IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

    Значи не си и музикална.
    Наздраве!
    Дръво, понеже защото съм рядко мързелива и изключително мразя да си напъвам онзи 5 - 6% от високо интелигентния си мозък, би ли ми обяснил връзката между тютюнопушенето, спорта и музикалността?
    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
      С антибиотик. Но се борим с вторичната бактериална инфекция и пневмония когато е усложнена с такава. Вирусната чиста пневмония е интерстициална, при добавяне на бактериална инфекция нещата загрубяват - засягат се и алвеолите и малките разклонения на бронхите (бронхиолите) - алвеолит и бронхиолит. От възпалителния ексудат който става гноевиден или гноен направо. Но и самата интерстициална пневюония води до алвеоло-капилярен блок - точно ниво газообмен и затова протича с изразена хипоксемия, хиперкапния и дихателна недостатъчност.


      Не, при всяка вирусна пневмония, в един момент се добавя и бактериална на по-късен етап обикновено. Това са бактериите в носоглътката, бронхите, те слизат надолу при лоша вентилация, потискане на имунния отговор в началото. Най често са пневмококи, стрептококи, хемофилус инфлуенце. Може и стафилокики, менингококи...всички те обитават носоглътката.
      Как да ги комбинират вирусите с бактерии? Какво имаш предвид? Не разбирам.

      Д-р Лев извинявам се ако питането ми е неуместно. Каква е разликата между ковид пневмония и пневмония от вирусен тип, която както казвате, преминава винаги в бактериална- добавеното кръвосъсирване ли(доколкото се мъча да проумея нещата става дума за т.н. матово стъкло, което не се вижда на рентген, а на скенер)?
      П.С. Бихте ли ме посъветвали, трябва ли да продължа да приемам антикоагуланти дори и след като си мисля,че вече съм почти ОК(ден 24). Ако да- какво препоръчвате( аз започнах с аспирин, но GP-то ми предписа антистенокардин, който приемах до към ден 16-17) и за какъв период от време?
      Благодаря предварително.
      Last edited by neptun266; 30.11.2020, 14:36.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от The Matrix Разгледай мнение

        Ще проверим кода, но грешки не допускаме. Всичко е математически изчислено и синхронизирано
        Да, знам, така е, но ме гложди и един друг въпрос към матрицата, малко е встрани от темата, но е интересен - ако изчезне и последният човек на земята, светът ще продължи ли да съществува?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

          Е тоя резус фактор казват определял интелигентността ако е отицателен принадлежиш ктм най интелигентната част от населението на планетата
          Ъхъ! Направо го разби градски ми, като му сподели такава лична подробност
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

            Умрели са много, много отдавна, много преди да ги видиш. Те са забравени и от Бога. Каквото и да си видял, е възможна грешка в програмния код.
            Ще проверим кода, но грешки не допускаме. Всичко е математически изчислено и синхронизирано

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

              Можем ли да вярваме на Люк Монтание, че това е перфектно създаденият вирус? Ако не можем, на кого бихме повярвали и в какво? Факт е, че той никога повече не проговори на тази тема. Много е озадачаващо и удобно за противниците на това твърдение. Няма друг такъв учен от толкоз висок ранг, който да се е произнесъл така категорично нито в едната посока, нито в другата.
              Нормално е да се обмислят хипотезите. Мога да повярвам на тази хипотеза, доколкото е добре и да се докаже все пак. Но не виждам да се работи сериозно в тази насока. Ако изобщо може да се докаже.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                Имах предвид дали синтетично не може да се създаде вирус-бактерия (бактерия-вирус или там комбинация от техните механизми. Не разбирам от биология, така, че може да ти изглежда странен въпроса, Като чета и досега ми е трудно да възприема, как се обръща светлината в материя, през фотосинтезата например, все нещо ми се струва, че там се пропуска) Колко му е в някоя лаборатория да са достигнали вече границите на въображението с някоя добавена формула?! С новичок ще е по-трудно, че по-лесно се доказва, но дали един органичен чок-новичок не е излязъл от шапката с фокусите. Тази сутрин чух неангажиращо интервю с Етиен Леви а го усещам, че той въпреки, че беше фронтмен не търси изобщо публични изяви (благодареше на докторката и отговаряше, как се борил с вируса). Работи си принципно човека мирно, кротко и професионално в неговата си сфера, без да се бута в камери по принцип. Но каза, че за себе си е сигурен, че вирусът не е напълно естествен
                Можем ли да вярваме на Люк Монтание, че това е перфектно създаденият вирус? Ако не можем, на кого бихме повярвали и в какво? Факт е, че той никога повече не проговори на тази тема. Много е озадачаващо и удобно за противниците на това твърдение. Няма друг такъв учен от толкоз висок ранг, който да се е произнесъл така категорично нито в едната посока, нито в другата.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                  Пушенето на цигари при гаргара със силно запалителна смес ми се струва твърде нездравословно.
                  Наздраве!

