IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Симеон Щерев, когото гръмко обявиха за заразен с К19 тази сутрин при Виктор Николаев каза, че нищо му няма и не е болен. Каза, че декември е изкарал тежък грип и най-вероятно тогава е било К19. Ама сега е 14 дни карантина.
    Собственичка на билкова аптека във Варна ми каза, че декемри и януари е имала прекалено много клиенти с кашлица.Аз съм говорил с хора, които казват, че са имали болест със същите симптоми тогава. Включително и моята лична лекарка. Тя се е лекувала за пневмония в края на декември. Има снимки на белете си дробове от тогава и каза, че са същите като при К19.
    Никой от щабовете им не си прави труда да разследва подобна възможност.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Престани да се заяждаш и да обиждаш. Аз обиждам ли те? Откъде си насъбрал толкова много злоба?
      ти се мислиш за БОГ, безсмъртен.
      Аз твърдя че не си такъв - и съм те бил обиждал !?!?!
      Що - щото твърдя че си смъртен, т.е. като мен.
      Обиждаш се че те броя за равен?
      Извинете ваше божество. Ама що се занимавате со смъртните?
      Брех брех, аз съм уникален - успявам бог в лицето на матейко да обидя..
      Пу да не ми е уроки
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
        Антония Първанова
        "Цялата офанзива с тестването е за представяне на повишаващ се брой заразени с коронавирус, за да се аргументира усвояването на едни 6 милиарда евро.


        Тази теза можеше и да е вярна ако болестта беше само в Европа.

        Също така тази теза издиша, защото цяла Европа в началото казваше, че няма проблем с тази зараза, ако беше някакъв план да се вземат пари от Короната, нямаше да си сменят мнението.

        Има само едно жалко нещо в цялата ситуация, много пъти заразата можеше да бъде спряна, както в Европа, така и в България, но заради краткосрочни икономически интереси, се рискува всичко. Заради някакъв мижав туристически сезон в момента си рискуваме живота, защото като дойде зимата Короната няма да е милостив. Този вирус няма да спре просто защото хората искат да го забравят и няма значение колко ще се "помангърчваме". Ако имаше някакъв шанс с "помангърчване" вируса да бъде победен, то в Китай щяха да го победят, още в Ухан, още там щеше да "угасне" и хората да придобият "стаден имунитет", но не се случи, няма да се случи и сега. Още тогава Китайците казаха, че хората преболедували вируса получават слаб краткотраен имунитет, но сега ние искаме тук в България, всичко да го изпитаме на гърба си, защото има малка група глупави хора, за които докато не умре някой около тях, вируса не съществува.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от alex1001111 Разгледай мнение

          Знаеш ли почвам да си мисля, че и моя коефициент на интелигентност е около 165!
          То на всички от форума е такъв - не знаеш ли?

          Питай ги и колко е дълга оная им работа, и ще се окаже, че е поне 30 сантиметра в спихнало състояние.

          Коментар


          • Bill Gates: US 'not even close' to doing enough to fight pandemic

            Изведеният горе акцент е просто едно от многото важни и интересни неща, които казва.

            Вероятно най-важното е резервите, които изпитва по отношение на вероятната ефективност на бъдеща ваксина.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

              Когато казах, че хората вземат грешни решения, имах предвид друго. В повечето случаи хората не са наясно с действителната вероятност на едно или друго събитие. Тоест не са наясно с личния риск, който поемат. При това положение доста често вземат нелогични решения да се пазят от нещо малковероятно, а да пренебрегват нещо много по-вероятно.

              Например една жена я е страх от мишки, а се чука наляво и надясно с кого ли не. В кое от двете има повече риск?
              Или пък един пияница, пушач или наркоман да го е страх да лети със самолет.
              Мога да измисля 1000 примера, при които човек поема огромни рискове в едно, а пък го е страх от нещо друго с малък риск. Явлението е много масово и обхваща едва ли не всеки един човек.

              За да не се случва това, човек трябва да е информиран какъв е реалният риск за всеки един форсмажор или рисково събитие, за да може да взема правилно ежедневните си решения. С тези ебедневни решения той иска или не се опитва да контролира общия риск, но няма как това да го направи по правилния начин, ако не знае верните вероятности.

