IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

    Бе добре звучи на теория, ама подобни сценарии се движат в Западна Европа и още не са стигнали до края.

    Примерно, една Чехия стигна 5 хил преди 20 дена. Ама не седи там а расте постоянно до 15 хил оня ден. Дали заради уикенда или заради нещо друго има спад при тях последните 3 дни.

    https://www.worldometers.info/corona...zech-republic/


    Демек няма да е който оцелее ще пие на Нова година.
    Чехите имат реално два пъти повече население от нас, говоря с гастери и т.н или поне 80%

    Та гледаш техните цифри, намаляваш с 40% и това ще са нашите.

    Господ беше българин и ни пожали с много високи температури септември, но есента си дойде, деня се скъси, захладня и вируса си намери почва. Вече е аерозолен, няма опазване, дори не е нужно някой да те плюе директно. Вирусното натоварване расте и ще мине през всички. И да се появи ваксина не знам кой луд ще я сложи преди да са минали поне едни 12-18 месеца ваксиниране на запад, та да видим ефектите. Реално е с мащабите на тежък грип, само дето грипа събаря 10% от населението, а това ще събори 80-90% (в това число и безсимптомните).

    Та гледаме чехите добавяме 20 дни и вадим 40% от техните цифри.

    И да има тотален лок доун от днес, 4-5к на ден са вече написани.

    Трябваше да се пусне вируса лятото да мине през много по-големи проценти, сега щеше да е песен, ама пусто, хем солта, хем тоягата.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      https://www.worldometers.info/coronavirus/

      Хвърлих един бърз поглед тука и понеже Словакия е близо до нас ми закачи окото и ме озадачиха данните за смъртността там.
      CFR от 0.37 срещу 2.77% при нас, разлика от 7.5 пъти

      Надали са открили светия граал на лечението, нямам логично обяснение, освен там да са решили да регистрират само починалите ОТ вируса вместо С него каквато е практиката в болшинството държави.
      При нас не се тества. В Мексико и в Перу в началото смъртността от ковид бе 50%. Просто са тествали само хора които умират.

      Коментар


      • https://www.worldometers.info/coronavirus/

        Хвърлих един бърз поглед тука и понеже Словакия е близо до нас ми закачи окото и ме озадачиха данните за смъртността там.
        CFR от 0.37 срещу 2.77% при нас, разлика от 7.5 пъти

        Надали са открили светия граал на лечението, нямам логично обяснение, освен там да са решили да регистрират само починалите ОТ вируса вместо С него каквато е практиката в болшинството държави.

        Коментар


        • Астероид е унищожил динозаврите. Преди това голям вулкан в Сибир е унищожил 90% от живота на планетата. Това обаче не ми изглежда като нещо релевантно за ситуацията в момента, и за действията на нашето правителство в момента. Също както не ми изглеждат релевантни испанския грип или юстиниановата чума.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

            Да, животът продължава, и постепенно се връщаме в средновековието, без здравна помощ и без сигурност и спокойствие в обществените взаимоотношения. Законноста също постепенно се руши, а простотията се радва на небивал разцвет.

            Тези количествени натрупвания ще доведат до качествени промени с ранг на революция .....
            Ти нали си с властта какво си заревал а сега им зафаляй

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Може ли повече инфо за 1958-59? Сериозно питам - някъде бях мяркал за някаква епидемия тогава, но нямам особени спомени
              Гугли за азиатския грип.(планетарно 2-3млн. жертви за година)
              Чисто статистически,на короната вече максимума и е 4%, ама не е сигурно.
              При старта и, от 10 заразени, 8 са умирали...(повече от на Чумата)

              @Kildirim_Bei
              за испанския данните ти са грешни, броя жертви де си дал са за 3 години

              а "пандемия" няма връзка с броя жертви....
              Last edited by satz; 27.10.2020, 11:55.

              Коментар


              • За пандемия признавам:
                Чумата в Европа през 14ти век:
                * в рамките на около 20 години измира около 30% от населението в Европа.

