IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
    След 22 дена в болница вече съм си вкъщи и дишам самостоятелно.
    Дооста тежичко го изкарах. Има няма 15-16кг надолу за няма и месец - ръцете и краката са ми само провиснала кожа и кости.
    Абе направо си извадих късмет че имаше и хора които уж бяха по добре ама не се пребориха.
    На петия ден вкъщи загубих всякакви сили и припаднах. Губи се много рязко сатурация. И кислородния екстрактор от 5л не може да помогне
    Смешна помощ дойдоха за 30 мин - нямало места и щот не съм ял съм припадал!?!
    Естествено сам си реших проблема - частна линейка (познат ми е, карал ме е 6-7 пъти) и си уредих в 3 болници - ВМА, Иван рилски и Токуда. Там уреди братчеда да влезе и баща ми с мене - да сме заедно и да ни е по спокойно.
    Влязох с летящ старт - свалиха ме от носилката и кислорода, сложиха ме на инвалидния стол, докато им кажа че припадам и линейкаджията се беше яко притеснил и той ги натискаше и изкъртих стола - още имам огромни синини. Не повече от 3-4 секунди може би - чувах как викат и суматохата.
    Сложиха ме на 15 кислород и от 71 ударих 93-4 сатурация.
    1 седмица ставах все по зле - сатурацията непрекъснато падаше на кризи, като ми е спокойно 95, като удари и не мога да дишам малко под 80. ПОмагах си колкото мога с дихателни упражнения колкото и трудно да беше - след 3 ден не можех да се надигам и сам от леглото.
    Тогава ми вляха 4 банки ремдесевир (може и той да е помогнал) и точно на 7 ден започнах да се подобрявам. На 10 ден ме преместиха в стая със средно тежки случаи, след още 5 при леките. Последните 2 дена бях без кислород и сатирация 88-92, с 3 литра 96-97 и във вкъщи си ползвам за да възстановя по бързо. Заморявам се супер бързо - буквално на 5 метра.
    Това което бях възстановил за 1-2 години сега се надявам да успея за 3-4 месеца - малко по добре съм - мога да стана от седнало положение и въпреки огромните мъки мога да кача 3-4 стъпала.
    Най-хубавото е че звяра който живее в мен си остана в заспало положение - продължавам да съм си в ремисия. Че и той ако се беше включил в унищожението ми шансовете ми биха били практически нулеви.
    Радвам се че всичко мина (засега). Единствения проблем ми е високата захар и леко ме удари и в очите, сигурно пак съм направил пердета.
    Продължавам битките с болестите до последна капка кръв
    Кураж! Най-страшното си го минал. Бързо възстановяване ти желая. Аз утре ще се боцна с Модерна, дано не ме среща "грипчето" още месец, да сложа и втората доза.

    Коментар


    • След 22 дена в болница вече съм си вкъщи и дишам самостоятелно.
      Дооста тежичко го изкарах. Има няма 15-16кг надолу за няма и месец - ръцете и краката са ми само провиснала кожа и кости.
      Абе направо си извадих късмет че имаше и хора които уж бяха по добре ама не се пребориха.
      На петия ден вкъщи загубих всякакви сили и припаднах. Губи се много рязко сатурация. И кислородния екстрактор от 5л не може да помогне
      Смешна помощ дойдоха за 30 мин - нямало места и щот не съм ял съм припадал!?!
      Естествено сам си реших проблема - частна линейка (познат ми е, карал ме е 6-7 пъти) и си уредих в 3 болници - ВМА, Иван рилски и Токуда. Там уреди братчеда да влезе и баща ми с мене - да сме заедно и да ни е по спокойно.
      Влязох с летящ старт - свалиха ме от носилката и кислорода, сложиха ме на инвалидния стол, докато им кажа че припадам и линейкаджията се беше яко притеснил и той ги натискаше и изкъртих стола - още имам огромни синини. Не повече от 3-4 секунди може би - чувах как викат и суматохата.
      Сложиха ме на 15 кислород и от 71 ударих 93-4 сатурация.
      1 седмица ставах все по зле - сатурацията непрекъснато падаше на кризи, като ми е спокойно 95, като удари и не мога да дишам малко под 80. ПОмагах си колкото мога с дихателни упражнения колкото и трудно да беше - след 3 ден не можех да се надигам и сам от леглото.
      Тогава ми вляха 4 банки ремдесевир (може и той да е помогнал) и точно на 7 ден започнах да се подобрявам. На 10 ден ме преместиха в стая със средно тежки случаи, след още 5 при леките. Последните 2 дена бях без кислород и сатирация 88-92, с 3 литра 96-97 и във вкъщи си ползвам за да възстановя по бързо. Заморявам се супер бързо - буквално на 5 метра.
      Това което бях възстановил за 1-2 години сега се надявам да успея за 3-4 месеца - малко по добре съм - мога да стана от седнало положение и въпреки огромните мъки мога да кача 3-4 стъпала.
      Най-хубавото е че звяра който живее в мен си остана в заспало положение - продължавам да съм си в ремисия. Че и той ако се беше включил в унищожението ми шансовете ми биха били практически нулеви.
      Радвам се че всичко мина (засега). Единствения проблем ми е високата захар и леко ме удари и в очите, сигурно пак съм направил пердета.
      Продължавам битките с болестите до последна капка кръв
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • E, зарар поне няма. На доста народ по света покрай шупето= голям страх му се подобри хигиената.

