 13 са в интензивни отделения ( повече от 4 пъти по-малко). Извода е, че или вируса се приспособява към гостоприемника, или в летният период вируса не е толкова опасен, като независимо от нарастване на заразяваните, боледуващите са по-малко. Не изпадайте в паника. Ситуацията е под контрол. Натовареността на здравната ни система е нищожно.


                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    https://mrc-ide.github.io/covid19est...United_Kingdom

                    5% от населението на UK е било заразено. Това са 3.3 милиона. А жертвите са 42 хиляди.

                    Иначе вируса бил ставал по-безопасен. С това лобиране на туристическия бранш за безконтролно отваряне на всичко, скоро няма да имат никакви клиенти за дълги месеци напред.
                    Бая си е това, към 1.25 идва някъде смъртността.
                    Погледнах бързо линка ти, дават доверителен интервал 4-6.5% от населението срещнали вируса. Дори и да вземем горната граница пак си е множко...42к/4.4млн = 0.95%

                    Аз си оставам с впечатлението че средно на глобална база някъде между 0.3 и 0.9% си се движи.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
                      The capability is powered by Google Play Services — which is installed on Android devices running Google apps
                      За информация, това червеничкото е в затвор на моя гугълски андроид . Отказани са му всички възможни достъпи, permissions, към устройството ми.
                      Засега само ми плаче да го освободя по някой път, когато кликна на фейсбукски линк, който изисква фейсбукска регистрация, а аз нямам а и не ми и трябва.
                      П.П. В началото имаше много оплаквания от негова страна, но някак вече си свикна със затвора и получавам само споменатото горе оплакване.
                      Големият Брат ви следи!

                      П.П.П. Някак по едно време успях даже го деинсталирам, но тогава имаше проблеми с много от вградените гугълски приложения, които се оплакваха, че нямат достъп до гугълската мрежа, макар по логиката на функциите им да не им трябва.
                      Например Календар, защо му е достъп до мрежата, за да ми покаже датата или да запиша нещо на телефона си за тази дата?
                      Или Контакти, когато всичките те са записани на устройството ми и в SIM картата, а не в гугълския облак. Защо иска да се обръща към Гугъл, когато работя с личните си контакти?
                      Last edited by R1a1; 22.06.2020, 10:41.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                        "Не приемам за обидно, съпричастен съм към естествения човешки страх да привиждаш болен в отсрещния човек и по тази причина - нека носим маски, да се пазим взаимно и да щадим емоционалния си свят."
                        И докога така?
                        По Вашата логика трябва да носим намордници от сега до края на света.
                        А има и много други, истински болести, от които да се предпазваме, хайде всички да ходим в скафандри с бутилка въздушна смес на гърба?

                        За Вашата либерастическа идея за демонстрация на солидарност, а и на ентусиазирано послушание, е достатъчно да се носи само една значка, нещо като "солидарен с BLM", например. Така активните комсомолци носеха, без да има задължение, някаква значка на комунистическата идеология. Но бяха мното малко, само кариеристите. Помните ли? Или самият сте носил?
                        Защо Ви трябват намордници, скафандри, шнорхели?
                        Грую, дай да им измислим някаква значка на идеологическите ковид паникьори?


                        Куртоазията с безсмислени самолишения за показвне на уважението си към другите не ми върви. А и не ги уважавам, въобще.
                        По същия този начин трябва да носим постоянно каски, наколенници и лакътници, защото осъзнаваме възможността от автокатастрофа, пеша или в автомобил. Нека сме солидарни с тъпотията на стадото! Като, обърнете внимание, опасността от попадане в автокатастрофа е истинска, докато опасността от Ковид е измислена.


                        Г-н Начев, изглежда с горните си логики просто рационализирате, извинявате пред себе си малодушието да НЕ се отказвате да следвате безумието на човешкото стадо.
                        И нищо друго.
                        Last edited by R1a1; 22.06.2020, 10:44.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                          Гърция заработи с пълна сила. Испания отваря всичко. Как така са отменени 150 полета до Бургас? Значи някой работи да спре тулризма в България.
                          Тези страни работят, защото имаха друга политика, в Гърция се пускаше СМС ако искаш да излезеш от Вас и казваш къде отиваш.
                          Ние тука не спирахме и не карантинирахме ромите гастари.
                          https://www.dnes.bg/obshtestvo/2020/...doidoha.454043

                          П.П.Ако телефоните са китайски (Huawei, Xiomi и др.) купени не от официален дилър, може да нямат инсталиран Европейски ROM, а да имат International/Global ROM, та затова може да липсва засега Нотификацията
                          Last edited by hazard; 22.06.2020, 10:09.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
                            Прекалено навлизане в личната територия под благовиден предлог. Не ми се нрави.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                              И при мене го няма, това е превод от западна сайтове, нека Селена и Money потвърдят.
                              Явно още не е стигнало до БГ.
                              Пробвай да си направиш ъпдейт на Google App/Android, макар че, аз отказвам всички ъпдейти на всекиго
                              И хора, махнете си автоматичното ъпдейтване на апликации, операционни системи, Win8/10, десктоп програми, браузери.
                              Сменете си фамилията във Фейса, със бащиното име или нещо нонсенс и никога "отворен профил"
                              Не го намирам нито на телефона, нито на айпада. Ъпдейти не съм правила обаче.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                                Мдам. Гледам македонците засега ни водят в класацията с умрелите. Айде и аз ще се включа с един “талискер”, че ако положението се напече още малко наш Грую като истински патриотар ще се скрие в миша дупка .

