IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • За да "спасим човешки животи" прилагаме мерките на държавите, които имат по-високи нива на жертви от нас. Браво, тук е новата Платонова Академия по философия и логика!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

      Лев ...



      Кажи Лев
      Този е от лекарите-убийци, какво му се лезиш?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

        Трагедия! Това е чиста форма на фашизъм! Такива изроди е имало само по Турско робство!
        Въпрос на ценностна система. За теб личният ти комфорт е с по-голям приоритет пред чуждият живот. Приеми, че за други хора е нормално да жертват нещо дребно от ежедневието си за да спасят хиляди, а дори и само стотици или десетки хора. Всичко сочи средата на декември да имаме по 250-300 смъртни случая от Ковид на ден. Можеха да са много по-малко. За мен мерките са закъснели. Аз вярвам, че трябваше да се въвеждат поетапно от началото на октомври и вече да сме стигнали до тук. А като говорим за фашизъм имаме класическо изпълнение през първите месеци на съветската окупация, когато се избиват за кратко време около десетина хиляди българи по списък, като потенциално опасни за окупатора. Един акт с цел да се спаси човешки живот да се обяви за фашизъм е признак за огромна интелектуална немощ.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
          Пика, учи ембриология, не е трудна, студентското учебниче е колкото дебелината на палец. Ще ти стане ясно всичко. Интересно е. Как се формира жълтъчния сак, после алантоиса, после пъпните пластини, вгъванията и оформяне на нервна тръба, ендодермата, как от нея се пъпкува първичното черво, жлъчни пътища, черен дроб...органогенезата преминава през етапи характерни точно за земноводни, влечуги, птици. Клоаката, която остава клоака при птиците, но при бозайниците и човека се формира пик мехур и уретери, които се отделят от дебело черво. Но в патологията има т.нар клоакогенни кисти, че даже тумори произхождащи именно от примитивни остатъци - streaks, върви, ембрионални структури.
          Лев ...
          Остави ся ембриологията .... в мене напират много неудобни въпроси , да ти задам един, може ли, че не ми дава сън нощем и се будя посред нощ и мисля ли мисля ....
          Обясни ми простичко,, че комарджията в мен да те разбере от раз.

          Познаваш механизма на отстраняване на нарушенията в структурата на ДНК, нали? Има си хас да не го знаеш Механизма обаче се отнася единствено до случаите на разкъсването и загубата на части в една от двете вериги на двойната спирала.

          Та значи трудностите възникват в случай, когато е изгубена част от цялостната структура на двойната спирала, въпреки че и в този случай тя се възстановява. Парадоксално ли е ?? Да !!!! Защото биохимичната информация, заключена в двете части на двойната спирала, вече не може да повлияе върху възстановяването по химичен път , след като матрицата, носител на тази информация, е изчезнала в НЕБИТИЕТО. Протичането на този процес изисква "познаване" на дублиращата в сестринския хромозомен блок информация, която може да постъпи по канала само на ..... някакъв своеобразен информационноо-енергиен обмен, тоест не материален, биохимичен. НЕОБЯСНИМО също така е процеса когато хромозомът заема точно своето място в области, където "повредата" в структурата на ДНК надхвърля обема на неговия собствен информационен блок. Тези събития колкото и да са редки, означават, че разкъсаните нишки на ДНК намират и познават точно своите "събратя" тоест като че ли те се откриват един с друг по неизвестни, различни от характера на биохимичната им структура, критерии !!!!

          Кажи Лев как се случва това? Според теб Аз имам коректен отговор и обяснение, но искам да чуя и теб
          Last edited by Асо Пика; 23.11.2020, 19:09.

          Коментар


          • Южна Корея ми прати съобщение по повод новите мерки:
            ПРОСТО ТРЯБВАШЕ ДА СИ НОСИТЕ СКАПАНИТЕ МАСКИ.

            Япония са му сложили thumbs up.

            Коментар


            • Пика, учи ембриология, не е трудна, студентското учебниче е колкото дебелината на палец. Ще ти стане ясно всичко. Интересно е. Как се формира жълтъчния сак, после алантоиса, после пъпните пластини, вгъванията и оформяне на нервна тръба, ендодермата, как от нея се пъпкува първичното черво, жлъчни пътища, черен дроб...органогенезата преминава през етапи характерни точно за земноводни, влечуги, птици. Клоаката, която остава клоака при птиците, но при бозайниците и човека се формира пик мехур и уретери, които се отделят от дебело черво. Но в патологията има т.нар клоакогенни кисти, че даже тумори произхождащи именно от примитивни остатъци - streaks, върви, ембрионални структури.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Все пак много ми се иска да видя модела на правителството за разпространението на ковид какво показва. Не знам как така лишават от доходи много хора, без да дадат като част от мотивите и модела си. Какво ще се случи в единия или в другия случаи.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                  Ако хората не се надигнат Жан Виденовата зима ще им се види на българите като гуляй в двореца Версай!
                  Скоро пенсиите няма да са по 5 долара, а ще са по 0,50 цента....

