IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Имаше такива мнения, но мисля че са неправилни. Югоизточна Азия беше първата ударена / явно от Ухански Китайци/ . След тях има минимално развитие във всички страни като абсолютна бройка , като активни случаи мисля че няма хич.
    Австралия днес е +11.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Имаше такива мнения, но мисля че са неправилни. Югоизточна Азия беше първата ударена / явно от Ухански Китайци/ . След тях има минимално развитие във всички страни като абсолютна бройка , като активни случаи мисля че няма хич.
      В края на януари и началото на февруари бях във Филипините. Точно тогава там се разрази истерията с коронавируса. Оттогава следя страната и забелязвам, че освен тримата китайци, които бяха дошли вече болни (единият почина, другите двама оздравяха) няма нови случаи. Убеден съм, че това се дължи на високите температури (30+) и малкото климатизирани обществени места. В Сингапур помещенията са климатизирани навсякъде, дори имат климатизирани улици. Явно климатиците разнасят заразата.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        Скоро ще напече яко по испанско и ще ти кажа как е. В Мадрид юли е същински ад. Дано да я изпържи пущината .
        Юли е на стотици или възможно дори хиляди пъти разстояние....:-( Добре е лятото да подрани тази година...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

          Тук чета периодично и по бързата метода.
          Останах с впечатление, че форумът вече не е склонен да приеме категорично, че топлото време твърдо възпрепятства.
          Може и да греша.
          Имаше такива мнения, но мисля че са неправилни. Югоизточна Азия беше първата ударена / явно от Ухански Китайци/ . След тях има минимално развитие във всички страни като абсолютна бройка , като активни случаи мисля че няма хич.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
            Благодаря много!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
              Може ли някои да качи линк с таблица на заразените в реално време?
              https://www.worldometers.info/coronavirus/

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                Може ли някои да качи линк с таблица на заразените в реално време?
                China 80,282 +131 2,981 +38 27,301 50,000 6,416
                S. Korea 5,621 +435 35 +3 5,545 41 27
                Iran 2,922 +586 92 +15 2,278 552
                Italy 2,502 79 2,263 160 229
                Diamond Princess 706 6 488 212 35
                Japan 319 +26 6 270 43 29
                Germany 244 +41 228 16 2
                France 212 4 196 12 10
                Spain 194 +29 1 191 2 3
                USA 129 +5 9 111 9 8
                Singapore 110 32 78 7
                Hong Kong 103 +2 2 64 37 6
                Switzerland 93 +35 90 3
                U.K. 85 +34 77 8
                Kuwait 56 56
                Bahrain 52 +3 51 1
                Australia 50 +11 2 +1 27 21 1
                Malaysia 50 +14 28 22
                Norway 48 +15 48
                Thailand 43 1 12 30 1
                Taiwan 42 1 29 12
                Netherlands 38 +15 38 1
                Sweden 35 +5 34 1
                Canada 33 +3 26 7
                Iraq 32 1 +1 31
                India 28 +21 25 3
                Austria 27 +3 27
                U.A.E. 27 22 5 2
                Belgium 23 +8 22 1 1
                Iceland 20 +6 19 1
                San Marino 16 +6 1 15 3
                Vietnam 16 0 16
                Israel 15 +3 14 1
                Lebanon 13 13
                Oman 12 10 2
                Macao 10 1 9
                Denmark 10 10
                Croatia 9 9
                Greece 9 +2 9
                Algeria 8 8
                Qatar 8 8
                Ecuador 7 7 1
                Finland 7 6 1
                Belarus 6 +2 6
                Mexico 6 5 1
                Romania 6 +2 4 2
                Czechia 5 5
                Pakistan 5 5
                Portugal 5 +1 5
                Philippines 3 1 0 2
                Azerbaijan 3 3
                Georgia 3 3
                Russia 3 1 2
                Brazil 2 2
                Egypt 2 1 1
                Estonia 2 2
                Indonesia 2 2
                Ireland 2 2
                New Zealand 2 2
                Senegal 2 2
                Afghanistan 1 1
                Andorra 1 1
                Armenia 1 1
                Cambodia 1 0 1
                Dominican Republic 1 1
                Jordan 1 1
                Latvia 1 1
                Lithuania 1 1
                Luxembourg 1 1
                North Macedonia 1 1
                Monaco 1 1
                Morocco 1 1
                Nepal 1 0 1
                Nigeria 1 1
                Saudi Arabia 1 1
                Sri Lanka 1 0 1
                Tunisia 1 1
                Ukraine 1 1
                Argentina 1 1
                Chile 1 1
                Faeroe Islands 1 +1 1
                Liechtenstein 1 1
                Poland 1 +1 1
                Total: 94,348 1,446 3,222 58 39,809 51,317 6,782

