IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hazard
    188 oт 3467 теста, 25 във Пловдив, 3 - Габрово, 68 - София град, 4 починали.

    Потвърдени случаи по Възраст
    0 - 19 540
    20 - 29 667
    30 - 39 983
    40 - 49 1097
    50 - 59 1204
    60 - 69 950
    70 - 79 478
    80 - 89 162
    90+ 21
    ОБЩО 6102
    Преди витаеше някъкъв мит, че само тези над 50-те предимно се били заразявали .....
    Извънредно положение, в 16 общини на Сърбия, предполагащо предприемане на специални мерки срещу разпространението на коронавируса, е в сила в Белград, Нови Пазар, Богатич, Владичин Хан, Лучани, Тутин, Крагуевац, Вране, Иваница, Шабац, Чачак, Кралево, Ариле, Пожега, Ужице и Прибой.

    Никъде по света засега не са разрешили събиране на 12000 души, както в БГ, и то без контрол, ще берем ядове.
    Last edited by hazard; 08.07.2020, 01:51.

    Коментар


    • Макар че от друга страна как да кажеш на хората, гледайте сега, разхлабваме мерките, защото 10% от вас трябва да се заразят следващите три месеца. Но пък реално така и така 40% не вярват в съществуването на вируса или в това че е опасен, пък то това са 2\3 от нужните за стаден имунитет

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        ПС: Та така колеги - отново се започна старата песен на нов глас, само където този път вече знаем какво ще се случи и специално за България ще е в много по-тежка форма от предния път.
        Една от първите стратегии за дългосрочно справяне с вируса бе точно изглаждане на кривата. Това обаче не е това което хората си представят. Не е да държат болните на минимум. А реално представлява периодични отпускания и затягания на мерките срещу разпространението на вируса така че да се заразяват достатъчно хора, които да изграждат имунитет, но същевременно да са по-малък брой от този, който би затруднил болничната система. В общи линии представлява периоди от по най-грубо три месеца разхлабване, три месеца затягане. Така за две или три годинир като се мине през няколко такива цикъла ще може да се изгради имунитет, без сериозно претоварване на здравната система.

        Сама по себе си стратегията е състоятелна. Големия проблем е до колко да се разпускат мерките и до колко да се затягат. Ако се разпуснат много здрвната система се претоварва, починалите стават много по-голям процент, поради елементарната невъзможност да бъдат излекувани в болница. Ако се разпускат прекалено малко няма да може да се заразяват достатъчно хора и може да не се изгради имунитет. Или да е твърде продължително като процес.

        В България трябва да призная се справиха доста добре със затягането - като мащаб на мерки - не допуснаха първоначалния шок - който се случи в много еврропейски държави, като същевременно имахме едни от най-меките мерки в целия континент. Можеше да си спестят всяването на паника, и откровените глупости, като паркове, планини и пейки и неща които само изнервят, но реално са неефективни, ако не искаш да си унищожиш напълно икономиката, като КПП тата. Те просто не работят, ако ще пропускаш хора които работят. Но като цяло се справиха добре.

        С разпускането обаче има сериозна вероятност да прецакат това което се постигна. Към момента поне на мен ми изглежда че се движат на ръба. Слушам го днес здравния министър че ако минат 200 новите ще се затягат мерки. Ми те ще ги минат още тази седмица. Другата седмица може да ударят и 400 новите. Само с барове, стадиони и големи събития може и да не успеят да изгладят кривата. И защо изобщо ги пуснаха, само за да се създадат условия за супер спредъри и вкарване на хаос в систтемата. Ако това не намали новите болни - а то няма да ги намали, защото следващите седмици ще се появяват все повече заразени през юни, и какво правим тогава. Колко време лекарите ще карат на мускули и на 1000 лева отгоре, които при това им ги бавят. Ми то на следващия цикъл вече всички лекари може да са напуснали. Никой не обича да му се подиграват с труда. Особено пък с подобен вид труд.

        Хайде да вземат да обяснят какво точно правят, а не да се опитват да управляват хаоса. Ами не могат да управляват хаоса, могат само да създават още повече хаос. Бойко изцепва глупост, следващия ден министтъра е на обратно, Бойко подържа министтъра, след това е наобртатно.