        But the era of “hygiene theater” may have come to an unofficial end this week, when the C.D.C. updated its surface cleaning guidelines and noted that the risk of contracting the virus from touching a contaminated surface was less than 1 in 10,000.
        https://www.nytimes.com/2021/04/08/h...imes&smtyp=cur

        Коментар


        • Предстои да разберем, но вчера Балтов каза, че според него(а вероятно и НОЩ) повечето деца са го минали и затова ще ги пускат.[/QUOTE]

          Това че се е извъртял вече през училищата може и да е вярно.
          Спомняте ли си миналата година по това време как бяха пламнали всички цигански махали,та чак ги бяха заградили с жандармерия а циганките викаха-Здрави сме бате-вирус няма.
          След това някой да чу повече за болни в махалите?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

            Той и Филип се набоцка .. Скоро ще ви гледаме сеира.. В интерес на истина фармацевтичните компании са вече на финала с хапчета срещу короната.. така, че стискаме ви палци .. че автоимунните не са за подценяване.
            Да, най-вероятно ще измислят и хапчета за справяне с вируса или поне с последствията му.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

              Този фактор ще почне да влия от сега нататък доста сериозно. И се надявам и той да има влияние лятото, а до есента вече да са се набоцкали и най-големите песимисти
              Той и Филип се набоцка .. Скоро ще ви гледаме сеира.. В интерес на истина фармацевтичните компании са вече на финала с хапчета срещу короната.. така, че стискаме ви палци .. че автоимунните не са за подценяване.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                Настъплението на топлото време и увеличеното слънцегреене води до отстъпление на Ковид.
                Този фактор ще почне да влия от сега нататък доста сериозно. И се надявам и той да има влияние лятото, а до есента вече да са се набоцкали и най-големите песимисти

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ТАТО Разгледай мнение
                  Той сега климата ще оправя. Така, че всичко е точно.

                  Спасение или риск: Бил Гейтс финансира проект за затъмняване на слънцето

                  https://www.bgonair.bg/a/4-world/214...sa-opasnostite

                  Коментар


                  • Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                      дали щото хората се стреснаха и взеха да се пазят.
                      Не забелязвам да правят нещо по-различно от преди, дори като гледам заведенията са пълни.

                      Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                      Та според мен и при нас минава, риска остава ако върнат училищата пак да поеме нагоре.
                      Предстои да разберем, но вчера Балтов каза, че според него(а вероятно и НОЩ) повечето деца са го минали и затова ще ги пускат.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


                        Заразените намаляват, от вчера са 2803 нови случая. В момента сме в платото и по-сериозно намаляване трябва да се отчете другата седмица.

                        Дали заради мерки на правителството, дали щото хората се стреснаха и взеха да се пазят. По-скоро второто, щото според мен правителството върви малко след събитията. Или щото вече има някакъв изграден стаден имунитет, въпреки че ваксинираните са много малко в сравнение с Израел и Англия които смятат че вече са го постигнали и вече отвориха.

                        Та според мен и при нас минава, риска остава ако върнат училищата пак да поеме нагоре.
                        Настъплението на топлото време и увеличеното слънцегреене води до отстъпление на Ковид.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                          Едно от малкотото останали оръжия на Сатрапа е ЩАБА.
                          Цели се задържане и увеличаване на заразените и умрелите от Ковид, с цел да се покаже, че Другите партийки не могат да управляват правилно и такива изводи.
                          Отваря се бизнеса по грешното време при високо ниво на зараза и при супер ниско ниво на ваксиниране.

                          Заразените намаляват, от вчера са 2803 нови случая. В момента сме в платото и по-сериозно намаляване трябва да се отчете другата седмица.

                          Дали заради мерки на правителството, дали щото хората се стреснаха и взеха да се пазят. По-скоро второто, щото според мен правителството върви малко след събитията. Или щото вече има някакъв изграден стаден имунитет, въпреки че ваксинираните са много малко в сравнение с Израел и Англия които смятат че вече са го постигнали и вече отвориха.

                          Та според мен и при нас минава, риска остава ако върнат училищата пак да поеме нагоре.

                          Коментар


                          • Едно от малкотото останали оръжия на Сатрапа е ЩАБА.
                            Цели се задържане и увеличаване на заразените и умрелите от Ковид, с цел да се покаже, че Другите партийки не могат да управляват правилно и такива изводи.
                            Отваря се бизнеса по грешното време при високо ниво на зараза и при супер ниско ниво на ваксиниране.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                              И кат ми дойде реда кво, важно е да е достоен. А твоя ако избърза може и да се посгърчиш.
                              Стара кукувице Вземи се в ръце, много добре разбираш какво ти казвам, после да не кажеш, че си се объркал, няма да мине номера, отсега да си знаеш!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                И кат ми дойде реда кво, важно е да е достоен. А твоя ако избърза може и да се посгърчиш.
                                Що ако подрани за тебе тая с косата ще и се хилиш ли ? Колкото и да се опитваш да отскачаш , не можеш да се надскочиш , но пробвай де, поне си забавен .
                                ПП Уж прощални постове тук, уж нямаше да пишеш ..... мъж който не държи на думата си струва колкото въздуха над него !

                                Коментар

                                Working...
                                X