              В духа на коронавируса разсъждението е следното:
              Колкото повече се разпространява заразата, толкова повече нараства вероятноста конкретен човек да се зарази. Нарастването на тази вероятност я избутва все по нагоре и по-нагоре в списъка с рискови неща, от които той трябва да се пази.

              Поради различната представа за този риск и поради неговото недооценяване или преоценяване, при различните хора той е на различно място в личната им подредба. От тука идват и различните мнения за опасноста от вируса.
              Знаеш ли почвам да си мисля, че и моя коефициент на интелигентност е около 165!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от alex1001111 Разгледай мнение
                Mateev според мен използваш момента понеже пред вратите на завода е пълно с търсещи работа. Останалите приказки кое колко е опасно като ги прекарам през тази постановка силно олекват. Иначе и аз да бях работодател щях да се държа абсолютно по същия начин. Така, че не те упреквам в нищо.
                Когато казах, че хората вземат грешни решения, имах предвид друго. В повечето случаи хората не са наясно с действителната вероятност на едно или друго събитие. Тоест не са наясно с личния риск, който поемат. При това положение доста често вземат нелогични решения да се пазят от нещо малковероятно, а да пренебрегват нещо много по-вероятно.

                Например една жена я е страх от мишки, а се чука наляво и надясно с кого ли не. В кое от двете има повече риск?
                Или пък един пияница, пушач или наркоман да го е страх да лети със самолет.
                Мога да измисля 1000 примера, при които човек поема огромни рискове в едно, а пък го е страх от нещо друго с малък риск. Явлението е много масово и обхваща едва ли не всеки един човек.

                За да не се случва това, човек трябва да е информиран какъв е реалният риск за всеки един форсмажор или рисково събитие, за да може да взема правилно ежедневните си решения. С тези ебедневни решения той иска или не се опитва да контролира общия риск, но няма как това да го направи по правилния начин, ако не знае верните вероятности.

                В духа на коронавируса разсъждението е следното:
                Колкото повече се разпространява заразата, толкова повече нараства вероятноста конкретен човек да се зарази. Нарастването на тази вероятност я избутва все по нагоре и по-нагоре в списъка с рискови неща, от които той трябва да се пази.

                Поради различната представа за този риск и поради неговото недооценяване или преоценяване, при различните хора той е на различно място в личната им подредба. От тука идват и различните мнения за опасноста от вируса.
                Last edited by Mateev; 26.06.2020, 12:18.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                  Сега ми дай линк от подобно научно изследване от някоя предишна година и ще видиш че няма такова.
                  Не е добре човек да си завира главата в пясъка. Прави го само щраусът, даже не и останалите животни.

                  Същият екип има подобно изследване някъде 2009 май, но си го намери сам.

                  Парите очевидно се наливат на тези, които раздухват паниката на празно място, да кажеш обратното е... не знам какво е.

                  Коментар


                  • Антония Първанова
                    "Цялата офанзива с тестването е за представяне на повишаващ се брой заразени с коронавирус, за да се аргументира усвояването на едни 6 милиарда евро. По 510 000 лв. на ден се харчат, за да се докара бройката на случаите с К-19, защото ако не се покаже проблем, няма да има безвъзмездни пари от ЕК. Ама това, че на един човек се правят по 3 теста и когато се обявят 3000 това не означава брой хора, а брой теста, кой ще му обърне внимание. Представете си само, какъв резултат се обявява, ако човек има 1 положителен и 2 отрицателни теста, както стана с учителките от Перник или случая с Доспат, където 89 положителни теста се оказаха на 16 човека.
                    Вече 20 години реформи в здравеопазването и всички до една ориентирани към преразпределянето на пари, които не водят нито до по-добър достъп до медицински услуги, нито до повишаване на качеството им. Сега залогът е огромен - 6 милиарда евро, ако трябва и 14 милиона заразени ще ни изкарат, но парите ще ги вземат. Очаквам цената на единната информационна система на НЗОК, ОПЛ, ДКЦ, болници и аптеки, която чакаме от 20 години, да набъбне от 2 милиона лева през 2001 на 20 милиона през 2021, макар тя в действителност да струва 200 000 лева.
                    Колкото до реформите - не се заблуждавайте, те ще са за създаване на правилните механизми, чрез които печалбите в здравеопазването да се насочват към правилните хора, т.е. към точно определени частни болници и здравноосигурителни дружества. Общопрактикуващите лекари ще получат една малка порцийка, за да не пречат, а специалистите от доболничната помощ ще бъдат разформировани. Последните бяха подложени на тест по време на пандемията, за да се установи, че може и без тях. Ролята и парите на НЗОК, като единствен регулатор и играч на здравноосигурителния пазар, ще бъде разделена между отделни фондове и частни дружества, които от своя страна ще са привидно различни като собственост от известни частни болници, а в действителност ще са собственост на едни и същи лица. Те ще формират един затворен кръг за източване на обществения редурс на здравеопазването с цел генериране на възможно най-големи печалби с най-малко разходи, без непременно да имат отношение към подобряване на здравния статус на населението. Здравето ще струва много пари, а за медици и пациенти ще остане една студена Банкенска вода.
                    Ето заради това ще има и пандемия, и втори пик на първата вълна, и първи пик на втората вълна, и изобщо 9 бала вълни ще има докато всичката тиня от дъното се вдигне, защото в мътната вода се ловят големите риби."

