IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
    Абе вие как се оправяте с намордниците. Постоянно ги забравям и си губя времето, да се връщам за тях.
    Навсякъде държа намордници и пак няма голяма файда
    Нося една от месеци в джоба (маската сега е по-важна от личните документи) и от месеци не я слагам нито в метрото, нито в надземния транспорт, нито в големите вериги за храна.
    Досега не съм имал проблем, освен некъде април месец, когато два пъти полицаи в метрото ме "подсетиха" да я сложа.

    А в по-малките магазини поискат ли ми тъпите путки да я сложа, врътвам се и излизам, и влизам в следващия, където не ми я искат.

    Така се оправям. Готов съм и на глоба от 300 лева.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

      Има нервност при пазарите, което е нормално предвид високите проценти възстановяване, но като цяло показват че V образното възстановяване ще продължи, както и че Ковид не го намират за проблем щом са на исторически високи нива или близо.
      V образното възстановяване още не е започнало. Към момента има само лоши резултати, които не са толкова лоши колкото са очаквали. Пазарите залагат на започване на възстановяването през 2021. Това може да се случи, ако има ваксина, но може и да не се случи, ако ковид продължи да държи активността ниска, а ваксина няма. същевременно пазарите залагат че централните банки ще продължат политиката си на безумно ниски лихви, а правителствата политиката си на яки харчове. Всичко от това може също да не се случи. Дори само едно от тези неща да не стане, и ще има як спад на пазарите. Краткосрочен, но як. С основна идея, да се види кой ще фалира. Защото ако тези неща не станат, може да има и доста компании в СП 500 които да не успеят да я добутат до фазата на възстановяването. Като се види кой ще оцелее и кой ще умре - което обикновено е на 3 месеца разстояние, и пазарите пак ще почнат да растат.Това след спада.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

        Щом така мислиш. Аз мисля различно, и за сега пазара мисли като мен.
        Има нервност при пазарите, което е нормално предвид високите проценти възстановяване, но като цяло показват че V образното възстановяване ще продължи, както и че Ковид не го намират за проблем щом са на исторически високи нива или близо.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

          Корона вирусите са сред нас от панти века, на толкова месеци откакто ги мерим се доказа, че не е проблем за болничните капацитети. Нито в Китай, нито другаде. Китай дори избързаха да сгънат болницата рано рано и вече водят света с няколко обиколки по икономическа трансформация.
          Щом така мислиш. Аз мисля различно, и за сега пазара мисли като мен.

          Коментар


          • Слагаш една маска в чантата и излизаш само с тази чанта, дори да не ти пасва на тоалета, лейди Прецаканото

            Освен това, не забравяй, че "в България пандемия няма"

            И също, че аз се излекувах без лекарства, само с витамини и единствените последици са леки увреждания на белия дроб, ама пак имам дишане на 100%, защото сигур съм имал 120% преди това. Карам велоергуметър почти всеки ден

            Та така...

            Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
            Абе вие как се оправяте с намордниците. Постоянно ги забравям и си губя времето, да се връщам за тях.
            Навсякъде държа намордници и пак няма голяма файда
            Last edited by Money; 04.10.2020, 17:41.

            Коментар


            • Тошо, ако не беше Ковид кризата щеше да видиш злато на $2000, ама друг път

              Не ми казвай, че 2017 си предвидил Ковид през 2020

              Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

              Равновесие чекаше злато двеста долара и нещо обърка корелациите американски бондове злато.

              Коментар


              • Мерси!

                Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Аз държа към 40% ETF за high yield в долари и държавни облигации на развиващи се пазари и двата вида за последната година дават към 5% дивидент, който се изплаща месечно. И двата са с малка дюрация, на развиващите се пазари е към 5 години, на високорисковите под 2 години. High yield се движи като акциите - но с по-малки колебания, а на развиващите се пазари е малко по-хаотично. Харесва ми че ми дават всеки месец кинти. Но ако вземе да се сгъне СП с 40 или 50% ще ги прехвърля парите натам. Но към момента не виждам причина за големи дългосрочни спадове. Има вероятност пак да стане едно яко колебание като през март - ако нещата с ваксината се осерат, а сега тази втора вълна на заразяване вземе че наистина затрудни отново болничните системи. Но тази волатилност пак ще е временна - и ще е момент пак за влизане яко в акции.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Аз държа към 40% ETF за high yield в долари и държавни облигации на развиващи се пазари и двата вида за последната година дават към 5% дивидент, който се изплаща месечно. И двата са с малка дюрация, на развиващите се пазари е към 5 години, на високорисковите под 2 години. High yield се движи като акциите - но с по-малки колебания, а на развиващите се пазари е малко по-хаотично. Харесва ми че ми дават всеки месец кинти. Но ако вземе да се сгъне СП с 40 или 50% ще ги прехвърля парите натам. Но към момента не виждам причина за големи дългосрочни спадове. Има вероятност пак да стане едно яко колебание като през март - ако нещата с ваксината се осерат, а сега тази втора вълна на заразяване вземе че наистина затрудни отново болничните системи. Но тази волатилност пак ще е временна - и ще е момент пак за влизане яко в акции.
                  Корона вирусите са сред нас от панти века, на толкова месеци откакто ги мерим се доказа, че не е проблем за болничните капацитети. Нито в Китай, нито другаде. Китай дори избързаха да сгънат болницата рано рано и вече водят света с няколко обиколки по икономическа трансформация.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                    Равновесие чекаше злато двеста долара и нещо обърка корелациите американски бондове злато.
                    Нищо не съм объркал - лихвите по държавните облигации са рекордно ниски нива - златото на рекордно високи. И пак облигациите са по-добър вариант от златото

                    от началото на годината златото е 25% нагоре TLT е 20% нагоре
                    Last edited by ravnovesie; 04.10.2020, 17:18.

                    Коментар


                    • Аз държа към 40% ETF за high yield в долари и държавни облигации на развиващи се пазари и двата вида за последната година дават към 5% дивидент, който се изплаща месечно. И двата са с малка дюрация, на развиващите се пазари е към 5 години, на високорисковите под 2 години. High yield се движи като акциите - но с по-малки колебания, а на развиващите се пазари е малко по-хаотично. Харесва ми че ми дават всеки месец кинти. Но ако вземе да се сгъне СП с 40 или 50% ще ги прехвърля парите натам. Но към момента не виждам причина за големи дългосрочни спадове. Има вероятност пак да стане едно яко колебание като през март - ако нещата с ваксината се осерат, а сега тази втора вълна на заразяване вземе че наистина затрудни отново болничните системи. Но тази волатилност пак ще е временна - и ще е момент пак за влизане яко в акции.

                      Коментар


                      • Абе вие как се оправяте с намордниците. Постоянно ги забравям и си губя времето, да се връщам за тях.
                        Навсякъде държа намордници и пак няма голяма файда

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                          Равновесие, ела в темата S&P 500 и кажи за bond ETF-ите. Защо мислиш, че е добра идея. Или всъщност не мислиш така?
                          Равновесие чекаше злато двеста долара и нещо обърка корелациите американски бондове злато.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            https://covid19.healthdata.org/bulga...aths&tab=trend

                            След като от месеци ревизираха надолу прогнозите си, вече ги ревизират нагоре. От 2100 починали преди седмица вече на 2700
                            Равновесие, ела в темата S&P 500 и кажи за bond ETF-ите. Защо мислиш, че е добра идея. Или всъщност не мислиш така?

                            Коментар


                            • В петък си направих изследвания. Все още имам антитела, повече от пет месеца след първото тестване

                              Има надежда да развием стаден имунитет

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение


                                Пралелно с това ,което пиша тук във форума ,пиша и няколко писма со СЗО,до Меркел,Тръмп,Путин и до всички световни лидери и лидерчета,незабавно да спрат да хвърлят колосни средства за научни изследвания и проучвания на вируси и вирусчета,да затварят разните му там институти - Робърткоховци и тем подобни, и да почнат да се информират от форума на ИнвесторБГ...Тук още от март ,на няколко персонажа им беше известно всичко за новия вирус и не само за него,а и за бактерии,мактерии и всякаква гад дето е налазвала, налазва и ще налазва хомо-сапинса....Свързат се с тези персонажи и си спестяват милиарди ,които се хвърлят за някакви тъпи научни изследвани и прочие простотии.....
                                Да бе, ще ги спрат. Ами печалбите на олигархията?

                                След хиляди години борба, туберкулозата все още е известна на хората и сходно опасна с ковида, който от своя страна съвсем скоро ще потъне в небитието.

                                Коментар

                                Working...
                                X