IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    Огън, жупел и малко цианкалий. Обичайните дози. Съм, съм. С намерение да се развихря, че нещо тая корона и тая стагнация взе да ми писва

    Ти вчера кво беше оклюмал, че чак форума напускаше. Нема сега да сдаваш багажа.

    Сетих се за единия си прадядо. Трепал ги е по пет на нож през балканската, маждусъюзническата и първата световна. С байонета.

    Против холерата са пиели йод. Връща се след всичките войни и що да види - жена му забягнала чак в някакъв крайдунавски град с някакъв руски офицер... Сега ... аз и нея я разбирам ...


    Той не се отчайва а отпрашва веднагически за натам. Теглил един як бой на руснака, друг възпитателен на жена си и си я е върнал обратно дома да си гледа децата. Две поколения след случката местните баби още я разказват ...

    Та като ме налегне угнетението от сегашната пандемия, все се сещам за тоя си прадядо и с какво пренебрежение щеше да ни изгледа всите ...

    Те така те ...
    кво да ти кажа ... мис
    вчера беше егати и факания ден почна се още от сутринта, трябваше ми винтоверта и изведнъж спря да работи и тва е, край, после кучето болно, малката пък паднала и си навехнала крака, един авер има проблеми с едни други, познавам ги и ходих да го играя посредник и да ги усмирявам, на връщане спуках гума, два пъти ходих до София, докато ме нямало идвали от ВиК-то и ми начислили 20 кубика вода накрая жената ме изнерви щото тя пък избушила кухненския робот и оня взел че гръмнал ,, после ми каза ей тъй едно любвеобилно ,, че май е бременна .... си или не си бременна бе ?? Ми не ми идва ....
    Накрая вечерта пратих всички в 1 друга вселена и изпих шише водка .... ся съм ок, даже ок на квадрат

    уважаеми модита знам че не е по темата ама да не ви случват такива неприятности в 1 ден ... пази боже
    Last edited by Асо Пика; 27.11.2020, 19:30.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

      И ..... ?????
      Какъв е резултата ??
      Си или не си ??
      Не ме измъчвай .... казвай бързо
      Огън, жупел и малко цианкалий. Обичайните дози. Съм, съм. С намерение да се развихря, че нещо тая корона и тая стагнация взе да ми писва

      Ти вчера кво беше оклюмал, че чак форума напускаше. Нема сега да сдаваш багажа.

      Сетих се за единия си прадядо. Трепал ги е по пет на нож през балканската, маждусъюзническата и първата световна. С байонета.

      Против холерата са пиели йод. Връща се след всичките войни и що да види - жена му забягнала чак в някакъв крайдунавски град с някакъв руски офицер... Сега ... аз и нея я разбирам ...


      Той не се отчайва а отпрашва веднагически за натам. Теглил един як бой на руснака, друг възпитателен на жена си и си я е върнал обратно дома да си гледа децата. Две поколения след случката местните баби още я разказват ...

      Та като ме налегне угнетението от сегашната пандемия, все се сещам за тоя си прадядо и с какво пренебрежение щеше да ни изгледа всите ...

      Те така те ...
      Last edited by Selena; 27.11.2020, 18:54.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        A когато постнах тук, че е болна ме обвиниха в седемте смъртни гряха, липса “женска” солидарност и се усъмниха съм ли жена. Чак аз се усъмних и почнах да проверявам. Такива ми ти работи.

        Чистачът в моя офис днес легнал болен от Ковид. Пък вчера чистил офиса. И днес хоп - Целият офис карантиниран. Добре, че тази седмица си работех от дома. Абе до следващото лято не му виждам края. Хора пазете се.
        И ..... ?????
        Какъв е резултата ??
        Си или не си ??
        Не ме измъчвай .... казвай бързо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

          Точно като твоята лидерка Корнелия. Половин година плю против маските, мерките, ограниченията, ама като кихна веднага се навря в ВМА и без ПСР. А през това време момчето с ПСР не го приеха в нито една софийска болница и умря. Така го разбират естствения подбор комунягите, нека има болести, фалити, катаклизми - те ще се измъкнат с привилегиите си и даже ще спечелят от чуждото нещастие.
          Ти няма ли да искаш да те лекуват? При това ако може най-добрите. Аз ще изрина света. Вече го направих и затова съм жив.
          Спазвам 100 пъти по строги мерки от ФЕВРУАРИ. И съм за никакви мерки ако може и всеки да се пази както може и иска.
          Всеки да си решава дали да рискува да се разболее или да има какво да яде. Щото това е избора.
          Не нося маска, нося лигавник. МАСКАТА МИ ВРЕДИ ДОКАЗАНО.
          И съм против глупавите мерки щото ни водят към ФАЛИТ и ще страдаме много повече ВСИЧКИ заради малоумника българоубиец наричан галено тиква
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

