IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Те и сега не приемат лесно в болница. До колкото са ми разправяли за случаи със заразени, от болнците директно отказват да ги приемат, ако не се нуждае от кислород. И тъй като са под карантина, не могат и сами да отидат, защото ги грози затвор.

    Предполагам че не е много забавно да си затворен вкъщи, да си зле, но да ти казват че не си чак толкова зле че да те приемат, а ти да не можеш да направиш нищо, освен ако не рискуваш да те вкарат на топло като оздравееш

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Ха и при Чехия е така. Отварят училищата на 1 септември случайте на 1 септември са 499 на 15 септември са 1600 на 1 октомври 3400 на 13 октомври 8300. Там явно съвсем не спазват нищо
      То почти навсякъде е така в Западна Европа. Но според мен фактора е повече студеното време, а не че са отворени училищата.

      При повечето изследвания казват, че децата не предават вируса - предполагат и наистина безсимптомните и те не го предават. Но па ПСР теста го лови.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Ха и при Чехия е така. Отварят училищата на 1 септември случайте на 1 септември са 499 на 15 септември са 1600 на 1 октомври 3400 на 13 октомври 8300. Там явно съвсем не спазват нищо
        То е ясно това - мини покрай някое училище в голямото междучасие или когато си тръгват, и виж какво става...а пък в градините съвсем не можеш да ги раздалечиш децата. Още лятото го беше казал някой от щаба - първата вълна я изпуснахме, защото децата бяха в грипна ваканция.
        Трябва да им спретнат по едно зелено училище за 3 седмици - хем ще го преболедуват всички деца, хем няма да заразят родителите, хем и родителите ще работят за още едно братче

        Коментар


        • Малко новини от медиите.

          МБАЛ в Шумен е пред затваряне. Поради липса на персонал покрай корона вируса. Имат много заразени пациенти, в същото време твърде малко персонал, част от който вече е заразен или напуснал.

          Бургас-същата работа. Привършват капацитета си за обслужване болни от ковид. Ситуацията в МБАЛ Сливен, във Видин. Оплакванията от медиците във Велинград.


          Ясно е, че не всеки заразен е болен. Но местата в болниците са ограничени. А броя на хоспитализираните расте. До оня ден беше 1000, днес са 1300.

          Не знам колко е капацитета на инфекциозните легла, но оня ден казаха че били запълнени на 10-15%. Грубо смятам че сега са на 20-25%.

          Рядко правя прогнози, щото знам че не работят. Но се изкушавам да давам и аз чат пат някоя.

          Според мен до 2-3 седмици ще са запълнени на 50%

          Та според вас с колко време разполагаме докато се запълнят на 100% и тогава ще трябва да се решава кой да си седи у тях и кой да влиза в болница.

          Коментар


          • Ха и при Чехия е така. Отварят училищата на 1 септември случайте на 1 септември са 499 на 15 септември са 1600 на 1 октомври 3400 на 13 октомври 8300. Там явно съвсем не спазват нищо

            Коментар


            • От тези 5815 теста е много важно да се знае, колко са направени по собствено желание.

              Коментар


              • Повторното заразяване не би трябвало да е проблем. Може да го има, но са единични случаи. Демек на теория може да го има, но на практика едва ли би имало значение.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                  Не бъди толкова сигурен, те много неща казваха. Съвсем до скоро казваха, че времето не му влияе.... аз много отдавна казах, че има логика температурата и УВ лъчите да му въздействат, но не... не му действали, според всякакви "експерти с дипломи". Както се оказва действат му, затова нямаше експлозивно развитие лятото, а не защото вируса "отслабвал" както твърдяха някои.

                  Относно повторното заразяване, това в момента трудно може да се оцени, защото са се заразили твърде малко хора като цяло. Да има много безсимптомни, но те най-вероятно не изграждат изобщо имунитет. Та ще трябва да мине известно време за да отпадне тази вероятност, но аз лично не виждам логика, защо да не заразява втори път (*например хора които са го изкарали преди няколко месеца).
                  От къде знаеш че сега расте заради студеното време, а не заради децата на училище. В Бразилия не е студено, никога. Пък си обикаля безконтролно. Франция пуска децата на училище на 1 септември две седмици след това случайте са двойно. След още две седмици се удвояват отново. България отваря на 15 септември две седмици след това случайте са двойно. Още две седмици след това са още веднъж двойно.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                    Немски документ от 24 МАЙ 2019 година.
                    Държавното министерство на финансите и вътрешността има право да взема заеми на кредитния пазар в размер до 20 000 000 000 евро през бюджетната 2020 година за покриване на разходи за глава 13 19 (Специален фонд за пандемия на короната) и недостига на приходи, който трябва да се компенсира там. Упълномощаването за кредит може да бъде прехвърлено, ако тези кредитни средства не са изтеглени до края на бюджетната 2020 година и все още се изисква да бъдат покрити.

                    https://www.gesetze-bayern.de/Conten...ookieSupport=1
                    Целата схема е да накарат правителствата да харчат .
                    Разбра се защо използват короната .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      Не забравяй Мадрид. Тук беше страшно.
                      Кое е страшното ?
                      Фиестите и сиестите не са спирали

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                        Защо никой не коментира, че днес в България отново имаме рекорд, при това драстичен - 785 нови с положителен PCR от общо 5815 теста, или 13.5% от изследваните. Броят на хората в болниците нарастна до 1307 души, като вече има болници със 100% запълнен капацитет на леглата. Това днес, ами какво ще правим утре? Ами след седмица или след месец?

