IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ковида е вече навсякъде, поне в София. Контактни отвсякъде, че и болни вече. Предполагам, че вирусоносителите в София са поне 20 пъти от хващаните през пср. Двайсет, трийсет дни и просто няма да има кой повече да се заразява.
    И апокалиптиците могат да намажат сега. Просто се затварят дома за 2 месеца и за Коледа всичко ще приключва.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Бе, яваш, яваш, ма нали ти казвам, че са говеда - давам пример - метрото в Хонг Конг е огромно и имат редовно по 16-20 изхода о тметростанция на най-натоварените места. И понеже са огромна гмеж, са направили прегради, с които да тръгнеш само в единия поток, да речем към изхода, и д ане преминаваш към другия. Ма има и милиция де, щото някои се пробват да прескачат, ако се усетят, че са се объркали А объркаш ли се и хванеш ли грешен поток, си вървиш поне половин километър, докато успееш да обърнеш назад. Същото нещо не съм го видял в ни един друг голям град - ни Истанбул, ни Ню Йорк, ни Париж. Пък за хигиената - абе алеле майко е там - може и д аим изгражда имунитет, като на нашите тъмнозелени, идея си нямам, а може и да имат някакъв ген - знам ли? Както не могат да пият, щото нещо им е сбъркано в днк-то, така пък може да са държеливи на пр грипчето?

      Апропо, да припомням ли как европейците са избили индианците в колумбова америка с холера, морбили и т.н.? А храбрите американи даже са подарявали одеяла на бедните червенокожи, напоени с бацили, за да ги изтрбят по-бързо, зер мидуеста следва да се завладява. Та що си мислите, че историята не се повтаря? И как така държавите с най-големи локдауни в Европа ядат най-яко хурката? И веднага нали шарже ла кинта, дето се казва - кой загуби най-много от пр грипчето - малоумната европа и сигурният победител (до преди него) в сащ най ви перчем. А кой спечели най-много - Чините Ми то дори и да не си конспиративно настроен, като събереш 2 и 2 и все се получава 5 минус 1

      наздраве, тнм!
      То, май ще се повторя, ама един мой преподавател още преди години твърдеше, че по Пътя на коприната, не идват само коприна и подправки.
      Наздраве, хаджи!

      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • Я Грую загуби баса и Китаецо стана примат.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

          Абе тия примати са в Космоса ядрена държава са световното производство е при тях първи са вече и в технологиите обаче иде наш Грую Балкански и се изцепва тия са примати.....Чудя се на какво се дължи тая простотия и това самочувствие...Чудя се защо сме толкова прост народ чудя се защо не желаем да спазваме никакви правила закони и норми.За нашия брат няма прегради науми ли си нещо само смъртта го спира.Почва търси връзки търси цаката на всеки закон гази трупове само и само неговата да стане.България се напълни с простаци некадърници и агресивни тежкари мързели и всякакви свини.Погледни ни пътищата железницата градовете селата виж ни какви негодници сме и тогава наричай другите примати
          Бай Пеше, Грую е прав относно хигиенната част по нашите разбирания....драма е.... И като си представиш всичко това в тропическа влажна среда / Южните части покрай морето/.... Културата на хранене и на обноски е по-различна и шокираща спрямо нас понякога....
          Но това не пречи на научните и технологични постижения, които са безспорни..... Умопомрачителни са промените и скоростта с която се случват .... Европа и САЩ са като костенурки и ИЗОСТАНАЛИ / няма грешка в това което написах/
          Предполагам вируса е озаптен поради желязната дисциплина и СТРАХ от властта и за собственото оцеляване.... Всички пътища на вируса се проследяват и яко карантина на всички контакти без лабаво....Маски често се виждаха и преди короната по улиците / вероятно наследство от предните случки/ и както някой друг написа тва е като добро утро за тях.
          У нас е невъзможно озаптяването по същият начин поради отворените граници без карантина или дори като я имаше с недостатъчна гаранция за спазването и.... Начина ни на мислене и разбирания за свобода-ия и лични права / за сметка на груповите/ с половинчати и ненаказуеми задължения правят най-малкото труден за повтаряне резултата постигнат в Китай.... и ще си платим затова....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