        Хората не са престъпници че да им вкарват полицейскки номера за подчинение. И в хората и в лекарите трябва да има мотивация за това което правят или не правят. Несигурността, липсата на ясен план едновременно обижда и демотивира. На следващото разхлабване икономиката няма да потегли нагоре, на следващото затягане на мерки няма да има следване на мерки. Защото естествената реакция на хаос е да го игнорираш, да не правиш дългосрочни планове, да живееш ден за ден. А това срива икономиката.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от alex1001111 Разгледай мнение

          Тестове в кашона свършват, чакат нова доставка? Или има по-правдоподобно обяснение?
          Сигурно до края на седмицата ще се поувеличат, гарнирани с някоя и друга медицинска драма. Все пак не трябва да остава много медийно време и пространство за частния плаж на почетния председател на държавата и тъпите парчета от НСО!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

            Я кажи сега Бойко идиот и малоумник ли е или страхливец че не слага маска и разнася вируса из цяла България?
            Бойко е от 20-те процента супер спредъри! Яхва ланд крузера и спредва тъпотия из цялата страна, заобиколен от лизачи, които да му дигат настроението да ръга простотии! Ама... какъвто народа, такъв и вожда.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
              Поставиха под карантина 5 млн. души в Мелбърн
              https://nova.bg/news/view/2020/07/07...A%D1%80%D0%BD/

              За втори път градът се поставя под карантина в най-тежката нейна форма. Позволено е излизането само за ходене по работа и за купуването на продукти от първа необходимост. Пред магазините моментално се извиха огромни опашки от хора, бързащи да се запасят с продукти. Карантината ще продължи 6 седмици.

              Освен в Австралия и Нова Зеландия започна отново да стяга мерките. Като за начало се изолира от целия останал свят, спирайки всички международни полети без никакви изключения.

              ПС: Та така колеги - отново се започна старата песен на нов глас, само където този път вече знаем какво ще се случи и специално за България ще е в много по-тежка форма от предния път.
              Идиоти има не само в България.

              Коментар


              • Проф. Кантарджиев с добра прогноза: До седмица ще започнат да намаляват случаите на заразени Разчитам, че до седмица ще почнат да намаляват случаите на заразените с коронавирус...

                Тестове в кашона свършват, чакат нова доставка? Или има по-правдоподобно обяснение?

                Коментар


                • Поставиха под карантина 5 млн. души в Мелбърн
                  https://nova.bg/news/view/2020/07/07...A%D1%80%D0%BD/

                  За втори път градът се поставя под карантина в най-тежката нейна форма. Позволено е излизането само за ходене по работа и за купуването на продукти от първа необходимост. Пред магазините моментално се извиха огромни опашки от хора, бързащи да се запасят с продукти. Карантината ще продължи 6 седмици.

                  Освен в Австралия и Нова Зеландия започна отново да стяга мерките. Като за начало се изолира от целия останал свят, спирайки всички международни полети без никакви изключения.

                  ПС: Та така колеги - отново се започна старата песен на нов глас, само където този път вече знаем какво ще се случи и специално за България ще е в много по-тежка форма от предния път.
                  Last edited by Mateev; 07.07.2020, 21:46.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                    Ся, нашта размяна на коментари с Равновесие е още от зората на тарапаната.

                    Като начало нещата тръгнаха от сформирането на щаба. Аз си мислех, че той ще се базира на Плана за действие при бедствия и аварии. Оказа се, че има и такъв за пандемии. Равновесие изрази съмнение, че дори и да има такъв план, той едва ли ще ефективен, а щабът няма да се справи, само ще шашка народа. Ами, точно така се получи.

                    След това, изказа становище, че у Италията ще стане ужасТ и че Римската империя няма да са справи със ситуацията, за разлика от Поднебесната. Щото у Китай ръкавицата ще е желязна, а у Италия - кадифена /това е моя интерпретация на думите му/

                    Сред общото мрънкане на форумците написа, че след края на март държавите у Европа една по една ще започнат да налагат карантини и ограничения и това ще доведе до огромни финансови загуби. Подир него и други писаха в тази насока, ама той беше първи.

                    Младежът имаше и други прозрения, обаче ми се губят, пък мразя да се напъвам, както отдавна знаеш.
                    Наздраве!
                    Остави го това "Младежът". Той си е част от структура и всичко, което е прозрял е снесено като част от информационната обработка.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                      Аз съм в планина, махнах се от София още след блокадите по великден, реших че глупостите на управляващите, ще затваряме, няма да затваряме, ще има мерки няма да има мерки, повече няма да им ги търпя И сега гледам да подържам форма с рязане и сечене на дърва.
                      Сал в теб ми беше надеждата относно тапицирането на кокола. Нали спомена преди време, че си застопорил пред телевизора, мааш чипс и пиеш бира /или нещо от сорта/.

