IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

    Не знам от къде ги черпиш тия сведения,но ако приема ,че наистина ги има и са верни ,то в главата ми нахлуват едни безумни хипотези....
    Ако съм живял по това време и като един нормален човек на двадесет и две три години имам две деца,по същата логика моите две деца на подобни гозини имат по две деца и т.н и тн ....,то на 270 години ще имам около 4-5 хиляди внуци и пра-пра ......вунци....Още по-страшно ще стане ако сме били по-плодовити и сме имали всяко поколение средно по три деца ....А най- страшно ще е, ако аз и жена ми - и на 50 можем да имаме деца,и на 100, и на 150,и на 200 ,и на 250..... В тоя ред на мисли,синът ми ,който ще се се родил на 250 - та ми годишнина,какъв ,по- дяволите ,ще са пада на всичките ми пра-пра -пра и прочее внуци....Пълно мазало...
    Авраам е живял на над 200 г,в именика на българските ханове за първите пише ,че са царували над 200 г ,но и в наши дни има такива образи и ето
    ти един такъв https://spisanie8.bg/любопитно/2019/...е-256-г.html

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

      Живота е дар от Бога не мога да обещавам простотии.Ти беше обещал да не пишеш в този форум ама изтрая няколко часа.И що си мислиш че като някой спазва мерките няма да го лепне вирусчето...Казах ти че зад този вирус стои Разум и няма как да се отървеш ако тоя Разум го е пратил за теб.Знам че няма да разбереш какво ти говоря щото мен ме разбират само едни 20% от народа....
      Май пасват числата с %-тите.
      И според проф. Иво Христов останалите 80%, които не го разбират, са дебили ..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Обещаваш ли да си направиш харакири, ако това все пак се случи?

        Защото вероятноста е много висока, ако всички разсъждават като тебе. Добре че не всички са като тебе, и умните хора спазват мерките, спомагайки с това да се ограничи и да се контролира СКОРОСТА НА РАЗВИТИЕ НА ЕПИДЕМИЯТА. Така даваме шанс на здравната система да насмогва, защото до препълването на някои болници остават само няколко дена. След това какво - ще пълним стадионите с легла ли, а за медицински персонал ще вземем портиерите по бариерите, щото няма да има медици?
        Живота е дар от Бога не мога да обещавам простотии.Ти беше обещал да не пишеш в този форум ама изтрая няколко часа.И що си мислиш че като някой спазва мерките няма да го лепне вирусчето...Казах ти че зад този вирус стои Разум и няма как да се отървеш ако тоя Разум го е пратил за теб.Знам че няма да разбереш какво ти говоря щото мен ме разбират само едни 20% от народа....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          Разбира се, че може да се случи. Нима забравихте Ухан и Бергамо. където липсата на контрол върху СКОРОСТА НА РАЗРАСТВАНЕ доведе до критична и неконтролируема ситуация?

          Разсъжденията на Мангъров са само за крайния резултат, а не за това, което ще се случи по пътя към него. Мене ако питаш, той наистина е луд, но не с картечница, а с атомна бомба. Как така ще подлага на риск цялата нация? Според мене отдавна трябваше да му затворят устата и да го окошарят.

          Мангъров все едно казава "100 000 българи така или иначе ще умрат, така че нека да побързаме да ги вкараме в гроба още днес". Да, ама той не отчита факта, че ако успеем да бавим епидемията още 1 година, 90% от тези хора може и да не умрат, защото ще се появят лекарства и ваксини.

          Така че според мене Мангъров е един ЛУД УБИЕЦ, жаден за кръв и бързащ да я види днес, а не утре.
          Не само 100000 българи ще умрат а всички българи ще умрат и други ще се родят.Неизбежен природен закон.Иначе най добре е да се затворят устата на всички които всяват паника и ужас сред хората с по слаба психика.Мен с глупостите дето пишеш ме развеселяваш...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

            Разбира се, че може да се случи. Нима забравихте Ухан и Бергамо. където липсата на контрол върху СКОРОСТА НА РАЗРАСТВАНЕ доведе до критична и неконтролируема ситуация?