            Абе тия примати са в Космоса ядрена държава са световното производство е при тях първи са вече и в технологиите обаче иде наш Грую Балкански и се изцепва тия са примати.....Чудя се на какво се дължи тая простотия и това самочувствие...Чудя се защо сме толкова прост народ чудя се защо не желаем да спазваме никакви правила закони и норми.За нашия брат няма прегради науми ли си нещо само смъртта го спира.Почва търси връзки търси цаката на всеки закон гази трупове само и само неговата да стане.България се напълни с простаци некадърници и агресивни тежкари мързели и всякакви свини.Погледни ни пътищата железницата градовете селата виж ни какви негодници сме и тогава наричай другите примати
            бате пешо, чети повечко история и реал политик, пък тогава скачай като плевенско чадо на мотика 8 номер. Той и Чингис хан и Тамерлан хан са били уникални меценати, а Самарканд е бил чудо на чудесата, ма на, примати са си били и нищо повече. да не зацепвам в тази тема, че тук си говорим за друго - кондицио сине куа нон е, че без Китай и Африка, ни една епидемия не би се развила, като основната причина за всяка такава е ниско ниво на хигиена и хранителни навици. Не били примати викаш
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

              Дур, яваш! Недей се набирай като танк без спирачки. Кой ти говори за маски!? Че то в Китай това си е по-скоро норма, а не мярка.

              Вярно, не съм си завличала тялото в тази част на глобуса, но имам двама, трима познати китайци. На наша почва си позволяват да клинчат, ама стъпи ли им крачето у тях - изпълняват всичко под строй. Не е възможно да не се съобразяваш с близо 4000 години бюрокрация, измислена да те държи в почти пълно подчинение.
              Наздраве!
              Бе, яваш, яваш, ма нали ти казвам, че са говеда - давам пример - метрото в Хонг Конг е огромно и имат редовно по 16-20 изхода о тметростанция на най-натоварените места. И понеже са огромна гмеж, са направили прегради, с които да тръгнеш само в единия поток, да речем към изхода, и д ане преминаваш към другия. Ма има и милиция де, щото някои се пробват да прескачат, ако се усетят, че са се объркали А объркаш ли се и хванеш ли грешен поток, си вървиш поне половин километър, докато успееш да обърнеш назад. Същото нещо не съм го видял в ни един друг голям град - ни Истанбул, ни Ню Йорк, ни Париж. Пък за хигиената - абе алеле майко е там - може и д аим изгражда имунитет, като на нашите тъмнозелени, идея си нямам, а може и да имат някакъв ген - знам ли? Както не могат да пият, щото нещо им е сбъркано в днк-то, така пък може да са държеливи на пр грипчето?

              Апропо, да припомням ли как европейците са избили индианците в колумбова америка с холера, морбили и т.н.? А храбрите американи даже са подарявали одеяла на бедните червенокожи, напоени с бацили, за да ги изтрбят по-бързо, зер мидуеста следва да се завладява. Та що си мислите, че историята не се повтаря? И как така държавите с най-големи локдауни в Европа ядат най-яко хурката? И веднага нали шарже ла кинта, дето се казва - кой загуби най-много от пр грипчето - малоумната европа и сигурният победител (до преди него) в сащ най ви перчем. А кой спечели най-много - Чините Ми то дори и да не си конспиративно настроен, като събереш 2 и 2 и все се получава 5 минус 1

              наздраве, тнм!
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                Интересна тема сте зачекнали, а уж уикенд и т.н. Аз загубих баса (поздравления за хората с топки, така се прави, когато човек държи на думите си), но не това е важно - лафите си за Китай, а колко от вас са ходили в Китай, за да ги видят на живо? Щото това, китайците, са абсолютни примати с нулеви хигиенни и каквито и да е навици - да, причени са да се подчиняват, факт, но само с едно подчинение и някакви си кирливи маски няма как да овладаеш вирус, който изисква доста висока обща хигиена, която в Китай е едно ниво над тази в Индия! Та аз почти в центъра на Хонг Конг, дето им е най-топа на топа съм виждал как се разфасова прасе почти на улицата при температура 30 градуса и близо 100% влажност. А мърлявостта им е повече от пословична и те даже се гордеят с това, че са свине и самод ето не грухят, когато се хранят.

