IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
    Рязък скок нагоре в заразени и кремирани от 12-ти. Променили са начина на отчитане, или мерките в Китай не дават очаквания резултат?
    Карантината падна в неделя. Средно 3-5 дни до поява на симптомите. До края на седмицата ще видим горе-долу кое накъде ще тръгне...

    Коментар


    • Да, близо 15 000 нови случая за днес! Общо стават 60 000. Много неприятно развитие на нещата.


      Search:
      China 59,573 +14,920 1,361 +248 5,643 8,230
      Japan 203 +1 4
      Hong Kong 50 +1 1 1
      Singapore 50 +3 15 8
      Thailand 33 10 1
      S. Korea 28 4
      Malaysia 18 3
      Taiwan 18 1
      Germany 16
      Australia 15 5
      Vietnam 15 6
      USA 13 3
      France 11 1
      Macao 10 2
      U.K. 9 +1 1
      U.A.E. 8 1 1
      Canada 7 1
      Philippines 3 1 2
      India 3
      Italy 3 2
      Russia 2
      Spain 2
      Finland 1 1
      Cambodia 1 1
      Nepal 1
      Sri Lanka 1 1
      Sweden 1
      Belgium 1

      Коментар


      • Рязък скок нагоре в заразени и кремирани от 12-ти. Променили са начина на отчитане, или мерките в Китай не дават очаквания резултат?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

          А тези летящи мишко - плъхове правят ли по - сериозни миграции.
          Не помня. Май правеха някакви сезонни миграции от северните към южните части на континента и обратно, но не съм сигурна.

          Изглежда в блока, в който живея има колония, защото фърчащия добитък няколко пъти нахлува не регламентирано в кочинката и се налагаше да го хващам и изнасям на терасата. По-едрата 1/3-та пълноправен член на домочадието винаги ми гласува доверие и ме пуска на първа позиция с лафа, че ако някой бъде ухапан - нека да съм аз
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Проклетият вирус е дошъл в Лондон

            Този град е такава сбирщина - иделно да плъзне по целия свят от тука


            Coronavirus latest: First case of Covid-19 in London confirmed

            https://www.ft.com/content/278e81f8-...f-f27e1245ff0b

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              tnm, това са глупости - някой хванал ли е прилепи които са заразени, изследвал ли ги е ?
              Още когато започнаха слуховете около вируса стана дума, че първоначалното сравнение е съвпаднало с щам по прилепите, който явно е доста често срещан и не е новост. Новото беше когато откриха по-голяма близост до щам на същия вирус в змиите, който май не е много разпространен. Интересното е първо, че имаме междувидова размяна, второ, от топлокръвни в студенокръвни и после пак топлокръвни (прилеп-змия-човек). Огнището на зараза се смята, че е рибния пазар в Ухан, където всъщност са се продавали и влечуги. От първите 9 заразени с този непознат вирус 8 са били на пазара, деветия е бил в хотел до него. С бърз гугъл виждам информация за коронавирус в прилепи от 2013г.

              Симптомите се проявяват средно за 3 до 5 дни. Има само един случай, при който са се появили за 24дни.

              Струва ми се, че смъртността не е по-различна от други вируси/грипове в последното десетилетие. Уникалното е по-скоро колко стабилен е вируса, което води до значително повече заразени и съответно цифрите са стряскащи.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                Уффф, начи ... Разбира се, че има изследвания. И то в посока, че макар и да разнасят много болести, самите прилепи не боледуват от тях. Не ми се търси в нета, сигурно има някаква информация.

                П.П. В случая нямам предвид коронавируса в Китай. Коментирам прилепите като приносители на патогени изобщо. Сега си спомних, че те са едни от разпространителите на бяс.

                А тези летящи мишко - плъхове правят ли по - сериозни миграции.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                  Ако е така първият заразен би трябвало да е служител на тая лаборатория,да се е заразил по невнимание и после да го е разнесал из Ухан.
                  Не . Спекулацията /или не/ е ,че в този институт в Ухан,правят опити с вируси в/у прилепи и някой служител е изнесъл нелегално труп на умрял заразен прилеп.Това е ,а не ,че служител се е заразил по невнимание. Каква е истината за сега света не знае,но китайците не искат други да изследват какво се случва там.
                  Понеже вече втори човек пуска видеото което ви пуснах и аз,все пак не е лошо да го изгледате пък ако искате му вярвайте !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                    Доколкото разбирам, не са го пуснали, а изпуснали. Спомни си Юрския парк.
                    Ако е така първият заразен би трябвало да е служител на тая лаборатория,да се е заразил по невнимание и после да го е разнесал из Ухан.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                      Ти да си мълчиш, че знаем какви ги забъркваш в казаня. Да не тръгне от него некоя друга царска болест?
                      Молим!?!?!? Чи аз спазвам всички изисквания на фито-санитарния и ветеринаро-санитарния контрол, бре!? И метлата обезпаразитявам редовно
                      Наздраве, Мрънкало!
                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                        Какъв е смисълът китайците сами да са пуснали вирусът?
                        Доколкото разбирам, не са го пуснали, а изпуснали. Спомни си Юрския парк.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                          Рекох ти аз, че там всичко, де шава го хапнат ..., пък и не само, де шава.

                          Прилепите се едни от най-големите приносители на зарази. Затова трябва много да се внимава, когато ги хващаш. Хапят.
                          Ти да си мълчиш, че знаем какви ги забъркваш в казаня. Да не тръгне от него некоя друга царска болест?
                          Last edited by Trakatrak; 12.02.2020, 23:03.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                            Какъв е смисълът китайците сами да са пуснали вирусът?
                            Стават и гафове. Човешки грешки бол.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              tnm, това са глупости - някой хванал ли е прилепи които са заразени, изследвал ли ги е ?
                              Уффф, начи ... Разбира се, че има изследвания. И то в посока, че макар и да разнасят много болести, самите прилепи не боледуват от тях. Не ми се търси в нета, сигурно има някаква информация.

                              П.П. В случая нямам предвид коронавируса в Китай. Коментирам прилепите като приносители на патогени изобщо. Сега си спомних, че те са едни от разпространителите на бяс.


                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • tnm, това са глупости - някой хванал ли е прилепи които са заразени, изследвал ли ги е ?
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X