IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    - времето в Южна Испания и времето в Тунис, да речем, е сравнително идентично - Смъртността в Испания е около 1500/1 млн., а в Тунис - 700/1 млн. (това е втората най-висока смъртност в Африка, нарочно я слагам). Средна възраст на населението в Испания - 45 години, в Тунис - 32 години, Средна продължителност на живота в Испания - 83, в Тунис - 76. Здравеопазването в двете държави е несравнимо - откъде е разликата?
    Ти сам си я посочил и се чудиш къде била.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
      Груев, средната възраст на населението в Африка е под 20г. Средната продължителност на живота - под 45. Добре, че има няколко по-цивилизовани държави, които лекинко вдигат цифрите...

      В по-голямата част от континента времето е слънчево и горещо 365 дни в годината. Хората щъкат навън, а средата не предполага разрастване на броя заразени по начина, по който се случи в Европа и САЩ.

      Липсата на хигиена е предпоставка за засилен естествен имунитет. А липсата на медицина и държавност - за неадекватна статистика.

      Може и за Индия, и за Китай, и за различията в цифрите между отделните африкански държави да дебатираме, но говорим на различни езици и не си струва времето и усилието. Почти всичко има рационално обяснение.

      “Теориите на конспирацията са предпоследното убежище на некомпетентния, който продължава да упорства, че е прав.” Оакан.
      леле, цели 4 лайка - мда, неграмотните хора определено са много във форума, и повечето са насрани от страх. Да видим лъжите в горната теза:
      - средната продължителност на живота в Африка е 64,5 години - има-няма 50% над твоите под 45 години - данните са на СЗО, да не ме обвиниш в лъжа - https://apps.who.int/gho/data/view.main.SDG2016LEXREGv, средната възраст наистина е около 20 години
      - времето в Южна Испания и времето в Тунис, да речем, е сравнително идентично - Смъртността в Испания е около 1500/1 млн., а в Тунис - 700/1 млн. (това е втората най-висока смъртност в Африка, нарочно я слагам). Средна възраст на населението в Испания - 45 години, в Тунис - 32 години, Средна продължителност на живота в Испания - 83, в Тунис - 76. Здравеопазването в двете държави е несравнимо - откъде е разликата?
      - за Индия няма да почваме, че само който не е ходил там, може да си мисли, че Филиповци е гето. А мизерията и хигиената са на ниво, на което в България и хлебарка не би оцеляла. И не, не се изгражда имунитет по този начин, щото постоянно изниква нова болест
      - задай си въпроса защо всички епидемии са възникнали на места, различни от Европа
      - да, всичко си има обяснение, както казваше дядо ми - дори и най-идиотското деяние има своето философско оправдание

      Бъди здрав и успешен, а за бръснача на Окам е хубаво да се чете, също и за експериментът на Милграм - безкрайно поучително е за сегашното ни състояние..
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Ми колкото и да не ми се иска, статистиката показва точно това - вирус, създаден да убива, но не в големи размери, а само да всява паника, бялото население на богатите държави. И не ми излизайте с лафовете, че в Африка нямало лекари, та не регистрирали и т.н. - точно щото няма лекари, трябваше да мрат като мухи, ма не мрат, щото явно има нещо пипнато във вируса и той върви по бялото население, а подминава жълтурките и черните. Който е ходил по света, знае в каква мизерия живеят 90% от китайците (за индия няма да отварям реч) и 99.9% от африканците - Факултето минава за луксозен квартал на новобогаташи, сравнено с копторите там. И изведнъж китайците победили вируса!?!?!? И как моля ти се - с локдаун от две седмици - буахахаха, тези ли, дето живеят в кутийки като хлебарки и в градове с площта на Плевен има по 5 милиона души, дето са не гъз до гъз, ми и отгоре, с хигиенни навици на свине и т.н.

        Та затова и вървят теориите на конспирациите, щото всичко друго става доста нелогично - бръснач на Окам, кво да правиш
        В САЩ основните бройки са от чернокожите ... пък те генетично не се различават много от братята си в Африка.

