IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
    Не искам да съм циничен но ще умрат макс 1000 работници и 5000 пенсионери дето само харчат. Държавата даже ще е напред от короната. Не включвам изобщо това което ще откраднат от помощите от Европа......
    Не си циничен - НАГЪЛ СИ !!!
    Ще умрат не 5000 човека, а повече от 200 000, като абсолютния максимум е 280 000 при 4% смъртност.

    Престани да плещиш глупости и просотиии !!!

    Коментар


    • След споменаване на лечение от ковид19 с Hydroxychloroquine по OANN в youtube ......
      OANN was suspended Tuesday from uploading new videos to its YouTube channel for after posting a video claiming there is a COVID-19 cure.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        Не искам да съм циничен но ще умрат макс 1000 работници и 5000 пенсионери дето само харчат. Държавата даже ще е напред от короната. Не включвам изобщо това което ще откраднат от помощите от Европа.
        До тези 1000 ли опряхме да възстановим държавата при условие че има 3млн работещи с държавните търтеи?
        При това поне 500к ще трябва да се преквалифицират когато и да изчезне короната.
        виж ся ... има мантри изпитани в времето които привличат стадото, зомбират го ... кухи думи лишени от всякакъв смисъл и съдържание, но овчия народ кълве на тия захаросани фрази , например такива са :

        всеки живот е важен
        демокрация
        да запазим мира на планетата
        свобода, равенство , братство
        равенство между всички хора
        равенство между расите
        равенство между половете
        зелена енергия

        и още и още и так далее
        Last edited by Асо Пика; 25.11.2020, 14:03.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

          За векторната ли. Част от генома на вируса кодиращ Счайк протеина или неговата имуногенна част - епитоп се вгражда в ДНК на аденовирус или друг.отслабен разбира се. Така се въвежда и се индуцира имунен отговор.
          А при рнк методологията какво точно правят. Като за лаик моля

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

            Би ли обяснил разликите, че живо ме касае .
            За векторната ли. Част от генома на вируса кодиращ Счайк протеина или неговата имуногенна част - епитоп се вгражда в ДНК на аденовирус или друг.отслабен разбира се. Така се въвежда и се индуцира имунен отговор.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение
              Лев... да си продължим нашата сладка приказка и дискусия от вчера

              Още не можеш да схванеш, Лев, накъде те водя с тази дискусия, все още не, мислиш в твърде тесни граници ..... Затова ще ускоря малко нещата и ще говоря в по- директна форма белким стоплиш за какво е цялото това писане

              Това е последното изречение от поста ми вчера от 17. 01 часа :
              ===========================

              Кажи Лев как се случва това? Според теб .....
              ============================
              И продължавам сега ....

              Кой е този скрит холистичен интегрален организиращ фактор?

              Кой е този холистичен интегрален организиращ фактор, който отговаря за развитието и поддържането на организмите, морфогенезата на молекулите и съдържа в себе си формата и архитектурния план на организма ? Кой е този фактор, който съдържа в себе си формата и плана на зрелия организъм, който отговаря за развитието и поддържането на човешкото тяло, организира морфогенезата на молекулите – оформя например начина, по който кодираните от гените поредици аминокиселини се нагъват в сложните триизмерни структури на белтъчините и т.н.? Кой е фактора, Лев ? КОЙ ?

              Доминиращата академична механистична биология и теория отрича съществуването на вътрешни организиращи живота фактори и отстоява яростно схващането, че живота може да бъде разбран и обяснен само от позицията на физико-химичните процеси. Но дори и в механистичната теория тези процеси са организирани от … „генетични програми и инструкции …“ например наследствени, холистични организиращи принципи …. Сериозно ?

              Забравяме че гените просто са химически съединения и като такива те играят химическа роля и дейността им е строго ограничена на химическо ниво. Популярната преса и учените са еднакво запленени от идеята за гените. Ти тоже Идеята, че гените определят нашето поведение, болести и много други неща, е безкрайно примамлив. Гените обаче са нож с 2 остриета .... Я да видим защо е така ?

              Генетичният код на ДНК-молекулите определя последователността на аминокиселините в белтъчните молекули или т. нар. първична структура на белтъчините. Гените придават тази първична структура на белтъчините, но не и специфичната форма например на нашите ръце или крака или на който и да било вътрешен орган, или дори на цвета на очите ни. Тезата, която защитавам е, че начина по който белтъчините са подредени в клетките, те – в органите и последните – в организмите, НЕ Е ПРОГРАМИРАН И ЗАКОДИРАН в генетичния код, който може само и единствено да програмира белтъчни молекули.

              Прочети последните 2 изречения още 2 пъти….

              От примера за собствените си ръце или крака става ясно, че те съдържат абсолютно еднакви мускулни клетки, нервни клетки и так далее, , съдържат и еднакви белтъчини и други съединения, но формата им, крайната архитектура е различна. Само химическите съединения не могат да определят крайната форма, ДНК-молекулите са едни и същи във всички клетки и навсякъде из тялото ни. Всички клетки генетично са програмирани по един и същи начин, но по „необяснима“ причина те се държат по различен начин и образуват тъкани и органи с различни структури и форми. Някакво други енигматично формиращо влияние освен ДНК се намесва и придава формата на вътрешните органи, крайниците и изобщо на цялостната и крайна архитектура на тялото. Кое е то ?? Между другото всички биолози занимаващи се с въпросите на морфогенезата, признават този факт. В отговор техните механистични обяснения (и твой също, Лев ) се изчерпват с мъгляви изявления от рода на …. „комплексни времево-пространствени схеми на физико-химическо взаимодействие, които все още не са напълно разбрани“ ….

