IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    Форумната сбирка на апокалиптиците е продължила и снощи. Така, както гледам, много повече народ ще измре от паника, а още повече ще посети специализираните клиники за нервни разстройства, отколкото ще са жертвите от диадеми, тиари, тантиеми и всякакви други скиптри и корони, с които се плаши зомбираното народонаселение. Тъй като е безсмислено да се говори пред обезумяла тълпа, вгледана в сянаката си и плашеща се от нея, мога единствено да ви се присмивам отстрани, докато се кефите на генерал годжи, дремете си дома и си убиваме икономиката. Странно, но никой от вас дори не се усети, че тези мерки ограничават само и единствено здравите и правите, дори ни забраниха да ходим до пазаруваме в определени часове, но пенсионерите, заради които уж правим всичко, според патетиката на фатмака, са си пуснати да си шъкат когато и както им е удобно точно в тези места, където уж се събирали най-много хора и било най-опасно за тях. Малоумието да не можеш да си идеш до вилата дори няма да го коментирам, а пък как би помогнал на болен роднина в друго населено място (това как се удостоверява, че ми е много интересно), е извън всякакви човешки отношения. Ма нищо, важмото е стадото да рупа. И да има кенеф папир, само кенеф папирът ще ни оправи.

    Дори не е смешно, трагично е оскотяването на уж умни и интелигентни хора...
    добре ги беше изброел някъди назад . аз съм ги запазил за покуленията

    бухахахахахахахахахахахахахах
    мерси

    Коментар


    • Има някаква странна аномалия при трите големи латински страни. Сериозно болните и критичните случаи са Италия - 2857, Испания - 1612, Франция - 1525. В Германия са само 2, Корея - 59, Швейцария -141, ОК - 20, Авсрия - 15. Норвегия - 28, Канада - 1. Що така, бе Миме?! Неам обяснение. Но високата смъртност при първата група е именно затова.
      П.п. Португалия само 26. Значи не е нещо до езика, да ги предразполага повече.
      Last edited by Trakatrak; 22.03.2020, 09:09.

      Коментар


      • Форумната сбирка на апокалиптиците е продължила и снощи. Така, както гледам, много повече народ ще измре от паника, а още повече ще посети специализираните клиники за нервни разстройства, отколкото ще са жертвите от диадеми, тиари, тантиеми и всякакви други скиптри и корони, с които се плаши зомбираното народонаселение. Тъй като е безсмислено да се говори пред обезумяла тълпа, вгледана в сянаката си и плашеща се от нея, мога единствено да ви се присмивам отстрани, докато се кефите на генерал годжи, дремете си дома и си убиваме икономиката. Странно, но никой от вас дори не се усети, че тези мерки ограничават само и единствено здравите и правите, дори ни забраниха да ходим до пазаруваме в определени часове, но пенсионерите, заради които уж правим всичко, според патетиката на фатмака, са си пуснати да си шъкат когато и както им е удобно точно в тези места, където уж се събирали най-много хора и било най-опасно за тях. Малоумието да не можеш да си идеш до вилата дори няма да го коментирам, а пък как би помогнал на болен роднина в друго населено място (това как се удостоверява, че ми е много интересно), е извън всякакви човешки отношения. Ма нищо, важмото е стадото да рупа. И да има кенеф папир, само кенеф папирът ще ни оправи.

        Дори не е смешно, трагично е оскотяването на уж умни и интелигентни хора...
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
          Според мен за да спрем вируса трябва да ограничим външните си контакти до 1 външен човек на 2 дни... но как да стане това, след като аз като излизах днес до кварталното магазинче се разминах с 4 човека в моя вход.

          Смятам да разредим излизането от вкъщи веднъж на 4 дни... или на седмица (вече не знам какво да правим, така няма да стане, ако всички не се включат, всичко става безмислено) .

          Но и тия онлайнмагазините за хранителни продукти никаква работа не вършат, всички са супер претоварени, но не увеличават капацитета, не наемат нови шофьори и не купуват нови автомобили за разнос. Без тяхна помощ няма да стане. Просто контактите човек - човек трябва да се намалят до минимум, освен разбира се ако двамата човека не са в скафандри (ниво 4 биозащита) .
          Може да се криеш ден,два десет ,но в края на краищата ще отидеш до магазина да си купиш нещо за ядене а търговските работници са изложени на заразата
          като лекарите.Никой не ги проверява за нищо а на ден контактуват със стотици хора.

          Коментар


          • Според мен за да спрем вируса трябва да ограничим външните си контакти до 1 външен човек на 2 дни... но как да стане това, след като аз като излизах днес до кварталното магазинче се разминах с 4 човека в моя вход.

            Смятам да разредим излизането от вкъщи веднъж на 4 дни... или на седмица (вече не знам какво да правим, така няма да стане, ако всички не се включат, всичко става безмислено) .

            Но и тия онлайнмагазините за хранителни продукти никаква работа не вършат, всички са супер претоварени, но не увеличават капацитета, не наемат нови шофьори и не купуват нови автомобили за разнос. Без тяхна помощ няма да стане. Просто контактите човек - човек трябва да се намалят до минимум, освен разбира се ако двамата човека не са в скафандри (ниво 4 биозащита) .

