IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Грую единствената причина толкова без капка на съмнение да сипеш такива бодряшки коментари, които очевидно не се потвърждават от никъде където това се е разпространило свободно е че така сам се успокояваш. Няма лищо лошо в успокоенито в сляп оптимизъм, стига да не влияе на поведението, което да вдига риска. Защото ако си минал 40 години, дори и без да имаш никакви други заболявания, коронавируса представлява по-голяма заплаха за живота ти, от всичко което си срещал до момента. Е освен ако не си падаш по екстремни спортове. Но дори и при доста от тях риска е всъщност по-нисък.
    Има напредък, призна си че е виждал болен с корона вирус у офис сградата където работи.

    Скоро може да признае и че съществуват самия вирус.

    Отдавна е казано не ги гледай какви ги говорят/пишат, а какви ги вършат. За съжаление, не можем да видим какви ги върши и дали спазва или не и доколко поне елементарни мерки.

    Е Гришо от един купон в Белград и заразен. Още 2-3 тенисисти излезли заразени а Джокович се направил на истински мъж и отказал теста.

    Та и тука според мен ако обикаляш нощните заведения на София за 1 седмица ще го лепнеш. В Белград явно само едно ходене е достатъчно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
      Щаба решили да върнат маските на закрито и да следят по-строго дали се спазват мерките.

      От полунощ пак с маски и дано подгонят малко управителите на магазините да затегнат контрола.
      Пълно малоумие беше спирането на маските. Необяснимо малоумие.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
        За щастие пробата се оказва отрицателна
        Най-вероятно тестът е дал фалшив негатив

        Коментар


        • Щаба решили да върнат маските на закрито и да следят по-строго дали се спазват мерките.

          От полунощ пак с маски и дано подгонят малко управителите на магазините да затегнат контрола.

          Коментар


          • Грую единствената причина толкова без капка на съмнение да сипеш такива бодряшки коментари, които очевидно не се потвърждават от никъде където това се е разпространило свободно е че така сам се успокояваш. Няма лищо лошо в успокоенито в сляп оптимизъм, стига да не влияе на поведението, което да вдига риска. Защото ако си минал 40 години, дори и без да имаш никакви други заболявания, коронавируса представлява по-голяма заплаха за живота ти, от всичко което си срещал до момента. Е освен ако не си падаш по екстремни спортове. Но дори и при доста от тях риска е всъщност по-нисък.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              матеев, кажи сега, вашата болница в Габрово напълнихте ли я с невидими пациенти, или можем да караме от смъртожадна София при вас, че ние тук сме заринати - вървя по улицата и ритам трупове, толкова е зле, няма кой дори телата да вдигне. Ужасен ужасТ ти казвам, само в Габрово ми е надеждата - дръжте се, момчета и момичета, не се давайте на невидимите болни да препънят и Вашата болница, ако трябва, набързо отррмонтирайте и Кораба (идея нямам какво му е състоянието, ма нали затова е правен някога) и го пускайте. Дръжте се, братя и сестри, с вас сме - ще излезем довечера в 9 да ви пляскаме за саможертвата!
              Вече отговорих на този въпрос, но модераторите изтриха отговора, защото в него имаше и намеци, които явно те не са ги одобрили.

              Накратко - цялата информация е вярна, само където при мене е дошла със закъснение. Имало е информация и в медиите, но в предишните дни. Можеш да ме критикуваш, че клю-клю канала ми работи с голямо закъснение, но нищо повече.
              Last edited by Mateev; 22.06.2020, 12:57.

              Коментар


              • Имам приятел, на който се появиха сиптоми (много висока температура). Понеже се познава с шефа на болницата, звъннал му е директно на него. Получил е инструкции да отиде в болницата, за да му вземат проба, и след това да се върне в къщи и никъде да не излиза, докато не се разбере резултата от пробата.

                За щастие пробата се оказва отрицателна, но два дена приятеля ми е бил в къщи в тежка депресия, представяйки си всичко най-лошо, което може да се случи. Това по негови думи.

                Та от този случай има следните поуки:
                1. Явно никой няма да ви приеме в болницата, ако вече не сте се сдобили с двойно пневмония и респираторни проблеми.
                2. Това двудневно изчакване можеше да се окаже фатално, ако приятеля ми се беше оказал позтивен, и беше приет в болница с голямо закъснение.
                3. Стреса и депресията, в която явно изпада всеки, който повиши по някакъв начин температурата си.