            Точно като твоята лидерка Корнелия. Половин година плю против маските, мерките, ограниченията, ама като кихна веднага се навря в ВМА и без ПСР. А през това време момчето с ПСР не го приеха в нито една софийска болница и умря. Така го разбират естствения подбор комунягите, нека има болести, фалити, катаклизми - те ще се измъкнат с привилегиите си и даже ще спечелят от чуждото нещастие.
            A когато постнах тук, че е болна ме обвиниха в седемте смъртни гряха, липса “женска” солидарност и се усъмниха съм ли жена. Чак аз се усъмних и почнах да проверявам. Такива ми ти работи.

            Чистачът в моя офис днес легнал болен от Ковид. Пък вчера чистил офиса. И днес хоп - Целият офис карантиниран. Добре, че тази седмица си работех от дома. Абе до следващото лято не му виждам края. Хора пазете се.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              Ама аз колко пъти да казвам че докато не приритам НЯМА да ходя при тях. И ПСР няма да си правя. Под приритам да не мога да си държа сатурацията над 90 с кислород (6л/м). После си пускам връзки за ВМА. Малко некадърници има из докторите ами ще ме пращаш да ходя и при най-големите измамници и шарлатани?!?!
              Ама нали и ти си доктор - твърдеше, че си инфекционист. Би ли светнал аудиторията какво работиш при тази професия, съчетана освен всичко друго с математика и статистика според твоите твърдения. И още един конкретен въпрос - след като си доктор, ти също ли си некадърник, пак по твоите твърдения?

              Или всеки ден като се събудиш, започваш да лъжеш различни неща от предишния, защото си забравил какво си лъгал вчера и въобще през предишните дни?
              Last edited by Mateev; 27.11.2020, 17:30.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                Ама аз колко пъти да казвам че докато не приритам НЯМА да ходя при тях. И ПСР няма да си правя. Под приритам да не мога да си държа сатурацията над 90 с кислород (6л/м). После си пускам връзки за ВМА. Малко некадърници има из докторите ами ще ме пращаш да ходя и при най-големите измамници и шарлатани?!?!
                Точно като твоята лидерка Корнелия. Половин година плю против маските, мерките, ограниченията, ама като кихна веднага се навря в ВМА и без ПСР. А през това време момчето с ПСР не го приеха в нито една софийска болница и умря. Така го разбират естствения подбор комунягите, нека има болести, фалити, катаклизми - те ще се измъкнат с привилегиите си и даже ще спечелят от чуждото нещастие.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                  Бота моля те престани да говориш така за лекарите.Не обобщавай за всички.Честно казано не те разбирам.Като им нямаш доверие и смяташ че са некадърни не ходи при тях.Лекувай се по интернет или баячки врачки екстрасенси пълно е с такива в България...Наистина прекаляваш..
                  Ама аз колко пъти да казвам че докато не приритам НЯМА да ходя при тях. И ПСР няма да си правя. Под приритам да не мога да си държа сатурацията над 90 с кислород (6л/м). После си пускам връзки за ВМА. Малко некадърници има из докторите ами ще ме пращаш да ходя и при най-големите измамници и шарлатани?!?!
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                    И как го сметна това? Аз друго сметнах:

                    France 32% Умряли: 50,957 Оздравяли: 158,236
                    Germany: 2.33% Умряли: 15767 Оздравяли: 676100
                    Italy: 8% Deaths: 52,850 Recovered: 661,180
                    Bulgaria 7.86% Умряли:3,529 Оздравяли: 44,875

