IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • От Турция:

    "Брoят нa зaрaзeнитe c кoрoнaвируc рacтe c тaкaвa cкoрocт, чe рecпирaтoритe пo цял cвят нямa дa ни cтигнaт", кaзвa турcки лeкaр прeд ДВ. И други турcки мeдици риcувaт мрaчнa кaртинa. "Вървим пo cтъпкитe нa Итaлия."

    https://fakti.bg/world/458908-turski...e-po-loshi-dni

    Първите болни в Турция се появиха с няколко дена закъснение след България, но епидемията при тях буквално се взриви само за няколко дена, достигайки до 1200 заразени само за един ден.

    https://fakti.bg/world/459232-kritic...ni-samo-za-den
    Last edited by Mateev; 27.03.2020, 13:42.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

      Рядко сме на едно мнение, но тука - абсолютно
      Паричката виждам че вече имаш съмнения в непогрешимостта и изключителността на едни хора...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

        Рядко сме на едно мнение, но тука - абсолютно
        Да не фейк новина, а да са остатъци от новичок?
        И това ще мине ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

          Тоя и оня другия имат мозъчни вируси
          Рядко сме на едно мнение, но тука - абсолютно

          Коментар


          • Още от брифинга:
            Към момента имаме около 24 000 карантинирани жители, от които 200 не спазват карантината и срещу тях вече има досъдебно производство.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              И другият рижав дебил...


              UK says Prime Minister Boris Johnson has tested positive for coronavirus

              https://www.cnbc.com/2020/03/27/uk-s...ronavirus.html
              Тоя и оня другия имат мозъчни вируси

              Коментар


              • И другият рижав дебил...


                UK says Prime Minister Boris Johnson has tested positive for coronavirus

                https://www.cnbc.com/2020/03/27/uk-s...ronavirus.html

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                  Повтарям: хигиената е враг на имунитета!

                  Здравните проблеми на Майкъл Джексън май започнаха, след като живя около една година в изкуствени стерилни условия.
                  В средата на втората половина на миналия век работех в една поликлиника - съвсем сериозно коментираха един от лекарите, който непрекъснато се миеше, ръкавици, маски и т.н., че това може да доведе до събарянето му и от най-обикновен грип. Тогава имаше един грип
                  И това ще мине ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    постоянното присъствие на БЗНС във форума... искрено се надявам да не си на работа в момента, защото ако е така ... ти не работиш на частно, че да кажеш "няма да изкаравам пари сега, а ще громя ИТ-тата"


                    Коментар


                    • Този вирус е по-опасен

                      Click image for larger version

Name:	Moronavirus.jpg
Views:	1
Size:	20.0 КБ
ID:	3567159

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Ковидиоти (консервасти)

                        [ATTACH=CONFIG]n3567105[/ATTACH]
                        Това е фалшиво интерпретирана новина както пуснах онзиден изследване на Pew Research на 46% процента от либералните предпочитат да са в Urban ценър докато само 5% от консервативните предпочитат Urban

                        Колкото е по Urban толкова си по притенснен зависимостта се вижда и при двете групи.... а едната е предимно Urban ако камионите спрат да се движат Urban места виждат празни магзини след 3 дни

                        Има разлика в загриженоста и мястото на живеене на доста от консервативните нищо съществена не им се променя в живота с локдауна освне че са заключени ,


                        Препърите са почти всички десничари

                        един от най предпочитаните тип имот е homestead - чифлик, защото на доста места да не кажа почти навсякъде са освободени от данъци (малко лично стопанство - градина и няколко животни) Семейство от 8 (възрастни баба и дядо, двойка и 4 деца във homestead) - за което знам харчи около 392 долара месец за groceries другото си го набавя с лов и малкия си чифлик - това е без да са всички препъри


                        ПП..Ето таз жена обяснява за различните типов е преп на и че има запаси за година от нещата който ползва като и останат за 6 месеца презарежа прави това като застраховхка от икомическа криза или дълга безработица - е кажи колко да е притеснена тя ...