                  П.П. Никога не съм пушила. Отначало активно спортувах, след това реших, че мога да мина без тоз порок
                  Значи не си и музикална.
                  Наздраве!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                    Явно коронавируса се влияе от кръвосъсирването. Преди няколко дни Преци беше пуснал статия за % на заболеваемост в зависимост от кръвната група. Оказа се, че хората с 0 група се заразяват по-рядко и при тях усложненията не са толкова фатални.

                    Аз съм от тази кръвна група и си спомням, че единият от преподавателите ми коментираше, че при злополуки представителите на тази група дават най-голяма фира. Защото при тях кръвта по-бавно се съсирва. Имаше някакъв фактор с немско име, но ми се губи от дългосрочната памет.
                    Е тоя резус фактор казват определял интелигентността ако е отицателен принадлежиш ктм най интелигентната част от населението на планетата

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                      Фройд е казал, че в цигарите има голяма доза символизъм, така добре разгледан в неговата тема. Ако и ти гледаш така на нещата, то би било излишно да ги спираш.
                      Наздраве!
                      Пушенето на цигари при гаргара със силно запалителна смес ми се струва твърде нездравословно.
                      Наздраве!

                      П.П. Никога не съм пушила. Отначало активно спортувах, след това реших, че мога да мина без тоз порок
                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                        От личен опит знам, че косата става гъста, а косъмът - невероятно лъскав. Докато бях бременна с по-кльощавата 1/3-та пълноправен член на домочадието 2 пъти ме налазваха инсекти и се налагаха съответните процедури.
                        Наздраве!
                        Бе не беше ли гас мас и оцет.У наше село тва е смеската пропорциите съм ги забравил...Никога не ми се е налагало да се мажа с подобна гняс.А тая пикня отде я измислихте

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                          Цигарите трябва ли да спра или да продължа да си ги пуша?
                          Тъни мъни ма и ти клефучиш????Мани не се излагайте с Левчо в днешно време кой пуши???Не е модерно вече

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                            Не, при всяка вирусна пневмония, в един момент се добавя и бактериална на по-късен етап обикновено. Това са бактериите в носоглътката, бронхите, те слизат надолу при лоша вентилация, потискане на имунния отговор в началото. Най често са пневмококи, стрептококи, хемофилус инфлуенце. Може и стафилокики, менингококи...всички те обитават носоглътката.
                            Как да ги комбинират вирусите с бактерии? Какво имаш предвид? Не разбирам.
                            Имах предвид дали синтетично не може да се създаде вирус-бактерия (бактерия-вирус или там комбинация от техните механизми. Не разбирам от биология, така, че може да ти изглежда странен въпроса, Като чета и досега ми е трудно да възприема, как се обръща светлината в материя, през фотосинтезата например, все нещо ми се струва, че там се пропуска) Колко му е в някоя лаборатория да са достигнали вече границите на въображението с някоя добавена формула?! С новичок ще е по-трудно, че по-лесно се доказва, но дали един органичен чок-новичок не е излязъл от шапката с фокусите. Тази сутрин чух неангажиращо интервю с Етиен Леви а го усещам, че той въпреки, че беше фронтмен не търси изобщо публични изяви (благодареше на докторката и отговаряше, как се борил с вируса). Работи си принципно човека мирно, кротко и професионално в неговата си сфера, без да се бута в камери по принцип. Но каза, че за себе си е сигурен, че вирусът не е напълно естествен
                            Last edited by precakanoto; 30.11.2020, 12:51.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                              Е това са кр. съдчета - интералвеоларните капиляри - белодробния интерстициум. Да, аспирин в доза 85 мг на ден е мощен антиагрегант блокирайки циклооксигеназата и оттам каскадата на плазмените фактори на кръвосъсирването. А и отделно потиска тромбоцитната агрегация.
                              Явно коронавируса се влияе от кръвосъсирването. Преди няколко дни Преци беше пуснал статия за % на заболеваемост в зависимост от кръвната група. Оказа се, че хората с 0 група се заразяват по-рядко и при тях усложненията не са толкова фатални.

                              Аз съм от тази кръвна група и си спомням, че единият от преподавателите ми коментираше, че при злополуки представителите на тази група дават най-голяма фира. Защото при тях кръвта по-бавно се съсирва. Имаше някакъв фактор с немско име, но ми се губи от дългосрочната памет.
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                                Цигарите трябва ли да спра или да продължа да си ги пуша?
                                Пуша и аз като комин. Уж ,,планински въздух" цигари, амс са си цигари.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X