        Истина е, че Индия и Африка са подминавани от вируса поради обективни причини - младо население, живеещо на открито и толкова бедно и мизерно, че е развило брутална имунна система.

        Ти за клошари, болни от Ковид да си чувал?

        Но да, цифрите на Китай са абсурдни. Непознат скорострелен вирус плъзва в мравуняка Ухан и те го спират на 90 хил. заразени ... те докато разберат, че има вирус, нулевия пациент е обикалял дни наред и е сял зараза, преди да прояви симптоми, после пък заразените от него сеят зараза, преди да проявят симптоми ...

        ... въобще Китай е единствената държава в света, в която експоненциалния растеж не съществува.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от neon7 Разгледай мнение
          На две искания по ЗДОИ за изолирането на SARS-CoV-2. от МЗ проф. Ангелов отговаря: "...Министерството на здравеопазването не разполага с исканата информация ..."


          https://anonybulgaria.files.wordpres...n-1.jpg?w=1024

          https://anonybulgaria.files.wordpres...o-1.jpg?w=1024

          И тез като оня стар виц:
          Далечен Сибир. Байкало-Амурската жп магистрала. 1999. Един ден влак дерайлирал, имало глух слаб взрив преди това. Наизлезли всички от обърнатите вагони.
          По едно време от тайгата изпълзели брадясали типове и насочили пушки към хората от влака.
          - Горе ръцете! Вие откъде сте?
          - От Москва, заеквали няколко.
          - Кво стана там? Взеха ли белите властта? Коя година сме?
          - О, не, господа! 1999 сме - изрекъл един от пътниците. Червените отдавна победиха, построиха комунизъм, и той рухна, сега е демокрация, няма бели и червени, всички са равни и управляват заедно, и всички са богати.
          - Що не казвате бре? - изсумтял друг от брадатите.
          - ние тук още влакове взривяваме.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Груев, средната възраст на населението в Африка е под 20г. Средната продължителност на живота - под 45. Добре, че има няколко по-цивилизовани държави, които лекинко вдигат цифрите...

            В по-голямата част от континента времето е слънчево и горещо 365 дни в годината. Хората щъкат навън, а средата не предполага разрастване на броя заразени по начина, по който се случи в Европа и САЩ.

            Липсата на хигиена е предпоставка за засилен естествен имунитет. А липсата на медицина и държавност - за неадекватна статистика.

            Може и за Индия, и за Китай, и за различията в цифрите между отделните африкански държави да дебатираме, но говорим на различни езици и не си струва времето и усилието. Почти всичко има рационално обяснение.

            “Теориите на конспирацията са предпоследното убежище на некомпетентния, който продължава да упорства, че е прав.” Оакан.

            Коментар


            • На две искания по ЗДОИ за изолирането на SARS-CoV-2. от МЗ проф. Ангелов отговаря: "...Министерството на здравеопазването не разполага с исканата информация ..."


              https://anonybulgaria.files.wordpres...n-1.jpg?w=1024

              https://anonybulgaria.files.wordpres...o-1.jpg?w=1024


              Уважаеми г-н Президент, През последните месеци в българското общество все по-ясно се усеща разделението на хората на два враждуващи лагера - всеки, обвиняващ другия за направения от него личен избор. Част от обществото се страхува за загубата на своите човешки права и свободи, а другата - за своето здравословно състояние. Причините за това настъпило разделение…

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                Ходил съм, Бате, ходил съм, това, че повечето не сте излизали от селото си и под чужбина разбирате плажовете в Малякия, не ни прави нас, дето всеки лев го инвестираме в екскурзии, невежи и незапознати. Та бил съм в Китай, в най-големите им ситита съм бил, и ти казвам, че са свине с 0 хигиена. По селата не съм бил, прав си, ма като видя какво е в градовете, си представям какво ще е по селата... Бъди здрав и не се шашкай излишно, няма смисъл!
                И от една екскурзия стана познавач на Китай????Ми то нали тука като дойде някой в Столипиново да земе да каже ей така живеят българите

