IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
    Шегуваш се.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

      Като не стигне, вземаш един див заек от Матеев, пускаш го в двора и създаваш див и непокътнат свят.
      Шегуваш се.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

        Очевидно чакането ни изнервя!
        Не го приканвам да идва пущинята, де!

        А аз като теб имам очакване за по-детайлизирана информация, която при това е поднесена по начин, който да н ебуди никакви подозрения.

        Може пък да е въпрос н а метод и стилистични похвати
        В онези големи таблици, които Мъни пуска, ми правеше впечатление, че за доста страни данните са буквално замръзнали. При това стоят така в рамките на дълъг период от време. Като пример мога да дам Тайланд - 42. В таблицата на Киро 41.
        Не ми стои фотогенично! Приканва ме към съмнения, подозирам един специфичен тайландски метод.

        Де да ги знам нашите - какво мислят, какво правят?! А български метод?? Изключен ли е такъв?

        Актьорският състав е познат. Доверието е никакво, но да кажем примерно, че това си е някакъв мой, чисто субективен проблем.
        Да, обаче - ето че има хора, които са вътрешни по отношение на системата, повдигат въпроси с трудни отговори.
        Това замръзване явно идва от колебанията дали да се изпуска информация докато се изясни какво става по света. Тайланд са силно туристическа държава. Ами Индонезия - само двама. Бразилия - двама, докато мине феерията в Рио. Там чужденците са вероятно милион. Не им се ще на властите да пропуснат да издоят, щото може да им е за последно. Вирусът и без това броди. В Третия свят едва ли карантината ще е твърда и ефективна.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

          Не искам да бъда груб но... абе, я стигне тая ваксина до нас, я закъснее.
          Като не стигне, вземаш един див заек от Матеев, пускаш го в двора и създаваш див и непокътнат свят.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Споко, апокалиптиците, до догодита ще има одобрена ваксина.
            Не искам да бъда груб но... абе, я стигне тая ваксина до нас, я закъснее.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

              А колко тестове са направени?
              Харесвам твоята версия!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                Забележете и нещо друго - при толкова много хора, влезли в болницата и с взети проби, никой не е положителен, никой не се влошава, никой не умира, никой не се подобрява, никой не оздравява и никого не изписват. Не ви ли прилича това на информационно затъмнение? Хората очакват цифри, а получават само няма, няма, няма .....

                След като няма, каква е съдбата на влезлите в болницата хора? Или ако някой умре, го приписват на стандартния грип, който не се явява новина.
                Очевидно чакането ни изнервя!
                Не го приканвам да идва пущинята, де!

                А аз като теб имам очакване за по-детайлизирана информация, която при това е поднесена по начин, който да н ебуди никакви подозрения.

                Може пък да е въпрос н а метод и стилистични похвати
                В онези големи таблици, които Мъни пуска, ми правеше впечатление, че за доста страни данните са буквално замръзнали. При това стоят така в рамките на дълъг период от време. Като пример мога да дам Тайланд - 42. В таблицата на Киро 41.
                Не ми стои фотогенично! Приканва ме към съмнения, подозирам един специфичен тайландски метод.

                Де да ги знам нашите - какво мислят, какво правят?! А български метод?? Изключен ли е такъв?

                Актьорският състав е познат. Доверието е никакво, но да кажем примерно, че това си е някакъв мой, чисто субективен проблем.
                Да, обаче - ето че има хора, които са вътрешни по отношение на системата, повдигат въпроси с трудни отговори.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                  Забележете и нещо друго - при толкова много хора, влезли в болницата и с взети проби, никой не е положителен, никой не се влошава, никой не умира, никой не се подобрява, никой не оздравява и никого не изписват. Не ви ли прилича това на информационно затъмнение? Хората очакват цифри, а получават само няма, няма, няма .....

                  След като няма, каква е съдбата на влезлите в болницата хора? Или ако някой умре, го приписват на стандартния грип, който не се явява новина.

                  Абсолютно съм съгласен и вече съм склонен да вярвам, че нашите нарочно не казват цифрата на заболелите. Така със затваряне на очи нищо няма да постигнат, само ще влошат нещата в бъдеще.

                  В момента големия въпрос е всички заболели от чужбина ли са се върнали или вече имаме местни огнища, ако имаме местни огнища от колко време са. Трябва да се започнат изследвания час по-скоро със затворени очи до никъде няма да стигнем. Срещу тази болест имаме шанс единствено ако нещата са прозрачни... иначе жертвите ще са немислимо много.


                  Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Споко, апокалиптиците, до догодита ще има одобрена ваксина.

                  Може и да има, може и да няма... ти откъде знаеш, че ще има, лично работиш по ваксината или...

                  Коментар


                  • Споко, апокалиптиците, до догодита ще има одобрена ваксина.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                      Бъркат с тестовете за коронавирус у нас, затова не откриват


                      Д-р Георги Тодоров*
                      • 4 март 2020
                      Звучи зловещо, с елемент на прекаленост, но далеч не и напълно изключено.
                      Познаваме средата, дереджето ни е ясно.
                      А колко тестове са направени? Във Великобритания 16 600 до сега, от които 85 са положителни, като 34 са само за последното денонощие.