                ПП: Приятеля ми беше от хората, на които не им пукаше за вируса. Той също се бъзикаше, че било дребно и безобидно грипче, и освен това беше доста по-млад от мене (някъде около 40 годишен). Въпреки това си призна, че когато е вдигнал висока температура, е започнал да мисли за смърта, и така цели две денонощия. Докато ми разказваше, се смееше, но си призна, че това са му били двете най-кошмарни денонощия в живота.
                Last edited by Mateev; 22.06.2020, 12:48.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                  Само давам знак, че прочетох, щото тук често пропускам страници.
                  Либераст
                  Послушник
                  Бутилков космонавт
                  Значкист
                  КомуниС
                  Шнорхелист
                  Идеологически паникьор
                  Куртоазист
                  Стаден тъпанар
                  Малодушник
                  Безумец

                  Браво, благодаря, с тази препоръка всички врати са отворени пред мен!
                  Признавам, описанието ти е доста богато и цветисто. А аз съм човек с опит и белези по снагата от хиляди форумни битки, но чак такова нещо не съм преживявал.

                  Ползваш респектиращо богат език, аз ценя подобни индивиди. Индикира потенциално добро образование и разноцветен духовен живот.
                  Оценките ти се радват на по-голямо обществено одобрение от моята.
                  Значи си и добре реализиран.
                  След ремонт и на емоционалния ти свят, ще ме загризе дори завист.

                  Поздрави!
                  С интерес прочетох отговора, но все пак не видях отговор по същество.

                  Пък и прекалено... хъм, прочетох пак, не е прекалено. Изглежда наистина съм Ви лепнал горните етикети, така добре формулирани.

                  Но, хер Начев, това е напълно позволено в разгорещен спор, в който една от страните или и двете заемат по-крайни позиции на ползу спору. Обидата не е лична, това само атака към позицията, по конкретния въпрос, на форумната Ви личност.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                    Ако нещо изглежда като патка, държи се като патка, и звучи като патка значи е патка. Сигурно има някакви хора на които основната им болест е грип, а короната са я минали леко. Но това ще са хилядни от процента на всички приети с корана. По всякакви критерии, освен тези на този социопат Мангъров, короната е много по-опасно нещо от грип, и се кара доста по-тежко от почти всички. А няма да те приемат в болница с хрема и температура. Ще те приемат с двустранна пневмония и липса на достатъчно кислород в кръвта. Нещо, което очевидно не се получава при кой знае колко често при нормалните настинки.
                    Не, ако отидеш със счупен крак и теста ти за корона вирус излезе положителен, то ти не си болен от корона вирус, а си със счупен крак, за другото нямаш симптоми и дори не знаеш.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                      Ако нещо изглежда като патка, държи се като патка, и звучи като патка значи е патка. Сигурно има някакви хора на които основната им болест е грип, а короната са я минали леко. Но това ще са хилядни от процента на всички приети с корана. По всякакви критерии, освен тези на този социопат Мангъров, короната е много по-опасно нещо от грип, и се кара доста по-тежко от почти всички. А няма да те приемат в болница с хрема и температура. Ще те приемат с двустранна пневмония и липса на достатъчно кислород в кръвта. Нещо, което очевидно не се получава при кой знае колко често при нормалните настинки.
                      А ако завършва на УЙ, значи е кОр - дали в Козлодуй мислят така? Или пък Триград дали е град/ А Бузовград? Порастни де, време ти е вече
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                        Има и още нещо. Поради неравномерното разпределение на болните по области, някои болници ще се препълнят много по-рано, а други ще стоят полупразни. Ще трябва да започнат да местят болни между различни градове и различни болници, но доколкото знам това в момента е забранено да се прави.
                        матеев, кажи сега, вашата болница в Габрово напълнихте ли я с невидими пациенти, или можем да караме от смъртожадна София при вас, че ние тук сме заринати - вървя по улицата и ритам трупове, толкова е зле, няма кой дори телата да вдигне. Ужасен ужасТ ти казвам, само в Габрово ми е надеждата - дръжте се, момчета и момичета, не се давайте на невидимите болни да препънят и Вашата болница, ако трябва, набързо отррмонтирайте и Кораба (идея нямам какво му е състоянието, ма нали затова е правен някога) и го пускайте. Дръжте се, братя и сестри, с вас сме - ще излезем довечера в 9 да ви пляскаме за саможертвата!
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Към началото на юни когато все още имаха ефект по-строгите мерки болните в болница бяха около 140 сега три седмици по-късно са 320 или удвояване за тези три седмици. Ако болните продължат да растат със същия темп, което почти сигурно ще се случи ако не се затегнат мерките, даже има вероятност да се ускорят, но да приемем че остане същото, то след три седмици вече ще са 700 в болница. Края на юли ще са 1500 а края на август вече ще са 15000. Което си е претоварване на системата от всякъде. За да се гарантира че системата няма да се претовари и да кажем болниците ни могат да поемат 3000 човека, то затягането на мерките трябва да почне да става когато болните в болница са под 1000 защото през следващите три седмици ще се проявява ефекта от от тогава когато поне на книга са били по-малко, а реално не са се влошили все още
                          Честно, не ти ли омръзна да пишеш едни и същи глупости на килограм? кажи си, че си апокалиптик, не излизай от вкъщи и гледай да не видиш черна котка, другото ще го преживеем - 15 000 през август - великан
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                            И докога така?
                            По Вашата логика трябва да носим намордници от сега до края на света.
                            А има и много други, истински болести, от които да се предпазваме, хайде всички да ходим в скафандри с бутилка въздушна смес на гърба?

