IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


    Доколкото разбирам, смисъла на написаното в поста на дамата - налице са два основни момента:

    1. В Мадрид умират хора от вируса.

    2. 14 зали, от общо 15 операционни зали в една от болниците (вероятно държавна или общинска) - са превърнати в ковид-отделения (14-те).

    ..........................

    Разбира се, вирус има. Разбира се и това, че щом има вирус, от него ЩЕ продължават да умират хора.

    Не вярвам, че има здравомислещ човек, който да твърди обратното на това, че от вируса умират хора (и ще продължават да умират хора!)

    Това не се случва за първи път на Планетата-Земя, както и не се случва за първи път на тази популация!

    ................................

    Не мисля, че е реалистичен израз, подобен на тоя: "Да, ама аз ще продължавам да живея, въпреки всичко!"

    Би ни се искало да е така - да не умирГаме, но очевидно е - не сме безсмъртни...

    ... за разлика от това, че от година вече (ежедневно) разбираме, че не сме безсмъртни, оказва се, че още нещо разбираме, а именно, че някои трудно сдържат нервното напрежение, което ги обзема, когато четат мнения, различни от своето...

    Често мислим, че хвърлените мнения срещу нашето - целят да ни уязвят... Тук има няколко ника, който ме тормозят в тая посока... ....

    .................................

    14 операционни са превърнати в ковид-отделения...

    Личното ми и неангажиращо (непрофесионално!!!) мнение е : имат ли "професионалите" МОРАЛНОТО право да загърбят по подобен начин предназначението на подобни операционни зали - за ПЛАНОВИ и ИЗВЪН ПЛАНОВИ операции?

    Нещо повече, КАК са обосновавали до сега съществуването на 14-те операционни СЪС своите ЕКИПИ? Излишни ли са били те? Кой ги е финансирал и дали сегашното им финансиране (след преобразуването) - не се (някак) различава от предишното...

    Просто си задавам съвсем неангажиращи въпроси, за да избутам едно кафе...

    Не разбирам от медицина и може да съм се объркАл, ама Ного да съм се объркАл...

    Оффф, кафето ми почна да изстива от големите паузи....

    Бъдете здрави и щастливи! И живи, и живи! (това е от другата тема - за здравето и... Живота)

    Моя въпрос е само един и засяга НЕОПРОВЕРЖИМИ ДОКАЗАТЕЛСТВА ЗА ПРИЧИНАТА ЗА СМЪРТТА НА ВСЯКА БРОЙКА ПОЧИНАЛА ОТ КОВИД ?????

    Това е аутпсията,която е официално забранена от СЗО.

    ТОЧКА

    Коментар


    • Бил Гейтс прогнозира нова пандемия след три години

      https://nova.bg/news/view/2020/11/22...-години/

      ===============================

      Ей тоя мамин убавец требва да влезе в затвора в килия с северно изложение и да го оставят всеки ден насаме с бай Ставри само за по 1 час......
      а после да го хвърли на глутницата ромляни ..... ще му избият от главата на тоя психопат всекви пандемии.....................
      тоя и другите психофашисти в групичката на Шаро я планират пандемията, а не я прогнозират .....
      абе гейтс абе били ти кво се объркА ве .... медицинските вируси не са кат компютърните ве .... от софтуер разбираш ама кво ти увира главата от медицина ве ,, че и да даваш прогнози ??????????
      абе яяяя ................. нататък си знайш

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Да умират,до оня ден да не би да не имало починали хора?Били умирали,ти какво искаш,хората да спрат да умират?Смъртта е нормален процес.
        И аз щях да умра тая година,на два пъти и по болници лежах,ако бях умрял,мислиш ли че някой,щеше да коментира от какво съм умрял,и заедно с мен ,всички хора дето са умрели от сруго ,освен Ковид?Не са умрели,проценти като при ебола,чума,или там някои африкански вирус дето те праща на оня свят за 24 часа.Така ви промиха мозъците,че да не мислите и минута логично.

        Доколкото разбирам, смисъла на написаното в поста на дамата - налице са два основни момента:

        1. В Мадрид умират хора от вируса.

        2. 14 зали, от общо 15 операционни зали в една от болниците (вероятно държавна или общинска) - са превърнати в ковид-отделения (14-те).

        ..........................

        Разбира се, вирус има. Разбира се и това, че щом има вирус, от него ЩЕ продължават да умират хора.

        Не вярвам, че има здравомислещ човек, който да твърди обратното на това, че от вируса умират хора (и ще продължават да умират хора!)

        Това не се случва за първи път на Планетата-Земя, както и не се случва за първи път на тази популация!

        ................................

