IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
    .... Следва въпроса дали държавата трябваше да приложи ефективна репресия срещу хора тип Майк Флорида за да спаси живота на другите. ...
    Трябваше, начело със св.мангър тъпоКъсогледи,
    жалко че не може такава да приложи


    Тъпакът разбира само от сила. Е и мангъра къв стана внимателен, след като колежката му публично го ошамари...


    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      bota156, личните ми наблюдения сочат следното:
      1. Преобладаващата част от населението е за въвеждане на мерки стига да не ги касаят лично тях.
      2. Веднъж въведени правилата са нещо което другите трябва да спазват.
      3. Поради гореизложените причини на правителството не му стиска да направи това, което трябва да разреши проблема с вируса.
      4. Опозицията, президентството и засегнати от държавата олигархични кръгове атакуват всяко действие на държавните институции за да извлекат политически изгоди. В случай, че държавата направи правилното атаката ще е срещу него да се харесат на хората по точки едно и две. В случай, че държавата не направили правилното за да се хареса на хората по едно и две то въпросните структури ще атакуват защо не е направено правилното нещо.
      5 В резултат имаме кашотина. Нещата не вървят и всеки обвинява другите.
      6. Тъй като проблемите по точки от едно до четири са във всички слоеве на обществото когато го напиша всеки който се разпознае някъде решава, че съм от другите и ме обвинява за сатана. С времето съм бил обвиняван за всякакъв но това не оспорва здравата логика зад така описаните събития.
      Та аз бих бил за това да се направи правилното нещо без значение, че на хората по точка 1 и 2 няма да им хареса. Без да ми пука, че опозицията, президентство и мафиотски структури, които губят позиции ще ме атакуват за правилни действия и ще загубя изборите. Ама аз затова и съм борсов спекулант а не политик. Щото ще направя три пъти полезните неща и системата ще ме изплюе. После до живот няма да видя политика. Така че имайки предвид така изложените неща е добре да се съобразим с реалностите и възможностите.
      Преди за пореден път малоумно да ме обвините че съм гербер защото намесвам и опозицията и обществото мога да ви кажа, че с голяма доза на увереност съм склонен да вярвам, че в опозиция ГЕРБ биха се държали по сходен начин като Корнелия и Мая Манолова сега. Ясно е, че няма как да достигнат непочтеността им но биха се доближили доста близо до това. Просто така работи системата.
      Мисля че позицията ми е била ясна във времето. А това, че има една група лумпени, които отричат да има вирус е изобщо извън коментар. Те са с личностни и когнитивни разстройства. За съжаление не съм специалист да ги разпозная точно и да им помогна.
      така, че бота къде видя да съм искал да прилагам насили върху дечица. Вие политическите тролове съвсем се оливате.
      По добре млъкни и нищо не ни казвай

      Коментар


      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

        Да, днес излезе смъртността по седмици и както обикновено я дават със закъснение от 15-16 дни. Поне така е от 7-8 месеца, откато я следя. И смъртността наистина е висока, както при силен грип.

        ОБАЧЕ незнайно защо днес, на същия ден, излязоха данни за смъртността за ОЩЕ една седмица, което не се беше случвало до сега. Никога до сега. Как така преди не можеше да се дадат данни за преди 8 дни, а сега може??? Нещо странно има в това!
        Не е така. Минаването на 3000 си излезе миналия вторинк. Сега излезе приближаването до 4000. И това е доста повече от силен грип. Не мисля че някога е имало толкова висока смъртност в България изобщо. А ще става все по-високо това число

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

          Няма как да има много надписани от други заболявания. Смъртността в общи линии си е постоянна. Ако имаш 2000 бройки над нормалната смъртност, то най-вероятно се дължат на ковид, грип или друга заразна болест. В моментат грипа е доста слабо разпространен
          Да, днес излезе смъртността по седмици и както обикновено я дават със закъснение от 15-16 дни. Поне така е от 7-8 месеца, откато я следя. И смъртността наистина е висока, както при силен грип.

          ОБАЧЕ незнайно защо днес, на същия ден, излязоха данни за смъртността за ОЩЕ една седмица, което не се беше случвало до сега. Никога до сега. Как така преди не можеше да се дадат данни за преди 8 дни, а сега може??? Нещо странно има в това!
          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Coronavirus Cases:

            59,859,168
            view by country Deaths:

            1,408,821 Recovered:

            41,392,935

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
              .....
              Демокрацията по време на кризи, войни, пандемии не се справя добре.
              И изводът е:

              Никакви избори нито напролет, нито догодина, нито по-догодина. Да си ни управлява простата банкянска Тиква, евем ти демокрацията! Ура за ГЕРБ!
              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                Не го спряха когато беше малко и сега като на пожар,но какво друго да направят?
                Какво да направят ли????


                Да си подаде оставката идиота банкянски! Това трябва да направи! А не да ми се митка с джипа и да се самохвали колко бил велик!