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                      Науката казва друго.
                      Носенето на маски и карантината не намаляват разпространението на грипоподобни вируси в бита или в болниците. Обикновените маски и тези висок клас показват нула разлика и нула спиране на разпространението.
                      Карантината на работещите също не помага.


                      There was no reduction of influenza-like illness (ILI) cases (Risk Ratio 0.93, 95%CI 0.83 to 1.05) or laboratory-confirmed influenza (Risk Ratio 0.84, 95%CI 0.61-1.17) for masks compared to no masks in the general population, nor in healthcare workers (Risk Ratio 0.37, 95%CI 0.05 to 2.50). There was no difference between surgical masks and N95 respirators

                      quarantining workers with household ILI contacts found a reduction in ILI cases at work, but an increased risk of quarantined workers to contract influenza.


                      https://www.researchgate.net/publica..._meta-analysis


                      Това е научно изследване на над повече от сто други научни изследвания по въпроса.
                      Пускал съм го тук вече два пъти, но апокалиптосите, разбира се, се правите глухи и слепи за науката.

                      Това "научно излследване" и други 100 или 1000 а може и 1 милион като него се появиха след като се появи Коронавируса, преди това маските пазеха, но после някакво огромно лоби и огромни пари се изляха да се докаже, че маските не помагат... и се появиха и въпросните "научни изследвания", които нямат нищо общо нито с реалноста нито нищо.

                      Сега ми дай линк от подобно научно изследване от някоя предишна година и ще видиш че няма такова.

                      Дори най-елементарната логика без да си вишист и доктор и учен, показва че маските пазят, ноооо, това "научно изследване" доказва противното... т.е. казва на бялото черно.

                      Интересно защо нямаше такива изследвания преди... и защо дори 1920 година, когато дори не са знаели за съществуването на вирусите, са знаели че маските помагат.

                      Маските се използват вече 200 години в медицината, но преди няколко месеца започнаха да се появяват тия "научни изследвания" които доказват обратното, а вие сте склонни да им вярвате, при положение че в тях няма нищо научно, само думата им е "научно" иначе нищо научно няма в тях.

                      Коментар


                      • Mateev според мен използваш момента понеже пред вратите на завода е пълно с търсещи работа. Останалите приказки кое колко е опасно като ги прекарам през тази постановка силно олекват. Иначе и аз да бях работодател щях да се държа абсолютно по същия начин. Така, че не те упреквам в нищо.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          ....С две думи хората са тъпи. Средностатистическия гражданин е крайно ограничено и тъпо същество. А половината от хората са по-тъпи и ограничени дори и от него.
                          И аз съм стигнал до същия извод, но нямах смелоста да го кажа във форума. Не мога да повярвам, че средния коефициент на интелигентност на Българите е 93.
                          https://money.bg/charts/darzhim-31-m...-v-evropa.html

                          Правил съм си експеримент да претупвам тестовете за интелигентност, като отделям по не повече от 5 секунди на въпрос, и пак постингам 125-130. Ако обаче внимавам и сериозно се замислям по по-сложните въпроси, стигам до 160-165.