        Не мисля, че е реалистичен израз, подобен на тоя: "Да, ама аз ще продължавам да живея, въпреки всичко!"

        Би ни се искало да е така - да не умирГаме, но очевидно е - не сме безсмъртни...

        ... за разлика от това, че от година вече (ежедневно) разбираме, че не сме безсмъртни, оказва се, че още нещо разбираме, а именно, че някои трудно сдържат нервното напрежение, което ги обзема, когато четат мнения, различни от своето...

        Често мислим, че хвърлените мнения срещу нашето - целят да ни уязвят... Тук има няколко ника, който ме тормозят в тая посока... ....

        .................................

        14 операционни са превърнати в ковид-отделения...

        Личното ми и неангажиращо (непрофесионално!!!) мнение е : имат ли "професионалите" МОРАЛНОТО право да загърбят по подобен начин предназначението на подобни операционни зали - за ПЛАНОВИ и ИЗВЪН ПЛАНОВИ операции?

        Нещо повече, КАК са обосновавали до сега съществуването на 14-те операционни СЪС своите ЕКИПИ? Излишни ли са били те? Кой ги е финансирал и дали сегашното им финансиране (след преобразуването) - не се (някак) различава от предишното...

        Просто си задавам съвсем неангажиращи въпроси, за да избутам едно кафе...

        Не разбирам от медицина и може да съм се объркАл, ама Ного да съм се объркАл...

        Оффф, кафето ми почна да изстива от големите паузи....

        Бъдете здрави и щастливи! И живи, и живи! (това е от другата тема - за здравето и... Живота)

        Last edited by безимeн; 29.01.2021, 09:55.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Не е фарс. Умират хора. Семейна приятелка е сестра в една от големите болници на Мадрид. На нея й вярвам. От 15 операционни сега 14 са преобразувани в ковид зали.

          Умират две групи най-много. Затлъстели и латиноси. Никой не знае защо латиноси, но е факт.
          Да умират,до оня ден да не би да не имало починали хора?Били умирали,ти какво искаш,хората да спрат да умират?Смъртта е нормален процес.
          И аз щях да умра тая година,на два пъти и по болници лежах,ако бях умрял,мислиш ли че някой,щеше да коментира от какво съм умрял,и заедно с мен ,всички хора дето са умрели от сруго ,освен Ковид?Не са умрели,проценти като при ебола,чума,или там някои африкански вирус дето те праща на оня свят за 24 часа.Така ви промиха мозъците,че да не мислите и минута логично.

          Коментар


          • AFTER 440,000 AMERICANS ARE DEAD – FACEBOOK AND AMERICAN JOURNAL OF MEDICINE ADMIT THEIR STAND ON HCQ WAS WRONG

            The latest international testing of hydroxychloroquine treatment of coronavirus shows countries that had early use of the drug had a 79% lower mortality rate than countries that banned the use of the safe malaria drug.
            https://federalinquirer.com/after-44...hcq-was-wrong/

            Коментар


            • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение

              Гледам, че последните дни се натягат на повече тестове, та поне да докарат някаква по -оправдаваща мерките бройка от няколкостотин човека! Че иначе се връщаме на напъните от миналата пролет - 5-6-7%, но от 600-1000 теста!
              Тестват учителите, щото някои ученици ще се връщат в клас. От там идва увеличението на тестовете последните дни.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                Не знам защо мерките в Западна Европа не помагат. Факт е че у нас помогнаха като бяха взети преди 3 месеца.
                Мерките помагат само в Китай - ченге пред блока и храна до вратата. Факт е, че у нас мерките бяха пълен ташак и за нищо не са помогнали! Затова оглавихме класациите за смъртност и положителни ПСР-и!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                  Абсолютно е възможно, даже и повече. То имаше тука един форумец (или форумджия) смяташе че началото на декември ще е върха и позна (може и ти да си този форумец).


                  Иначе доста познати казват, че са имали някакви симптоми подобна на настинка Октомври - началото на Ноември. То и аз имах. Някои са си правили тестове за антитела и казват че имат - демек са го прекарали на крак. Да взема да си направя и аз освен.

                  Само че по-добре постепенно да отваряме, а не юруш на маслините.

                  Ако е така, това може само да ни радва, че сме минали сравнително леко. Скоро (след 1-2 месеца) ще се разбере дали е така.
                  Естествено, че сме го прекарали! Иначе как да си обясним факта, че от 40+% положителни през октомври, ноември и декември, сега са 5%! Със сигурност не и с мерките на правителството! Народа се скъса да пътува по празниците... и... ужас 5% положителни!