                      Възможно е да няма в България за сега, но това едва ли ще остане така за дълго. Вирусът е плъзнал в Исландия, Монако, Лихтенщайн, Андора... Все малки страни с доста ресурси, които уж би трябвало да могат да избегнат заразата.



                      Number of cases

                      As of 4 March, a total of 16,659 people have been tested in the UK, of which 16,574 were confirmed negative. 85 were confirmed as positive.
                      Last edited by Money; 04.03.2020, 17:36.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                        Природата се самоочиства. Ако не е някой злодей да го направи, тя си има и други средства. Лошото е, че като някъде другаде се увеличава прекомерно населението, удря и поразредените като нас. Не ни стигаха ДС-профаните, които сметоха 2 млн. от нашата територия, ми и зарази ни налитат. Засега обаче у нас няма. Да се готвим у Софето, че сме най на гъсто. Градоустройството тук е трагично. Въпреки предупрежденията, че е заплаха за ционалната сигурност населението да се съсредоточава предимно в столицата.

                        Според мен особена опасност са кварталите които бяха презастроени посредством рушвети и други шашми.... те зелените площи не са само заради екологията, а за да има разстояние между сградите, да не са прозорец, срещу прозорец. Зелените площи реално служат като буфер, ако ги няма при епидемия, всичко заминава.


                        Иначе ето една интересна статия за това как мутира вируса. Мисля че би заинтересовала и хора от научните среди.
                        https://bedford.io/blog/ncov-cryptic-transmission/


                        А също и страница където мутациите са дадени в дървовиден вид, коя от коя следва. Също може да се види и за други вируси, например Ебола.
                        https://nextstrain.org/ncov?c=country


                        Всички мутации са близки, което предполага общ произход... т.е. всички разклонения са тръгнали от един щам. Което отговаря на предположенията до момента и не подкрепя тезата на Италианците, че техния е "различен" и се е развил независимо от остналите.


                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                          Между другото, и при 100 млн. жертви това ще пребъде във времето като една статистика. Въпросът е - дали с това всичко приключва?
                          Засега няма как да станат 100 млн. жертви. Испанката е толкова смъртоносна защото населението и държавите са изтощени от войната. Но една световна икономическа криза с депресия, в която услугите ще потънат съвсем, може да отвори дверите на Ада. Особено за Третия свят.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                            Бъркат с тестовете за коронавирус у нас, затова не откриват


                            Д-р Георги Тодоров*
                            • 4 март 2020
                            Звучи зловещо, с елемент на прекаленост, но далеч не и напълно изключено.
                            Познаваме средата, дереджето ни е ясно.
                            Забележете и нещо друго - при толкова много хора, влезли в болницата и с взети проби, никой не е положителен, никой не се влошава, никой не умира, никой не се подобрява, никой не оздравява и никого не изписват. Не ви ли прилича това на информационно затъмнение? Хората очакват цифри, а получават само няма, няма, няма .....

                            След като няма, каква е съдбата на влезлите в болницата хора? Или ако някой умре, го приписват на стандартния грип, който не се явява новина.
                            Last edited by Mateev; 04.03.2020, 17:16.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                              Да, той говори за "Болестта Х", около която тема гравитираха фондацията и парите му. Изказва предположение, че може би се сблъскваме с нея. Но нека обърнем внимание на едно друго число - жертвите от двете световни войни и испанския грип, като оставим настрана холерата, тифа и др. При 1.5 млрд. население имаме загуби от 150 млн. човека или 10% само преди 100 години. Днес това би се равнявало на загуби от 700 млн. човека. Не знам кое би било спусъкът, но ако има някакъв вън и независим от нас механизъм, то ние сме безсилни. Голямата наука може да създаде ваксини и всичко необходимо, но сякаш "нещото" тича пред нас, а ние след него.
                              Природата се самоочиства. Ако не е някой злодей да го направи, тя си има и други средства. Лошото е, че като някъде другаде се увеличава прекомерно населението, удря и поразредените като нас. Не ни стигаха ДС-профаните, които сметоха 2 млн. от нашата територия, ми и зарази ни налитат. Засега обаче у нас няма. Да се готвим у Софето, че сме най на гъсто. Градоустройството тук е трагично. Въпреки предупрежденията, че е заплаха за националната сигурност населението да се съсредоточава предимно в столицата.
                              Last edited by Trakatrak; 04.03.2020, 17:17.

                              Коментар


                              • Бъркат с тестовете за коронавирус у нас, затова не откриват

                                Д-р Георги Тодоров*
                                • 4 март 2020

                                Звучи зловещо, с елемент на прекаленост, но далеч не и напълно изключено.
                                Познаваме средата, дереджето ни е ясно.

                                Коментар

                                Working...
                                X