IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

    Такива сложни неща аз не разбирам. Обясни ми простичко, защо през януари 2019та са умирали по над 3000 души на седмица, при средна норма 2000. Ей това ми обясни. Ама по-простичко. Като за военен.
    Ами отговорът може да е под носа ни, Гигов, и да не можем да се сетим. Може по-старите и болните вече да са си заминали през предишните месеци, (един месец не е база за изводи) Може зимата да е била по-лека, да не е имало толкова катастрофи и трудови злополуки. Може, да е имало повече отпускари, Може да е и защото хората са живеели по-здравослно, ядяли са плодове и зеленчуци, гълтали са хапчета за имунитет, имайки предвид уплахата от миналогодишния грип и новините за предстоящия, с които ги облъчваха, Може да са се пазили и дори да са удължили живота с няколко месеца или годинка В края на краищата всички ще Омрем, но защо да бързаме !:?
    Както каза Матеев, може да има прост отговор и на някакъв сложен въпрос
    Last edited by precakanoto; 05.07.2020, 11:40.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

      Такива сложни неща аз не разбирам. Обясни ми простичко, защо през януари 2019та са умирали по над 3000 души на седмица, при средна норма 2000. Ей това ми обясни. Ама по-простичко. Като за военен.
      Заради грип. Грипът има смъртност между 0,1% и 0,2% т.е. ДЕСЕТ пъти по-ниска от ковид. При 30% от населението изкарали грип, това прави към 1200 екстра починали, толкова колкото е и екстра смъртността. Защото не са по 3000 на седмица а са съответно 2499, 2657, 2710, 2803, 2532;
      Съшите цифри ако това не бе грип а коворид щяха да са 7000, 8000, 9000, 7000 и щеше да продължи още няколко седмици, защото нямаше да се спре на 30% а да продължи докато не станат 60 или 70%, т.е. екстра смъртността щеше да продължи около три месеца, а не само един. Това което се вижда и в Бергамо и в Ню Йорк и сега в Лондон

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

        Толкова ли не можеш да схванеш че 100 починали повече се получават само при екстра 10000 заразени. Ако се разпределят за 12 седмици това прави екстра 120000 заразени. Ами какво ще стане като ги добутаме до 3 милиона.

        Ти наисттина имаш големи проблем със схващането на елементарни неща
        Такива сложни неща аз не разбирам. Обясни ми простичко, защо през януари 2019та са умирали по над 3000 души на седмица, при средна норма 2000. Ей това ми обясни. Ама по-простичко. Като за военен.
        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          ....Ти наисттина имаш големи проблем със схващането на елементарни неща
          Невъзможноста да се прогнозира и да се разработват различни варианти за бъдещето е психическо заболяване. Казвам го това, защото способноста за прогнозиране е присъща на всички бозайници, дори и на животните, само където те имат картинно мислене. И ако някой човек я нама тази способност, то това е нелечимо болестно състояние на генетична основа. С такъв човек не може да се спори, защото той не е в състояние да осъзнае колко е грешно неговото мислене.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Мачу Пикчър Разгледай мнение
            Днес от колко ли години реших да се правя на културен и да посетя две изложби на изобразителното изкуство, намиращи се близо една от друга.

            Тъкмо пред вратата на излизане по навик бръкнах в джоба за да проверя наличието на най-новия аусвайс, маската.

            И като си представих как ще съм с маска там като последната свиня, как и другите наоколо ще изглеждат глигански,.. ми отказах се от това изкуство и от този хепънинг.

            И отидох в кръчмата, там поне са хора.
            Кръчмата няма да се затрие, щом вътре има хора, но иzкуството може да бере душА
            Можеше да дадеш шанс на изкуството и после да посетиш и кръчмата
            Там, така или иначе, хората няма къде да избягат
            Last edited by precakanoto; 05.07.2020, 11:25.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

              М**** е един, дето мери радиацията от звездите и спътниците. И дето иска да изследва Земята за полезни изкопаеми с рентгенови лъчи от изкуствени спътници.
              А пък ти "умнико" до сега не си дал "верния" отговор, защо през зимата на 2019та са умирали средно над 3000 души седмично, при положение, че средната норма е 2000. Напъни си впиянчения мозък и дай някакъв отговор, който да е по-различен от дрисните, които сипеш.
              Толкова ли не можеш да схванеш че 100 починали повече се получават само при екстра 10000 заразени. Ако се разпределят за 12 седмици това прави екстра 120000 заразени. Ами какво ще стане като ги добутаме до 3 милиона.

