IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Глупостта за стадния имунитет се тиражира от хора и "специалисти", на които им е платено от едрия бизнес, търпящ значителни щети при рестриктивни мерки. Стаден имунитет едва ли може да бъде изграден към този вид вируси. Както вече бе споменавано много пъти - ние отдавна познаваме и съжителстваме с други коронавируси, много от които причиняват т.нар. "настинки"... До момента няма никакви индикации, че изграждаме траен имунитет към тях. Изключително съмнително е, че изграденият имунитет след пребуледуване ще се задържи дълго. Някои хора пък изобщо няма да изградят такъв. Второ - този вирус ще остане да си циркулира сред нас. Това вече е сигурно. Възможно е да мутира, подобно на другите познати нам, и да отслабне, причинявайки значителни щети само на определена група хора с компроментирана иммунна система. Много обаче ще зависи от нас. Колкото и да се пъчат някои политици и бизнес лидери - създаването на ваксина, която да сработи в кратък срок, е малко вероятно. Ако това все пак се случи, то ще означава, че човечеството ще може да се отърве и от настинките, тъй като повечето коронавируси май се свързват със същия рецептор като и този. Това обаче ми се струва много малко вероятно, още повече че би затрило индустрия за много пари... За момента тоталната карантина, комбинирана със затваряне на границите и подпомагане на всички държави, които пламнат (защото дори и вируса да изчезне през летните месеци от европа и сащ, то той ще циркулира на в другата част от полукалбото) е единственото решение. Затворените граници са задължителен елемент, без които ситуацията не може да бъде овладяна. В момента човеството трябва да печели време.
    Last edited by arbeitmachtfrei; 22.03.2020, 16:35.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

      Става това, че лъсна голия задник на Бибитко Жипков..., не случайно и племенника е изнервен...
      Става това, че пари нЕма...
      И отиваме към онова, което ти и Съни, онази вечер не споделяхте да се случва точно сега...

      Как иначе да си обясним това:
      Премиерът към бизнеса: Продайте си Mercedes-ите и Maybach-ите и ще платите!

      Аз го разбирам - държавата няма пари да плаща! За едни данни в НСИ-то се говореше скоро...
      Да продаде къщата в Барселона и да даде добър пример.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
        Споделеното представлява единствено лични, субективни и неангажиращи наблюдения.

        .....
        Нещо става с властите и институциите!
        Става това, че лъсна голия задник на Бибитко Жипков..., не случайно и племенника е изнервен...
        Става това, че пари нЕма...
        И отиваме към онова, което ти и Съни, онази вечер не споделяхте да се случва точно сега...

        Как иначе да си обясним това:
        Премиерът към бизнеса: Продайте си Mercedes-ите и Maybach-ите и ще платите!

        Аз го разбирам - държавата няма пари да плаща! За едни данни в НСИ-то се говореше скоро...

        Коментар


        • Споделеното представлява единствено лични, субективни и неангажиращи наблюдения.

          Ще изчакаме с любопитство реакцията на законодателната и изпълнителната власт по повод на мораториума върху закона за ИП (изв. положение), който днес беше обявен от президента Радев.
          Не смятам, че е подходящо да преразказвам и обяснявам думите на президента.
          По-скоро е удачно да се припомни, че той По закон има право (и задължение) да взема отношение по всички актуални въпроси в обществото и да прави обръщение към нацията.
          Дали щ е му скочат?!

          Въпросът не е интересен поради злободневие или интригантство. Интересен и поради обстоятелството, че ГП Гешев в изминалата седмица си позволи приказки, предписания, оценки и намеци, които формално засягаха теми извън неговата компетентност. Намесата на прокуратурата, обаче, винаги навява размисли и опасения за извършени престъпления. Не се коментира дали става дума за умисъл или някаква форма на небрежност, но витае едно усещане, че някои са наблюдавани и подозирани. Прокуратурата е неприятна институция и около нея винаги цари напрежение и тегне сянка на съмнение от възможни негативни мерки и сходни.
          Вече споделих, че подобни приказки и внушения би трябвало да се възприемат като обидни от страна на представителите поне на изпълнителната власт и Щаба. От тяхна страна нямаше АБСОЛЮТНО НИКАКВА РЕАКЦИЯ. Как смятате, дали това се дължи на заявеното още преди избора на ГП обстоятелство, че Борисов и Гешев всъщност почти не се познавали?! Нещо като мълчаливо игнориране?!
          Или пък иде реч за нещо съвсем друго!
          Какво въобще се случва?
          При все на обстоятелството, че Президент, Правителство и Парламент с е захапват взаимно с и без повод.

