IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Пак общи лафове - ти беше анализатор (с едно Л ли се пишеше), нали? Прогнозите на истинските такива не са ако-та, а нещо, зад което застават, като застрахователите, които прогнозират бъдещо несигурно събитие, при което дават определено сума, срещу съответната цена на полицата. Понеже си убеден в правотата си, аз ти предлагам една много изгодна сделка - даваш цифричка и дата, определяме сумата, за което и двете страни сме съгласни (бутилка хубаво уиски е басът, който предпочитам, но нямам проблем и с други басове) и готово. И не ми излиай с лафовете за хазарта и т.н., ако искаш, може и на някаква сума, която да се дари на кауза по избор на печелившия, също нямам претенции, просто да застанеш с нещо зад думите си, а не само с лаляне и плашене от сянката си
    Грую не одиш ли по кръчми да изскаш да изцоцаш и ускито на Равновесие .

    Което си пази за Нова година у бункера.
    Last edited by Todor Sabev; 14.10.2020, 17:55.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

      Мен не ми е много притеснително относно базата, с разумен триаж ще се справят и сега подобно на предни години.
      По големия проблем ми се струва че ще е при персонала. И лекарите, ама най вече сестрите.
      Масово изтичат навън, тук са предимно пенсионна възраст.

      Казуса е многогодишен, ама немалка заслуга има и нашата мила тиква за това. Поне заради пандемията трябваше да стане основна държавна грижа, ма не би.
      Решиха по малкия проблем с учителите и в момента всяка гъска де за друго не става вече учи за такава и за 20г+ поне занапред няма да има проблем там. Скоро заради демографската ситуация ще правят паралелки и с по 10 деца.
      А сестрите вземат двойно по малко, дори и млади лекари. Това го няма никъде по света, само в Тикволандия.
      Естествено, че проблемът е медицинския персонал.


      Болницата в Шумен пред затваряне, няма лекари
      Няма да може да приема не само болни с COVID-19, а и с други заболявания

      Прочети още на: https://www.dnes.bg/stranata/2020/10...-lekari.465976
      А иначе легла, където да умираме, има много. Ако не стигнат, оня малоумник, шкембе войводата, ще нареди 1000 легла в Арена Армеец. Нали това направи в началото на пролетта. И нито един журналист не се сети да го пита, КОЙ ще се грижи за болните.

      Да не говорим, че има десетки държавни санаториуми и болници за рехабилитация. Които имат и някакъв медицински персонал.
      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Разбрано - ако дори и в един ден минат над 2500 на болнично лечение до 28.02.2021 - ти печелиш, ако не - аз. Мъжка приказка! Ако аз спечеля, нямам претенции, и това става
        Супер

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

          Ок да си кажа от сега защото ще загубиш https://www.whiskystore.bg/product/4...t-v-kutia.html
          Разбрано - ако дори и в един ден минат над 2500 на болнично лечение до 28.02.2021 - ти печелиш, ако не - аз. Мъжка приказка! Ако аз спечеля, нямам претенции, и това става
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар




          • Ок да си кажа от сега защото ще загубиш https://www.whiskystore.bg/product/4...t-v-kutia.html

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

              Така да видим, значи говорим за бъдещо несигурно събитие със срок. Или с други думи за опция. Значи в момента в болница има 1307 човека. При страйк цена от 2200 и в общи линии настоящата волатилност на влизащите в болница и настоящите исторически данни има към 95% вероятност болните в болница след две седмици да са под 1670 и около 68% вероятност да са под 1450.

              След като искаш да се ловим на бас научно, то бих се хванал на бас чак за срока при който шанса да са над 2200 е над 50% като се използва това което е налично за смятане на стойност на опция. Това се случва чак при 160 дена.

              Т.е ако толко много искаш да се ловиш на бас според това което излиза то бих се хванал на бас на бутилка уиски че до 160 дена болните в болница в даден момент ще са минали 2200 човека

