IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

    Брой заразени, брой сериозни случай, брой починали, скорост на разпространение. Има си математически модели за развитие на заразявания, потенциални жертви, потенциален пик според коефициента на разпространение.
    данните са шит. Шит на входа = мощен шит в изхода, каква математика. Ем си дъвчите дъвките, ем си вярвате. Антиматематика и свободни съчинения

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

      Разказ на Талев за чумата ли, за холерата ли, именно такава история излага. Дърводелец на ковчези се радва на увеличените поръчки. Радва се, радва се, па накрая и той се тръшна.
      Изобщо не се радвам, напротив. Всички ще се тръшнем накрая, ако още не си се светнал.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение
        Има ли някой във форума инвестирал в погребални бюра?
        Добре, ще кажа само че акциите им подскочиха за два дена с 15%. Не е лошо засега. Крематориумите в Азия също се движат доста добре в момента. China says Wuhan coronavirus victims who die should be quickly cremated without funerals as death toll rises
        Разказ на Талев за чумата ли, за холерата ли, именно такава история излага. Дърводелец на ковчези се радва на увеличените поръчки. Радва се, радва се, па накрая и той се тръшна.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
          Знаете ли, че за да си купя необходимия запас от лекарства за 3 месеца, които за мене и жена ми се явяват животоспасяващи, се наложи двама мои служители да обиколят всички аптеки в целия град, че и в един съседен. При това говорим за елементарни лекарства - за холестерол и високо кръвно налягане. Но такива проблеми има всеки втори мъж над 50-те и ми е много чудно другите поне 10 000 мъже от Габрово с подобни проблеми откъде ще си купят лекарства?

          Та искам да кажа, че това да си първи от всички останали членове на стадото, си има своите преимущества. И баш оптимистите ще останат на сухо, така че не е важно кой се смее сега, а кой ще се смее последен. Моите съболезнования за оптимистите......
          И да си пръв от стадото, не си ли овчарът, си...
          Такааа.
          Иначе, да, високият статус дава някои предимства. Само че, за „смеенето последен”... Не знам, ако изобщо, има някакво основание за смях...Хубаво, само илюстративно, представи си: Оставаш последният жив човек. Излизаш от бункера си, свободен, жив и се охилваш:

          ХАХАХАХАХА-А-А-А-ААААА ХХХХХХХХ !?!
          Last edited by Pyramid; 27.02.2020, 20:26.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от lalka 75 Разгледай мнение

            кое по-точно от всичкото, наричате математика? Всичко е пеене, ядене или дори пиене, - може да каже всеки и от това твърдението не става валидно
            Брой заразени, брой сериозни случай, брой починали, скорост на разпространение. Има си математически модели за развитие на заразявания, потенциални жертви, потенциален пик според коефициента на разпространение.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

              Точно, защото хигиената им е никаква - организмите им са привикнали непрекъснато да се борят с инфекции и които оцелее, оцелее.Така си вдигат колективния/стаден/ имунитет на популацията. А и много прясно козе мляко с куркума пият.
              Златен мед - мед с куркума. Може и да помогне на паникьорите. Ако не ги предпази, поне ще ги подслади.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                За семейството си мисля, но за чужди хора - ами сорри ......
                Когато става въпрос за лично оцеляване, морала придобива съвсем други измерения, особенно ако трябва да спасяваш олигофрени, които довчера са ти се подигравали.
                Аз питах за децата ти......приятелите.....близките......
                Или.....и те ти се подиграват

                И сега е момента да им натриеш носа, като ........ оцелееш ''лично''' , игнорирайки ги............


                пп Децата ти , например ,един път да дойдат на гости , или да излязат и......готов си.............

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                  Аз почти нямам акции в България. И тук още нищо не съм продавал. А и не мисля да купувам.
                  Не виждам обаче как мога да бъркам, при положение че всичко си е математика. Не става дума за мнения или за етика, а за чиста математика.

                  Но ако бъркам все пак ще съм много, много радостен.
                  кое по-точно от всичкото, наричате математика? Всичко е пеене, ядене или дори пиене, - може да каже всеки и от това твърдението не става валидно

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                    И как ще те спаси ''бързата ти реакция'' ...............

                    Три месеца няма да си подадеш носа навън ли...........пиейки мин.вода от купените стекове и ядейки консерви , макарони и топли питки...........

                    Децата няма ли да си видиш.......(и те ли ще бъдат в замъка ИФ....).............С приятел няма ли да се срещнещ........Ами ако някой от приятелите се гътне (недай боже )....да го изпратиш няма ли...... За Водата няма ли да отвориш................

                    Всички горни могат да те заразят ............. само един път да направиш изключение ................