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Ходил съм, Бате, ходил съм, това, че повечето не сте излизали от селото си и под чужбина разбирате плажовете в Малякия, не ни прави нас, дето всеки лев го инвестираме в екскурзии, невежи и незапознати. Та бил съм в Китай, в най-големите им ситита съм бил, и ти казвам, че са свине с 0 хигиена. По селата не съм бил, прав си, ма като видя какво е в градовете, си представям какво ще е по селата... Бъди здрав и не се шашкай излишно, няма смисъл!
                  То неслучайно всички чуми,зарази,вируси идват от Азия .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Aбе там не стана много ясно кой точно се осра. Дали китайците или американците. И китайците овладяха всичко по тази зараза. Разлигавената Европа да му мисли.
                    Напротив всичко е ясно.Американците създадоха и пуснаха вируса после натопиха Китай.Китайците обаче се оправиха много бързо и са чакаме ответния удар,Предполагам ще последния след което САШ отиват в третия свят.Това е империя на разбойници краджи и убийци генетичната утайка на нароите по света.малко им остава

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                      Груец спри да се репчшиш бе човек?И не говори за Китай щото нито си бил там нито имаш абер как живеят китайците.Седни си на задника и не дърпай дявола за опашката.Казах ти да си по смирен.Дойде ли ти това чудо ти казвам че само за час просто ще се насереш.
                      Ходил съм, Бате, ходил съм, това, че повечето не сте излизали от селото си и под чужбина разбирате плажовете в Малякия, не ни прави нас, дето всеки лев го инвестираме в екскурзии, невежи и незапознати. Та бил съм в Китай, в най-големите им ситита съм бил, и ти казвам, че са свине с 0 хигиена. По селата не съм бил, прав си, ма като видя какво е в градовете, си представям какво ще е по селата... Бъди здрав и не се шашкай излишно, няма смисъл!
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                        Поредното репчене на човек който не е ял дебелия.Нищо той и Накавръка така се репчеше виж го сега.Ще подвиеш и ти опашка ама ще е след като Господ ти стовари една лопата в главата.Просто си го търсиш
                        Така беше ,като им дойде на главата ще ги питам .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Ми тия китайци в иналото щяха да ги избесят за това че пренасят зарази сега си щъкат доволно -те ни натресоха вируса
                          Aбе там не стана много ясно кой точно се осра. Дали китайците или американците. И китайците овладяха всичко по тази зараза. Разлигавената Европа да му мисли.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Ми тия китайци в иналото щяха да ги избесят за това че пренасят зарази сега си щъкат доволно -те ни натресоха вируса
                            Объркал си се тотално...Тия които туриха дяволската демократическа партия в САЩ на власт те създадоха и пуснаха този вирус за да контролират света.Китай като държава няма нищо общо.Изродите са зад океана но за Бог недосагаеми няма.Ще си платят до стотинка с лихвите

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Супер, и после поглеждаш -Беларус с 0 мерки има в пъти по-добри показатели от десетки държави с локдауни. После поглеждаш смъртността на милион - хопааа, ми ние сме в топ 10 на света, ако махнеш гибралтар и сан марино, които изкривяват статистиката, щото са много малки. После поглеждаш топ 50 по смъртност и виждаш, че в него има само една държава от Африка, и то щото в нея има бяло население - Южна Африка, а почти всички държави от ЕС са в топ 50 на смъртност на света. И логично ти изниква теорията на конспирацията, в която май няма нищо конспиративно. Теглиш една майна и продължаваш да си живееш живота на Женевското езеро, пардон, езерото в Дружба
                              Поредното репчене на човек който не е ял дебелия.Нищо той и Накавръка така се репчеше виж го сега.Ще подвиеш и ти опашка ама ще е след като Господ ти стовари една лопата в главата.Просто си го търсиш

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                                Груец спри да се репчшиш бе човек?И не говори за Китай щото нито си бил там нито имаш абер как живеят китайците.Седни си на задника и не дърпай дявола за опашката.Казах ти да си по смирен.Дойде ли ти това чудо ти казвам че само за час просто ще се насереш.
                                Ми тия китайци в иналото щяха да ги избесят за това че пренасят зарази сега си щъкат доволно -те ни натресоха вируса

                                Коментар

                                Working...
                                X