IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Държавата ни не се справя с откриването на източника, трябва да имат готовност за бързо въвеждане на карантина на дадени общини. Да, това не е грип, удря по съвсем различен начин, не предизвиква традиционното сополивене, а дълбока силна кашлица и задух. Такава бяха и моите симптоми, но вече отмина. Вчера китайците са излезли с ново проучване - в затворени пространства с климатизация вирусът може да се предава по квази-аерозолен път, което означава, че е достатъчно да го вдишаш.

    Health authorities advise people to stay 1-2 metres apart, but researchers found that a bus passenger infected fellow travellers sitting 4.5 metres away.

    Коментар


    • https://www.reddit.com/r/medicine/co...ergamo_in_the/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Econlav Разгледай мнение
        As Ukrainian News Agency earlier reported, on February 27, Danilov said that he considered onion, lard and garlic to be the best medicine for coronavirus.
        Точно. И ароматни свещи, и по клизма, за добре дошъл...

        Last edited by X_Y; 10.03.2020, 10:07.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Econlav
          ......
          ...И да сеят масово, каквито са неграмотни, недисциплинирани и първосигнални?
          Не си на себе си. Изобщо. Може да не ги обичаш но, да пуснеш МАСОВО биологични камикадзета из страната... Малцина са способни да публикуват по-големи дебилизми. Прегледай се.
          Last edited by X_Y; 10.03.2020, 10:07.

          Коментар


          • As Ukrainian News Agency earlier reported, on February 27, Danilov said that he considered onion, lard and garlic to be the best medicine for coronavirus.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

              ]Бойко "изнамери" тези 4 заразени, за да лапне помоща от МВФ, странно е ама няма хора със такива симптоми още, засега е ОК положението.
              Четох за един 101 год японец преборил вируса.
              Ако човек (не само над 60 год) има някаква болест организма се бори постоянно с нея.
              И ако му вкараш корона, не се справя със двете, просто е.
              Някои имат и втора болест и пушат, вдигат кръвно, пред диабет, стрес, гняв, злоба, трафик, системно пиене, треви, неспортуване, лош въздух.
              Е, как да стане.
              това не е помощ а линия за заем без лихва аз така ги разбирам точните думи на Кристалина ако бяха безвъзмездни нямаше да споменава че нямат лиха и то не всички са без лихва

              “The $40 billion is for countries that are middle income, and they can approach us and receive the funding immediately. More important is the $10 billion that are accessible for low-income countries. Because most of this money is interest-free.
              ПП Не всички са момчетата и момичетата от фитнеса ...
              mWPCloud.com

              Коментар


              • От 11.03.2020 г. в Мадрид се налага карантина на всички учебни заведения за 15 дни. От днес не се разрешават посещенията в старческите домове. Дневните центрове за възрастни хора вече затвориха.

                Ето практически наръчник за разпознаване на симптомите:

                https://www.elmundo.es/ciencia-y-sal...43c8b45f4.html

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Хайде, цяла Италия под карантина...
                  Italy extends its quarantine to the entire country; PM asks residents to stay at home

                  https://www.cnbc.com/2020/03/09/ital...y-at-home.html
                  Money, двата поста под тебе за тази новина пишат, ти не четеш ли постовете под тебе ??

                  Естествено училищата, университетите , мачове, концерти и др. трябва да се спрат за две седмици, ама на кое страхливо правителство му стиска ?
                  Е, като стане като Италия, пак ще го направи.
                  Какво чакат Германия, Франция и Испания (+555 нови днес) ?

                  Xman1, Бойко "изнамери" тези 4 заразени, за да лапне помоща от МВФ, странно е ама няма хора със такива симптоми още, засега е ОК положението.
                  Четох за един 101 год японец преборил вируса.
                  Ако човек (не само над 60 год) има някаква болест организма се бори постоянно с нея.
                  И ако му вкараш корона, не се справя със двете, просто е.
                  Някои имат и втора болест и пушат, вдигат кръвно, пред диабет, стрес, гняв, злоба, трафик, системно пиене, треви, неспортуване, лош въздух.
                  Е, как да стане.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                    Ако си над 60 години с хронично заболяване има логика инак никаква.Вероятно би го минал като обикновен грип.Италианците са застаряваща нация с много хора над 80 години-доста българки си изкарват хляба гледайки ги-и там смъртноста е висока именно в този възрастов сегмент.

                    80 процента да го изкаратват леко = визмаш реловер с 5 патрона слагаш 1 патрон, развърташ барабана допираш до дланата и натискаш спусъка = 80 процента няма да стане нищо ....


                    Ако е от 15 процента с пневмония и оздравее - може да получи фиброза доживот - не паникьорски източници https://www.globaltimes.cn/content/1181121.shtml

                    Паникьорски източник непроверенен - бонус стерлитет недоказано перманентен /pol за тези който не са приключили с правенето на деца трябва да са допълнително мотивирани
                    mWPCloud.com

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                      В интерес на истината най-вероятно ще умрат и млади хора под 30 години.Но пренебрежим процент.....Ако възрастовата статистика до момента е вярна и точна здравите хора на възраст до 60 години имат малък-но не нулев-шанс за летален изход.Шанс за летален изход всеки от нас има всеки ден.....дори и в банята си......Мнооооого по-голямо отрицателно влияние върху начина ни на живот обаче ще има карантината следваща след вируса.Според мен един ден в учебниците по история нашите пра-пра-пра-пра-пра-пар-пра-внуци ще я делят до вируса и след това.Очаквам драматични промени в обществото в близките няколко години и вируса ще е катализатор за тях.

                      В момента дори много леки мерки могат да ограничат разпространението на вируса, с всеки един изминал ден ще бъде все по-тежко.