              Чакам отговора ти ....
              Намерих поста ти! Ще мисля и да отговоря по-съдържателно, но това са непознати за мен поне закономерности, игра на природата, формите...аз не казвам че всичко знам. Това би се разбрало когато напреднем достатъчно. Доказателства за архитектурния облик на живите организми...пък и на растенията, и те са живи се регулира само чрез клетъчно-клетъчни контакти - сигнална трансдукция, но кога тя действа и до кога все още не е изяснено.
              Това е много сложен въпрос, а аз не мога да гадая, вариациите, формите, размера...има какво да се мисли.
              Ако имаш теза развивай я, това е тънка преливаща материя за сътворение, философия, биология и медицина.
              В Духовната семинария, философите, биолозите ще го обяснят вероятно по различен начин. Аз съм все пак лекар, не мислител изследовател. Ако знаехме това щяхме вероятно и да спрем стареенето и да сме безсмъртни. Та те още не знаят защо акулите не развиват тумори, камо ли това.
              Развивай възгледите си, недей само ме пита.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                Спокойно бре, всичко ще мине скоро. Няколко месеца. Испания започва Януари поголовна ваксинация и то с Астра Зенека ваксината, която е векторна, не мРНК която ви плаши.
                Умрелите ше се увеличат още повече ако се претовати системата, останат в къщи или легнат по палатките. Разбери го. Хората са по-важни от икономическите загуби, стига да не са катастрофални. Без хора няма да има и възстановяване след това.
                Би ли обяснил разликите, че живо ме касае .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  Не искам да съм циничен но ще умрат макс 1000 работници и 5000 пенсионери дето само харчат. Държавата даже ще е напред от короната. Не включвам изобщо това което ще откраднат от помощите от Европа.
                  До тези 1000 ли опряхме да възстановим държавата при условие че има 3млн работещи с държавните търтеи?
                  При това поне 500к ще трябва да се преквалифицират когато и да изчезне короната.
                  Като гледам как болниците се отнасят към пенсионерите заразени с Ковид умножи ги по 10.

                  Коментар


                  • Head of WHO Suggests COVID Restrictions Will Continue Even After Vaccine

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      Спокойно бре, всичко ще мине скоро. Няколко месеца. Испания започва Януари поголовна ваксинация и то с Астра Зенека ваксината, която е векторна, не мРНК която ви плаши.
                      Умрелите ше се увеличат още повече ако се претовати системата, останат в къщи или легнат по палатките. Разбери го. Хората са по-важни от икономическите загуби, стига да не са катастрофални. Без хора няма да има и възстановяване след това.
                      Не искам да съм циничен но ще умрат макс 1000 работници и 5000 пенсионери дето само харчат. Държавата даже ще е напред от короната. Не включвам изобщо това което ще откраднат от помощите от Европа.
                      До тези 1000 ли опряхме да възстановим държавата при условие че има 3млн работещи с държавните търтеи?
                      При това поне 500к ще трябва да се преквалифицират когато и да изчезне короната.
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                        Лев приятелю не ми отговори на поста от снощи .... не го видя или не нямаш отговор ?
                        Не бе брат, по 5 мин отварям форума, че снощи имах и случка за решаване към 22 часа, ето сега пак излизам. Пиши ги на лични, да не скролвам назад от тоя телефон че ми пуши главата. Ще ти отговоря с удоволствие.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          Спокойно бре, всичко ще мине скоро. Няколко месеца. Испания започва Януари поголовна ваксинация и то с Астра Зенека ваксината, която е векторна, не мРНК която ви плаши.
                          Умрелите ше се увеличат още повече ако се претовати системата, останат в къщи или легнат по палатките. Разбери го. Хората са по-важни от икономическите загуби, стига да не са катастрофални. Без хора няма да има и възстановяване след това.
                          Лев приятелю не ми отговори на поста от снощи .... не го видя или не нямаш отговор ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                            Аз се докарах само до 100% инвалид от усложнения от грипче. Шанс, ненавременно лекуване може би. Каквото ти е писано такова. Не може всички да страдат заради 0,1% които евентуално ще починат. Те така или иначе страдат, ама и допълнително да те гърбят = тотално унищожение. Не че няма да стане. Сектора услуги ще е 50% нов, 20% няма да го има и никога няма да се върне Трябва да им даде глътка въздух, програма да започнат нов бизнес и да си използват ако могат умения и знания. Примерно за тютюнопроизводители дават от 10 години пари да се научат да произвеждат друго. Нищо не е направено - само се крадат тези пари. Дето се вика побългарили сме го . А може да гледат билки като един виден форумец
                            Спокойно бре, всичко ще мине скоро. Няколко месеца. Испания започва Януари поголовна ваксинация и то с Астра Зенека ваксината, която е векторна, не мРНК която ви плаши.
                            Умрелите ше се увеличат още повече ако се претовати системата, останат в къщи или легнат по палатките. Разбери го. Хората са по-важни от икономическите загуби, стига да не са катастрофални. Без хора няма да има и възстановяване след това.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от absfresh Разгледай мнение
                              А не можеше ли да измислят някакви здравни карти, както е по Азия и като си прекарал вируса да не се налага да спазваш ограниченията.
                              И ще стане като с пцрите за Гърция - 20лв, и си го преболедувал Все пак не забравяй къде живееш.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Това е идеята на трола. Да пуснеш постче с глупотевини отнема 3 минути, да го опровергаеш отнема 10-15 минути

                                А като са двама-трима не можеш да им насмогнеш, а и ти се отщява, защото веднага си личи, че не спорят, а се заяждат и излизане на глава няма, колкото и безумни да са им тролските изказвания

                                Затова са виновни от investor-а
                                И така постигат целта си - недоверие.
                                а доверието е основата на търговията,мира,демокрацията....

                                Коментар

                                Working...
                                X