IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Апропо, казвал съм го много пъти - ако това беше апокалипсис
    Няма как да знаем предварително дали е апокалипсис или не. Това ще го оценяват историците после.

    За сега не мяза на апокалипсис баш, но може да се превърне в апокалипсис. И ако не сме подготвени тогава тежко и горко ни.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Айде пак апокалипсис - това е реалната картинка, тези хора ще умрат - фейс ит. И нови няма да дойдат, ще дойдат афроафрикаци, за да съм политически коректен и да не ги анрека маймуноподобна Зган. Трети път го казвам - умен си, чел си икономическа история, знаеш, че капиталът се движи - Англия-Новия свят-Далечния Изток-Африка. Нормално е. Не е нормално сами да каним афроафриканците, без поне малко да сме им набили у черните тикви европейски ценности, у Европата. Но ти беше либерал, ако не се бъркам, та може да ме заклеймиш като австралопитечен неандартелец (нарочно използвам това словосъчетание). Толкоз по темата.

      Колкото до фактите - ми те са пред очите ти, равновеско - 3000 умрели в Китай при 1 300 000 000 население. Процентът е в размките на статистическата грешка. И не ми говори за карантия, пардон карантина, ако е имало истински заразен вирус, то той се е разпространил навсякъде, щото хората щъкат и си милиони - как ще ги хванеш всичките? А тези, дето вече са напуснали преди карантината? Всички, дето са били в провинция Хубей в последната година са потенциални носители, нали? Това са сигурно поне милиард човека минали оттам за година - е, умрели са 3000 - статистическа грешка и толкова. И срещу това имаме бърст на борсата за трилиони - нищо, здраве да е, трябваше си кУренция, нали, здравословна е. Отделно избирателността на вируса - казвал съм го десетки пъти. Отделно, че не удря верните васали, не удря САЩ - обясни това Илитам няма медицина и са в каменната ера Какво стана с Япония? Нали и там се очакваха живите мъртви Сега ще отшуми и в Италия, но правителството ще си зидейства помощ от ЕС, помощ, от която отчаяно се нуждаеше, защото реално са фалирали.

      Спирам, че сядам да пия. Ще ви чета в понеделник.
      Наздраве!
      3000 умрели при най-жестоката карантина която света е виждал някога. Целия град бе изолиран и всички хора им бе заповядано да си стоят вкъщи. А някой ги и заваряваха направо вкъщи. Можеш да сравняваш само сравними неща. Не можеш да сравняваш заболеваемости смъртност при изключителна карантина и при реално свободно движение. Дори една малка разлика като например навици на миене на ръце, води до значителни разлики в резултатите, камо ли нещо толкова сериозно като пълна блокада.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Е, и аз съм златна бубулечка, знаеш, но диригентите засега го държат изкъсо. Гледаме мача. Наздраве и на теб
        Наздраве и от мен.Да умориме короната.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

          Съгласен напълно.Имаше нужда от короната .И тя ще свърши своята работа.Ааа за златото си в грешка....
          Е, и аз съм златна бубулечка, знаеш, но диригентите засега го държат изкъсо. Гледаме мача. Наздраве и на теб
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

            Не мое се плашиш. Теб дори да те нагази вируса, ти ще го умориш - с мрънкане и оплакване
            Не сме сигурни, че ще подейства. Мисла те пусна напред да го залъжеш с дрънкане. Може па да се харесате.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

              Това е доста фашистко изказване. Ако намекваш че някоя държава го е направила това, ами управляващите повечето държави, а и финансови институции, огромни фирми и така нат и в Европа и в САЩ, а и в Китай, влизат в най-рисковите групи. Сещам се само за финланците че имат младо правителство, ама не ми се вярва Финландия да е големия злодей.
              Спор няма.Но ако има вече ваксина .......И е имало още преди да се появи вируса.Звучи невероятно но в света са ставали какви ли не е невероятни работи.....по склонен съм да смятам че вируса не е толкова смъртоносен и ще послужи за изчистване на финансовата система.....водещо до падане на жизнения стандарт в разитите страни в пъти.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                Умират европейци, американци и азиатци с пари. Раждат се африканчета без пари. Ако загинат 10% от хората над 65 години в развития свят, това ще е най-голямото преминаване на богатсво от едни ръце в други. И като акции и облигации, но и като имоти, земя и така нат. И тези хора сега държат парите и не се чувстват никак спокойни от това че някъде в Нигерия се раждат арфиканчета
                Айде пак апокалипсис - това е реалната картинка, тези хора ще умрат - фейс ит. И нови няма да дойдат, ще дойдат афроафрикаци, за да съм политически коректен и да не ги анрека маймуноподобна Зган. Трети път го казвам - умен си, чел си икономическа история, знаеш, че капиталът се движи - Англия-Новия свят-Далечния Изток-Африка. Нормално е. Не е нормално сами да каним афроафриканците, без поне малко да сме им набили у черните тикви европейски ценности, у Европата. Но ти беше либерал, ако не се бъркам, та може да ме заклеймиш като австралопитечен неандартелец (нарочно използвам това словосъчетание). Толкоз по темата.

                Колкото до фактите - ми те са пред очите ти, равновеско - 3000 умрели в Китай при 1 300 000 000 население. Процентът е в размките на статистическата грешка. И не ми говори за карантия, пардон карантина, ако е имало истински заразен вирус, то той се е разпространил навсякъде, щото хората щъкат и си милиони - как ще ги хванеш всичките? А тези, дето вече са напуснали преди карантината? Всички, дето са били в провинция Хубей в последната година са потенциални носители, нали? Това са сигурно поне милиард човека минали оттам за година - е, умрели са 3000 - статистическа грешка и толкова. И срещу това имаме бърст на борсата за трилиони - нищо, здраве да е, трябваше си кУренция, нали, здравословна е. Отделно избирателността на вируса - казвал съм го десетки пъти. Отделно, че не удря верните васали, не удря САЩ - обясни това Илитам няма медицина и са в каменната ера Какво стана с Япония? Нали и там се очакваха живите мъртви Сега ще отшуми и в Италия, но правителството ще си зидейства помощ от ЕС, помощ, от която отчаяно се нуждаеше, защото реално са фалирали.