                        Виждате ли експоненциалната скорост на нарастване и осъзнавате ли, че до тежката здравна криза остават дни, най-много седмица-две?

                        Дори и утре да се предприемат някакви супер-драстични мерки, ефекта от тях ще настъпи чак след 2-3 седмици, а дотогава можем да стигнем до 3-4 хиляди заразени всеки божи ден и до 100 умрели на ден. А зимата все още не е започнала ...............

                        https://nova.bg/news/view/2020/10/14...1%81-covid-19/
                        https://nova.bg/news/view/2020/10/14...8%D1%86%D0%B8/

                        Наближава времето, в което лекарите ще започнат да избират кого да лекуват, а останалите направо ще ги насочват към гробищата още докато са живи.

                        https://nova.bg/news/view/2020/10/14...2%D0%B0%D1%82/
                        Всички сме живи и здрави .
                        Коронавируса е една измама.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          До момента има почти 40 милиона доказани случаи на заразяване по света и само около 20 случаи на повторно заразяване. При шанс 1 към 2 милиона на 6 милиона население като в България ще има 3 ма повторно заразени.

                          Не бъди толкова сигурен, те много неща казваха. Съвсем до скоро казваха, че времето не му влияе.... аз много отдавна казах, че има логика температурата и УВ лъчите да му въздействат, но не... не му действали, според всякакви "експерти с дипломи". Както се оказва действат му, затова нямаше експлозивно развитие лятото, а не защото вируса "отслабвал" както твърдяха някои.

                          Относно повторното заразяване, това в момента трудно може да се оцени, защото са се заразили твърде малко хора като цяло. Да има много безсимптомни, но те най-вероятно не изграждат изобщо имунитет. Та ще трябва да мине известно време за да отпадне тази вероятност, но аз лично не виждам логика, защо да не заразява втори път (*например хора които са го изкарали преди няколко месеца).

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                            Или е така, или просто този показател не се следи. Ами какво ще кажем за останалите заразени, които не са доказани с PCR, защото са го изкарали леко, ама на второто заразяване са се влошили и са си направили PCR. Склонен съм да си мисля, че има много такива случаи.

                            Също така съм склонен да си мисля, че с единични вируси са се срещали почти 100% от населението, но количеството е било толкова малко, щото не са се заразили и дори не са образували минимално количество антитела, че да бъдат засечени. Това ми разсъждение е от преди няколко дена, откакто стана ясно, че вируса изкарва много дълго време по банкноти, дръжки на брави, екран на GSM и на произволна друга гладка повърхност.
                            Това че вируса не се разрушава върху повърхности не означава че е способен да заразява. Аз поне не съм видял ясно доказателство, че някой се е заразил от допир. Относително ниското число на заразяване ако хората използват маски също говори че вируса не е особено агресивен освен ако не се вдиша.
                            Вижда се че заразяванията рязко скачат когато има много хора на едно затворено помещение. И те не носят маски. Имаше наскоро един случаи от Южна Корея където заразена с ковид сяда под климатик в кафене. Всичките посетители на това кафене се заразяват - никой не е носил маска. Двамата души от персонала са носили маски и те са единствените не заразени. А точно те е най-вероятно да са докосвали неща, които и тя е докосвала

                            https://www.bloomberg.com/news/artic...r-mask-wearing
                            Last edited by ravnovesie; 14.10.2020, 12:24.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                              Има една подробност, която засега е неизвестност.
                              Предвид безсимптомното изкарване на ковида (ок.40%), никой не знае, колко от влизащите по света в болници, всъщност го карат за втори или N-ти път....

                              За да има значение това което казваш, то асимптомните трябва да развиват много по-слаб имунитет. Това не променя факта, че на 40 милиона регистрирани има само 20 повторни.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                                До момента има почти 40 милиона доказани случаи на заразяване по света и само около 20 случаи на повторно заразяване. При шанс 1 към 2 милиона на 6 милиона население като в България ще има 3 ма повторно заразени.
                                Или е така, или просто този показател не се следи. Ами какво ще кажем за останалите заразени, които не са доказани с PCR, защото са го изкарали леко, ама на второто заразяване са се влошили и са си направили PCR. Склонен съм да си мисля, че има много такива случаи.

                                Също така съм склонен да си мисля, че с единични вируси са се срещали почти 100% от населението, но количеството е било толкова малко, щото не са се заразили и дори не са образували минимално количество антитела, че да бъдат засечени. Това ми разсъждение е от преди няколко дена, откакто стана ясно, че вируса изкарва много дълго време по банкноти, дръжки на брави, екран на GSM и на произволна друга гладка повърхност.

                                Коментар

                                Working...
                                X