IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
    Това, само по себе си ми се струва достатъчна причина за постоянно носене на маски на публични места. Не че се очертава някакво различно бъдеще де.
    По всяка вероятност маските ще станат част от нашето ежедневие от сега за вечени времена. Това обаче ще доведе до тяхното развитие, усъвършенстване, компютризиране и най-вече до това, че активно ще убиват вирусите, а не само да ги спират във филтрите.

    След като се появи търсене за такива активни и интелигентни маски, ще се появи и предлагане. Освен това ще станат прозрачни и няма да е толкова грозно да скриват лицето. Опитни образци вече имат няколко фирми, а до година-две ще има хиляди производители и ще се предлагат под път и над път. Също така и цената им ще падне драстично.
    Last edited by Mateev; 29.10.2020, 19:05.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Стига приказва глупости. Вируса не се намира във въздуха, а в микроскопични капчици, летящи във въздуха. Тези капчици обаче не могат да преминат през маската ....

      Това, което преминава, са пак капчици, но отстрани на маската поради липсата на добра херметизация.

      Като цяло една маска спира от 70 до 95% от всички летящи капчици, в зависимост от това какъв клас е и колко добре е херметизирана върху лицето.

      Ако капчицата се изпари (изсъхне), останалия на сухо вирус умира много бързо.
      Колко, колко бързо бре, 6 пъти магистър за неспециалисти, колко...?
      Щот пишат за 3, 6 ,12 часа върху различни повърхности....
      През това време кво правиш ? Навярно само издишаш през маската....Като спукан балон....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

        Матеев, как може да изръсиш тая глупост? Уж инженер се бараш...
        Коронавирусът е със среден размер 120 nm, по-големи рядко има до 200 nm. Да припомня, нанометър е 10^(-9) м, или 0.000000001 м, или 0.000001 мм. През масовите маски, дето се доставят и носят, короната ще мине като въздух през телена ограда.
        За теб знам, че си си купил маски, шлемове, наметала и костюми, дето се носят в микробиологични лаборатории 4-та степен. Ама другите?
        Грешката ти, както и на много други, е че приемаш нещата като абсолютни стойности, а не като част от система. Но не ми се пише роман по темата, за да се обясня. Има толкова много модификатори на резултатите, извън буквалистичното измерване на филтриращата възможност на маската, че подобно свръх-буквалистично твърдение е на нивото на детско разсъждение.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


          До тук с всички мерки които сме взели, грип щеше да има много-малка/никакаква смъртност. В Нова Зеландия, заради мерките срещу Короната не е имало никакъв грип през техния зимен сезон.

          Това, само по себе си ми се струва достатъчна причина за постоянно носене на маски на публични места. Не че се очертава някакво различно бъдеще де.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

            Матеев, как може да изръсиш тая глупост? Уж инженер се бараш...
            Коронавирусът е със среден размер 120 nm, по-големи вируси има до 200 nm. Да припомня, нанометър е 10^(-9) м, или 0.000000001 м, или 0.000001 мм. През масовите маски, дето се доставят и носят, короната ще мине като въздух през телена ограда.
            За теб знам, че си си купил маски, наметала и костюми, дето се носят в микробиологични лаборатории 4-та степен. Ама другите?
            Стига приказва глупости. Вируса не се намира във въздуха, а в микроскопични капчици, летящи във въздуха. Тези капчици обаче не могат да преминат през маската ....

            Това, което преминава, са пак капчици, но отстрани на маската поради липсата на добра херметизация.

            Като цяло една маска спира от 70 до 95% от всички летящи капчици, в зависимост от това какъв клас е и колко добре е херметизирана върху лицето.

            Ако капчицата се изпари (изсъхне), останалия на сухо вирус умира много бързо.
            Last edited by Mateev; 29.10.2020, 18:45.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
              Има и още един аспект, за който не знам дали все още не сте се сетили:

              Маските с клапа са маски за ЕГОИСТИ, Мангъровци, злобари и въобще за ....

              Защо това е така?

              Ами защото обикновените маски пазят и в двете посоки - пазят човек да не се зарази от друг, но и пазят човек да не заразява други хора. В същото време маските с клапа имат еднопосочно действие - пазят човек да не се зарази, но в същото време му позволяват да ръси вируси около себе си колкото си иска.

              Та от тази гледна точка маските с клапа трябва да бъдат забранени, а който ги носи да бъде санкциониран за неспазване на мерките. Чист егоизъм е човек да си купува такава маска с клапа, защото явно той мисли само за себе си.
              Матеев, как може да изръсиш тая глупост? Уж инженер се бараш...
              Коронавирусът е със среден размер 120 nm, по-големи рядко има до 200 nm. Да припомня, нанометър е 10^(-9) м, или 0.000000001 м, или 0.000001 мм. През масовите маски, дето се доставят и носят, короната ще мине като въздух през телена ограда.
              За теб знам, че си си купил маски, шлемове, наметала и костюми, дето се носят в микробиологични лаборатории 4-та степен. Ама другите?
              Last edited by X_Y; 29.10.2020, 20:13.
              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                Има и още един аспект, за който не знам дали все още не сте се сетили:

                Маските с клапа са маски за ЕГОИСТИ, Мангъровци, злобари и въобще за ....

                Защо това е така?

                Ами защото обикновените маски пазят и в двете посоки - пазят човек да не се зарази от друг, но и пазят човек да не заразява други хора. В същото време маските с клапа имат еднопосочно действие - пазят човек да не се зарази, но в същото време му позволяват да ръси вируси около себе си колкото си иска.