                  Само, че така цитираните 5 долара по времето на Виденов, бяха с много по-голяма покупателна способност, за вътрешни стоки като храните, хляб и тн....

                  Новите пенсии и заплати ще имат реалната покупателна способност на 1-2-3 долара, която е към момента!

                  България скоро ще бъде Венецуела! А хората ще умират от глад и от липсата на лекарстава!

                  Тези гадове погребват страната пред очите на всички!
                  Тиквата го беше страх ама видя че на 21 нищо не стана и веднага ни сложи въжето на врата.
                  РИП България да живее тиквата
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение
                    Определено сме във война - войната на управляващото малцинство срещу управляваното мнозинство, което трябва да бъде доволно подстригано.

                    Ще има все повече мерки, докато не се прецени, че обикновеният човек е съсипан и деморализиран до определена степен, след която да може да бъде пренасочен към някакви други действия, не смея да прогнозирам какви.
                    Ако хората не се надигнат Жан Виденовата зима ще им се види на българите като гуляй в двореца Версай!
                    Скоро пенсиите няма да са по 5 долара, а ще са по 0,50 цента....

                    Само, че така цитираните 5 долара по времето на Виденов, бяха с много по-голяма покупателна способност, за вътрешни стоки като храните, хляб и тн....

                    Новите пенсии и заплати ще имат реалната покупателна способност на 1-2-3 долара, която е към момента!

                    България скоро ще бъде Венецуела! А хората ще умират от глад и от липсата на лекарстава!

                    Тези гадове погребват страната пред очите на всички!

                    Коментар


                    • А който мисли, че това се прави, за да се спасявали животи на хора или е слабоумен или има някаква изгода.

                      Коментар


                      • Определено сме във война - войната на управляващото малцинство срещу управляваното мнозинство, което трябва да бъде доволно подстригано.

                        Ще има все повече мерки, докато не се прецени, че обикновеният човек е съсипан и деморализиран до определена степен, след която да може да бъде пренасочен към някакви други действия, не смея да прогнозирам какви.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Сега ще се включат и другите двама. Абе виж сега - няма да се отчайваме. Оцеляват най-приспособимите.
                          ....каза Дарвин
                          Естественият отбор или природната селекция на най- приспособените за условията на околната среда организми
                          тъй ... тъй ... Мис

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Сега ще се включат и другите двама. Абе виж сега - няма да се отчайваме. Оцеляват най-приспособимите.
                            Колкото повече доводи му даваш, то толкова повече се пъне...и мисли. Мисли ли мисли.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                              ся Лев да продължим нашта си дискусия .... обясни ми как с безкрайна поредица от случайни мутации на входа амебата е станала човек на изхода
                              Амебата си е амеба. Иначе ако беше така всички амеби щяха да са минали за милиард години от всички стъпала и днес нямаше да ги има, а само умници на два крака.
                              Но за да оцелеят умниците трябват и амеби, и планктон, и мухи, и тигри, и елени, и всичко. Равновесие, глобална екосистема, видово разнообразие. Все пак това са милиард години.
                              Знаеш ли че животът на Земята се е зараждал и изчезвал многократно още в ранни етапи. Планетата е била бурно място и условията често са се променяли. Супервулкани, ледникови периоди...мир от поне 100 млн години не е имало. Ранните и примитивни форми на живот е твърде вероятно да са попаднали отвън - многобройни начини.
                              А аз с интерес ще чуя твоята теза. Откъде са дошли насекомите, гръбначните...оттам човека. Аз не знам със сигурност дали земноводните които са гръбначни все пак са стигнали след време и до хора. Майсторът все пак е доста умен. Устройство идентично. Даже хората е ембрионалното развитие докъм 4-5 седмица имат хрилни цепки. А в патологията има едни кисти по латералната повърхност на шията. Наричат се бранхиогенни кисти, има и други, развиват се от ембрионални остатъци - хрилни цепки и епител у възрастни индивиди, деца, доброкачествени са, и са доста чести. Има и други - например ендодермален синусов тумор (тумор на жълтъчния сак - yolk sac tumour...доста злокачествен ембрионален тумор от герминативни остатъци. Също не е чак толкова рядък. И е в млади индивиди - от 5 до 25 години. Доказателства за архаични структури в човешкия зародиш и по-примитивни организми има на всяка крачка. Пак казвам - не само мутациите са причина за развитието, отпадали са ненужни функции първо, а после се доразвивали други.
                              А хората с по 4-5 млечни жлези...една под друга...точно като на кучка. Това са атавизми и ги има. Хората и маймуните имат само по две млечни жлези.
                              Мисля че съм изчерпателен.
                              Last edited by bulgarian lev; 23.11.2020, 18:31.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                То ем други дават за него и пак недоволен
                                Сега ще се включат и другите двама. Абе виж сега - няма да се отчайваме. Оцеляват най-приспособимите.

                                Коментар

                                Working...
                                X