IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
    Тежко и горко на малоумниците, защото те ще бъдат неподготвени до последния момент. Ще се сетят, че нещо не е наред с оптимизма им, чак когато им потекат сополите. И ще умрат с мисълта, че друг им е виновен.
    За пореден път Ви призовавам да не наричате хората, които не са съгласни с вас, "малоумници". Изказвайте си мненията, поствайте Вашите статистики, уведомявайте ни колко сте подготвени и как сте се изолирали, но престанете да обиждате. С огромно съжаление ще кажа (визирайки ситуацията с медицинските сестри), че пет жени се оказаха най-големите мъже в нашата държава. Респект и поклон за смелостта им. Не ми се мисли какво ни предстои, ако трябва да разчитаме на Вас Матеев. Смирете се, уповавайте се на Бог и не на последно място, потърсете топките си. Дано да ги намерите.
    Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

      А не ти ли минава през ума възможноста че този вирус е единствения лек за обременнета и фалирала пенсионна система на Запада?Само в САЩ ангажиментите към бъдещи и настоящи пенсионери са десетки трилони долари.
      Пенсионерите над 60 по света трябва да си направят застраховка Живот

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

        Хората правят грешки. И глупости. И глупави грешки - също.
        Така е, но при положение, че нямаш прблем да поставиш под карантина 11-милионен град, да построиш болница с 1000 легла само за 48 часа, да ограничиш нета, за да не създава паника, да контролираш всичко и изведнъж, така да се издъниш.... За мен това си заслужава да се помисли и да се анализира. Малко ми прилича на ситуацията от преди години, когато гледахме сърцераздирателни клипчета на обгазени дечица в Сирия и след това се оказа, че въпросните клипчета си имат режисьори, сценаристи и дори гримьори . Аз само си разсъждавам, за съжаление няма как да дам линк към мислите си
        Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

          Хората правят грешки. И глупости. И глупави грешки - също.
          умник. дай пример за умна грешка. да ти имам ризката
          тук е бъкано с комедианти
          бухахахахах
          мерси

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
            Тежко и горко на малоумниците, защото те ще бъдат неподготвени до последния момент. Ще се сетят, че нещо не е наред с оптимизма им, чак когато им потекат сополите. И ще умрат с мисълта, че друг им е виновен.
            тежко и горко на малоумниците които са се подготвили за последния момент който няма да се случи.
            ще се сетят чак когато ги спукат от базик след 2 месеца.
            матейко избери си 1000 човека и си направи в имението свой джоунстаун и изпреварете вируса https://www.dnes.bg/usa/2018/11/20/u...oubiiat.394049
            бухахахахах
            мерси

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vsic4ko_e_otnositelno Разгледай мнение

              И този репортаж изгледах най-подробно. Направи ми впечатление, че пожарникарите, спасителите и хората, опитващи се да помагат, не бяха облечени в тези специални облекла, които ги предпазват. Някои от тях бяха с маски, но повечето си бяха със стандартните униформи. И сега да поразсъждаваме. Ако в този хотел са поставени хора под карантина, защо при тази форс-мажорна обстановка другите не се предпазват. Досега изгледахме хиляди клипчета на напълно екипирани хора, които дезинфекцират някакви сгради, стадиони, места и тем подобни и изведнъж, когато имаме реален случай на някаква опастност (защото в падналия хотел, са хора под карантина), тези хора са без предпазни средства. Въпросът ми е един. Защо?
              Хората правят грешки. И глупости. И глупави грешки - също.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от lars Разгледай мнение
                Ти като си много потготвен колко чувала брашно си зактал у мазата в Габрово?
                Ще перефразирам един джентълмен:
                „- А може би, ще искаш ключа от мазето, дето са чувалите с брашното?”