                Коментар


                • Може ли някои да качи линк с таблица на заразените в реално време?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                    Тук чета периодично и по бързата метода.
                    Останах с впечатление, че форумът вече не е склонен да приеме категорично, че топлото време твърдо възпрепятства.
                    Може и да греша.
                    Скоро ще напече яко по испанско и ще ти кажа как е. В Мадрид юли е същински ад. Дано да я изпържи пущината .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


                      Това са предимно страни с горещ климат или от южното полукълбо. По-склонен съм да мисля че "замръзването" е причинено от климата.
                      Климатът с топличкото май не благоприятства, но не може напълно да възпре. Трябва още да се проследява, при това проницателно и правдиво да се проучва какво става.

                      Коментар


                      • Италия планира да затвори училища и университети до средата на март.

                        https://elpais.com/sociedad/2020-03-...n-directo.html

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Цифрите са ''замръзнали'' на определени места поради топлото време и защото болшинството или дори всички / Виетнам/ са излекувани - няма база за разпространяване. Активните случаи са малко. Освен ако не са статистическа/тестова ''грешка''
                          Тук чета периодично и по бързата метода.
                          Останах с впечатление, че форумът вече не е склонен да приеме категорично, че топлото време твърдо възпрепятства.
                          Може и да греша.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                            за доста страни данните са буквално замръзнали. При това стоят така в рамките на дълъг период от време. Като пример мога да дам Тайланд - 42. В таблицата на Киро 41.

                            Това са предимно страни с горещ климат или от южното полукълбо. По-склонен съм да мисля че "замръзването" е причинено от климата.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                              Това замръзване явно идва от колебанията дали да се изпуска информация докато се изясни какво става по света. Тайланд са силно туристическа държава. Ами Индонезия - само двама. Бразилия - двама, докато мине феерията в Рио. Там чужденците са вероятно милион. Не им се ще на властите да пропуснат да издоят, щото може да им е за последно. Вирусът и без това броди. В Третия свят едва ли карантината ще е твърда и ефективна.
                              Анджак, Тракащий!

                              Много се клати този фес, много е як този интерес

                              Страх, ослушване, но всеки поглежда тайно и към интереса, мерака и келепира

                              Не съм готов да изкажа позиция, кое ли ще победи?!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                                Очевидно чакането ни изнервя!
                                Не го приканвам да идва пущинята, де!

                                А аз като теб имам очакване за по-детайлизирана информация, която при това е поднесена по начин, който да н ебуди никакви подозрения.

                                Може пък да е въпрос н а метод и стилистични похвати
                                В онези големи таблици, които Мъни пуска, ми правеше впечатление, че за доста страни данните са буквално замръзнали. При това стоят така в рамките на дълъг период от време. Като пример мога да дам Тайланд - 42. В таблицата на Киро 41.
                                Не ми стои фотогенично! Приканва ме към съмнения, подозирам един специфичен тайландски метод.

                                Де да ги знам нашите - какво мислят, какво правят?! А български метод?? Изключен ли е такъв?

                                Актьорският състав е познат. Доверието е никакво, но да кажем примерно, че това си е някакъв мой, чисто субективен проблем.
                                Да, обаче - ето че има хора, които са вътрешни по отношение на системата, повдигат въпроси с трудни отговори.
                                Цифрите са ''замръзнали'' на определени места поради топлото време и защото болшинството или дори всички / Виетнам/ са излекувани - няма база за разпространяване. Активните случаи са малко. Освен ако не са статистическа/тестова ''грешка''.
                                Гледайки тези таблици за мен няма съмнение, че топлото влияае. По-скоро въпроса е дали е достатъчно силно....
                                Ся да видим Африканците дали ще приемат бели мигранти :-)
                                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 04.03.2020, 18:11.

                                Коментар

                                Working...
                                X