                Ама нейсе, добре че стои на власт за да се види, че държавата рухва при НЕГОВОТО управление. И дано някой друг гербераст го разбере. Ама надали...
                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                  Няма как да има много надписани от други заболявания. Смъртността в общи линии си е постоянна. Ако имаш 2000 бройки над нормалната смъртност, то най-вероятно се дължат на ковид, грип или друга заразна болест. В моментат грипа е доста слабо разпространен
                  Говоря за надписани, не в НСИ, а в болниците от Ковид! Аз лично съм чул лекар да казва на колега по телефона, пациент Х, да го пишат след операция и от Ковид, за да вземат и от двете пътеки. Ако подобен пациент почине, той ще е в статистиката за Ковид, но от Ковид ли е починал! Това е надписването. Поне 25% от тези 3100 случая на починали са надписани по този начин. Навярно има и други 700-800 човека починали, но без да е отчетено Ковид, а те да са починали реално от това. Така, че за мен нещата се уравновесяват и навярно имаме 3100 наистина починали от Ковид в България!

                  Увеличената смъртност в статистиката на НСИ е от хаоса в здравеопазването и реално там починалите са Х3 на тези от Ковид!

                  Фактически случва се това, което казват много хора! Вместо да се приеме факта, че Ковид е просто по-тежък грип и да се опитат да минимализират жертвите, които очаквано са Х7 на стандартен грип, в момента спасението на тези ПОТЕНЦИАЛНО допълнителни починали от този вирус 7000-8000 за годината, не само, че е под съмнение, но ще доведе навярно до кончината на много повече хронично болни от други заболявания! Да не говорим за фалитите на бизнесите, психическите заболявания на хората и всички щети, които тези затваряния предизвикват в дългосрочен план!
                  Last edited by Mike Florida; 24.11.2020, 20:28.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                    Със сигурност би било манипулативно ако не допуснем, че има някакви скрити неотчетени Ковид починали, но също така би било, крайно наивно да смятаме, че в ковид бройката няма надписване на хора от други заболявания, за да се прибере пътеката и допълнителните пари за персонала!
                    Нещата навярно се уравновесяват!
                    Тогава защо повишената смъртност е Х3 на обявените от Ковид, ти много добре си изразил като хипотеза!
                    Няма как да има много надписани от други заболявания. Смъртността в общи линии си е постоянна. Ако имаш 2000 бройки над нормалната смъртност, то най-вероятно се дължат на ковид, грип или друга заразна болест. В моментат грипа е доста слабо разпространен

                    Коментар


                    • Моето скромно мнение е, че досега наблюдаваме противоепидемични мерки в условията на предизборна обстановка.
                      Досега наблюдаваме противоепидемични мерки в условията на предизборна обстановка.
                      Last edited by Специалист по всичко; 24.11.2020, 20:04.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                        Eми така е, като епидемиолозите ни са кухи кратуни като тиквения им вожд и едно свястно проучване нямаме, камо ли по актуално.
                        А не е голяма философия, толкова ли е трудно да се направят 5-10к теста по представителна извадка за страната. Нито е супер скъпо. И до броени дни ще се знае резултата.

                        За мен ако се вземе IFR около 0.25 както е според СЗО и 70% от населението че подлежи на заразяване - според данните за смъртността от 3000 се оказва че да кажем преди 2-3 седмици ( заради лага на последните) към 1/4 от населението вече се е срещнало с вируса. Към тоя момент може и 30 да е вече.
                        Ама това е разбира се едно към гъотере донейде, допускания само, ония като не си вършат работата....
                        Кривата на заразяване не е права линия. В началото се ускорява след това се достига до инфлексна точка и започва да се забавя, след това достига до връх и започва да спада.

                        https://www.nctm.org/Classroom-Resou...iruses-Spread/

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                          Вариант три екстра смъртността от НСИ не се дължи на ковид а на пълния хаос в болниците, което предполага че управляващите трябва да бъдат наистина съдени лично, ако това е факт. Но като гледам какво се случи в други държави където го оставиха безконтролно да се разпространява, е точно това което се случва и тук.
                          Със сигурност би било манипулативно ако не допуснем, че има някакви скрити неотчетени Ковид починали, но също така би било, крайно наивно да смятаме, че в ковид бройката няма надписване на хора от други заболявания, за да се прибере пътеката и допълнителните пари за персонала!
                          Нещата навярно се уравновесяват!
                          Тогава защо повишената смъртност е Х3 на обявените от Ковид, ти много добре си изразил като хипотеза!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                            Ето че дори смъртните случаи вече не дават ясна представа за това къде се намираме.

                            Реално всичко са допускания..
                            Eми така е, като епидемиолозите ни са кухи кратуни като тиквения им вожд и едно свястно проучване нямаме, камо ли по актуално.
                            А не е голяма философия, толкова ли е трудно да се направят 5-10к теста по представителна извадка за страната. Нито е супер скъпо. И до броени дни ще се знае резултата.

