IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

    Равен, не пиши такива неща за себе си, ще ти направят живота черен.
    Заради едното нищо аз се сдобих с поменник от поне 10 мерзки и отвратителни характеристики.
    Тя официалната политика в България е да правим стаден имунитет, така че 60-70% от пишещите тук ще го изкарат. Ако не променят нещо политиката от правителството. И най-голяма вероятност да го изкарат имат тези които най-малко вярват че е сериозно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Короната изобщо не е като грипа освен че се чувстваш гадно, кашляш и дигаш лека температура. Иначе начина, по който се чувстваш гадно е различен, болките в гърдите и усещането за задушаване са различни, дори и дигането на температурата е "различно", в смисъл, че е една гадна температура от 37С, дето може и да не усетиш имаш ли я или не ако не я премериш
      Изкара ли я?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

        Аз нещо подобно изкарах през втората половина на март, държаха ме някакви симптоми чак до средата на април. Реших изкарал съм я тази корона, гадно ама мина. Отидох да си направя тест за антитела, нъцки. Не съм се срещал с вируса изобщо.

        Но като знам как всеки ден се чудих, другия ден пак ли ще мога да дишам, и тази болест кога най-накрая ще свърши и бях минал чак на успокоителни. Въпреки че иначе бях само на аспирин и чайче.
        Равен, не пиши такива неща за себе си, ще ти направят живота черен.
        Заради едното нищо аз се сдобих с поменник от поне 10 мерзки и отвратителни характеристики.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Короната изобщо не е като грипа освен че се чувстваш гадно, кашляш и дигаш лека температура. Иначе начина, по който се чувстваш гадно е различен, болките в гърдите и усещането за задушаване са различни, дори и дигането на температурата е "различно", в смисъл, че е една гадна температура от 37С, дето може и да не усетиш имаш ли я или не ако не я премериш



          Аз нещо подобно изкарах през втората половина на март, държаха ме някакви симптоми чак до средата на април. Реших изкарал съм я тази корона, гадно ама мина. Отидох да си направя тест за антитела, нъцки. Не съм се срещал с вируса изобщо.

          Но като знам как всеки ден се чудих, другия ден пак ли ще мога да дишам, и тази болест кога най-накрая ще свърши и бях минал чак на успокоителни. Въпреки че иначе бях само на аспирин и чайче.
          Last edited by ravnovesie; 22.06.2020, 14:08.

          Коментар


          • Короната изобщо не е като грипа освен че се чувстваш гадно, кашляш и дигаш лека температура. Иначе начина, по който се чувстваш гадно е различен, болките в гърдите и усещането за задушаване са различни, дори и дигането на температурата е "различно", в смисъл, че е една гадна температура от 37С, дето може и да не усетиш имаш ли я или не ако не я премериш


            Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

            Ако нещо изглежда като патка, държи се като патка, и звучи като патка значи е патка. Сигурно има някакви хора на които основната им болест е грип, а короната са я минали леко. Но това ще са хилядни от процента на всички приети с корана. По всякакви критерии, освен тези на този социопат Мангъров, короната е много по-опасно нещо от грип, и се кара доста по-тежко от почти всички. А няма да те приемат в болница с хрема и температура. Ще те приемат с двустранна пневмония и липса на достатъчно кислород в кръвта. Нещо, което очевидно не се получава при кой знае колко често при нормалните настинки.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

              С интерес прочетох отговора, но все пак не видях отговор по същество.

              Пък и прекалено... хъм, прочетох пак, не е прекалено. Изглежда наистина съм Ви лепнал горните етикети, така добре формулирани.

              Но, хер Начев, това е напълно позволено в разгорещен спор, в който една от страните или и двете заемат по-крайни позиции на ползу спору. Обидата не е лична, това само атака към позицията, по конкретния въпрос, на форумната Ви личност.
              По същество нещата стоят така:

              Ти си интелигентен, общо ерудиран, подходящо високо образован и информиран и си направил своите изводи, взел си решенията за същността на ковида и неговите последици.

              Да, обаче, същите тези твои качества, в обществена среда много често се копулират с една агресивна арогантност и безалтернативни претенции към останалите да се съобразяват, да приемат, да изпълняват.
              Със загриженост съм констатирал, че ти освен това изисккваш да ВЯРВАТ в теб. Отказът води до много интензивно ожесточаване, дори към приятели. Това издава някакво емоционално страдание. Съжалявам за това - още те считам за приятел, който просто не знае какво върши и приказва. Ако считаш, че мога са ти помогна с нещо, кажи! Като ме псуваш, само правиш нещата по-лоши.

              Разбери и ти - интелигентност и ерудиция, съчетани с арогантност и нестабилност, това е много опасна комбинация, кото води дори до разрушение (ама и до саморазрушение). Това ли е целта ти?. Апропо, това също е човешко! Не питам, призовавам към размисъл!

              Ще те разочаровам. Никой с абсолютно нищо не ти е длъжен по повод на епидемията.
              Дори и най-върховните специалисти още се лутат, а какво да кажем за обикновените хора.
              Неинформираните, непроницателните имат човешки права, имат право да се страхуват, имат право да заобикалят останалите, имат право да изискват обществени мерки, които ги пазят.

              Твоите претенции за докосване и познание на върховната истина:
              - ковид НЯМА,
              - мислещите различно са идиоти,
              - действащите превантивно са малоумни
              ангажират само теб, нищо повече, никого повече!