                Испанския грип 1918-1919:
                За година и нещо:
                * 500 млн. заразени (1/3 от световното население тогава)
                * 50 млн. жертви (10% от заразените, 3% от световното население)

                Ако приведа данните от испанския грип към днешното население на Земята:
                за близо година вече, трябваше да има:
                * 2.5 млрд. заразени
                * 250 млн. жертви
                Last edited by Kildirim_Bei; 27.10.2020, 11:53.
                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Стига бе, Матейко, не ти ли омръзна - хем съм максимално добронамерен към теб и разбирам загрижеността ти към болната ти съпруга! Ето, давам пример със себе си - на жената майка ѝ има юбилей в събота, а жената е със счупена костица на крака, съпругът ѝ е с надномерено тегло и диабет, моите деца са постоянно на детска, ерго са нсоители на каквото се сетиш, аз всекидневно пътувам в градския транспорт и общувам с десетки хора на ден, същото (без градския транспорт) важи и за жена ми. Бабата на децата е наясно с всичко това, до известа степен е хипохондричка, но въпреки всичко настойчиво ни моли да отидем, защото не си е виждала внучките и ѝ е мъчно за тях. Скайп, вайбър и т.н. не важат, нищо че ги вижда ежедневно по тях, просто иска на живо и толкова.

                  Животът продължава или както беше там се ла ви на испански (поне така пееха в една песен )
                  Да, животът продължава, и постепенно се връщаме в средновековието, без здравна помощ и без сигурност и спокойствие в обществените взаимоотношения. Законноста също постепенно се руши, а простотията се радва на небивал разцвет.

                  Тези количествени натрупвания ще доведат до качествени промени с ранг на революция .....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                    Aз като бЕх казАл че нушето не отбира, ми скочи на бой. Как дойде на моето сега?

                    И да не е офтопик: Мангърича дали днес ще напише "30% Наближаваме стадния имунитет" след 2200 парчета от 7600 теста? Едни хилядо бройки в Софето и едни 42 данъкоплатеца по-малко.
                    Май ме бъркаш с някого

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                      Нещо повече - ще мрат не само хора с ковид, но и всякакви други хора с всякакви други болести, защото ще им е отказана здравна помощ или дори някаква спешна операция. Очаквам тотален срив на здравната система. До здравна помощ ще се докопват само хората с много пари или много връзки. Другите - ами ще мрат, за радост на Груьо и с-ие, който чака да види камионите с трупове, за да повярва.
                      Стига бе, Матейко, не ти ли омръзна - хем съм максимално добронамерен към теб и разбирам загрижеността ти към болната ти съпруга! Ето, давам пример със себе си - на жената майка ѝ има юбилей в събота, а жената е със счупена костица на крака, съпругът ѝ е с надномерено тегло и диабет, моите деца са постоянно на детска, ерго са нсоители на каквото се сетиш, аз всекидневно пътувам в градския транспорт и общувам с десетки хора на ден, същото (без градския транспорт) важи и за жена ми. Бабата на децата е наясно с всичко това, до известа степен е хипохондричка, но въпреки всичко настойчиво ни моли да отидем, защото не си е виждала внучките и ѝ е мъчно за тях. Скайп, вайбър и т.н. не важат, нищо че ги вижда ежедневно по тях, просто иска на живо и толкова.

                      Животът продължава или както беше там се ла ви на испански (поне така пееха в една песен )
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                        Тук си в грешка, потърси за 1958-59-та година.
                        Короната още не стигнала тия нива, но при липса на мерки, вече е доказано(САЩ,Бразилия,Перу,Швеция),че определено ще ги задмине.
                        Може ли повече инфо за 1958-59? Сериозно питам - някъде бях мяркал за някаква епидемия тогава, но нямам особени спомени
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Смъртността от ковид ще скочи следващите три месеца. И 2020 ще надмине всички останали години по смъртност
                          Нещо повече - ще мрат не само хора с ковид, но и всякакви други хора с всякакви други болести, защото ще им е отказана здравна помощ или дори някаква спешна операция. Очаквам тотален срив на здравната система. До здравна помощ ще се докопват само хората с много пари или много връзки. Другите - ами ще мрат, за радост на Груьо и с-ие, който чака да види камионите с трупове, за да повярва.

                          Коментар


                          • А аз от ковидидиоти и медийни истерии не се впечатлявам

                            Коментар


                            • Смъртността от ковид ще скочи следващите три месеца. И 2020 ще надмине всички останали години по смъртност

                              Коментар


                              • Смъртност в България за периода 2015-2020 по данни на НСИ
                                През лятото винаги повишена смъртност вследствие масово пътуване до морето (предполагам от ПТПта). Но почти не виждам разлика с предишни години в съответните периоди. Даже през 2015 хората са мрели доста повече от сега за месеците на пандемията. Да не би да сме изкарали COVID-15 без да знаем?
                                Click image for larger version

Name:	D-NSI-2015-2020.jpg
Views:	1
Size:	77.2 КБ
ID:	3668358

                                Last edited by Kildirim_Bei; 27.10.2020, 11:25.
                                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                                Коментар

                                Working...
                                X