                      А цифрите... ами цифрите общо взето са такива...

                      25 годишен младеж има 0,002% шанс да почине от грип... 0,1% шанс да умре от всичко останало + грип... и около 0,2% шанс да почине от коронавируса минус всичко останало.... т.е. шанса един млад човек да почине от коронавируса е близо 2 пъти по-висок, отколкото от всичко останало взето заедно... и това при перфектно работеща здравна система.

                      Разбира се аз не съм на 25, което означава, че шанса аз лично да почина от коронавируса е поне 4 пъти по-висок, отколкото от всичко останало взето заедно. Аз лично не бих рискувал с подобно нещо, който иска да рискува, най-добре да отиде в Италия, за да се зарази от рано и да го изкара веднъж.... после тъкмо да се "похвали" как е преболедувал "леката болест", може и тест да му направят безплатно.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение



                        Няма да си рискувам живота заради поредната порция лъжи... само старците се разболявали... това да го разказват на малките деца, в Китай умряха млади лекари, които трябваше да го карат леко, по тази същата логика. В Иран също умират млади хора...

                        Аз не се смятам за супермен, макар и последните 10 години да не съм боледувал сериозно от грип, който иска да си мери силите с този вирус, да се пробва, но без мен.

                        Аз вземам крути мерки, след като правителството не иска да взема никакви мерки, при установени случаи в България, които вероятно са много повече от 4. Аз не съм от тези със супер генетиката и тн.... не се смятам за нищо особено, не ме е страх от болести, но когато правителството и 90% от хората се държат абсолютно безотговорно, срещу най-опасната болест на нашето време, няма как човек да е спокоен и да си казва, че всичко е наред.

                        Днес мечката играе у съседите "Италия... Иран..." (през един двор са), утре ще играе и тук, аз няма да чакам мечката, който иска нека да чака персонално да си мери силите.
                        В интерес на истината най-вероятно ще умрат и млади хора под 30 години.Но пренебрежим процент.....Ако възрастовата статистика до момента е вярна и точна здравите хора на възраст до 60 години имат малък-но не нулев-шанс за летален изход.Шанс за летален изход всеки от нас има всеки ден.....дори и в банята си......Мнооооого по-голямо отрицателно влияние върху начина ни на живот обаче ще има карантината следваща след вируса.Според мен един ден в учебниците по история нашите пра-пра-пра-пра-пра-пар-пра-внуци ще я делят до вируса и след това.Очаквам драматични промени в обществото в близките няколко години и вируса ще е катализатор за тях.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                          Забелязвам, че хората в България още го дават големи "непукисти" включително и по високите етажи на властта


                          Непукисти има навсякъде, ама май взеха да намаляват



                          https://www.euractiv.com/section/pol...ads-across-eu/



                          https://www.france24.com/en/20200309...as-coronavirus

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                            Ако си над 60 години с хронично заболяване има логика инак никаква.Вероятно би го минал като обикновен грип.Италианците са застаряваща нация с много хора над 80 години-доста българки си изкарват хляба гледайки ги-и там смъртноста е висока именно в този възрастов сегмент.


                            Няма да си рискувам живота заради поредната порция лъжи... само старците се разболявали... това да го разказват на малките деца, в Китай умряха млади лекари, които трябваше да го карат леко, по тази същата логика. В Иран също умират млади хора...

                            Аз не се смятам за супермен, макар и последните 10 години да не съм боледувал сериозно от грип, който иска да си мери силите с този вирус, да се пробва, но без мен.

                            Аз вземам крути мерки, след като правителството не иска да взема никакви мерки, при установени случаи в България, които вероятно са много повече от 4. Аз не съм от тези със супер генетиката и тн.... не се смятам за нищо особено, не ме е страх от болести, но когато правителството и 90% от хората се държат абсолютно безотговорно, срещу най-опасната болест на нашето време, няма как човек да е спокоен и да си казва, че всичко е наред.

                            Днес мечката играе у съседите "Италия... Иран..." (през един двор са), утре ще играе и тук, аз няма да чакам мечката, който иска нека да чака персонално да си мери силите.


                            Първоначално изпратено от Econlav
                            .....


                            То хубаво ще се разболеят ромите, но после идва и нашия ред... а вируса не го интересува, нито етнос, нито банковата сметка, нито възрастта, ще удря всичко наред и кой оцелее, оцелее.... така ще бъде.

                            Иначе който иска нека си вярва, че "на война отиват само старците"...
                            Last edited by X_Y; 10.03.2020, 10:06.

                            Коментар


                            • Search:
                              China 80,739 +44 3,120 +23 58,742 18,877 5,111 56.1

                              Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                              изпуснах да архивирам, Китай е занулен, беше около 40 случая...




                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                                Сега в Техеран е 7 градуса, през деня е било 17 градуса
                                сега в Милано е 8 градуса, през деня е било 10, а през нощта ще е 2 градуса
                                в Сингапур сега е 27 градуса, през деня е било 33 градуса
                                в Хонг Конг сега е 19 градуса, вчера е стигало 22 градуса
                                в Ухан сега е 8 градуса, вчера е стигало до 17 градуса

                                Тоест вируса наистина си е активен в студените райони.

                                Лятото може да го забави, но няма да го спре напълно.... за следващата зима ще трябва да сме готови да ни удари отново с пълна сила. Изобщо края не му се вижда на това нещо. В Китай го спряха, но с цената на огромни икономически загуби и не се знае кога ще може икономиката им да тръгне отново на пълни обороти. Всички останали ни чака същото, колкото повече се мотаем с мерките, толкова повече ще боли после.

                                Относно ефективна ваксина и/или лекарство, аз си мисля че най-рано ще е след 2 години.

                                Коментар

                                Working...
                                X