IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

    Детските градини работят. Дискотеките също.
    В детските градини са много по-малко деца. които общуват доста по-малко с други деца. А в дискотеките предполагам че са си все едни и същи хора. Те и близките им, ако живеят с тях, ще се разболеят сега през лятото и до там. И аз преди ходих много по клубове, не съм стъпвал от март.

    В училищата обаче са стотици хиляди. Които можеш да ги накараш да носят маска един ден, хайде една седмица, но след това е до там. Ще се заразят те, може и без симптоми да го изкарат, може и като с някоя лека настинка - потенциала на лабораториите ни просто не е в състояние да изследва всеки ученик със симптоми. И от там се тръгва по родители, баби, дядовци, съседи, всичко ще протече като експлозия.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Към момента България да не е сериозно засегната може да има различни обяснения. И в общи линии най-подкрепеното от факти е просто да няма много болни. Голяма част от хората да си се пазят. И смъртните случаи да са си същия процент като в други държави.

      Иначе е доста привлекателно това, че част от българите били имали имунитет, че БЦЖ ваксината била работила по-добре тук. И други подобни успокоителни обяснения. Но към момента единственото обяснение е че хората се пазят повече.

      Ако смъртността е 0.65% колкото я изчисляват в момента на запад и има 350 починали това прави към 53000 заразени.

      Което реално погледнато си е реалистично. Но това са само 0.7% от населението. Ако се заразят дори само 10% както стана в голяма част от държавите със сериозни последици нито здравната ни система ще издържи, нито откровената идиотия че такъв вирус не съществувал.
      Ако се заразят 40% и нещата отидоха като в Бергамо.

      А да се заразят 10% е много лесно - просто трябва да отворят училищата. Тук училищата не работеха, когато се появи вируса. А при училищата няма пазене.
      Детските градини работят. Дискотеките също.

      Коментар


      • как сте, апокалиптосите, има ли живи, или пишете от отвъдното? Аз ви казвам - за Бога, братя, не излзиайте, навън е страшно - трупове на купове се валят из уличната прах, а помияри ръфат телата им и разнасят зарази. Апокалипсисът настъпи, братя и сестри, покайте се, откажете се от суетата и дарете всичките си спестявания по моя сметка - упс, това май беше за друга сбирка

        И сега какво, да видим фактите и страховете на апокалиптосите:

        1. Трупове на купове - кОр, тате, баница (я, това се съкращавало КТБ - колко готин каламбур)
        2. Задръстени от пр грипчето болници - КТБ (разбрахме се какво е, нали, че ме мързи да пиша)
        3. Вълната иде - първа, втора, трета, опашката на четвърта - КТБ
        4. Смъртожадните софиянци сеят заразата, йоще миг и ще видите вие две седмици какво ще стане след Великден/Гергьовден/24 май/начаолото на туристическия сезон/протестите - КТБ
        5. Генералгоджи ни спаси, карантията е най-умното нещо евър - КТБ
        6. Да живее превенцията - КТБ
        7. Само КПП-тата ще ни спасят, особено важно е да можеш да разхождах кучето си в парка (и то е човек,нали), но не и децата си, щото те са смъртожадни малки идиотчета, които трбява да си стоят вкъщи - КТБ и т.н., и т.н.

        Но каквото и да кажеш, когато някой е роден охлюв, той няма как да полети, каквито и напъни да прави. Казват, че само шут в г@зЪ помагал, ама било за кратко и пак следвало приземяване. Та така.

        Математико, ти, бате, си умен човек, но явно много сериозен последовател на другаря Джугашвили - неть челяк, неть проблем. Ми така си - яко карантии до дупка, пък когато сме готови, тогава. Само дето другарят Джугашвили некадърните (и не следващите партийната линия) командири директно ги е разстрелвал, не ги е чакал да се научат как да решават пробелми, докато ги чакат да се решат от самосебе си, гледайки лошо с "невиждана ярост".

        ПР грип, сър!
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

          Аха, значи НПО-тата на евреина поемат управлението на България. И заради това БХ трябва да се маха, защото няма никакви съпротивителни сили срещу злото.
          Ти живееш в някаква паралелна реалност. Или по-скоро в собствена такава, без връзка с истинската

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

            то ученето ще е от вкъщи при всички положения. Или ще учат от вкъщи че да не се разпространява вируса. Или първо ще тръгнат на училище, а после ще учат от вкъщи че да няма подвижни крематориуми
            Аха, значи НПО-тата на евреина поемат управлението на България. И заради това БХ трябва да се маха, защото няма никакви съпротивителни сили срещу злото.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Артудиту Разгледай мнение
              Равновес, това за Италия беше лесно за намиране защото помня 12%. Давам български линк, но да знаеш че съм го проследил през английски вестник и до самата сзо.

              http://skandalno.net/италия-призна-д...ovid-1-183965/
              Да и в скандално текста няма нищо общо с текста в телеграф. Не случайно никой не приема на сериозно подобни сайтове. Още повече че дори и в английския сайт това е просто мнение на един човек, неподкрепено от факти мнение. А този от къде да го знам какъв е, напълно възможно да е като Мангъров, да блещи глупости, че да се прави на популярен

              Коментар


              • Равновес, това за Италия беше лесно за намиране защото помня 12%. Давам български линк, но да знаеш че съм го проследил през английски вестник и до самата сзо.