              Ти наисттина имаш големи проблем със схващането на елементарни неща

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                М*** е един, дето мери радиацията от звездите и спътниците. И дето иска да изследва Земята за полезни изкопаеми с рентгенови лъчи от изкуствени спътници.
                А пък ти "умнико" до сега не си дал "верния" отговор, защо през зимата на 2019та са умирали средно над 3000 души седмично, при положение, че средната норма е 2000. Напъни си впиянчения мозък и дай някакъв отговор, който да е по-различен от дрисните, които сипеш.
                Last edited by mibova; 05.07.2020, 10:43.
                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                  На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                  Дай определение за сложен въпрос?
                  За определението малоумници си се излагал предостатъчно затова не смятам да те питам за "грешен отговор".
                  Аз лично съм доволен че правителството бездейства с мерките за карантини и съм КРАЙНО недоволен че нищо не прави и няма и намерение да прави за да увеличи капацитета на болниците и да лекува всички хора
                  Last edited by mibova; 05.07.2020, 10:42.
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                    Е и к'во от туй? Епидемията се развива по естествения си път. Както съм казвал много пъти, трябва да се научим да живеем с този вирус. Както живеем с грипа.
                    Когато почнат да умират по 30-40 човека на ДЕН от него, може да има повод за леко безпокойство. Както са умирали тази година януари и февруари месец хора от болестите си, утежнени с разни респираторни заболявания.
                    А да не говорим за януари 2019та година, когато са умирали на ден по 90-95 човека ПОВЕЧЕ от средното за ден.
                    И тогава нямаше паника....

                    Само за справка:
                    През последните две седмици отчетени от НСИ, дните от 8,06 до 21,06 са починали общо 3774 души, а съответните две седмици на 2019та са починали общо 3968 души. Тогава са умирали по над 100 човека на седмица в повече от сега. По 15 души дневно.
                    Дали защото болниците работеха нормално?
                    Айде мирнете малко с ваште апокалиптични простотии. Предизвикахте световна рецесия, ще съборите Тръмп. И тогаз ще изчезне и лайняната ви "пандемия".
                    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                    Last edited by mibova; 05.07.2020, 10:42.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Еми днес пак 180 заразени. От дугата седмица и по над 200
                      на фона на другите държави в региона и ЕС, това е много....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Еми днес пак 180 заразени. От дугата седмица и по над 200
                        Е и к'во от туй? Епидемията се развива по естествения си път. Както съм казвал много пъти, трябва да се научим да живеем с този вирус. Както живеем с грипа.
                        Когато почнат да умират по 30-40 човека на ДЕН от него, може да има повод за леко безпокойство. Както са умирали тази година януари и февруари месец хора от болестите си, утежнени с разни респираторни заболявания.
                        А да не говорим за януари 2019та година, когато са умирали на ден по 90-95 човека ПОВЕЧЕ от средното за ден.
                        И тогава нямаше паника....

                        Само за справка:
                        През последните две седмици отчетени от НСИ, дните от 8,06 до 21,06 са починали общо 3774 души, а съответните две седмици на 2019та са починали общо 3968 души. Тогава са умирали по над 100 човека на седмица в повече от сега. По 15 души дневно.
                        Дали защото болниците работеха нормално?
                        Айде мирнете малко с ваште апокалиптични простотии. Предизвикахте световна рецесия, ще съборите Тръмп. И тогаз ще изчезне и лайняната ви "пандемия".
                        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Еми днес пак 180 заразени. От дугата седмица и по над 200

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                            Теория на конспирацията 2

                            Норвежки учен (вирусолог), който работи по ваксина. Най-вероятно вирусът е правен в лаборатория. Интервюто е добро, на достъпен език и обяснява разликите между предния вирус и този.

                            Предния е използвал само ACE2 рецепторите да се закачи в белия дроб и да доведе до пневмония. Но този има допълнителни шипове, които са направени да се закача в гърлото и лигавицата - съответно заразяването е по-лесно, разпространението по-лесно.

                            Абе статията е интересна и на разбираем език - който иска да я чете.

                            https://www.minervanett.no/corona/th...oratory/361860

                            С две думи -

                            ЧИЧЕ(к)
                            Last edited by Lelq; 04.07.2020, 19:08.

                            Коментар


                            • Ето го този идиот, републиканецът губернатор на Флорида... какви ги е редил дебилът само преди месец

                              Поздрави на analog и mathematician

                              https://twitter.com/politidope/statu...813390336?s=21
                              Last edited by Money; 04.07.2020, 18:44.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                е те вече са 180 до две седмици ще са по 400 на ден. Това даже не може да бъде спряно. Въпроса е да не стават по 2000 на ден, защото ако няма сериозно затягане на мерките следващите седмици септември ще сме там
                                +100

                                Вече е късно да бъде спряно

                                Дори утре да въведат мерки като през март месец пак не може да бъде спряно. Те вече са заразени и до две-три седмици най-късно това ще избухне с или без мерки

                                Обаче все още може би може да бъде спряно по 800 до 1000 на ден
                                Last edited by Money; 04.07.2020, 18:47.

                                Коментар

                                Working...
                                X