                    Само отличниците от Германия са по-кадърни
                    Лекарите лекуват САМО тежките случаи. Другите и с лекарска и без лекарска ще го преболедуват. Умрелите нестигнали до интензивното отделение са друга губерния. Тука със сигурност сме по зле и от занзибар щото зависи само и единствено от огранизацията. На база посочената метрика ще оценя и колко по зле сме в организацията от другите въпреки 8 месеца време за подготовка на мерки за справяне с ковид. Така или иначе общата смъртност я смятат всички и няма нужда да се повтаряме.
                    Ще го смятам на дневна база. Като го направим за 1 седмица ще изчистим грешките от флуктоацията
                    Last edited by bota156; 27.11.2020, 15:37.
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Реално, аз бях най-мълко страхливец, защото го изкарах още в средата на март и имам антитела. И преди месец още ги имах

                      По-скоро виж говедата и идиотите като тебе какво са писали и след това виж статистиката до къде стигнахме заради безмозъчни отрепки като тебе

                      Ако те хвана педераст скапан такъв бой ще ядеш, да ти зайде педалския ум дето го нямаш

                      Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение
                      Виж началото на тази тема и виж какво сте писали ти е останалите страхливци, страхливци до степен да не мислите, щото е страшно да мислите за опасности, па още повече от смърт.

                      А всяко действие в живота може да доведе до смърт с малка или голяма вероятност.

                      Даже животните изчисляват инстинктивно тази вероятност, но вие страхливците бягате даже от допускането на такава мисъл в главата.
                      И ако ще айнщайновци да сте, щом бягате от това мислене, сте овце за доене и стригане.
                      Last edited by Money; 27.11.2020, 15:31.

                      Коментар


                      • Дотук, според данните от worldometers.info, са направени над 600 млн. ПСР-теста в световен мащаб. Това е по-малко от 7% от населението, като се има предвид, че някой може да си направи повече от един тест. Ако един тест струва 20 евро на едро, ей ги едни 12 милиарда евра дотук само за фармацевтите. Хората колко са платили лично, е друг въпрос от състезанието "Стани богат" - милиардите ще станат доста повече по веригата.
                        Last edited by Kildirim_Bei; 27.11.2020, 15:21.
                        Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                        ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                        Коментар


                        • UK Govt: Lockdown Likely to Last 12+ Months, ‘Hard Winter’ Coming, Repeated Vaccinations May be Required

                          Lockdowns won't end until anticipated vaccines "come to our aid" in the future and the country can expect a "hard winter", the PM has said.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            А неотдавна тука се обсъждаше колко яка нация сме и как вируса нас точно не ни лови...



                            Виж началото на тази тема и виж какво сте писали ти е останалите страхливци, страхливци до степен да не мислите, щото е страшно да мислите за опасности, па още повече от смърт.

                            А всяко действие в живота може да доведе до смърт с малка или голяма вероятност.

                            Даже животните изчисляват инстинктивно тази вероятност, но вие страхливците бягате даже от допускането на такава мисъл в главата.
                            И ако ще айнщайновци да сте, щом бягате от това мислене, сте овце за доене и стригане.

                            Коментар


                            • А неотдавна тука се обсъждаше колко яка нация сме и как вируса нас точно не ни лови...


                              Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                              Вече сме едноличен лидер по брой умрели в Европа на 100 000 души 21.4.Издухахме досегашните лидери по смъртност Чехия и Белгия и ще се
                              борим със САЩ за световната титла.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                                Лев на нашата дискусия, която водим тук от 10 дена ще сложа точка, защото смятам да приключа участието си в този форум, вече не ми е интересно, не ми е гот и не ме кефи форума. Затова ще помоля модераторите да не трият поста ми. След последния ми пост по нашата дискусия обикновено твои колеги, както и ти, блокират и зациклят .... странно е как и те, и ти, използвате едни и същи думи и оправдания До сега трима лекари (с теб стават 4) и двама генетици подобно на теб зациклиха и разговорите ни останаха с отворен финал

                                По същество.... с този пост ти хвърлям много силен жокер и продължавам от там, където стигнах последния път. Да поговорим за микро- и мега-мащабите - тези два крайни полюса са недостъпни за пряко наблюдение, те могат да се изучават само чрез косвени дедукции. Голяма част от признатите факти във физиката и биологията са невидими. Факт ли е ? Факт е !!!