            Коментар


            • Да се надяваме че ще овладеем КИТАЙСКАТА ЧУМА. Прав е Тръмп да нарича вируса китайски. ЦК на ККП реши да си трае за да запази "лъскавият" си имидж пред света. Биеха доктори, блогъри, влогъри и преследваха журналисти. Китайците излъгаха в статистиката. Редица учени от Хонк Конг и други места говореха за над 100-150К заразени докато официалните власти обявяваха към 20К. Италия за мен не изпреварва Китай. Да Китай взе драконови мерки но смъртността не е тази която ни дават официално. Ако бяха взети незабавни мерки и адекватни сега нямаше да сме в това положение. Китайците са виновни да гледаме 1-2 процента смъртност и да неглижираме проблема. Тогава Генерал Мутафчийски и професор кантарджие ни обясняваха как това е по-леко от грипче. Ако знаехме още тогава истинските или поне приблизителните данни сега можеше да сме поготвени. Германия с натъкмяването си не прави услуга на хората. баба меркел е поредната насрана изкуфяла бабичка взела властта и взимаща неадекватни мерки. Защото когато хората бъдат подведени как не се умура едва ли не от това, как е като грипче, то те ще продължават да си се събират по паркове и паланки и после като пламнат ги чака ИРАН и Италия 2. КОВИД 19 -КИТАЙСКАТА ЧУМА

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                Пуснал съм за зелена карта. Сбъркан народ е тука. Никакви ценности няма.

                Защо да е сбъркан народа... мисля че Българския народ се оказа доста по-умен от западния си еквивалент. Западняците щяха да градят "стаден имунитет", пък после се отказаха, защо така, защо се отказаха?!... нали са много умни???

                Когато ние тук настоявахме че не може да се гради "стаден имунитет" срещу COVID 19, вие ни вадихте някои от западните държави като аргумент, сега същите тия държави започнаха да се отказват от първоначалните си намерения и да въвеждат все по-строги мерки.

                Англичаните започнаха и те да затварят барове, кръчми, ресторанти и тн., нещо което ние направихме по-рано от тях, при по-добро положение, т.е. изпреварихме ги. Нали те уж са най, най, защо правят като нас... като гледам и с носенето на маски може да ги изпреварим.
                Last edited by Xman1; 22.03.2020, 02:59.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение


                  Ти си готин, всичко разбираш, от нищо не те е страх!

                  Закашлях се със суха кашлица от смях

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение


                    А ти Дано да си с Наоми Кембъл в самолета като заминеш

                    Благодаря, изгледах клипа - забавен е. Особено е забавно как си пипа лицето с мръсните ръкавици

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Пуснал съм за зелена карта. Сбъркан народ е тука. Никакви ценности няма.

                      Ние се опитваме да спасим много хора като проносят маски

                      А ти Дано да си с Наоми Кембъл в самолета като заминеш





                      Като всички навсякъде дори и на новото ти място за живеене ти казва нещо а ти си наопаки - грешката обикновенно не е във всички други

                      От Официалния туитър на Наоми Кембъл (със син чекмарк)
                      https://twitter.com/NaomiCampbell/st...46300691734528
                      Last edited by marketleverage; 22.03.2020, 01:51.
                      mWPCloud.com

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                        Не ми се изпада в безмислени спорове. Но нека го кажа по друг начин смъртността може да варира между 20 и 80% в зависимост от здравословното състояние и възрастта на населението (това е валидно само при положение, че не са взети никакви мерки). Така по-добре ли е?! Надявам се тези цифри да не са верни, но за съжаление, може и да се окажат верни. Това разбира се ще се случи ако рухне здравната система, затова не трябва да го допускаме.

                        Колкото до "черната чума" при нея на места смъртността е била 90 - 100%. та не може и дума да става за сравнение.
                        Тя смъртносТТа може да варира от 0% до 100% в зависимост от здравословното състояние,но да обявиш ковид 19 за заболяване с 80% смъртност е меко казано профания ! Пак ще повторя Черната Чума е имала пик 80% смъртност при средно 50%-60% .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Пуснал съм за зелена карта. Сбъркан народ е тука. Никакви ценности няма.
                          Ако я спечелиш, обещаваш ли да разредиш писането тук?
                          Ти си готин, всичко разбираш, от нищо не те е страх! Що се хабиш толкова в тая тема?
                          Не се ли изтощи от толкова писане тая вечер?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение
                            60% - 80 % смъртност ти в час ли си бре ?! Черната чума е била с такава смъртност ! Ти имаш ли идея какво пишеш ?
                            Не ми се изпада в безмислени спорове. Но нека го кажа по друг начин смъртността може да варира между 20 и 80% в зависимост от здравословното състояние и възрастта на населението (това е валидно само при положение, че не са взети никакви мерки). Така по-добре ли е?! Надявам се тези цифри да не са верни, но за съжаление, може и да се окажат верни. Това разбира се ще се случи ако рухне здравната система, затова не трябва да го допускаме.

                            Колкото до "черната чума" при нея на места смъртността е била 90 - 100%. та не може и дума да става за сравнение.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mr.Gekko Разгледай мнение
                              Кандидатствай за зелена карта, после еднопосочен до Nashville
                              Пуснал съм за зелена карта. Сбъркан народ е тука. Никакви ценности няма.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                                60% - 80 % смъртност ти в час ли си бре ?! Черната чума е била с такава смъртност ! Ти имаш ли идея какво пишеш ?
                                Не, няма. Аз вече разделям хората на тикива които са се побъркали покрай вируса и такива дето са що годе нормални.

                                Коментар

                                Working...
                                X