              На фона на това, аз ненатрапчиво предложих една субективна трактовка на смисъла на носене на маски на ЗАКРИТО. Човешка, обществена, насочена към останалите, не към субекта.
              Удачно е, този ритуал да се реализира в рамките н анякакъв ограничен период от време - до момента поне на единно "изясняване" на главната проблематика около вируса. А такова още няма. Аз дори не съм категоричен в произхода му и потенциала (наличен или вложен). Виждам и разбирам, че удобно и нахално го използват, но това не е аргумент в полза на това да забравя въобще за него.

              Забравяй ти, това си е твоя работа.

              Коментар


              • Аз не вярвам нито на Дришо, нито на тестове, които се правят, че показват нещо.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Защото ако си минал 40 години, дори и без да имаш никакви други заболявания, коронавируса представлява по-голяма заплаха за живота ти, от всичко което си срещал до момента. Е освен ако не си падаш по екстремни спортове. Но дори и при доста от тях риска е всъщност по-нисък.
                  Е не баш, то и аз харесвам отвреме навреме по високия адреналин ( имам 100 и кусур скока), ама в никакъв случай не си падам по безразсъдния риск, задължително добре премерен.
                  И с тоя вирус си е задължително такова отношение, а и не става дума само за нас си, имаме си отговорности и към по възрастните близки.

                  Щаба решили да върнат маските на закрито и да следят по-строго дали се спазват мерките.
                  Типичен пример на след дъжд качулка.

                  Коментар


                  • Друго да ви питам, някой вярва ли на Дришо? Както си продава мачовете, така е продал и новината че е пипнал Ковид. Бас държа!

                    Коментар


                    • Още ли има балъци да обсъждат невидимият враг?

                      Коментар


                      • ЗДРАВЕЙ ЛЯТО, КОРОНА ЧАО!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          матеев, кажи сега, вашата болница в Габрово напълнихте ли я с невидими пациенти, или можем да караме от смъртожадна София при вас, че ние тук сме заринати - вървя по улицата и ритам трупове, толкова е зле, няма кой дори телата да вдигне. Ужасен ужасТ ти казвам, само в Габрово ми е надеждата - дръжте се, момчета и момичета, не се давайте на невидимите болни да препънят и Вашата болница, ако трябва, набързо отррмонтирайте и Кораба (идея нямам какво му е състоянието, ма нали затова е правен някога) и го пускайте. Дръжте се, братя и сестри, с вас сме - ще излезем довечера в 9 да ви пляскаме за саможертвата!
                          Ако може да конкретизираш за какво да се хванем, че да се държим?
                          "Параходът" не е изграден да бъде болница, а девически пансион с прилежащо към него средно училище. Ама след 09.09.1944 завещанита и желанията на дарители не са от значение, та затова сега сградата е белодробна болница.
                          Наздраве, хаджи!
                          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                          Мечо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                            Има напредък, призна си че е виждал болен с корона вирус у офис сградата където работи.

                            Скоро може да признае и че съществуват самия вирус.

                            Отдавна е казано не ги гледай какви ги говорят/пишат, а какви ги вършат. За съжаление, не можем да видим какви ги върши и дали спазва или не и доколко поне елементарни мерки.

                            Е Гришо от един купон в Белград и заразен. Още 2-3 тенисисти излезли заразени а Джокович се направил на истински мъж и отказал теста.

                            Та и тука според мен ако обикаляш нощните заведения на София за 1 седмица ще го лепнеш. В Белград явно само едно ходене е достатъчно.
                            Аз ги обикалях миналата седмица, засега съм пушка и не ми пука - ходих да видя и родителите, и децата си, колко пък да съм уплашен ма това е щото съм виждал смъртта - е, не точно под формата на пр грип де, ами по талавизура, ма щом го дават там, значи е истина. Аз на талавизура и генералгоджи вярвам най-много

                            Равновеско, казах ти, на 41 години съм и най-страшното нещо, с което съм се сблъсквал, е човешката простотия - тя наитина може да те убие, и в двата смисъла.

                            Ок, Матеев, не споря, просто беше много убеден и аз очаквах да видя взрив в габрово, тъй като не понзвам региона отвътре като теб, затова и се доверих на мнението ти. Хубаво е, че признаваш, че и ти можеш да грешиш.

                            П.С. Сега отивам до Технополис да купя подарък на майка ми, че искам да го видя на живо, щото от утре ще ме хванат за маската да им стъпя в моловете - малоумници с намордници!
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • По цивилизованите части на България хората си ходеха с маски. Вчера бях в лидл в студентски град, мисля видях само 1 млада майка без маска и тя видимо беше влезнала за 1 нещо, защото я пуснахме на касата да мине първа.
                              Всеки си беше с маска и си се държеше на дистанция.

                              Е виж по ресторантите не е така. Имах честта да обиколя 6-7 вече. Проблема там е, че наистина няма клиенти и то на хубави места, където преди не можеш да си намериш маса четвъртък, петък. Оплакаха ми се, че май по-добре било да не разрешават отварянето още, че сега хем наеми, режийни вървят в пълен размер, хем няма пукнат клиент. А са вдигнати и някои цени с 10-15% независимо от по-ниското ддс.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                                Щаба решили да върнат маските на закрито и да следят по-строго дали се спазват мерките.

                                От полунощ пак с маски и дано подгонят малко управителите на магазините да затегнат контрола.
                                В нашия квартален магазин са си решили проблема много елегантно. Спуснали са от тавана една голяма прозрачна плоскост, която разделя продавача от купувачите. Под нея има около 30 сантиметра място за размяна на пари и стока, но цялата останала голяма площ перфектно разделя купувача от продавача, като в същото време не пречи на видимоста..

                                Коментар

                                Working...
                                X