                      А какво излиза!? Пак си решил да връщаш рокерския имидж на дневен ред.
                      Наздраве!

                      П.П. С планината и дървата съвсем ме загуби кат читател - това там мечки, буболечки, чист въздух, поточета, канадски дървосекачи ..., тцъ - твърде ми е далечно
                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Кои неща е познал равновеско, че аз освен глупотевини на макс с "яко ще измирате, ама яко", друго не съм прочел. Като това за якото измиране го слушаме след всяко "действие на малоумните, смъртожадни софиянци" - като се почне от Великден, мине се през гергьовден, падането на блокадите и чак до днес. Все ще е след 2 седмици, след 3 седмици, ама то понеже, обаче, защото и става като в онази песен за "последния валс" - дума дупка не прави, нали, с път на изток вървим към Европа....

                        та така - досега няма една вярна прогноза, поправи ме, ако греша.
                        Наздраве, тнм!
                        Ся, нашта размяна на коментари с Равновесие е още от зората на тарапаната.

                        Като начало нещата тръгнаха от сформирането на щаба. Аз си мислех, че той ще се базира на Плана за действие при бедствия и аварии. Оказа се, че има и такъв за пандемии. Равновесие изрази съмнение, че дори и да има такъв план, той едва ли ще ефективен, а щабът няма да се справи, само ще шашка народа. Ами, точно така се получи.

                        След това, изказа становище, че у Италията ще стане ужасТ и че Римската империя няма да са справи със ситуацията, за разлика от Поднебесната. Щото у Китай ръкавицата ще е желязна, а у Италия - кадифена /това е моя интерпретация на думите му/

                        Сред общото мрънкане на форумците написа, че след края на март държавите у Европа една по една ще започнат да налагат карантини и ограничения и това ще доведе до огромни финансови загуби. Подир него и други писаха в тази насока, ама той беше първи.

                        Младежът имаше и други прозрения, обаче ми се губят, пък мразя да се напъвам, както отдавна знаеш.
                        Наздраве!
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                          може да е иманярин и да търси злато в горите и планините толкоз време, копа дупки и тренира Може и да прибира само наеми некви или мама и тати да му изпращат кинти
                          Търси - грънци! Тоест керамика. Порцелан, демек...
                          Пък в грънците... ми каквото има!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                            Много ми е интересно с какво се прехранваш..Само не с басните за акциите
                            може да е иманярин и да търси злато в горите и планините толкоз време, копа дупки и тренира Може и да прибира само наеми некви или мама и тати да му изпращат кинти
                            Last edited by Асо Пика; 07.07.2020, 19:51.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                              Аз съм в планина, махнах се от София още след блокадите по великден, реших че глупостите на управляващите, ще затваряме, няма да затваряме, ще има мерки няма да има мерки, повече няма да им ги търпя И сега гледам да подържам форма с рязане и сечене на дърва.
                              Много ми е интересно с какво се прехранваш..Само не с басните за акциите

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                                Това ли е модният израз за разумните хора - УМИРАТ ОТ СТРАХ?

                                Ти като работиш с тока не се ли пазиш, или връзваш жиците под напрежение с голи ръце? Ако се пазиш - значи ли, че умираш от страх? Ако си слагаш колана в колата - значи ли, че умираш от страх? Скачаш ли без парашут от самолета или предпочиташ с парашут, защото умираш от страх? Слагаш ли си презерватив, защото умираш от страх? Да продължавам ли, за да разбереш, че само идиотите са тези, които "не умират от страх" съгласно твоята класификация?

                                Разума и предпазливоста не са "умиране от страх", както и малоумието и идиотщината не са "смелост".
                                Пазя се разбира се.При работа с тока има правила за безопастност има квалификационни групи и се знае кой какво може да върши.Освен това всяка работа се извършва с наряд.В този наряд са описани мерките за безопастност хората които ще работят и лицата които са отговорни за изпълнение на мерките..Всяка година се полага изпит за квалификация това не е като да си герпаджиски бизнесмен.Мен от тока никога не ме е било страх щото знам как да се пазя.Страхът е там където е невежеството.Колан си слагам за да не ме глоби кат иначе не бих сложил.С парашут не скачам и нямам страх.Не еба с презервативи никога не съм ползвалподобна идиотия и няма да ползвам.Иначе ставаш за дървен философ

                                Коментар

                                Working...
                                X