IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
    Дължа ти отговор за статистиката на общата смъртност в България.
    Не съм забравил, но не съм се заел.

    Моля за извинение.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

      Вероятността да се заразиш, ако си самонадеян, недисциплиниран, арогантен и егоистичен е десетки пъти по-голяма, отколкото ако си наплашен, страхлив, овчеподобен апокалиптик. /само за статистиката/
      Да това и според мен е вярно съждение. Напълно подкрепям илюстрацията
      Last edited by X_Y; 30.11.2020, 17:58.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение
        Ако сте на възраст под 60, вероятността да умрете С коронавирус е по-малка от вероятността да се удавите.

        Ако сте над 60 години, вероятността да умрете от пътна катастрофа е няколко пъти по-голяма от тази да умрете С коронавирус.
        Зависи как я броиш тази статистика.

        Ако имаш положителен ПСР тест вероятността да починеш е 7.8% както отбеляза Матеев или 4% ако чакаме да се изравняват случаите. Според мен си остава 4% с положителен ПСР тест.

        Последните седмици пусках тука списъци на починалите. Ми около 20-30% са под 60 или без придружаващи заболявания.

        Демек ако сте под 60 и имате положителен ПСР тест - то вероятността е 1%.

        Сега той пак не е равномерно разпределен. Да кажем повечето умирания са 45-60. Много по-малко са 0-45.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

          Ай стига глупости/
          Ако примерно не знам да плувам и заради това не влизам в морето, вероятността е нула
          Значи ще умреш С коронавирус.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение
            Ако сте на възраст под 60, вероятността да умрете С коронавирус е по-малка от вероятността да се удавите.

            Ако сте над 60 години, вероятността да умрете от пътна катастрофа е няколко пъти по-голяма от тази да умрете С коронавирус.
            Вероятността да се заразиш, ако си самонадеян, недисциплиниран, арогантен и егоистичен [censored] е десетки пъти по-голяма, отколкото ако си наплашен, страхлив, овчеподобен апокалиптик.
            /само за статистиката/
            Last edited by Ender; 30.11.2020, 21:06.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение
              Ако сте на възраст под 60, вероятността да умрете С коронавирус е по-малка от вероятността да се удавите.

              Ако сте над 60 години, вероятността да умрете от пътна катастрофа е няколко пъти по-голяма от тази да умрете С коронавирус.
              Ай стига глупости/
              Ако примерно не знам да плувам и заради това не влизам в морето, вероятността за удавяне е нула
              Last edited by precakanoto; 30.11.2020, 22:16.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                Нептуне,
                всеки алкохол приет вътрешно, даже и бира, върши работата на аспирина.
                Сгрявай се, а и стреса ти ще намалее.
                Благодаря, сега ми светва ламбаТа що съм по-добре последните дни и как сладко спинкам, пък то кво било. Ти да видиш. Ма съм лаик в тази област, тъй става, който не е учил в тоз Университет, когато е трябвало.
                Last edited by neptun266; 30.11.2020, 16:49.

                Коментар


                • Моля, придържайте се към темата.
                  रादोस्त

                  Коментар


                  • Ако сте на възраст под 60, вероятността да умрете С коронавирус е по-малка от вероятността да се удавите.

                    Ако сте над 60 години, вероятността да умрете от пътна катастрофа е няколко пъти по-голяма от тази да умрете С коронавирус.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                      Ъхъ! Направо го разби градски ми, като му сподели такава лична подробност
                      Моме, ти не беше ли от Габрово, сега защищаваш Плевен, преди това ---ромско-турската махала на Велинград, дето явно си хванала въшки.
                      Вашите военни ли са били, музиканти ли ??

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение

                        Нормално е да обмисляме хипотези при наличие на поне малко достоверна информация относно обекта на изследване. Обратното вече не е нормално и като цяло не е добре за психиката.

                        С което съвсем не казвам, че ти има нещо! Но в случая истината е от второстепенно значение и отстъпва пред полезността в индивидуален план.
                        Не си прочел добре. Наблегни на "...доколкото е добре и да се докаже все пак.... "
                        А кой, откъде, каква и колко достоверна информация има е отделен въпрос
                        Съгласявам, че не говори добре за психиката ако го караш само на предположения.
                        ps. Твоето мнение по същността на въпроса какво е - модифициран ли е вируса от т.нар втора вълна?!
                        Last edited by precakanoto; 30.11.2020, 16:43.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение


                          Д-р Лев извинявам се ако питането ми е неуместно. Каква е разликата между ковид пневмония и пневмония от вирусен тип, която както казвате,
                          Нептуне,
                          всеки алкохол приет вътрешно, даже и бира, върши работата на аспирина, разширявайки кръвоносните съдове.
                          Сгрявай се, а и стреса ти ще намалее.
                          Last edited by hazard; 30.11.2020, 16:50.

                          Коментар


                          • Ето ви и чиповете за ваксините Честито на овцете.

                            https://www.rolex.org/rolex-awards/s...k-kendall-2020


                            Last edited by al4en; 30.11.2020, 17:34.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                              Дръво, понеже защото съм рядко мързелива и изключително мразя да си напъвам онзи 5 - 6% от високо интелигентния си мозък, би ли ми обяснил връзката между тютюнопушенето, спорта и музикалността?
                              Фройд, Фройд е връзката - с това започнахме и явно си изтървала нишката, ведро бореща се с мишката. Да търсиш музиката и тютюна, връзка имат ли от дума на дума.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                                Нормално е да се обмислят хипотезите. Мога да повярвам на тази хипотеза, доколкото е добре и да се докаже все пак. Но не виждам да се работи сериозно в тази насока. Ако изобщо може да се докаже.
                                Нормално е да обмисляме хипотези при наличие на поне малко достоверна информация относно обекта на изследване. Обратното вече не е нормално и като цяло не е добре за психиката.

                                С което съвсем не казвам, че ти има нещо! Но в случая истината е от второстепенно значение и отстъпва пред полезността в индивидуален план.

                                Коментар

                                Working...
                                X