                        ПП Помоща от правителсвото по 1200 няма да стигне да си платиш наема в манхатън ама руал зона може да стигне за няколко месеца, ако си във собствен чифлик семейстовото може да я ползват ползва да си допълни запасите за още една година напред - а и като сме точно в началото в сезона за засаждане (growing season) могат да засядат повече за всеки случай ... или поне за две години да не се притесняват какво ще случи

                        Добави и няколко киловата солари на покрива и се получава достатъчно стабилна ситуация за дълъг период за такива хора - само трябва да си имат оръжие да си пазят запасите от огладняли либерали ...
                        Last edited by marketleverage; 27.03.2020, 13:32.
                        mWPCloud.com

                        Коментар


                        • Гледах в реално време част от извънредния брифинг и научих следната нова информация:

                          1. В момента в България могат да се правят по около 1000-1200 PCR теста всеки божи ден. Това прави около 30 000 теста на месец с обща цена малко под 1 милион лева. Вече сме поръчали още 600 000 теста.

                          2. Вторият начин е някакъв нов тест, който се нарича флуоресцентен имунохроматографски метод. Резултатът става за около 5 минути. Поръчали сме 400 000 бройки от него. Има различни модификации и правим опит освен тези бройки да поръчаме още 500 000.

                          Тези два теста ще ни дадат възможност да тестваме по 20 000 човека всеки ден. На месечна база това са 300 000 теста (не знам как го сметна) и това ще струва на държавата по 20 милиона на месец.

                          3. На трето място са бързите тестове, които се предвиждат да бъдат правени на широка база - по 40 000 на ден. От тях също има поръчани 1 милион бройки.

                          И трите вида тестове са важни. Първият, защото той е с най-достоверни резултати, вторият открива новозаболели и става много по-бързо. Третият вид тестове ще се правят след втората половина на епидемията, защото ще покажат колко човека са придобили имунитет и могат да работят спокойно.

                          Няколко пъти в изказванията се спомена период от време от 5-6 седмици, който период явно показва каква е нагласата на управляващите за справяне със ситуацията. Така че свиквайте с мисълта за стягане на коланите поне още месец и половина. Ако не друго, поне казаха, че държавата има пари да финансира всичките тези извънредни мерки, оборудване и консумативи. Също така декларираха, че наши самолети ще ходят до Китай и докъдето другаде е нужно, за да правят спешни доставки на каквото там е нужно.

                          https://nova.bg/news/view/2020/03/27...8%D0%B2%D0%BE/
                          https://nova.bg/news/view/2020/03/27...8%D0%B2%D0%BE/
                          Last edited by Mateev; 27.03.2020, 13:56.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Ковидиоти (консервасти)

                            [ATTACH=CONFIG]n3567105[/ATTACH]


                            За това има просто обяснение - географски демократите са много по-здраво шамаросани от короната.

                            As the virus continues to spread throughout the country, urban communities and academic institutions — which typically vote Democratic — have been among the hardest hit.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                              Този вирус започва да ми харесва
                              "Руснаците, които имат апартаменти в България, бягат от страната ни. След затварянето на летищата в родината им, те наблягат основно на влаковете и личните автомобили, за да се приберат по основните си домове. Причината е в паниката от коронавируса.

                              Гражданите на Русия, които вече имат 5-6-годишен стаж у нас със свои жилища, в момента се мъчат да продадат на сънародници, за които България е все още непозната и привлекателна."
                              Ти внимавай да не вземе да хареса и на французите

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                постоянното присъствие на БЗНС във форума... искрено се надявам да не си на работа в момента, защото ако е така ... ти не работиш на частно, че да кажеш "няма да изкаравам пари сега, а ще громя ИТ-тата"

                                айде със здраве.
                                Аз съм в отпуск.И за да не си помислиш че е принудителен не не е.Всяка година си планираме отпуските още ноември.10 месеца в годината съм в отпуск по два три или четири дена.Като ти се падне да си на работа в петък събота неделя и понеделник сам сметни с два дена отпуск колко дена ми се получават свободни.Така че до ноември всеки месец ще съм в отпуск..Приеми го без да се съмняваш.Земеделската ми работа е така направена че е на моменти пролет е най много лято и есен по малко.Освен това приятел ми помага при някои обработки за което разбира се му плащам.Комбайн нямам там пак той жъне...Не съм решил не съм му дал цялата земя предлага ми 60 кинта рента.Аз изкарвам повече ама има разправията си я има а рентата си я вземаш.Още да обяснявам ли?Разбирам огромното ти желание да си над другите да си по успял по умен по богат.Ако ти носи някакво удоволствие приеми че си по умен по красив и по успял от мен.Нека всички да го прочетат ето признах си.Аз не си меря пишката с никого.Карам си в моя коридор..Опитах да бъда полезен радвам се че все пак има и хора които разбират какво пиша...
                                Last edited by power grid; 27.03.2020, 12:51.

                                Коментар

                                Working...
                                X