IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

    Трахизана лекува сиптомите, а не самия грип. Ако искате нещо, което убива грипните вируси и пречи на тяхното разпространение в организма, то се нарича Тамифлу. Дейстава безотказно, при това много бързо. Аз се вземе първото хапче още с първия сиптом, до 24 часа всичко ще е приключило. Личен опит ...
    Ракия + чесън и люти чушки/чили в яденето редовно вечер, вършат същата работа. Кой колкото може да понесе на макс (без ракията ) в грипния сезон. То сега всеки ден е такъв.
    Сутрин и вечер една супена лъжица истински мед във водна чаша с топла (не вряла) вода.
    Пръчица прополис се разтваря в чист медицински спирт (96%), в малко шишенце от лекарство - 20 ml. Освен, че помага за дезинфекциране и по-бързо зарастване на рани, 10-15 капки в мляко или вода преди лягане също е добре за общо засилване на имунитета.
    Дай още приложения на пчелни продукти, ти си пчелар.

    П.С. Който не му се занимава с горното, взема скатули Витамин С и хрупа 5-6 таблетки на ден. При витамин С няма предозиране, излишното се изпикава.
    Last edited by Kildirim_Bei; 27.10.2020, 14:19.
    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

    Коментар


    • Чува ли се нещо за въвеждане на ПЪТНА КНИЖКА ЗА ЛИЧНО ПРЕДПАЗНО СРЕДСТВО ТИП МАСКА ИЛИ ШЛЕМ? С обезателно вписване на маршрут, дата и час, както и точно указание кога е закупена, кога е прана, колко километра и време е ползвана? Вероятно липсата на толкова важен документ ще е основание за сериозни глоби?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
        Ти да видиш, кой се оказа лъжльо:

        "Доц. Атанас Мангъров, началник на Детското отделение на Инфекциозна болница в София, не е влизал в COVID-сектора на лечебното заведение и не е известно да е участвал в лечението на заразени пациенти, хоспитализирани в СБАЛИПБ „Проф. Иван Киров“. Това се казва в отговор от Инфекциозна болница на въпроси на Скенер.нюз, зададени на 16 октомври.
        Според директора проф. Татяна Червенякова, доц. Мангъров не е включен в екипите на първа линия, не е получавал и допълнителното възнаграждение от 1000 лева.

        Само преди два дни обаче в предаването "120 минути" по bTV инфекционистът обяви, че всеки ден влиза в COVID-зоната без маска. "Понякога слагам“, уточни доц. Мангъров.

        След редицата спорни медийни изяви, отказ за спазване на правила, включително и да се тества след близък контакт с доказано заразен, на доц. Мангъров са му поискани писмени обяснения и е проведен разговор с него, се казва още в отговора на началничката му проф. Червенякова"
        То беше повече от ясно, че Мангъров е популист, измамник и мошеник, който се радва на кратката си медийна слава за сметка на живота на много хора. Със сигурност ще остане в историята, но като злодей, а не като герой.

        Коментар


        • Ако случайно решите че сте се заразили пиите горещ чай. Много и горещ чай.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от absfresh Разгледай мнение

            Ковида не е грип, трахизана прочиства устната кухина и евентуално пречи на разпространението надолу. Със същия успех действа и някаква субстанция тип вода за уста, но нея не можеш да я глътнеш и да слезе надолу.
            Това би било вярно, ако КОВИД го ядяхме, но ние всъщност го вдишваме и той на секундата попада в дробовете. Това, че се появява в носоглътката, е по-скоро следствие от заразяването на дробовете, а не първопричина.

            Освен това има и нещо друго - започнат ли сиптомите, вече е твърде късно да се прави каквото и да било. КОВИД вече е в тялото от 4-5 дена, циркулира в кръвообращението, и милиони клетки вече са заразени, превзети и унищожени, принуждавайки ги да произвеждат нови и нови вируси (по 10 000 на клетка за 48 часа).

            Коментар


            • Ти да видиш, кой се оказа лъжльо:

              "Доц. Атанас Мангъров, началник на Детското отделение на Инфекциозна болница в София, не е влизал в COVID-сектора на лечебното заведение и не е известно да е участвал в лечението на заразени пациенти, хоспитализирани в СБАЛИПБ „Проф. Иван Киров“. Това се казва в отговор от Инфекциозна болница на въпроси на Скенер.нюз, зададени на 16 октомври.
              Според директора проф. Татяна Червенякова, доц. Мангъров не е включен в екипите на първа линия, не е получавал и допълнителното възнаграждение от 1000 лева.

              Само преди два дни обаче в предаването "120 минути" по bTV инфекционистът обяви, че всеки ден влиза в COVID-зоната без маска. "Понякога слагам“, уточни доц. Мангъров.