                                От днес при мен мерки нема. Само дето мине се не мине и някой познат поизпищи. Както казах и преди - тая година лошо ...
                                Хоп, тук съм, сори, но през уикенда рядко пиша, особено лятото, че през телефона ме мързи, а и децата си искат своето. Набързо и по точки:

                                кажи, вСелена, като за какво искаш бас от "патрЕотара"? Ще ти кажа, че съм толкова "стресиран", че откакто преди 3 седмици намериха болен в страдата, в която работя, така се "стреснах", че дори не си направих безплатния бърз тест, дето го осигури фасилити мениджъра на сградата. Въпросният болен ми е познат и дори мина през моето помещение в деня, в който обявиха, че е болен, отделно самата сграда е с централизирана климатизация - познай дали от направените 100+ бързи теста имаше дори и един болен? Ми нямаше - толкова за "страшния" вирус и "стресирания" Грую. Кажи какъв искаш да ти е баса и да го направим, само сложи като съдлъжник безимения, щото ти си продала Родината си, така че честност от теб не очаквам, ма виж той ще играе по донкохотовски към бедната ДулЦинея и ще изпълни баса. За патриотизъм няма да говорим, то е видно кой се осигурява на макса у нас и плаща пенЦията на майка ти в бедната Испания и кой е избягал от тук, за да плаща вноските на дон Педро. Толкоз - ако искаш бас, кажи параметри.

                                Мъни, да, принципно си прав - казах 200 починали до края на юни, така че най-вероятно няма да позная. Факт, аз от фактите не бягам, нищо че прогнозата ми ще е доста по-близка от тази на равновесния или твоята с хилядите или десетки хилядите починали. Живи и здрави да си пием пиенето след 3 месеца, пък джавкането си е за спорта

                                Тъпо парче, давай, днес съм на линия, ако имаш въпроси, ще се пробвам да отговоря, доколкото ми е по силите. Е, ако има жена на легло, работата е ясна, и аз не бих се занимавал с някакъв си Грую в такъв случай

                                Хазартче, (това е офтопик, но няма как да го скрия, няма опция на форума) ето ти статистиката от ноЙ - Увеличава се обаче продължителността на получаване на пенсията от възрастните хора. През 2012 година жените са се радвали на пенсията средно 25 години и 8 месеца, а мъжете - 21 години и 7 месеца. През миналата година средният период на получаване на пенсия се увеличава до 27 години и 9 месеца за жените и 22 години и 6 месеца на мъжете. Намалява средният стаж за пенсиониране. През 2012 година новите пенсионери с най-масовата трета категория труд са се пенсионирали средно с 35 години и 8 месеца стаж, а през 2019 г. - с 34 години и 8 месеца. Възрастта обаче расте и докато през 2012 г. жените са се пенсионирали средно на 60 години и 4 месеца, а мъжете - на 63 години и 4 месеца, през миналата година средната възраст се вдига с една година и за двата пола. (край на офтопика, просто инфо )

                                Безимен, бате, казвам бате и ти отговарям от респект към белите ти коси (не го казвам с ирония) и трите деца, които си отгледал (макар и позабегнали, доколкото разбирам - пак не се заяждам), за мен няма неудобни въпроси и нямам проблем да се извиня във всеки случай, в който съм сгрешил и/или съм обидил незаслужено някого. Децата ми не са на деЦка в момента поради 2 основни причини - юли и август те по принцип не са на градина, защото са на село или на море, на чист въздух, за да създават имунитет след мутациите 10 месеца в София, т.е. да отидат за един месец на детска нямаше особен смисъл, а отделно, нашата детска градина се оказа със сборни групи и леличките не са тези, с които децата са свикнали, а някакви нови - реших, че не си заслужава услието, а и на бабите им е по-весело с внучките (щото другите им внуци са във Франция и САЩ, респективно, както вече казах). Колкото до доверието и честността ми, само ще ти кажа, че вече пета или шеста година организирам фентъзи лигата на инвестора - анаша си инициатива на никове в този форум. наградният фонд в размер на една добра заплата за София е за поредна година под мое попечителство - винаги, в края на играта съм се отчитал честно и почтено към всички около 50 участника. Толкоз, бъди здрав!

                                хайде, че имам задачи - живи и здрави и не го мислете толкова - винаги е имало и ще има смъртни случаи от най-различни зарази, а умиращи от "нищото" спортисти са си ежедневие. Явно ги презобват и организмът им блокира и не издържа - цената на славата, за съжаление
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X