                Та да ми обясни някой как със забрани от маски са пребори точно тези корона грипчето, е меко казано нелепо. Разбира се, и теориите на конспирациите са малко или много нелепи, но нека изчакаме все пак изборите в сащианско, пък да гледаме мача след тях - що ли все си мисля, че след победата на джендераста слийпи джо всичко ще се промени с магическа пръчка
                Абе тия примати са в Космоса ядрена държава са световното производство е при тях първи са вече и в технологиите обаче иде наш Грую Балкански и се изцепва тия са примати.....Чудя се на какво се дължи тая простотия и това самочувствие...Чудя се защо сме толкова прост народ чудя се защо не желаем да спазваме никакви правила закони и норми.За нашия брат няма прегради науми ли си нещо само смъртта го спира.Почва търси връзки търси цаката на всеки закон гази трупове само и само неговата да стане.България се напълни с простаци некадърници и агресивни тежкари мързели и всякакви свини.Погледни ни пътищата железницата градовете селата виж ни какви негодници сме и тогава наричай другите примати

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                  Наздраве!
                  Не само честите епидемии, а присъщия за азиатците колективизъм е причина за справянето с подобни епидемии. Затова и там виреят най-свирепите държавни образувания, които ние снизходително наричаме - азиатщини. Китай е най-могъщата държава, почиваща на колективния принцип. Това я превръща и в най-могъщата държава изобщо. И при прилагането на подходящ финансово-икономически инструментариум, както е направено, с другаря Си Китай вече оправдава името си на Поднебесна империя. Могат да наричат системата си, както си искат. А ние тук не затваряме баровете, защото се надяваме вирусът да влиза често и да врътва по няколко обиколки на екс и да забравя накъде е тръгнал.
                  Сега .., малко съм в замисляне относно колективизма. Факт е, че той се усеща най-вече в тези общества, подложени на различни природни катаклизми, водещи не рядко и до епидемии. Явно това е формата и начина за оцеляване в такава трудни ситуации.
                  Наздраве!
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    Интересна тема сте зачекнали, а уж уикенд и т.н. Аз загубих баса (поздравления за хората с топки, така се прави, когато човек държи на думите си), но не това е важно - лафите си за Китай, а колко от вас са ходили в Китай, за да ги видят на живо? Щото това, китайците, са абсолютни примати с нулеви хигиенни и каквито и да е навици - да, причени са да се подчиняват, факт, но само с едно подчинение и някакви си кирливи маски няма как да овладаеш вирус, който изисква доста висока обща хигиена, която в Китай е едно ниво над тази в Индия! Та аз почти в центъра на Хонг Конг, дето им е най-топа на топа съм виждал как се разфасова прасе почти на улицата при температура 30 градуса и близо 100% влажност. А мърлявостта им е повече от пословична и те даже се гордеят с това, че са свине и самод ето не грухят, когато се хранят.

                    Та да ми обясни някой как със забрани от маски са пребори точно тези корона грипчето, е меко казано нелепо. Разбира се, и теориите на конспирациите са малко или много нелепи, но нека изчакаме все пак изборите в сащианско, пък да гледаме мача след тях - що ли все си мисля, че след победата на джендераста слийпи джо всичко ще се промени с магическа пръчка
                    Дур, яваш! Недей се набирай като танк без спирачки. Кой ти говори за маски!? Че то в Китай това си е по-скоро норма, а не мярка.

                    Вярно, не съм си завличала тялото в тази част на глобуса, но имам двама, трима познати китайци. На наша почва си позволяват да клинчат, ама стъпи ли им крачето у тях - изпълняват всичко под строй. Не е възможно да не се съобразяваш с близо 4000 години бюрокрация, измислена да те държи в почти пълно подчинение.
                    Наздраве!
                    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                    Мечо

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      Интересна тема сте зачекнали, а уж уикенд и т.н. Аз загубих баса (поздравления за хората с топки, така се прави, когато човек държи на думите си), но не това е важно - лафите си за Китай, а колко от вас са ходили в Китай, за да ги видят на живо? Щото това, китайците, са абсолютни примати с нулеви хигиенни и каквито и да е навици - да, причени са да се подчиняват, факт, но само с едно подчинение и някакви си кирливи маски няма как да овладаеш вирус, който изисква доста висока обща хигиена, която в Китай е едно ниво над тази в Индия! Та аз почти в центъра на Хонг Конг, дето им е най-топа на топа съм виждал как се разфасова прасе почти на улицата при температура 30 градуса и близо 100% влажност. А мърлявостта им е повече от пословична и те даже се гордеят с това, че са свине и самод ето не грухят, когато се хранят.