                http://skandalno.net/италия-призна-д...ovid-1-183965/

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Артудиту Разгледай мнение

                  Не ми вярвай на думи но което съм написал е било поствано тук в тази тема с линкове поне по два три пъти всяко, сега кво да загубя един ден да ги намеря ли?
                  Но интересното е че ти така и не си ги видял и си заповядал подсъзнателно на мозъка да не ги вижда.
                  Да, с линкове от блиц и от мемета. Нищо от това което казваш не е вярно. Реално повечето държави преоценяват НАГОРЕ смъртните случаи, а не надолу

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                    Дай линкове. Информацията от мемета не е много авторитетна
                    Не ми вярвай на думи но което съм написал е било поствано тук в тази тема с линкове поне по два три пъти всяко, сега кво да загубя един ден да ги намеря ли?
                    Но интересното е че ти така и не си ги видял и си заповядал подсъзнателно на мозъка да не ги вижда.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Артудиту Разгледай мнение

                      Италия беше призована от комисар на СЗО да посмали манго повече от седем пъти умрелите с коронавирус.
                      Неотдавна Англия ли, Шотландия или Уелс ли също няколко пъти.
                      Барселона около 3 пъти намалиха "жертвите". След като Испания се намести на второ място за милиардите де.
                      За другите не съм чул.

                      Сега ще питаш защо пък ти не си чул тези неща. Е защото се чуват 99.9% "нужни" новини, затова. И защото ти и да видиш/чуеш, ще си забраниш да си го видял/чул. Което казах съм го взел или чул от официални медии, но такива новини се представят много срамежливо почти тихичко под масата и никога не биват повтаряни. За сметка на това лавината на проковид новини бучи и проглушава.
                      Дай линкове. Информацията от мемета не е много авторитетна

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                        Кой факти?

                        Фактите са различни. Някой има ли отговор защо така стана Италия (Бергамо и Ломбардия), Ню Йорк, Париж, Лондон и пр. големи центрове. Където смъртността за март, април беше с 4-5 пъти по висока от обикновеното и болниците и моргите се задръстиха.

                        Карантината беше застраховка да избегнем горния сценарии.
                        Италия беше призована от комисар на СЗО да посмали манго повече от седем пъти умрелите с коронавирус.
                        Неотдавна Англия ли, Шотландия или Уелс ли също няколко пъти.
                        Барселона около 3 пъти намалиха "жертвите". След като Испания се намести на второ място за милиардите де.
                        За другите не съм чул.

                        Сега ще питаш защо пък ти не си чул тези неща. Е защото се чуват 99.9% "нужни" новини, затова. И защото ти и да видиш/чуеш, ще си забраниш да си го видял/чул. Което казах съм го взел или чул от официални медии, но такива новини се представят много срамежливо почти тихичко под масата и никога не биват повтаряни. За сметка на това лавината на проковид новини бучи и проглушава.

                        Коментар


                        • 20% от населението е над 65 години. над 400 000 имат диабет. 24% от населението е затлъстяло - това е най-високия риск при млади хора.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iblis Разгледай мнение

                            Стига, бе!!?!?! Къде ти е равновесието? Не за първи път пиша с призив - четете и търсете информация различна от масмедийната помия. Ако решат и самолети крематориуми ще ни покажат. Аз лично познавам 4 човека със страшната диагноза - само единият има леки симптоми, а другите дори и хрема нямат. Не искам да кажа, че така протича при всеки, но поне при 90% от заразените е така. Жалко, жалко..
                            Така е. Сега сметни 10% с тежко протичане като процент от 7 милиона.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie

                              Ами в Китай, САЩ, Бразилия, това им бе една от мерките за справяне с високата смъртност
                              Стига, бе!!?!?! Къде ти е равновесието? Не за първи път пиша с призив - четете и търсете информация различна от масмедийната помия. Ако решат и самолети крематориуми ще ни покажат. Аз лично познавам 4 човека със страшната диагноза - само единият има леки симптоми, а другите дори и хрема нямат. Не искам да кажа, че така протича при всеки, но поне при 90% от заразените е така. Жалко, жалко..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                                А началото на майтап казах, че Лактобацила може да ни пази.

                                https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie...virusa-6112378

                                Бактерията се среща свободно в природата на България. На Стара България и никъде другаде не се среща свободно в природата.


                                Има ръст на заразените и то доста голямо, обаче ръст на починалите не е чак толкова голям, нито на тежките случаи. Дано задържим така и не се влоши положението през есента и зимата.
                                Ръста на заразените е голям, но като абсолютна бройка не изглежда са много. Не съм наясно как точно се избира кой да се тества, но ако се тестват контактни лица - което се надявам да правят, то процента на заразените няма да е в мащаб десетки пъти разлика спрямо намерените.

                                Има вероятностт и да не откриват много от заразените. Но това означава че тук не само смъртността е много по-ниска, но и хората които стигат до болница са много по-малко. А ако се погледне рационално е хубаво да се придържаме към най-просто възможно обяснение. Което е че просто заразените не са много.

                                Остава въпроса защо в други държави заразените избухнаха много бързо, а тук не. Но обяснението на това може да са малко на брой разлики. От рода на неработещи училища в началото на епидемията. Липсата на навик хората да се целуват при среща. Ранното въвеждане на задължителни маски в градския транспорт. Силното слънце, което намалява вероятността да се заразиш на открито при мач или протест. Все неща които са доказуеми и правят възможно един човек да заразява 1.3, а не 3 . Подобна разлика в заразността си е доста чувствителна и реално отлага пика с месеци, ако не и година.

                                Коментар

                                Working...
                                X