              Toва с болните на болнично легло ми е крайно неясно и неразбираемо, как пък го сметна за 2200 - хептен не ми е ясно, а и срок от 6 месеца? Но аз съм предложил баса, така че ако ги сложиш на 2500 бройки (звучи ми кръгло) и дата 28.02.2021 съм ок за бутилка уиски - някакво пълнолетно за около 100 кинта, загубилият преценява какво. Така ок ли
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                Пак общи лафове - ти беше анализатор (с едно Л ли се пишеше), нали? Прогнозите на истинските такива не са ако-та, а нещо, зад което застават, като застрахователите, които прогнозират бъдещо несигурно събитие, при което дават определено сума, срещу съответната цена на полицата. Понеже си убеден в правотата си, аз ти предлагам една много изгодна сделка - даваш цифричка и дата, определяме сумата, за което и двете страни сме съгласни (бутилка хубаво уиски е басът, който предпочитам, но нямам проблем и с други басове) и готово. И не ми излиай с лафовете за хазарта и т.н., ако искаш, може и на някаква сума, която да се дари на кауза по избор на печелившия, също нямам претенции, просто да застанеш с нещо зад думите си, а не само с лаляне и плашене от сянката си
                Така да видим, значи говорим за бъдещо несигурно събитие със срок. Или с други думи за опция. Значи в момента в болница има 1307 човека. При страйк цена от 2200 и в общи линии настоящата волатилност на влизащите в болница и настоящите исторически данни има към 95% вероятност болните в болница след две седмици да са под 1670 и около 68% вероятност да са под 1450.

                След като искаш да се ловим на бас научно, то бих се хванал на бас чак за срока при който шанса да са над 2200 е над 50% като се използва това което е налично за смятане на стойност на опция. Това се случва чак при 160 дена.

                Т.е ако толко много искаш да се ловиш на бас според това което излиза то бих се хванал на бас на бутилка уиски че до 160 дена болните в болница в даден момент ще са минали 2200 човека

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                  Ти емен емен още малко и задължителните студентските бригади от времето на Тато ще върнеш
                  Не става така.

                  Ай стига ми вече че нисе отваря скоро, премного време отделих на тая корона днес, Господ да я убие дано...
                  Имаме извънредно положение. Нещо да ти говори това?
                  На мен ми говори ИЗВЪНРЕДНИ МЕРКИ.
                  За лечението на ковида НЯМАМЕ НИТО ЕДНА ИЗВЪНРЕДНА МЯРКА. Оборудване с маски не е лечение, внасяне на ремдесивир или там какъвто хап е не е лечение. Пишат някакви глупави предписания. Жената бременна те пишат как да се подмива
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                    Аз съм инфекционист, имам над 30 години опит и затова си позволявам да казвам как стоят нещата. Нека всяка жаба да си знае гьола.
                    "Българският лекарски съюз излезе с позиция в която осъжда поведението на "някои" колеги лекари. В позицията си те не споменават моето име, но цитират мои изказвания. Всичко, което съм казал, съм го казал въз основа на професионалните си знания и опит. Аз съм инфекционист, имам диплома по инфекциозни заболявания и по педиатрия, председател съм на една от комисиите, които дават специалност по инфекциозни болести, имам над 30 години опит и затова си позволявам да казвам как стоят нещата. Ако бях хирург, да тогава може би някой би могъл да каже, - „този пък какво разбира“. Затова, с цялото ми уважение към БЛС, нека всяка жаба да си знае гьола. Ако някой се разболее от инфекциозна болест, ще извикат инфекционист, не корем хирург, епидемиолог или микробиолог.
                    В началото на пандемията, когато се наложиха всички мерки, беше за да не се препълнят болниците, така казваха. Сега, когато цяло лято хората бяха на море, по плажове, на протести и тн., какво стана, препълниха ли се болниците? Позицията на Българския лекарски съюз се появява сега, защото с идването на есента ще се увеличат всички респираторни заболявания. Сега виждам, че се възобновяват брифингите на Националния оперативен щаб, не разбирам защо се прави това, защо е необходимо? В интензивно отделение има 30 човека. През последните месеци отчитаме положителни приблизително между 4 и 6 процента от направени тестове, но никой не казва колко от тези тестове са контролни и потвърждават за втори или трети път вирусът при пациент. Ако отнесем данни на национално ниво, може да се каже, че приблизително толкова е процентът на заразените в страната и какво това? Някой брои ли по същия начин колко хора са се заразили с вируса на хепатит Б. От друга страна починалите, тези няколко човека, които ги съобщават всеки ден, те са част от общата популация и общата смъртност за страната. Никой не знае обаче, колко от обявените починали са починали заради коронавирусната инфекция и колко са починали заради другите им заболявания, но са били положителни и за нея.
                    Ако вземем например мононуклеозата, до 35 годишна възраст почти няма човек, който да не е срещал Епщайн-Бар вирусът. Значи, ако изследваме всички починали в страната над 95% ще са положителни за антитела и какво от това? Има връзка между позицията на Българския лекарски съюз и възобновяването на брифингите на Националният оперативен щаб, разбира се. Аз съм специалист по инфекциозни заболявания, тази специалност не ми е дадена от БЛС, а аз съм част от БЛС като такъв лекар. За какво изобщо говорим тогава? С цялото ми уважение към БЛС но….Инфекциозните заболявания са от моята компетенция, затова коментирам, не за да правя напук на някой. Според мен позицията на БЛС не е професионална, а политическа и проправителствена. Прави се опит всичко да започне отначало."
                    Ти да не си компетентният г-н Мангъров?Признай си докторе бъди пич.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      Имаме поне 10000 дето учат за доктори, сестри, ветеринари и т.н. Мобилизират ги всички да карат 1-2 месеца стаж в ковид отделения, че и 2000лв заплата ще им дадат. Който не иска повтаря годината и проблема решен за 2 седмици
                      Ти емен емен още малко и задължителните студентските бригади от времето на Тато ще върнеш
                      Не става така.