                          Не че тези числа нещо значат, но все пак като груб ориентир говорят много, най-малкото че логиката никаква я няма в преобладаващата част от населението. А няма ли здрава логика, няма и правилно взети решения. С липсата на логика се сблъсквам ежедневно при контактите си с различни хора (включително и по форумите), и непрекъснато се удивлявам как това е възможно, но когато фактите говорят, и боговете мълчат.

                          Иначе според Гаусовата крива на нормалното разпределение би трябвало едно поне 10-15% от хората да имат IQ 40 или дори по-малко. Това са хората, които наистина Дънинг-Крюгер яко ги работи, но те не го осъзнават това. Диалога с такива хора е абсолютно безсмислен, и аз се опитвам с усмивка да подминавам техните преди всичко злобарски и заядливи постинги.

                          Написаното в този постинг важи и за цялото общество, както и за мнението на част от обществото, че коронавируса е безопасен, защото все още не ги е докопал. Такива хора ще се усетят чак когато им нахлюпят на главата шлема за интубиране.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                            един месец го оставиха да се разпространява и след това наложиха изключително строги карантини - много по строги от тези в България. Така че смъртността от април и май е почти изцяло плод на заразяването през март. Ако не бяха наложили карантините заразяването можеше да е в пъти по-голямо също както и смъртността
                            Науката казва друго.
                            Носенето на маски не намалява разпространението на грипоподобни вируси в бита или в болниците. Обикновените маски и тези висок клас показват нула разлика и нула спиране на разпространението.
                            Карантината на работещите също не помага.

                            There was no reduction of influenza-like illness (ILI) cases (Risk Ratio 0.93, 95%CI 0.83 to 1.05) or laboratory-confirmed influenza (Risk Ratio 0.84, 95%CI 0.61-1.17) for masks compared to no masks in the general population, nor in healthcare workers (Risk Ratio 0.37, 95%CI 0.05 to 2.50). There was no difference between surgical masks and N95 respirators

                            quarantining workers with household ILI contacts found a reduction in ILI cases at work, but an increased risk of quarantined workers to contract influenza.



                            https://www.researchgate.net/publica..._meta-analysis


                            Това е научно изследване на резултатите на над повече от сто други научни изследвания по въпроса.
                            Пускал съм го тук вече два пъти, но апокалиптосите, разбира се, се правите глухи и слепи за науката.
                            Last edited by R1a1; 26.06.2020, 11:57.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Законът на Окъм, най-простото обяснение е най-вероятно. А най-простото обяснение е че хората са тъпи и без въображение. Като не виждат проблем днес, като виждат малки числа днес и ограниченото им съзнание не може да си представи експоненциален растеж и как малкото проблемче става огромен проблем в рамките на седмици. Не могат да схванат как тяхно днешно действие води до огромна ескалация след 2 седмици.

                              С две думи хората са тъпи. Средностатистическия гражданин е крайно ограничено и тъпо същество. А половината от хората са по-тъпи и ограничени дори и от него.
                              Мисля, че е очевидно ти към коя група се причисляваш и по всичко личи, че няма необходимост да те питам.

                              Животът е особено нещо, обаче. Опитите за коментари и намеси в съображенията и дизайна на Твореца обикновено не завършват добре. "Умните" и "глупавите" обитават една среда, влияят си, зависят един от друг, делят общ ресурс.
                              Понякога глупавите раждат гениални деца, а умните произвеждат "идиоти" или дори отказват да произведат каквото и да е поради върховно интелигентни мотиви.

                              Човешкото същество е сложна материя като физика, интелигентост, емоция, социални характеристики, връзка и зависимост от средата. Въздържам се от подредба в строга йерархия на разните същности, страни и срезове.

                              Освен това, Картината трябва да се гледа и динамично и във времето.
                              Провалът или успехът на някое житейско поприще не постулират задължителен провал, успех в друго.

                              Да си умен, не снема отговорността да обичаш себеподобните!
                              Само отговорностите и ангажиментите растат!

                              Коментар


                              • И август в България е изключително вероятно да се случи това което се случи в Холандия и Белгия през април

                                Коментар

                                Working...
                                X