                Спирам, че сядам да пия. Ще ви чета в понеделник.
                Наздраве!
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                  Не смяташ ли, че когато лекарите открият вирус, за който има съмнение, че е опасен трябва да действаш бързо, а не да им запушваш устата, да ги привикваш в полицията, да ги заплашваш и да ги караш да подписват декларации, че били лъжели и разпространявали невярна информация?

                  Свърхусилия, хахаха. Съвсем типично за идиотите от КПП и други сродни организации. Свърхусилия - след дъжд качулка.

                  И това не им е за първи път. Същата работа и преди със SARS.
                  Китайците се подхлъзнаха, така е, но изглежда този вирус е по-трудно контролируем от предходните. Може да бъде временно ограничен, но е крайно опнимистично да се смята, че е могло да бъде ликвидиран. Природата му е друга. Което издига съмнението за нарочен дизайн.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                    А не ти ли минава през ума възможноста че този вирус е единствения лек за обременнета и фалирала пенсионна система на Запада?Само в САЩ ангажиментите към бъдещи и настоящи пенсионери са десетки трилони долари.И не само там.В Европа е още по-страшно.......Само наливането на трилиони и трилони евра и долари на фондовите пазари крепи пирамидата на пенсионните фондове.Финнасовата система е проядена отвсякъде и този вирус за нея може да се окаже единственото лекарство..........
                    Това е доста фашистко изказване. Ако намекваш че някоя държава го е направила това, ами управляващите повечето държави, а и финансови институции, огромни фирми и така нат и в Европа и в САЩ, а и в Китай, влизат в най-рисковите групи. Сещам се само за финланците че имат младо правителство, ама не ми се вярва Финландия да е големия злодей.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      ..... Апропо, казвал съм го много пъти - ако това беше апокалипсис, златото щеше да отлети. Ама не отлита, дори пада - парадокс?
                      Защо си мислиш, че златото трябва да поскъпва преди един потенциален апокалипсис?

                      Точно обратното - златото трябва да поевтинява, защото хората го продават, за да си купят с получените пари по-полезни от него неща - вещи, оборудване, оръжие или храни. Също така електронната промишленост е спряла да купува, защото заводите не работят. Това също натиска златото надолу.
                      Last edited by Mateev; 07.03.2020, 20:26.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Toва не е в лош сценарий, това е в апокалиптичен такъв, а засега подобно нещо няма Ти си умен, така че разбираш, че всичко е пропагандна истерия, която скоро ще престане - просто имаше нужда от корекция и короната е перфектното оправдание. Апропо, казвал съм го много пъти - ако това беше апокалипсис, златото щеше да отлети. Ама не отлита, дори пада - парадокс? Едва ли
                        Съгласен напълно.Имаше нужда от короната .И тя ще свърши своята работа.Ааа за златото си в грешка....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                          Умират европейци, американци и азиатци с пари. Раждат се африканчета без пари. Ако загинат 10% от хората над 65 години в развития свят, това ще е най-голямото преминаване на богатсво от едни ръце в други. И като акции и облигации, но и като имоти, земя и така нат. И тези хора сега държат парите и не се чувстват никак спокойни от това че някъде в Нигерия се раждат арфиканчета
                          А не ти ли минава през ума възможноста че този вирус е единствения лек за обременнета и фалирала пенсионна система на Запада?Само в САЩ ангажиментите към бъдещи и настоящи пенсионери са десетки трилони долари.И не само там.В Европа е още по-страшно.......Само наливането на трилиони и трилони евра и долари на фондовите пазари крепи пирамидата на пенсионните фондове.Финнасовата система е проядена отвсякъде и този вирус за нея може да се окаже единственото лекарство..........

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            Toва не е в лош сценарий, това е в апокалиптичен такъв, а засега подобно нещо няма Ти си умен, така че разбираш, че всичко е пропагандна истерия, която скоро ще престане - просто имаше нужда от корекция и короната е перфектното оправдание. Апропо, казвал съм го много пъти - ако това беше апокалипсис, златото щеше да отлети. Ама не отлита, дори пада - парадокс? Едва ли
                            златото няма да полети в апокалипсис. тогава пък най-малко. При апокалипсис ще полети цената на стоки от първа необходимост и свирепо мародерство с тях, стоки за ядене пиене и лекарства. златото ще е по-назад
                            Не е препоръка

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                              Като имаш лаптоп и интернет, дай ми линк да видя къде прочете, че коронавируса е обикновена грипна епидемия, която ще приключи в края на април или май.

                              Ако случайно си забелязал, аз винаги давам линкове с източника на дадената новина.
                              не е нужно да ти давам нищо. ти ще отхвърлиш всичко което ти пречи да си играеш на апокалипсис и да се чувстваш значим щото даваш линкове.
                              бухахаххахахахаах
                              по добре иди нахрани пчелите да не хванат синдрома на празния кошер
                              мерси.

                              Коментар


                              • За Италия, смъртност по възраст (07-03-2020):

                                1,247 new cases and 36 new deaths in Italy
                                [source]
                                Percentage of deaths by age group:
                                90+ years old: 6% of deaths
                                80 - 89 years old: 42% of deaths
                                70 - 79 years old: 35% of deaths
                                60 - 69 years old: 16% of deaths

                                Коментар

                                Working...
                                X