                            За мен ако се вземе IFR около 0.25 както е според СЗО и 70% от населението че подлежи на заразяване - според данните за смъртността от 3000 се оказва че да кажем преди 2-3 седмици ( заради лага на последните) към 1/4 от населението вече се е срещнало с вируса. Към тоя момент може и 30 да е вече.
                            Ама това е разбира се едно към гъотере донейде, допускания само, ония като не си вършат работата....
                            Last edited by pipbel; 24.11.2020, 19:52.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение

                              Мая се над същата гатанка и единственото, което ми хримва е, че или според властите сме на поне 3-4 седмици от пика, за да има някаква логика или наистина сега регистрираме пикови стойности и се прави проформа, колкото да се отчита някаква дейност и да имат повод да обвинят хората и неспазването на мерките.
                              Ако смятат че сме на поне 3-4 седмици от пика, значи до скоро са очаквали няколко десетки хиляди жертви и не са направили нищо. Реално има няколко варианта да сме толкова далеч от пика, най-неприятния и най-реалистичния е ако вируса е много по-смъртоносен от това което излиза като данни.

                              Вариант две вируса се разпространява много по-бавно отколкото изглежда от смъртните случаи. Което предполага че срокът между заразяване и смърт варира в огромен дапазон, от рода на два месеца да кажем. Т.е. сега умират някакви хора заразили се още през сепмтември.

                              Вариант три екстра смъртността от НСИ не се дължи на ковид а на пълния хаос в болниците, което предполага че управляващите трябва да бъдат наистина съдени лично, ако това е факт. Но като гледам какво се случи в други държави където го оставиха безконтролно да се разпространява, е точно това което се случва и тук.

                              Вариант четири вируса е забавил разпространението си последните три седмици, забавил го е с доста. Доста малко вероятно заключение.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                                Реална случка опреди 2-4 седмици.

                                Едни преподаватели от катедра или там факултет (абе някаква организационна единица) решават да си направят съвет. Това са умни хора, професори, доценти, етц. и то по фундаментални науки, а не по разни алабализми завърващи на "логия".

                                Повечето са за онлайн и без това преподават онлайн. Ама 1-2 там (груйчовци) надигат глас че вирус няма, че по-лесно и по-бързо в зала, бла, бла, че не са се виждали отдавна, бла, бла, абе сещате се. Другите хъката мъката се съгласят.

                                Резултатът половината заразени (айде да не са половината - 30%). Заразата се разнася и към членове на семействата, щото докато се усетят и други близки покрай тях заразени.


                                Те така работят нещата. Изводи, поуки и пр.

                                Кой е виновен?
                                Ми не е правителството. Виновни са 1-2-мата идиоти опълчили се на предложението мероприятието да е онлайн. Виновни и са другите дето са се съгласили да слушат идиотите.

                                Умни ли са "уж" умните хора?
                                Ми не са умни и не трябва да се слушат.

                                Гръмогласните ли побеждават?
                                Демокрацията дори и в малки общности работи така - по кресливите побеждават и си налагат мнението, нищо че са малцинство.

                                Трябва ли да бъдем толерантни с нетолерантните или кресливите?
                                Твърдо НЕ, ако си толерантен с не-толерантните и кресливите те си налагат мнението. Ама мир да има, ама любов да има, ама да не се караме. Сега заради тези тези и позиции може да загинат хора.


                                На идиотите постоянно трябва да им се напомня, че са идиоти. Под идиот не се разбира човек пълен с идеи.

                                На даващите такива предложения, трябва да се изисква да си докажат тезата на практиката като се заразят със вируса, примерно или за каквото и друго да протестират, крещят и мрънкат.

                                Демокрацията по време на кризи, войни, пандемии не се справя добре.
                                Колега, добивам усещането, че ти си умен, а всички, които не споделят мнението ти по подразбиране НЕ са умни!
                                Възможно ли е ти да НЕ си умен, а другите да са умни всъщност? Не казвам, че е така в никакъв случай, просто не трябва да изключваме и подобна хипотеза!

                                Дефиницията за "идиот" я знаем всички, тънкия момент е, кой точно от обществото се самообявява, че има право да посочва идиотите! Ти виждам, че се самопосочваш като такъв, но ако приемем това, ние трябва да отхвърлим хипотезата, че ти самия си идиот! Не казвам, че е така, но не трябва да изключваме нито една хипотеза!

                                Какво означава, да си НЕ-толерантен, с НЕ-толерантните? Така се получава, че ти искаш НАСИЛА и по НЕТОЛЕРАНТЕН начин, да наложиш мерки, на останалите хора, които фактически нищо не искат от теб, а ти искаш от тях! Фактически ти си НЕ-толерантен към техните естествени права и свободи! Тука вариантите са 2! Първи вариант хващаш шмайзера и тръгваш да се саморазправяш с тях, втори вариант, те го хващат и тръгват те да се саморазправят с теб! Ако искаш да го направиш, защото те може да са заплаха за теб, би било фашизъм! Ако искаш да го направиш, защото искаш да предпазиш, не твоя, а техния живот и да ги "спасиш", вече би граничело с лудост!

                                Съгласен съм, че демокрацията не би работила добре в кризи, с тази уговорка, че ако на един стадион се съберат всички ЗА мерките и всички ПРОТИВ, мерките, не съм никак убеден, че "елеминирайки" демокрацията, ти би могъл през сила да наложиш разбиранията си, като просто на "ечка" се разберете, кой ще взима решенията!

                                Коментар

                                Working...
                                X