                  Гледам, че последните дни се натягат на повече тестове, та поне да докарат някаква по -оправдаваща мерките бройка от няколкостотин човека! Че иначе се връщаме на напъните от миналата пролет - 5-6-7%, но от 600-1000 теста!

                  Както и да е! Доста сериозната смъртност от края на миналата година ме навежда на мисълта, че тука минахме през така мразения от всички форумни и публични тикви шведски модел, само че побългарен по начин, по-който бая народ да изреве, че няма пари!

                  Съмнявам се преди следващия есенно-зимен сезон да има “пик” и кой знае каква висока смъртност от ковид. За сметка на това цирка с ваксините и падането на кредитния мораториум тепърва почва!

                  Коментар


                  • Май, щели да дават Мангърчето по бнт2, но не разбрах кога

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от absfresh Разгледай мнение

                      Нищо не помогна, преболедувахме го пътви.

                      Започнаха вече и медицински лица да признават с половин уста, че в България май има 50% + прекарали вируса.
                      Абсолютно е възможно, даже и повече. То имаше тука един форумец (или форумджия) смяташе че началото на декември ще е върха и позна (може и ти да си този форумец).


                      Иначе доста познати казват, че са имали някакви симптоми подобна на настинка Октомври - началото на Ноември. То и аз имах. Някои са си правили тестове за антитела и казват че имат - демек са го прекарали на крак. Да взема да си направя и аз освен.

                      Само че по-добре постепенно да отваряме, а не юруш на маслините.

                      Ако е така, това може само да ни радва, че сме минали сравнително леко. Скоро (след 1-2 месеца) ще се разбере дали е така.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                        Ваксина срещу Бог

                        Oт малък съм ваксиниран и да чукам на дърво ваксината още държи. Вероятно Гейтс я е измислил

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                          Първоначално изпратено от nkavrakov1982
                          Ти си безсмъртен,щото вирусите умират е радиацията.Само като те доближат и това от АЕЦА ги трепе на място.Всичките мутации са безсилни пред това дето го излъчваш след работна смяна.



                          Ха-ха, Пешето е ядрен бог. Сега като се разпространи тази информация за лечебните свойства на радиацията и половин България ще се премести у Козлодуй или ще се бута около малкия реактор в жк "Младост", София. Споделяйте спасителната новина. Блокадата да пада, всички барове и ресторани да се снабдят с ядрен отпадък. Така ще решим и тоз въпрос.
                          Ей ама ебати паура.На Накавръчето че му донесем един буркан радиация и он да стане безсмъртен

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                            Добре че протестираха доста хора лятото, че и сега и на тиквата му пари под гъза и не прави съвсем ГОЛЕЕМИ глупости.
                            Да пуска ресторанти, кръчми, фитнеси и да си фалират без да ги ограничават.
                            Ако поне малко от малко тестваха контактни от 1 ред ще сме супер.
                            А и безработицата може да намали като разнасят храна и хапчета на възрастните. Това трябва администрацията да го прави. Има няма 4-5к човека ще се справят без проблем
                            Бойко трябва да им направи дедесето 20% как си беше и ясно да им каже щом искате да работите работете но да не съм ви чул да искате пари.И контрол със жестоко глоби.Ай стга са мрънкали

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                              Днес в пресконференцията на Щаба се каза, че масовата ваксинация в Израел напълнила болниците. Шаш! Този вируз не е случаен.
                              Ти сега ли го разбра това?Зад този вирус стои разум и докато не се променим няма да се отървем.Ваксина срещу Бог па и си вярват ха ха ха

                              Коментар


                              • СПОРЕД МЕН: От 5 април (след изборите) да премахват всички мерки. Който го е страх да продължава да се крие и носи маски, докато не го ваксинират. Междувременно да се направят списъци за желаещите ваксина. До юни да се ваксинират. Останалите без ваксина, предполагам 99% нежелаещи да сложат, са преболедували или решени да го карат вируса на крак. Това ще стане през лятото, когато е по-леко евентуалното преболедуване. На есен ще сме тип-топ. Края на юни ще се знае колко са желаещите да продължат ваксиниране. Тия милиони дози са надценени. Спестяваме накой лев от ваксини и ги раздаваме на медицинския и помощен персонал (без скръндзарлъци) и ги подготвяме за есента. Най-вероятно всичко ще е ток и жица тогава, но пък е хубаво да са доволни и имащи желание да работят и в готовност.
                                Миналата година изпуснахме момента с блокадите и всичко се стовари есента.
                                Какво рискуваме сега ли? В момента? Рискуваме да станем стерилни и при най-малка настинка или обикновен грип да се гътнем. Ако не използваме лятото, догодина по това време ще е същото.

                                Коментар

                                Working...
                                X