            Разсъжденията на Мангъров са само за крайния резултат, а не за това, което ще се случи по пътя към него. Мене ако питаш, той наистина е луд, но не с картечница, а с атомна бомба. Как така ще подлага на риск цялата нация? Според мене отдавна трябваше да му затворят устата и да го окошарят.

            Мангъров все едно казава "100 000 българи така или иначе ще умрат, така че нека да побързаме да ги вкараме в гроба още днес". Да, ама той не отчита факта, че ако успеем да бавим епидемията още 1 година, 90% от тези хора може и да не умрат, защото ще се появят лекарства и ваксини.

            Така че според мене Мангъров е един ЛУД УБИЕЦ, жаден за кръв и бързащ да я види днес, а не утре.
            Мънгъров не беше ли детски лекар. Възможно е, убежденията му да произлизат покрай наблюденията му, че децата карат леко вируса. И че не е така страшно, както пък твърдят други доктори

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

              Дано не се стига до там. Но човекът твърди, че това с ковчезите няма да се случи. Според бившия седесар, и министър на здравето - Москов, Мангъров бил, цитирам "като луд с картечница"...
              Разбира се, че може да се случи. Нима забравихте Ухан и Бергамо. където липсата на контрол върху СКОРОСТА НА РАЗРАСТВАНЕ доведе до критична и неконтролируема ситуация?

              Разсъжденията на Мангъров са само за крайния резултат, а не за това, което ще се случи по пътя към него. Мене ако питаш, той наистина е луд, но не с картечница, а с атомна бомба. Как така ще подлага на риск цялата нация? Според мене отдавна трябваше да му затворят устата и да го окошарят.

              Мангъров все едно казава "100 000 българи така или иначе ще умрат, така че нека да побързаме да ги вкараме в гроба още днес". Да, ама той не отчита факта, че ако успеем да бавим епидемията още 1 година, 90% от тези хора може и да не умрат, защото ще се появят лекарства и ваксини.

              Така че според мене Мангъров е един ЛУД УБИЕЦ, жаден за кръв и бързащ да я види днес, а не утре.
              Last edited by Mateev; 11.10.2020, 17:00.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                Уф пак ли те хвана ковидидиотията.Пак ли ти се привиждат задръстени болници и камиони с трупове???Да нямаш паник атака...вземай лайка лавандула или при доктор Маринова да ти лее куршум
                Обещаваш ли да си направиш харакири, ако това все пак се случи?

                Защото вероятноста е много висока, ако всички разсъждават като тебе. Добре че не всички са като тебе, и умните хора спазват мерките, спомагайки с това да се ограничи и да се контролира СКОРОСТА НА РАЗВИТИЕ НА ЕПИДЕМИЯТА. Така даваме шанс на здравната система да насмогва, защото до препълването на някои болници остават само няколко дена. След това какво - ще пълним стадионите с легла ли, а за медицински персонал ще вземем портиерите по бариерите, щото няма да има медици?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                  Мангърчето може и да е прав, но докато достигнем до неговата мечта, преди това ще трябва да преминем през задръстени болници и камиони с ковчези. Как мислиш ще го понесе това нацията?
                  Дано не се стига до там. Но човекът твърди, че това с ковчезите няма да се случи. Според бившия седесар, и министър на здравето - Москов, Мангъров бил, цитирам "като луд с картечница"...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                    Мангърчето може и да е прав, но докато достигнем до неговата мечта, преди това ще трябва да преминем през задръстени болници и камиони с ковчези. Как мислиш ще го понесе това нацията?
                    Уф пак ли те хвана ковидидиотията.Пак ли ти се привиждат задръстени болници и камиони с трупове???Да нямаш паник атака...вземай лайка лавандула или при доктор Маринова да ти лее куршум

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                      Да не се отклоняваме много от темата. - Мангърчето разправял, че всички ще захапем маркуча в някакъв момент и затова нямало голям смисъл от пазенето и ограничаването на собствените действия. Затова според него една Черна гора, въпреки карантината и точно заради малкото случаи на вирус по карантийно време, сега там давали голяма фира.
                      Мангърчето може и да е прав, но докато достигнем до неговата мечта, преди това ще трябва да преминем през задръстени болници и камиони с ковчези. Как мислиш ще го понесе това нацията?