                      Ай стига ми вече че нисе отваря скоро, премного време отделих на тая корона днес, Господ да я убие дано...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                        Аз съм инфекционист, имам над 30 години опит и затова си позволявам да казвам как стоят нещата. Нека всяка жаба да си знае гьола....
                        Не беше ли статистик, а преди това математик ....
                        Ако искаш да си добър лъжец, трябва да си записваш някъде кого за какво си излъгал, иначе те ловят много лесно, както се получава на практика ....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                          Ако не говоря за бъдещето с ако, значи или съм луд или много тъп човек. А не мисля че съм каквото и да било от двете.
                          Пак общи лафове - ти беше анализатор (с едно Л ли се пишеше), нали? Прогнозите на истинските такива не са ако-та, а нещо, зад което застават, като застрахователите, които прогнозират бъдещо несигурно събитие, при което дават определено сума, срещу съответната цена на полицата. Понеже си убеден в правотата си, аз ти предлагам една много изгодна сделка - даваш цифричка и дата, определяме сумата, за което и двете страни сме съгласни (бутилка хубаво уиски е басът, който предпочитам, но нямам проблем и с други басове) и готово. И не ми излиай с лафовете за хазарта и т.н., ако искаш, може и на някаква сума, която да се дари на кауза по избор на печелившия, също нямам претенции, просто да застанеш с нещо зад думите си, а не само с лаляне и плашене от сянката си
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                            Мен не ми е много притеснително относно базата, с разумен триаж ще се справят и сега подобно на предни години.
                            По големия проблем ми се струва че ще е при персонала. И лекарите, ама най вече сестрите.
                            Масово изтичат навън, тук са предимно пенсионна възраст.

                            Казуса е многогодишен, ама немалка заслуга има и нашата мила тиква за това. Поне заради пандемията трябваше да стане основна държавна грижа, ма не би.
                            Решиха по малкия проблем с учителите и в момента всяка гъска де за друго не става вече учи за такава и за 20г+ поне занапред няма да има проблем там. Скоро заради демографската ситуация ще правят паралелки и с по 10 деца.
                            А сестрите вземат двойно по малко, дори и млади лекари. Това го няма никъде по света, само в Тикволандия.
                            Имаме поне 10000 дето учат за доктори, сестри, ветеринари и т.н. Мобилизират ги всички да карат 1-2 месеца стаж в ковид отделения, че и 2000лв заплата ще им дадат. Който не иска повтаря годината и проблема решен за 2 седмици
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Ако, ако, ако - ако-то цапа гащи, особено на апокалиптосите, а бункерите рядко имат канализация, та явно и много мирише. Искаш ли да сложим едно басче, че да застанеш с нещо зад думите си? Или си на платена хранилка и ти плащат на постче с апокалиптичен сценарий - гледам, че и Бойчо така захлебва със статии на първа страница в инвестора, така че явно е някаква нова мода. Басче или ще продължиш с ако-тата
                              Ако не говоря за бъдещето с ако, значи или съм луд или много тъп човек. А не мисля че съм каквото и да било от двете.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                                Мен не ми е много притеснително относно базата, с разумен триаж ще се справят и сега подобно на предни години.
                                По големия проблем ми се струва че ще е при персонала. И лекарите, ама най вече сестрите.
                                Масово изтичат навън, тук са предимно пенсионна възраст.

                                Казуса е многогодишен, ама немалка заслуга има и нашата мила тиква за това. Поне заради пандемията трябваше да стане основна държавна грижа, ма не би.
                                Решиха по малкия проблем с учителите и в момента всяка гъска де за друго не става вече учи за такава и за 20г+ поне занапред няма да има проблем там. Скоро заради демографската ситуация ще правят паралелки и с по 10 деца.
                                А сестрите вземат двойно по малко, дори и млади лекари. Това го няма никъде по света, само в Тикволандия.
                                Е да, то ако не се вземат в предвид лекарите леглата са неизчерпаеми. Винаги могат да се напълнят някои спортни зали.

                                Коментар

                                Working...
                                X