                Та от тази гледна точка маските с клапа трябва да бъдат забранени, а който ги носи да бъде санкциониран за неспазване на мерките. Чист егоизъм е човек да си купува такава маска с клапа, защото явно той мисли само за себе си.
                Естествено, че мисля за себе си, понеже няма кой друг да мисли за мен. Всяко обшествено пространство е препълнено с пишконосци, на които носът им виси като пенис от гащи, с памперси за брада, с чували за зоб на 5-10 сантиметра от физиономията. Аз съм си сложил particle3 маска с клапа, която прилепва по лицето и ми осигурява някаква защита. А като пазя себе си добре, фактически, пазя и другите, по-добре здрав с маска с клапа, отколкото заразен с хирургическа, нали?
                Last edited by X_Y; 29.10.2020, 20:13.

                Коментар


                • Има и още един аспект, за който не знам дали все още не сте се сетили:

                  Маските с клапа са маски за ЕГОИСТИ, Мангъровци, злобари и въобще за ....

                  Защо това е така?

                  Ами защото обикновените маски пазят и в двете посоки - пазят човек да не се зарази от друг, но и пазят човек да не заразява други хора. В същото време маските с клапа имат еднопосочно действие - пазят човек да не се зарази, но в същото време му позволяват да ръси вируси около себе си колкото си иска.

                  Та от тази гледна точка маските с клапа трябва да бъдат забранени, а който ги носи да бъде санкциониран за неспазване на мерките. Чист егоизъм е човек да си купува такава маска с клапа, защото явно той мисли само за себе си.
                  Last edited by X_Y; 29.10.2020, 20:13.

                  Коментар


                  • СЕНЗАЦИОННО: Маските създават имунитет срещу КОВИД-19

                    https://pik.bg/%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0...ews972069.html

                    Малкото количество вируси, проникващи през маските, всъщност създава имунитет. Теорията е, че силата на болеста зависи от количеството приети патогени. Когато са много, човек се разболява тежко. Когато са по-малко, разболява се леко или дори безсиптомно, но при всички случаи си изгражда имунитет, ако разбира се оживее.

                    Та от тази гледна точка наистина използването на маски, които силно намаляват приетата доза вируси, е с ранг на ваксина против КОВИД-19. Това е хубаво да се набие в канчетата на Мангъровците.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Чудесно, сега това го кажи на тези олигофрени от уърлдомитър, чакай пак да им постна заглавната страница, че ходите само на ковидясалата - https://www.worldometers.info/, според които имаме 400К умрели само от сезонен грип. А от уникално страшната кУрона - 1,2 милиона. Ма тя много страшна бре, направо уникална с има-няма 3 пъти по-висока смъртност от сезонен грип. Ма ще се мре, яко ще се мре, на мен генералгоджи ми е обещал, а аз му вярвам.

                      Витанов, Витанов, хайде, ако имаш топки, пък вземи оповести и тази новина, че Куронката е ташак работа и нищо по-особено от обикновен сезонен грип!

                      До тук с всички мерки които сме взели, грип щеше да има много-малка/никакаква смъртност. В Нова Зеландия, заради мерките срещу Короната не е имало никакъв грип през техния зимен сезон.

                      Грипа почти би изчезнал, дори само с частични мерки, а Короната продължава да взема жертви и тепърва ще се засилва... т.е. не е минала и 1 година за Короната, без да зарази цялото население е избила 1,2 милиона души. Другото което е при грип тази смъртност е "предполагаема"... а при Короната е доказана, с тестове. Ако по този начин се доказваше и грип, с тестове, смъртността специално от грип щеше да е много по-малка, защото има и други вируси, с подобни симптоми... т.е. короната в момента бие всички респираторни вируси + грип, по смъртност, въпреки мерките... и това е нищо, защото ние още не сме му в сезона. Например в Бергамо при своя пик Короната е убивала по 6 пъти повече хора от нормалната смъртност, това за България би означавало 1800 смъртни случая на ден.... Бергамо е относително малко градче за размерите на Италия и въпреки това не можеха да насмогнат с ковчезите, в пика.... кой ще носи отговорност ако такова нещо се случи в София, ти ли?!

                      Коментар


                      • Днес фон Лайнен по повод коронакризата каза "Докато всички в Европа не се излекуват - никой не се е излекувал"
                        И може ли, питам, по-голяма либерал педерастия. За по-кратко наричана либерастия?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение
                          Защо не вземем да започнем едни ПСР тестове и за грип? Да не излезе обаче, че "жертвите" от него са повече от тези на ковида..
                          Ти представяш ли си сводката сутрин - излиза генералгоджи, катраня, коце цайса и геле на куна и с гробовен глас съобщават - днес се заразиха със страшната болест сезонен грип 21 376 човека, починали 37, в болница 5237. Затваряме страната, това са страшни огнища, разпространението е дифузно - всички работници ги обявяваме за фаписти и имеприалисти, слагаме кпп на входа на София като най-страшното огнище. Картата на България свети в червено, значи всички са комунисти и т.н. Абе велико ще е - грип като грип, ще мине и ще отмине, ма много бизнеси, а покрай тях и животи, ще дадат фира....
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Не виждам какво му е различното. Имаш екстра смъртност, тя е или от грип - за който не ти пука защото повечето хора имат имунитет, или от ковид за който ти пука защото никой няма имунитет

                            Коментар


                            • Много е интересно как машината упорито ни убеждава, че ковида бил много по-смъртоносен от грипа, а те методите на изчисление са коренно различни. Това ли им е научният подход на "специалистите"?

                              Коментар


                              • Защо не вземем да започнем едни ПСР тестове и за грип? Да не излезе обаче, че "жертвите" от него са повече от тези на ковида..

                                Коментар

                                Working...
                                X