          Днес беше обявено от Борисов, че се създава някакъв медицински съвет. Това какво значи?! Възможно ли е да значи, че Щабът бива подозиран в недостатъчна експертност? Мутафчиев, Кантарджиев и Кунчев са винаги рамо до рамо!
          Да не би пък да става дума за персонални оценки?!
          Далеч съм от тази област, но кой са алтернативните изтъкнати специалисти в съответните области, които до този момент поради някакви причини не са били под светлините на прожекторите? Аз наистине не знам! Моля, колеги, споделете информация! По болници и академии е пълно с професори, инфекционистите и имунолозите сигурно и те не правят изключение, но истинските стойности на мен ми са неизвестни.
          Или въпросните персонажи биват оценявани като прекалено меки и светски хора?!
          Или пък има нещо друго?
          Споменатите лица как ли се чувстват след този акт?

          Защото днес, именно днес, Горанов (апропо защо точно той и това случайно изпусната фраза ли е??) ни в клин ни в ръкав изтърсил нещо:

          Министър Горанов: Не е моментът да си говорим за демокрация

          Какво излиза?
          Прокурорът не вярва и предупреждава всички?
          МС вероятно не вярва достатъчно на Щаба?
          Президентът връща продукцията на НС с видимо неласкава оценка и сериозни прупреждения?!

          Няма да давам субективни оценки за отношенията между институциите и личностите, които ги олицетворяват.
          Нещо става с властите и институциите!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
            Ми те "ангажираните" в ромските махали не ще влязат ...до изборите
            Е, така си е. Кадесарската политическа система възпроизведе тези неконтролируеми бидонвили и сега ще им ядем последствията. Може ми някои от режисьорите най-после ще почнат да осъзнават политическия си профанизъм и елементарен популизъм, но е доста забавено това им загряване.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

              Ти въобще проследил ли си какво предлагам? Карантина, но избирателна, фокусирана с ангажименти на държавата тя да се спазва. Само че за това се изисква акъл навреме и по-големи усилия, включая умствени от администрацията. В момента психясахме целия народ и срутваме. Защото такива като теб уж-консерватори ни управляват. Събери си акъла и не се прави на титан на мисълта. Имал съм и по-разумни диалози с теб, но явно вече и ти си в психозата.
              Ми те "ангажираните" в ромските махали не ще влязат ...до изборите
              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                Ще коментираш крайни числа!!!
                Когато в САЩ, от Короната се заразят, колкото от свинския грип! Тогава ще ми сравняваш! А не СЕГА!!!
                Извинявай, че изобщо ти коментирах нещата! Безмислено е!
                Към твоите постове ще съм пас от тук на сетне!
                Ти поиска да ти направя сравненията. Но разликата е толкова голяма, че боде в очи.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                  От началото пропагандираш, че едва ли не, НЕ трябвало да има масова карантина, защото страдала икономиката!

                  Какво предлагаш?
                  Искаш нещо невъзможно!

                  Няма защитни облекла и предпазни средства. Намеше начин, да продължим без карантина, освен ако не искахме да има тотален бум!

                  През цялото време говориш за икономика, но никой не беше готов! В случая намаше вариант и агнето цяло и вълка сит!

                  Ако нямаше сегашната карантина, щеше да стане мазало! Никакви предпазни средства, просто защото ги нямаше!

                  Много красиво звучи да се пази икономиката, но въпроса е, че в случая, без тази карантина, която имаме сега, щетите като цяло, щаха да са много по-големи.
                  Виждаш и че всички богати страни, от отказ от карантина, в крайна сметка стигат до нея.

                  Другата опция е както намекваш, да има някаква конспирация едва ли не....

                  Дай да гледаме на нещата реално, а не неща, които към даден момент не са били изпълними!
                  Ти въобще проследил ли си какво предлагам? Карантина, но избирателна, фокусирана с ангажименти на държавата тя да се спазва. Само че за това се изисква акъл навреме и по-големи усилия, включая умствени от администрацията. В момента психясахме целия народ и срутваме икономиката. Защото такива като теб уж-консерватори ни управляват. Събери си акъла и не се прави на титан на мисълта. Имал съм и по-разумни диалози с теб, но явно вече и ти си в психозата.
                  Last edited by Trakatrak; 22.03.2020, 16:00.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                    Смъртността от свинскя грип в САЩ е била около 185 на 100 000. До момента от короната в Щатите са умрели 348 души при население към 330 милиона души. Ще рече 0.1 на 100 000. Разбирам те, че си падаш да се правиш на ербап, но се замисли при тия числа кой изглежда "дървен философ".
                    Ще коментираш крайни числа!!!
                    Когато в САЩ, от Короната се заразят, колкото от свинския грип! Тогава ще ми сравняваш! А не СЕГА!!!
                    Извинявай, че изобщо ти коментирах нещата! Безмислено е!
                    Към твоите постове ще съм пас от тук на сетне!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                      И ОЩЕ НЕЩО!!!

                      Всички, които дават смъртността от свинския грип, като някакъв ориентир, нека да бъдат така добри, да я дават, като разделят броя на заразените и излекувани, спрямо сега заразените/ излекувани и съответно умрели!

                      Защото в противен случай, ако изчакаме от Короната 25% от световното население свободно да се разболее, крайният резултат може да бъде съвсем различен!