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                  В Китай се срути хотел, натъпкан с хора под карантина. Предполага се, че под отломките има поне 70 човека.

                  https://nova.bg/news/view/2020/03/07...C%D0%BA%D0%B8/
                  И този репортаж изгледах най-подробно. Направи ми впечатление, че пожарникарите, спасителите и хората, опитващи се да помагат, не бяха облечени в тези специални облекла, които ги предпазват. Някои от тях бяха с маски, но повечето си бяха със стандартните униформи. И сега да поразсъждаваме. Ако в този хотел са поставени хора под карантина, защо при тази форс-мажорна обстановка другите не се предпазват. Досега изгледахме хиляди клипчета на напълно екипирани хора, които дезинфекцират някакви сгради, стадиони, места и тем подобни и изведнъж, когато имаме реален случай на някаква опастност (защото в падналия хотел, са хора под карантина), тези хора са без предпазни средства. Въпросът ми е един. Защо?
                  Last edited by vsic4ko_e_otnositelno; 07.03.2020, 21:31.
                  Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                    Франсетата днес са с добър ръст.До понеделник ще са минали хиляда.
                    живи да ги оплачеш... кажи как безумно ще изхвърчи златото, всички те разбрахме накъде клатиш масата
                    Не е препоръка

                    Коментар


                    • Франсетата днес са с добър ръст.До понеделник ще са минали хиляда.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от lars Разгледай мнение

                        Ти като си много потготвен колко чувала брашно си зактал у мазата в Габрово?
                        след 1 месец ще се напълни с мишки и плъхове, ужасна работа е от гражданин да станеш селянин
                        Не е препоръка

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                          Тежко и горко на малоумниците, защото те ще бъдат неподготвени до последния момент. Ще се сетят, че нещо не е наред с оптимизма им, чак когато им потекат сополите. И ще умрат с мисълта, че друг им е виновен.
                          Ти като си много потготвен колко чувала брашно си зактал у мазата в Габрово?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                            Направих си труда да изслушам цялото вечерно изказване на проф. Мутафчийски, за да видя какви точно думи употребява, когато разказва на журналистите. Ами че той директно си каза 4 ПОЛОЖИТЕЛНИ ПРОБИ, а не съмнителни, както го отразяват медиите. След това започна да се наплита в оправдания, които си личеше, че ги измисля на момента. Тестовете били ненадеждни, машините били грешали, като навъртят определен брой цикли, или пък че всеки ден били имали такива случаи - а бе наплете се като пиле в кълчища.

                            Каза още нещо - че един тест трае само 2 часа, а довчера ни лъжеха, че бил траел 6 часа. Ха сега кажете на какво да вярваме и на какво - не?

                            Вижте сами: https://btvnovinite.bg/bulgaria/njam...s-u-nas-1.html

                            Добрата новина е, че вече имат тестове от 4 различни производителя, така че тази нощ ще повтарят изследванията, и да видим утре какво птиче ще излезе.
                            Аз също си направих труда да го изслушам и той каза не "4 положителни", а "четири фалшиво положителни". Тъй като медицината не е точна наука, понякога резултатите трябва да се повторят. Не случайно всеки търси второ мнение или така наречената втора диагноза.
                            Например, ако сте изкарали много тежък грип, който е разсипал имунитета ви и веднага след това си направите тест за СПИН(HIV), много вероятно е този тест да е положителен. Ако направите същия тест след една година, когато имунитетът се е възстановил, този тест вече ще е отрицателен. Затова е въведен този термин "фалшиво-положителен".
                            Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                              Няма как да знаем предварително дали е апокалипсис или не. Това ще го оценяват историците после.

                              За сега не мяза на апокалипсис баш, но може да се превърне в апокалипсис. И ако не сме подготвени тогава тежко и горко ни.
                              Тежко и горко на малоумниците, защото те ще бъдат неподготвени до последния момент. Ще се сетят, че нещо не е наред с оптимизма им, чак когато им потекат сополите. И ще умрат с мисълта, че друг им е виновен.

                              Last edited by Mateev; 07.03.2020, 20:48.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Toва не е в лош сценарий, това е в апокалиптичен такъв, а засега подобно нещо няма Ти си умен, така че разбираш, че всичко е пропагандна истерия, която скоро ще престане - просто имаше нужда от корекция и короната е перфектното оправдание. Апропо, казвал съм го много пъти - ако това беше апокалипсис, златото щеше да отлети. Ама не отлита, дори пада - парадокс? Едва ли
                                Къде пада златото че да си купя ефтинко? В евро е най-скъпо в историята на историята. В долари е най-скъпо от 7 години. Не че това има някакво отношение по въпроса дали сме в апокалипсис или не.

                                Коментар

                                Working...
                                X