                      Коментар


                      • Да не се отклоняваме много от темата. - Мангърчето разправял, че всички ще захапем маркуча в някакъв момент и затова нямало голям смисъл от пазенето и ограничаването на собствените действия. Затова според него една Черна гора, въпреки карантината и точно заради малкото случаи на вирус по карантийно време, сега там давали голяма фира.

                        ps.Добра ли е такава логика, според вас?
                        Last edited by precakanoto; 11.10.2020, 16:41.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                          Матеев,моето лично мнение е,че никога няма да станем безсмъртни и слава Богу!, и никога няма да живеем по 800 години ,и слава Богу!
                          Откакто се пръкнал човек,капацитетът му е бил около 80 години ,по рядко - 90..... и изключения сто,сто и кусур....Благодарение не само на медицината,а и на куп други фактори в наше време, доста от хората успяват да изпълнят този капацитет...В миналото,пак поради нивото на медицината ,а и на куп други фактори,много малко от нашите предци са успявали да запълнят този капацитет....
                          Чисто физиологически - при човека,а и не само при него ,се виждат много ясни изразени стадии....При човек,съвсем простичко бих ги определил(със сигурност има и по-точни класации,но това не е чак толкова от значение) така :
                          Детство,юношество - двадесетина години
                          Младост -двадесетина години
                          Зрялост - двадесетина години
                          Старост(упадък) - двадесетина години

                          Та ми и чудно ,ти какво точно предлагаш с тия 800 години....Да разтегнем детството до 200 години?!Пази Боже!Ще е изключително безумно да срещаш по улиците невръстни 160-годишни деца,или пък 320 годишни младежи,или пък 500 годишни зрели хора,или пък 750 годишни старци???!!!Пази Боже!Убеден съм ,че това няма да се случи в каквото и да е бъдеще...Но дори и да греша ,и това да се случи,съм изключително щастлив,че е сигурно ,че няма да го доживея....
                          Относителното безсмъртие е теоретично възможно. Та то дори и в момента на земята има безсмъртни организми (медузи и някои дълбоководни), само че околната среда и враговете им не ги оставят да завладеят цялата планета. Иначе едно време в далечното минало преди милиарди години всеки един организъм е бил безсмъртен. Това е по-лесната част в генетичен план, и природата е започнала именно така. Това обаче се е оказало проблем за природата, защото периодично един или друг организъм е превземал цялата планета или целия океан, изяждал е всичката налична храна, и после е умирал като вид от глад.

                          Най-големият проблем при безсмъртните организми е липсата на еволюция, защото при тях липсва естествен подбор. В един момент обаче природата се е научила как да прави смъртни организми, добавяйки в края на генната верига така наречените ТЕЛОМЕРИ. Това са специални гени, бройката на които намалява при всяко едно делене на клетката, и като се изчерпят, клетката повече не може да се дели. Тоест природата е заложила в гените нещо като брояч, който брои назад, и така всъщност е запрограмирала времето на живот на всеки един организъм.

                          Наличието на смъртност веднага активирало естествения подбор, в резултат на което организмите постепенно започнали да еволюират, демонстрирайки така тотално превъзходство над примитивните безсмъртни организми. И така тази еволюция е довела до Homo Sapiens, който обаче хич не му се харесва да е смъртен.