                      Така, че смъртността я делите на броя заразени, после делите на сегашните 300 хиляди поразени и чак тогава може да сравняваме смъртност!
                      Да не говорим, че сега съществува и хипотеза, със значителна степен на достоверност, че дори и при несмъртните случай, оставянето на доживотна увреда е много по-голямо, спрямо познатите ни сезонни грипове!
                      Смъртността от свинскя грип в САЩ е била около 185 на 100 000. До момента от короната в Щатите са умрели 348 души при население към 330 милиона души. Ще рече 0.1 на 100 000. Разбирам те, че си падаш да се правиш на ербап, но се замисли при тия числа кой изглежда "дървен философ".

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                        Къде съм писал, че не трябва да има съпротива? От началото съм за карантиниране на установените заразени. Съгласен съм и с кампанията за самокарантиниране. Но прекалените мерки само рушат обществената солидарност и мобилизация за съпротива. Примерът със свинския грип беше, за да покажа, че бедствията са циклични, има различни подходи за овладяването им и просто не живеем на свършека на света, освен ако не стане друго суперизвънредно събитие. Не слагай умисъл в думите, какъвто няма, ами гледай да вникваш по-внимателно и умерено в чуждите мнения.
                        От началото пропагандираш, че едва ли не, НЕ трябвало да има масова карантина, защото страдала икономиката!

                        Какво предлагаш?
                        Искаш нещо невъзможно!

                        Няма защитни облекла и предпазни средства. Намеше начин, да продължим без карантина, освен ако не искахме да има тотален бум!

                        През цялото време говориш за икономика, но никой не беше готов! В случая намаше вариант и агнето цяло и вълка сит!

                        Ако нямаше сегашната карантина, щеше да стане мазало! Никакви предпазни средства, просто защото ги нямаше!

                        Много красиво звучи да се пази икономиката, но въпроса е, че в случая, без тази карантина, която имаме сега, щетите като цяло, щаха да са много по-големи.
                        Виждаш и че всички богати страни, от отказ от карантина, в крайна сметка стигат до нея.

                        Другата опция е както намекваш, да има някаква конспирация едва ли не....

                        Дай да гледаме на нещата реално, а не неща, които към даден момент не са били изпълними!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          - след седмица - ръсенето със захар не помага, затова предлагаме да се ръси с още повече захар.
                          Така е. Крокодилите са страшно нещо, я виж колко нещо изядат в Африка!

                          Ако ръсенето със захар против крокодили не помага, ще помогне още по-голямо ръсене.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                            Ти каква гаранция може да дадеш, че ако има "НЕСЪПРОТИВА" към Короната, жертвите след 6 месеца няма да са 15 милиона, а не 570 хил.?
                            Никаква! Ще се скриеш като мишка в дупката си и ще си трайкаш! Коментираш, сценарий от Грип срещу сценарии от вирус, но НЕ такъв, като познатите ни всяка година! Между вирусен грип и вирусен "корона вирус", разликата е от земята до небето!

                            Ето тука за 0 време в едно семсйство от 30 души 3 моментални трупа за седмица, и още няколко потенциални в интензивно!

                            https://blitz.bg/svyat/tragediya-s-t...ews734301.html

                            Кога това се е случвало при грип. Влиза свински грип в едно семейство и създава такива щети от мин. 3 човека, само в рамките на семейството!
                            Сериозно ли мислиш, че при свинския грип е имало подобно поразяване от към смъртност, само в рамките на едно семейство?

                            НИКОГА! И това добре си го набий... в главата!

                            Ти си поредния дървен философ, който сравнява НЕСРАВНИМОТО!

                            Само, че ако всички днес те послушаме, след всичките трупове, които накрая останат, ти просто ще си се скриеш в мишата дупка и ще си стоиш там. Няма да си при семесйтвата и тяхната болка!
                            НИКАКВА гаранция не може да дадеш, че ако след свинския грип има Х жерти, сега акто те послушаме, те няма да са Хх34, като краен резултат! Само, че ако изчакаме да видим крайния резултат и той се окаже, различен от този при свинския грип, тогава такива философи като теб, просто ще вдигнат рамене и ще си трайкат!
                            Къде съм писал, че не трябва да има съпротива? От началото съм за карантиниране на установените заразени. Съгласен съм и с кампанията за самокарантиниране. Но прекалените мерки само рушат обществената солидарност и мобилизация за съпротива. Примерът със свинския грип беше, за да покажа, че бедствията са циклични, има различни подходи за овладяването им и просто не живеем на свършека на света, освен ако не стане друго суперизвънредно събитие. Не слагай умисъл в думите, какъвто няма, ами гледай да вникваш по-внимателно и умерено в чуждите мнения.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              Опа. Имаме прогрес. Вече не съм със среден пол ?
                              Това май беше vmankov

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение
                                Това за палеца беше със сексуален подсмисъл (конотация).
                                Опа. Имаме прогрес. Вече не съм със среден пол ?

                                Коментар

                                Working...
                                X