                                Ярък пример е молекулата на ДНК, която си остава невидима, макар че е много точно представена като пространствена форма. Какво е ДНК ? Никой никога не е виждал и няма да види двойната спирала поради самия факт, че атомно-молекулните структури не са просто частици, нито вълни. Те са теоретично невидими. Невидими са и на практика: електронните микроскопи предоставят само изрази, артефактуални проекции. Такива артефакти-проекции са и рентгенограмите, които представят ДНК във вид на тъмни и светли петна на фотоплака. Обяснението на тези петна е, че те са резултат на дифракция на рентгенови лъчи, преминали през ДНК. Ако ДНК не може никога да се види, какъв е смисълът да я представяме като видима? И каква е гаранцията, че косвените признаци за нейната форма са достатъчни ? Проявите на непряка визия във физиката и биологията са правдоподобни интерпретации и удобни конвенции. ДНК подобно на атомите е артефакт. ДНК е гранична форма, граничен феномен. Тя е артефакт, но е постулирана като реална пространствена форма за разлика от микрообектите. Всъщност за ДНК няма значение дали е артефакт. Тя не е теоретична същност, а пространствена форма – решение на множество проблеми относно ресинтезата на живата форма. Пространствената структура на ДНК не е оформена в мащаба на атома, а в далеч по-големия мащаб от порядъка на десетки ангстрьоми. По-важно е, че тази пространствена форма е пряко отговорна за механизмите на репликацията и епигенеза.

                                Когато се описва например репликацията на ДНК, това не значи, че някой е наблюдавал или някога ще наблюдава този процес. Това е сценарии, най-вероятен и най-добре съгласуващ се със стереохимични изчисления и познания върху наследствеността.

                                Гените в генетиката не се наблюдават непосредствено. Те се “наблюдават” чрез фенотипичните признаци (Мендел). Морган локализира гените в хромозомите, наблюдаеми с микроскоп. Ейвъри локализира теоретично гените като участъци от веригата на молекулата на ДНК. Теоретично се смята, че това са групи азотни бази. Обаче понятието “ген” на това равнище губи смисъла си, защото няма такива обособени единици във веригата на ДНК, има само отделни подредени мономери. И за всеки един единичен мономер е ясно, че не отговаря на определена функция, защото само по тройки мономерите на ДНК и РНК се “интерпретират” от определени аминокиселини при кодирането. Гените и всички молекулни процеси в клетката и организма се наблюдават непряко, чрез експериментиране с нуклеинови киселини и белтъци на макрониво. Те се описват с теоретични модели и термини като ген, код, експресия и т.н.

                                ДНК може да се очертае с помощта на метода на дифракция на рентгенови лъчи, като ред черно-бели петна на рентгенограмата. ДНК не може пряко да се изобрази в рентгенограми. Рентгенограмата, доколкото говори за форма, не е артефакт. Тя е артефакт, доколкото е генерирана от машина. В същия смисъл показанието на стрелката на измерителния уред не е артефакт, въпреки че самата стрелка и циферблатът са артефакти. Черно-белите петна на рентгенограмата не дават очертанията на атомите, но дават пространственото разположение на големите фрагменти на спиралата.

                                Микросветът не е наблюдаем, а по-скоро е описание. Същото се отнася и за ДНК. Големия взрив се визира чрез причиненото от него разширение, което пък се вижда по червеното отместване (ефект на Хъбъл). Това е твърде опосредована визия и елементарно обяснение и нищо не пречи на червеното отместване и отдалечаването да не се дължат на Голям взрив Черните дупки са теоретични същности с емпирични проявления вън от тях. Те са принципно ненаблюдаеми пряко, защото в тях времето, пространството и веществото колапсират. Но тях ги има .... според повечето астрофизици

                                Микроскопът ни води към границите на света. Електронният микроскоп се натъква на края на света в дълбочина, където вече не виждаме неща и събития, различни от носещата виждането светлина, а виждаме макрофеномена, визуалната форма, “пространствената структура”, зад който теоретично стои “атомът”.

                                Какво остава извън обхвата на опитната наука? Извън света, който опитната наука изследва, остава непространственото, извънвремевото, нетелесното, несъбитийното. Такъв е умът и психиката като цяло.

                                Поздрави
                                Асо, това горе твоето казва само, че това което не виждаме с очите си не го виждаме с очите си.
                                Е да така е.
                                Но виждаш ли с очите си как и защо хладилника охлажда? Не виждаш, но вадиш от камерата ледената бутилка, ракията се лее като олио, чашата се изпотява.
                                Лошото е, като лекарите-убийци стъпват на тази несигурност и само за пари убиват хората с "лечението" си, а сега и с пропагандата на "страшния" вирус. Тяхната изгода е че стават важни и управляващи кукли на конци.

                                Коментар

                                Working...
                                X