                    И ...... язък за тренда
                    За семейството си мисля, но за чужди хора - ами сорри ......
                    Когато става въпрос за лично оцеляване, морала придобива съвсем други измерения, особенно ако трябва да спасяваш олигофрени, които довчера са ти се подигравали.

                    Коментар


                    • Има ли някой във форума инвестирал в погребални бюра?
                      Добре, ще кажа само че акциите им подскочиха за два дена с 15%. Не е лошо засега. Крематориумите в Азия също се движат доста добре в момента. China says Wuhan coronavirus victims who die should be quickly cremated without funerals as death toll rises

                      Last edited by Minka; 27.02.2020, 20:18.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                        И как ще те спаси ''бързата ти реакция'' ...............

                        Три месеца няма да си подадеш носа навън ли...........пиейки мин.вода от купените стекове и ядейки консерви , макарони и топли питки...........

                        Децата няма ли да си видиш.......(и те ли ще бъдат в замъка ИФ....).............С приятел няма ли да се срещнещ........Ами ако някой от приятелите се гътне (недай боже )....да го изпратиш няма ли...... За Водата няма ли да отвориш................

                        Всички горни могат да те заразят ............. само един път да направиш изключение ................

                        И ...... язък за тренда
                        Гътнатите приятели ще са в чували и директно в крематориумите........Сбогуване няма да има.Това поне вече е ясно.Инак си прав.Измъкване почти няма.......

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Ми ще видим - аз винаги си признавам, когато съм сгрешил. Ти ще си признаеш ли, че си загубил връзка с реалността и си изпаднал в излишна паника, в желанието ти на падащи пазари да си купиш по евтино, шото вече си продал, та затова и всяваш излишна (манипулативна) паника, ако се окаже, че апокалиптичната ти картина не се случи?
                          Аз почти нямам акции в България. И тук още нищо не съм продавал. А и не мисля да купувам.
                          Не виждам обаче как мога да бъркам, при положение че всичко си е математика. Не става дума за мнения или за етика, а за чиста математика.

                          Но ако бъркам все пак ще съм много, много радостен.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                            Хващане на бас със залог на човешки живот се нарича РУСКА РУЛЕТКА, така че забрави за мене и върви да се гърмиш с някой друг. Предпочитам да съм жив и да ми се подиграват за бързата ми реакция на случващото се, вместо да вляза като статистическа единица в тази ужасяваща статистика.
                            И как ще те спаси ''бързата ти реакция'' ...............

                            Три месеца няма да си подадеш носа навън ли...........пиейки мин.вода от купените стекове и ядейки консерви , макарони и топли питки...........

                            Децата няма ли да си видиш.......(и те ли ще бъдат в замъка ИФ....).............С приятел няма ли да се срещнещ........Ами ако някой от приятелите се гътне (недай боже )....да го изпратиш няма ли...... За Водата няма ли да отвориш................

                            Всички горни могат да те заразят ............. само един път да направиш изключение ................

                            И ...... язък за тренда

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Е, измъкваш се сега, нали само аз ще умирам, няма да си ти, ти си се подготвил След това, като спечелиш, всички ще ти вярват много повече и няма да се налага да пишеш на Инвестора срещу троловете - те сами ще се самобанират
                              Сипал съм си - да не кажеш, че не се подготвям за короната - в супер форма ще го посрещна. Наздраве - ако се премислиш за бас, велкъм си до края на месеца!
                              Знаете ли, че за да си купя необходимия запас от лекарства за 3 месеца, които за мене и жена ми се явяват животоспасяващи, се наложи двама мои служители да обиколят всички аптеки в целия град, че и в един съседен. При това говорим за елементарни лекарства - за холестерол и високо кръвно налягане. Но такива проблеми има всеки втори мъж над 50-те и ми е много чудно другите поне 10 000 мъже от Габрово с подобни проблеми откъде ще си купят лекарства?

                              Та искам да кажа, че това да си първи от всички останали членове на стадото, си има своите преимущества. И баш оптимистите ще останат на сухо, така че не е важно кой се смее сега, а кой ще се смее последен. Моите съболезнования за оптимистите......
                              Last edited by Mateev; 27.02.2020, 20:08.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                                В САЩ мислят като теб и реално не тестват хора за коронавирус, ако не са дошли от Китай. До месец, два ще видим там какво ще стане.
                                Ми ще видим - аз винаги си признавам, когато съм сгрешил. Ти ще си признаеш ли, че си загубил връзка с реалността и си изпаднал в излишна паника, в желанието ти на падащи пазари да си купиш по евтино, шото вече си продал, та затова и всяваш излишна (манипулативна) паника, ако се окаже, че апокалиптичната ти картина не се случи?
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X