IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Факт, така е, а и когато са тръгнали да превземат Корея в края на 16-ти век, малко преди да се затворят към света, китайците са помогнали на корекците (е, и един много способен адмирал, дето почти сам ги е бил), може би защото плановете им са били после да превземат и Китай Иначе жапонците са били много зависими от коприната, а тя идва от Китай, та може и затова да са имали закачка, знам ли

    като рече хризантема, в Хонг Конг пък е орхидея, а те, китайците от Хонг Конг се имат за много по-велики от дребосъка в инланд чайна до степен, че говорят помежду си на английски - шашнах се. Това не го видях ни в Пекин, ни в Шанхай, но в Хонг Конг беше видно, че искатда покажат и да докажат, че са различни. Та имат си големи проблеми Поднебесната - помня, бях малък, когато се разказваше как сесесере и чината се скарали за някакъв остров по Амур май беше, та рашките ги изпепелили милите жълтури за секунди. Толкова за напредъка и великата ци(ли)вилизация

    Наздраве, тнм, че трябва малко да побачкам
    Сегашните корейци са пра-правнуците на хуните,българите се женят за китайки и така се формира народът хуну от който води началото си родът
    Дуло.

    Коментар


    • Хелоуинските партита бяха забавни тази година, харесва ми особено много колко всеотдаен е този на носилката, старае се да го изиграе реалистично.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

        Колкото,толкова е много разтегливо понятие нещо между 4% и 10 % ,което в цифри варира в границите 80 000-200 000 човека,честито.
        Аз калкулирам около 4к на милион, за съжаление не знам и няма как да заключа дали лятото около милион човека са го минали леко в БГ или всичко сега започва. Предполагам, че ще имаме поне 150к хванати с пср, което за мене значи 3 милиона нехванати преди да започне да спада.
        Декември ще е ад по болниците.
        Ако лятото е минало през милион човека, то ще гоним 5-6к следващите две седмици на ден и ще започне да спада, ако лятото не сме срещнали като нация изобщо, то ще гоним 10к пиково на ден 3-4 седмици преди да започне да спада. Гадна болест, съизмерима с грипа, но ще мине през всички.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

          Поданиците на хризантемата винаги са имали леки комплекси относно поданиците на дракона. Защото китайците за източноазиатците са нещо като римляните за западноевропейците.

          Голяма част от културната идентичност на японците е взета от братята китайци - това чаената церемония, икебаната, играта "го", гейшите, Пътят на война, в който има заемки от конфуцианството и прочие. Вярно е, че са стъпили на подадената основа и после са развили изброените неща до невероятни висоти, но все пак - важен е източника.

          Добре поне, че са взели за символ жълтата или оранжева хризантема, а не не разцъфнала розова такава
          Наздраве!
          Факт, така е, а и когато са тръгнали да превземат Корея в края на 16-ти век, малко преди да се затворят към света, китайците са помогнали на корекците (е, и един много способен адмирал, дето почти сам ги е бил), може би защото плановете им са били после да превземат и Китай Иначе жапонците са били много зависими от коприната, а тя идва от Китай, та може и затова да са имали закачка, знам ли

          като рече хризантема, в Хонг Конг пък е орхидея, а те, китайците от Хонг Конг се имат за много по-велики от дребосъка в инланд чайна до степен, че говорят помежду си на английски - шашнах се. Това не го видях ни в Пекин, ни в Шанхай, но в Хонг Конг беше видно, че искатда покажат и да докажат, че са различни. Та имат си големи проблеми Поднебесната - помня, бях малък, когато се разказваше как сесесере и чината се скарали за някакъв остров по Амур май беше, та рашките ги изпепелили милите жълтури за секунди. Толкова за напредъка и великата ци(ли)вилизация

          Наздраве, тнм, че трябва малко да побачкам
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Басът беше за 2500 хоспитализирани и уикенда даде фира от моя страна. С двамата - равновеско и репрезентативния, се разбрахме какво и как, та така. Басовете са, за да се изпълняват А че чините са примати е безспорен факт - може да се види и какво мислят жапонците по въпроса през 40-те години на 20 век и защо "изнасилването на Нанкин" е потулено набързо, за разлика от холокоста. И в момента нямат почти нищо собствено, всичко им е кражбел. А че бачкат яко, бачкат, за това две мнения няма.

            Иначе да са дракони, колко пък да са дракони - кой не минал, той не ги е подчинил да му бачкат - и арабелите в най-западната им част (битката при Талас), и монголите (при Ченгис за 200+ години), и европейците с 2 топа и три канонерки (да не говорим пък за удавеното в кръв боксерско въстание), и жапонците в Манджу-гоу и т.н. Та дракон, ама бая кирлив дракон ще да е, по-скоро гущер с откъсната опашка
            Поданиците на хризантемата винаги са имали леки комплекси относно поданиците на дракона. Защото китайците за източноазиатците са нещо като римляните за западноевропейците.

            Голяма част от културната идентичност на японците е взета от братята китайци - това чаената церемония, икебаната, играта "го", гейшите, Пътят на воина, в който има заемки от конфуцианството и прочие. Вярно е, че са стъпили на подадената основа и после са развили изброените неща до невероятни висоти, но все пак - важен е източника.

            Добре поне, че са взели за символ жълтата или оранжева хризантема, а не не разцъфнала розова такава
            Наздраве!
            Last edited by tnm; 02.11.2020, 14:55.
            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от absfresh Разгледай мнение

              E колкото толкова, от това не можем да избягаме. То затова умните и отговорните го изкараха контролирано лятото, за да могат сега да са с естествена защита.