                          Та имайки това знание, учените вече работят по проблема с тези ТЕЛОМЕРИ, и е въпрос на време да го решат, блокирайки по някакъв начин движението на този брояч назад. Отзивите за напредъка са положителни, и според учените до 10-20 години ще могат да продължат средната продължителност на живота поне до 120 години, а след още 10-20 години наистина ще постигнат това безсмъртие, което обаче аз го лимитирам на средно 800 години базирайки се на съществуващата днес статистика на нещастните случаи. Тоест хората ще умират не от старост и изхабяване на организма, а от нещастни случаи и от нелечими заболявания (напр. рак).

                          Ако днес средно 10-12% от хората умират от нещастни случаи, при удвояване времето на живот този процент ще се удвои, а при удесеторяване ще се удесетори. Тоест безсмъртието всъщност ще означава средно 700-800 години живот, но ще има единици хора, достигнали до 1000 или дори до 2000.

                          До какви социално-икономически или дори военни проблеми ще доведе това безсмъртие - не мога да преценя. Факт е обаче, че предстои то да бъде постигнато, при това в обозримо бъдеще. По-младите от нас ще имат шанса да го видят, но дали ще го получат - не се знае. Може тази технология да си остане тайна и скрита и от нея да се възползват само една малка елитна част от човечеството.

                          Имам дори съмнения, че дори и в момента част от милиардерите ползват наченки на подобна технология. Вижте им годините - не ви ли се струват малко множко в статистически план. Вижте го Тръмп - колко години му давате визуално и на колко е в действителност? Вижте Путин, Бил Гейтс и т.н.

                          ПП: Това с безсмъртието е малко не по темата, но всъщност е интересно, пък и има връзка с коронавируса, който убива без да се интересува организма дали е безсмъртен или не. Тоест коронавируса ще спомага за намаляване на средната продължителност на живота дори и при безсмъртните хора, които в обозримо бъдеще ще се появят.

                          https://www.vesti.bg/lyubopitno/uche...myrtni-6078849
                          https://www.obekti.bg/nauka/15-nachi...o-e-postizhimo
                          https://nauka.offnews.bg/news/Nauchn...ie_153310.html
                          https://www.dw.com/bg/%D0%B1%D0%BE%D...%B5/a-42869668
                          Last edited by Mateev; 11.10.2020, 21:21.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                            Верно е Бате Пешо....Представяш ли си - малкия на две годинки,едната му кака на 150 години,другата на 75,големия батко на 210 години,малкия батко на 126 ....Малииииии.....
                            Само си представи 1000 г живот и те управляват Румен Петков кака Кури Бойко Меди Доганов..Ужассссс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                              То добре че Бог командва парада че ако остави на нас ще настане мазало за седмица най много.
                              Верно е Бате Пешо....Представяш ли си - малкия на две годинки,едната му кака на 150 години,другата на 75,големия батко на 210 години,малкия батко на 126 ....Малииииии.....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                                Не знам от къде ги черпиш тия сведения,но ако приема ,че наистина ги има и са верни ,то в главата ми нахлуват едни безумни хипотези....
                                Ако съм живял по това време и като един нормален човек на двадесет и две три години имам две деца,по същата логика моите две деца на подобни гозини имат по две деца и т.н и тн ....,то на 270 години ще имам около 4-5 хиляди внуци и пра-пра ......вунци....Още по-страшно ще стане ако сме били по-плодовити и сме имали всяко поколение средно по три деца ....А най- страшно ще е, ако аз и жена ми - и на 50 можем да имаме деца,и на 100, и на 150,и на 200 ,и на 250..... В тоя ред на мисли,синът ми ,който ще се се родил на 250 - та ми годишнина,какъв ,по- дяволите ,ще са пада на всичките ми пра-пра -пра и прочее внуци....Пълно мазало...
                                То добре че Бог командва парада че ако остави на нас ще настане мазало за седмица най много.

                                Коментар

                                Working...
                                X