                            За Вашата либерастическа идея за демонстрация на солидарност, а и на ентусиазирано послушание, е достатъчно да се носи само една значка, нещо като "солидарен с BLM", например. Така активните комсомолци носеха, без да има задължение, някаква значка на комунистическата идеология. Но бяха мното малко, само кариеристите. Помните ли? Или самият сте носил?
                            Защо Ви трябват намордници, скафандри, шнорхели?
                            Грую, дай да им измислим някаква значка на идеологическите ковид паникьори?


                            Куртоазията с безсмислени самолишения за показвне на уважението си към другите не ми върви. А и не ги уважавам, въобще.
                            По същия този начин трябва да носим постоянно каски, наколенници и лакътници, защото осъзнаваме възможността от автокатастрофа, пеша или в автомобил. Нека сме солидарни с тъпотията на стадото! Като, обърнете внимание, опасността от попадане в автокатастрофа е истинска, докато опасността от Ковид е измислена.


                            Г-н Начев, изглежда с горните си логики просто рационализирате, извинявате пред себе си малодушието да НЕ се отказвате да следвате безумието на човешкото стадо.
                            И нищо друго.
                            Само давам знак, че прочетох, щото тук често пропускам страници.
                            Либераст
                            Послушник
                            Бутилков космонавт
                            Значкист
                            КомуниС
                            Шнорхелист
                            Идеологически паникьор
                            Куртоазист
                            Стаден тъпанар
                            Малодушник
                            Безумец

                            Браво, благодаря, с тази препоръка всички врати са отворени пред мен!
                            Признавам, описанието ти е доста богато и цветисто. А аз съм човек с опит и белези по снагата от хиляди форумни битки, но чак такова нещо не съм преживявал.

                            Ползваш респектиращо богат език, аз ценя подобни индивиди. Индикира потенциално добро образование и разноцветен духовен живот.
                            Оценките ти се радват на по-голямо обществено одобрение от моята.
                            Значи си и добре реализиран.
                            След ремонт и на емоционалния ти свят, ще ме загризе дори завист.

                            Поздрави!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                              Да, но само за случаите на приемане в болница с чисто грипоподобна симптоматика.
                              ПП. А и тогава болният може да е болен от обикновения грип, макар и да има следи от ковид вируса.
                              Но дали всичките, които отиват в болница, където след това в тях откриват коронавируса, са с грипоподобни симптоми? Мисля, че би трябвало да не са основен процент.

                              Не знам, дали се изразих ясно.
                              Ако нещо изглежда като патка, държи се като патка, и звучи като патка значи е патка. Сигурно има някакви хора на които основната им болест е грип, а короната са я минали леко. Но това ще са хилядни от процента на всички приети с корана. По всякакви критерии, освен тези на този социопат Мангъров, короната е много по-опасно нещо от грип, и се кара доста по-тежко от почти всички. А няма да те приемат в болница с хрема и температура. Ще те приемат с двустранна пневмония и липса на достатъчно кислород в кръвта. Нещо, което очевидно не се получава при кой знае колко често при нормалните настинки.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Към началото на юни когато все още имаха ефект по-строгите мерки болните в болница бяха около 140 сега три седмици по-късно са 320 или удвояване за тези три седмици. Ако болните продължат да растат със същия темп, което почти сигурно ще се случи ако не се затегнат мерките, даже има вероятност да се ускорят, но да приемем че остане същото, то след три седмици вече ще са 700 в болница. Края на юли ще са 1500 а края на август вече ще са 15000. Което си е претоварване на системата от всякъде. За да се гарантира че системата няма да се претовари и да кажем болниците ни могат да поемат 3000 човека, то затягането на мерките трябва да почне да става когато болните в болница са под 1000 защото през следващите три седмици ще се проявява ефекта от от тогава когато поне на книга са били по-малко, а реално не са се влошили все още
                                Има и още нещо. Поради неравномерното разпределение на болните по области, някои болници ще се препълнят много по-рано, а други ще стоят полупразни. Ще трябва да започнат да местят болни между различни градове и различни болници, но доколкото знам това в момента е забранено да се прави.

                                Коментар

                                Working...
                                X