              А по въпроса за повторното заразяване не ми се спори, засега повторно заразените са в процента на статистическата грешка или сбърканите тестове.
              Колкото,толкова е много разтегливо понятие нещо между 4% и 10 % ,което в цифри варира в границите 80 000-200 000 човека,честито.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                Сакън, недей! Груев е твърд и праволинеен във вижданията си още от начало на епиденията.
                Наздраве!
                Такъв требе да е всеки мъж , поне в некой дейности.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                  Параметрите на баса бяха такива,че ако аз го бях спечелил тоя бас, щеше да ми е меко казано неприятно , а именно - дали ще има 2500 хоспитализирани до 01.02.2021 г.....Мисля,че още вчера тази бройка беше факт....Което ще речеяче и най песимистично настроените са имали доста по-оптимистична прогноза за развитието на ситуацията ....Наздраве!

                  ПП Няма нужда да уточнявам,каква е била позицията на Груев,нали..
                  Сакън, недей! Груев е твърд и праволинеен във вижданията си още от начало на епиденията.
                  Наздраве!
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                    Вероятно по майчина линия, щот по бащина оно си е дракон.
                    Наздраве, сър Събев!

                    П.П. Това с баса съм го изтървала. Какви му бяха параметрите, че се налага хаджито да зарежда масата у Кръчмата?
                    Басът беше за 2500 хоспитализирани и уикенда даде фира от моя страна. С двамата - равновеско и репрезентативния, се разбрахме какво и как, та така. Басовете са, за да се изпълняват А че чините са примати е безспорен факт - може да се види и какво мислят жапонците по въпроса през 40-те години на 20 век и защо "изнасилването на Нанкин" е потулено набързо, за разлика от холокоста. И в момента нямат почти нищо собствено, всичко им е кражбел. А че бачкат яко, бачкат, за това две мнения няма.

                    Иначе да са дракони, колко пък да са дракони - кой не минал, той не ги е подчинил да му бачкат - и арабелите в най-западната им част (битката при Талас), и монголите (при Ченгис за 200+ години), и европейците с 2 топа и три канонерки (да не говорим пък за удавеното в кръв боксерско въстание), и жапонците в Манджу-гоу и т.н. Та дракон, ама бая кирлив дракон ще да е, по-скоро гущер с откъсната опашка
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                      Вероятно по майчина линия, щот по бащина оно си е дракон.
                      Наздраве, сър Събев!

                      П.П. Това с баса съм го изтървала. Какви му бяха параметрите, че се налага хаджито да зарежда масата у Кръчмата?
                      Параметрите на баса бяха такива,че ако аз го бях спечелил тоя бас, щеше да ми е меко казано неприятно , а именно - дали ще има 2500 хоспитализирани до 01.02.2021 г.....Мисля,че още вчера тази бройка беше факт....Което ще речеяче и най песимистично настроените са имали доста по-оптимистична прогноза за развитието на ситуацията ....Наздраве!

                      ПП Няма нужда да уточнявам,каква е била позицията на Груев,нали..
                      Last edited by retro_69; 02.11.2020, 12:42.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                        Е и колко ще си жертвите само в София?
                        E колкото толкова, от това не можем да избягаме. То затова умните и отговорните го изкараха контролирано лятото, за да могат сега да са с естествена защита.

                        А по въпроса за повторното заразяване не ми се спори, засега повторно заразените са в процента на статистическата грешка или сбърканите тестове.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          бате пешо, чети повечко история и реал политик, пък тогава скачай като плевенско чадо на мотика 8 номер. Той и Чингис хан и Тамерлан хан са били уникални меценати, а Самарканд е бил чудо на чудесата, ма на, примати са си били и нищо повече. да не зацепвам в тази тема, че тук си говорим за друго - кондицио сине куа нон е, че без Китай и Африка, ни една епидемия не би се развила, като основната причина за всяка такава е ниско ниво на хигиена и хранителни навици. Не били примати викаш
                          Глупости не чета пропаганда също.Да наричаш китайците примати е смешно
                          Last edited by X_Y; 02.11.2020, 12:40.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от absfresh Разгледай мнение
                            Ковида е вече навсякъде, поне в София. Контактни отвсякъде, че и болни вече. Предполагам, че вирусоносителите в София са поне 20 пъти от хващаните през пср. Двайсет, трийсет дни и просто няма да има кой повече да се заразява.
                            И апокалиптиците могат да намажат сега. Просто се затварят дома за 2 месеца и за Коледа всичко ще приключва.
                            Е и колко ще си жертвите само в София?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                              Я Грую загуби баса и Китаецо стана примат.
                              Вероятно по майчина линия, щот по бащина оно си е дракон.
                              Наздраве, сър Събев!

                              П.П. Това с баса съм го изтървала. Какви му бяха параметрите, че се налага хаджито да зарежда масата у Кръчмата?
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от absfresh Разгледай мнение
                                Ковида е вече навсякъде, поне в София. Контактни отвсякъде, че и болни вече. Предполагам, че вирусоносителите в София са поне 20 пъти от хващаните през пср. Двайсет, трийсет дни и просто няма да има кой повече да се заразява.
                                И апокалиптиците могат да намажат сега. Просто се затварят дома за 2 месеца и за Коледа всичко ще приключва.
                                След два месеца ще настигнем опашката на тия, които са го изкарали преди два-три месеца, и си се завърта колелото. Пак ще има кой да се заразява.

                                Коментар

                                Working...
                                X