              След редицата спорни медийни изяви, отказ за спазване на правила, включително и да се тества след близък контакт с доказано заразен, на доц. Мангъров са му поискани писмени обяснения и е проведен разговор с него, се казва още в отговора на началничката му проф. Червенякова"

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                Трахизана лекува сиптомите, а не самия грип. Ако искате нещо, което убива грипните вируси и пречи на тяхното разпространение в организма, то се нарича Тамифлу. Дейстава безотказно, при това много бързо. Аз се вземе първото хапче още с първия сиптом, до 24 часа всичко ще е приключило. Личен опит ...
                Ковида не е грип, трахизана прочиства устната кухина и евентуално пречи на разпространението надолу. Със същия успех действа и някаква субстанция тип вода за уста, но нея не можеш да я глътнеш и да слезе надолу, докато слюнката от трахизана действа по-ниско.
                Last edited by absfresh; 27.10.2020, 13:51.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

                  Между другото, трахизан е изключително лекарство, но повечето хора не го приемат правилно, включително и аз се научих скоро. По три-четири таблетки не правят нищо, облекчава за кратко само. Много важно е да се взема таблетка на всеки два часа. Буквално за един ден ми оправяше болката в гърлото при последните случаи, докато по принцип си знаех, че почне ли да ме боли гърло, лягам болен на следващия ден. За ковиди не съм пробвал.
                  Трахизана лекува сиптомите, а не самия грип. Ако искате нещо, което убива грипните вируси и пречи на тяхното разпространение в организма, то се нарича Тамифлу. Дейстава безотказно, при това много бързо. Аз се вземе първото хапче още с първия сиптом, до 24 часа всичко ще е приключило. Личен опит ...

                  Коментар


                  • Понеже непрекъснато и непрекъснато и непрекъснато се повтаря един и същ коментар, че "не се умирало от вируса, а с него", моля някой да ми даде пример как се умира ОТ вируса, за да разбера, и да спра да се чудя и да се излагам.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от absfresh Разгледай мнение
                      Ако усетите неразположение, хрема, гърло или температура, нищо няма да стане ако ударим 3-4 трахизана за ден два, някой друг аспирин и аналгин хи. Със сигурност няма да навредят, но може да спрат нещата на ниво устна кухина и гърло.
                      Между другото, трахизан е изключително лекарство, но повечето хора не го приемат правилно, включително и аз се научих скоро. По три-четири таблетки не правят нищо, облекчава за кратко само. Много важно е да се взема таблетка на всеки два часа. Буквално за един ден ми оправяше болката в гърлото при последните случаи, докато по принцип си знаех, че почне ли да ме боли гърло, лягам болен на следващия ден. За ковиди не съм пробвал.

                      Коментар


                      • Реално позитивния сценарии за България би било ако през лятото наистина се заразявали повече млади хора. Ако това е така и да кажем средната смъртност за периода е трябвало да бъде около 0.1% то това би се равнявало на вече заразени над 1 милиона. Което би било равносилно че вече сме много близо до пик. Ако не и на самия пик. За съжаление това ще стане ясно чак след месец. Ако тогава започнат да намаляват хората в болниците.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Някакво друго обяснение трябва да има. Тестовете на милион при нас не са много по-малко отколкото в Словакия

                          България открити общо случаи преди 20 дена - сега починалите са от тогава - 22306 общо случаи сега 1136 смъртни случаи общо смъртност 5%. При теоретична смъртност от 0.5% това означава че се открива 1 на 10 случаи. Или общо позитивните случаи преди 20 дена са били 223 000.

                          Словакия случаи от преди 20 дена 14689 смъртни случаи сега 165 смъртност от 1.1% или откриват всеки втори заразен. Или случайте преди 20 дена са били общо 29 хиляди.

                          Реално в България РЗИ тата мисся че правят по около 1000 теста на ден. Предполагам една солиднна част от тях на хора он НСО и други подобни които си общуват с политици. Те просто не изследват всички контактни. По този начин не се откриват голяма частт от най-вероятно заразените. Огромната част от тестовете се правят на частно. Което до скоро означаваше по-слаба вероятност за откриване на позитивни случаи. Дори и в момента за 80% от населението е непосилно да дадат по 100 лева за всеки член от домакинството да се тестват. така че много от случаите се тестват чак когато се стигне до болница.

                          Коментар


                          • Някакво друго обяснение трябва да има. Тестовете на милион при нас не са много по-малко отколкото в Словакия

                            Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                            При нас не се тества. В Мексико и в Перу в началото смъртността от ковид бе 50%. Просто са тествали само хора които умират.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Астероид е унищожил динозаврите. Преди това голям вулкан в Сибир е унищожил 90% от живота на планетата. Това обаче не ми изглежда като нещо релевантно за ситуацията в момента, и за действията на нашето правителство в момента. Също както не ми изглеждат релевантни испанския грип или юстиниановата чума.
                              Пет пъти живота на земята е унищожаван почти на 100%, чакаме шестия път. Една потенциална масова пандемия може да стане отключващ фактор на верига от събития, които да доведат до световна анархия и от там до последваща ядрена война. Лошото е, че когато започне верижната реакция на веригата от събития, вече ще е късно тя да бъде спряна. Да, всички ще видят докъде са довели събитията, но никой няма да може да направи нищо, за да ги предотврати.

                              И разбира се до последно ще има хора, които умирайки ще продължават твърдят "няма вирус, няма анархия, няма война, други са виновни, а не аз".

                              Мисля си, че след като бурята отмине, и на земята останат само 10% от хората, ще се възцари диктатура като форма на управление, а демокрацията ще бъде заклеймена наравно с комунизма и нацизма като най-лошият експеримент, който човечеството някога си е правил, и който е позволил световната простотия да вземе връх и да унищожи човечеството.

                              Коментар


                              • Ако усетите неразположение, хрема, гърло или температура, нищо няма да стане ако ударим 3-4 трахизана за ден два, някой друг аспирин и аналгин хи. Със сигурност няма да навредят, но може да спрат нещата на ниво устна кухина и гърло.

                                Коментар

                                Working...
                                X