                      Та да ми обясни някой как със забрани от маски са пребори точно тези корона грипчето, е меко казано нелепо. Разбира се, и теориите на конспирациите са малко или много нелепи, но нека изчакаме все пак изборите в сащианско, пък да гледаме мача след тях - що ли все си мисля, че след победата на джендераста слийпи джо всичко ще се промени с магическа пръчка
                      Ниската хигиена не им ли усилва имунната система и общата резистентност на разни гадости? Знам, че звучи идиотски, но има известна логика. В Индия съм бил, ядат люто за дезинфекция, предполагам. Тяхното умерено люто ще вкара в интензивното много европейци с изнежени стомаси
                      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                      Коментар


                      • Интересна тема сте зачекнали, а уж уикенд и т.н. Аз загубих баса (поздравления за хората с топки, така се прави, когато човек държи на думите си), но не това е важно - лафите си за Китай, а колко от вас са ходили в Китай, за да ги видят на живо? Щото това, китайците, са абсолютни примати с нулеви хигиенни и каквито и да е навици - да, причени са да се подчиняват, факт, но само с едно подчинение и някакви си кирливи маски няма как да овладаеш вирус, който изисква доста висока обща хигиена, която в Китай е едно ниво над тази в Индия! Та аз почти в центъра на Хонг Конг, дето им е най-топа на топа съм виждал как се разфасова прасе почти на улицата при температура 30 градуса и близо 100% влажност. А мърлявостта им е повече от пословична и те даже се гордеят с това, че са свине и самод ето не грухят, когато се хранят.

                        Та да ми обясни някой как със забрани от маски са пребори точно тези корона грипчето, е меко казано нелепо. Разбира се, и теориите на конспирациите са малко или много нелепи, но нека изчакаме все пак изборите в сащианско, пък да гледаме мача след тях - що ли все си мисля, че след победата на джендераста слийпи джо всичко ще се промени с магическа пръчка
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                          На собствена преценка след четене на медии през интернет???!!!!
                          На четене на научни статии в интернет

                          Коментар


                          • Писано е преди седмица.....

                            "Простотията човешка край няма.
                            На никой политик в тази държава / че и в другите/ не му пука особено за вашето здраве. Притесняват ги само разни други неща.
                            Не мислете, че и на докторите им пука чак толкова много за вас.
                            Положението в България хич не е розово в момента и в следващите седмици ще става по-зле. Ври от заразени и само малка част се изследват и диагностицират.
                            Пазете се, особено в следващия месец по отношение на събиране със себеподобни, дори и изглеждащи здрави; Не се завирайте там, където не е хептен необходимо. Носете читави маски - поне N95.
                            И не, аз не съм се посрал от страх. Имам 3 частни медицински практики и не съм спирал да работя нито за миг от март насам. Не работя в ковид-отделение, но едва ли някой от тук пишещите са имали контакт с толкова болни, колкото аз.
                            Тъпо е обаче човек да рискува собственото си здраве, здравето на близките и бизнеса си поради излишна самоувереност и простотия.
                            Бъдете здрави!"

                            Коментар


                            • Надявай се

                              Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение
                              Наздраве!
                              Не само честите епидемии, а присъщия за азиатците колективизъм е причина за справянето с подобни епидемии. Затова и там виреят най-свирепите държавни образувания, които ние снизходително наричаме - азиатщини. Китай е най-могъщата държава, почиваща на колективния принцип. Това я превръща и в най-могъщата държава изобщо. И при прилагането на подходящ финансово-икономически инструментариум, както е направено, с другаря Си Китай вече оправдава името си на Поднебесна империя. Могат да наричат системата си, както си искат. А ние тук не затваряме баровете, защото се надяваме вирусът да влиза често и да врътва по няколко обиколки на екс и да забравя накъде е тръгнал.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                                Може би, защото поданиците на Поднебесната периодично ги спохождат епидемии и поради това са свикнали да се съобразяват и изпълняват мерките, взети от управляващите - независимо дали това са явяват императори или председатели на партия.

                                А Западът и ларж - свободата и демокрацията са на едно стъпало по-високо от сигурността.
                                Наздраве!
                                Наздраве!
                                Не само честите епидемии, а присъщия за азиатците колективизъм е причина за справянето с подобни епидемии. Затова и там виреят най-свирепите държавни образувания, които ние снизходително наричаме - азиатщини. Китай е най-могъщата държава, почиваща на колективния принцип. Това я превръща и в най-могъщата държава изобщо. И при прилагането на подходящ финансово-икономически инструментариум, както е направено, с другаря Си Китай вече оправдава името си на Поднебесна империя. Могат да наричат системата си, както си искат. А ние тук не затваряме баровете, защото се надяваме вирусът да влиза често и да врътва по няколко обиколки на екс и да забравя накъде е тръгнал.

                                Коментар

                                Working...
                                X