IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение
    Моят вариант за котката не е с голяма зала, а с триетажно здание с по 10 стаи. Т.Е. - докато дойде уреда за нощно виждане, котките да се трепят вътре и квото остане - в някои стаи, ще останат читави, в другите - трепанье. Е, ясно, после идва хватката с деветте живота. Желая ти здраве и на всички около теб!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

      На същото мнение съм и аз и не приемам с нашите данъци да спасяваме хотелиерите мутри перящи целогодишно пари. Всеки един бизнесмен и човек трябва да си носи последствята в бизнеса. В добри времена всеки е могъл да заделя за да оцелее при лоша икономическа обстановка. Но те предпочитаха всяка година по едно ново Ролс Ройсче и по един апартамент на любовницата в София и сега реват като ощипани. От това че всички държави са в карантина и аз и семейството ми губим пари и пропуснати ползи, но не ревем от сутрин до вечер държавата да ни дава пари. Също така съм и против раздаването на пари на бизнеса дори безлихвени кредити защото тук ще се дават само на "наши" без после да се върне нито лев. Тия филми ги гледахме с КТБ. Ще фалират слабите, който е силен ще оцелее.

      И понеже някой ще каже че не мисля за бизнеса, дори да не бяхме зели такива мерки, бизнеса в момента навсякъде е надолу затварят се заводи намаляват се мощности. предстои глобална депресия. Скоро ще се види какво идва и не мисля че на народа ще му е до някакви си хотелиерчета и ресторантьорчета голяма част от които са започнали бизнеса си на готово понеже се познават с този и онзи
      Дребните бизнеси трябва да бъдат спасявани. Може да им се поемат част от наемите за два-три месеца и да им се отсрочат плащанията по кредитите за такъв срок. И дано май месец отшуми патакламата.

      Коментар


      • Испания вчера беше 275 като имахме съмнения за Италия данните да са за всичко днес дотук + 372 - маи върви по същия начин
        mWPCloud.com

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
          Не знам дали някой изслуша днешната реч на Бойко Борисов, но в нея той без да иска се изпусна и каза една вътрешна информация:

          Ние в момента имаме само 30 човека с коронавирус в болниците, но се готвим за пик от 4000 човека.

          Явно това са цифрите, които експертите са дали на щаба, и за които в момента се извършва усилена подготовка. Това означава, че се очаква по време на пика в България да има поне 20 000 заразени, 4000 от които ще са с тежко положение и ще се лекуват по болниците. От тука всеки сам може да си сметне каква смъртност очакват във щаба, и това донякъде обяснява защо са въвели такива драстични мерки. Също така ББ намекна, че ще има и още мерки.

          Също така ББ каза, че никоя епидемия до момента не е приключвала за по-малко от една година, така че и това вероятно са очакванията на щаба на базата на експертните мнения, до които те имат достъп.

          https://nova.bg/news/view/2020/03/22...8%D1%82%D0%B5/
          Преди малко Мутафа каза, че няма такива оценки. Вероятно е секретно. Но не случайно подготвят зала Армеец. Може да има и по-зловещ вариант с повече от 4000. А мерките все пак са пресилени. Младите не можеш ги удържа месец вкъщи. А е пролет. Мутафа се оправдаваше за ограниченията на движението да не излезела заразата от гнездата. Но тя вече е излязла. И сега я набиваме в големите градове, наместо свободните от задължения да се разбягат по селата. Това също би било карантиниране и то по-поносимо от това в панелките.

          П.п. Мутафа пак каза, че маските се препоръчват само, ако решите че сте заразени и не щете да пръскате вируси. Питайте мургавите братя, дето сеят из гетата, ще си слагат ли маски. Там има здравни медиатори. Спешно трябва да им се доставят маски и да се раздават поединично. Че да не се продават.
          Last edited by Trakatrak; 22.03.2020, 17:49.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
            С риск да разгневя доста хора тук ще кажа , че за това съм напълно съгласен с ББ
            Значи така ... Когато строяха лъскави хотели на кредит и си вдигаха стандарта "на левъридж" (но гарантиран от авери в родните банки) нямаха пари дори да наемат готвачите на пълен работен ден, но можеха да купуват кво ли не ...
            Та сега - нека държавата се погрижи преди всичко за тези които изкарваха печалбите ...
            А за бизнесмените ще се погрижи самия бизнес . Мога да се обзаложа, че скоро хотелите ще бъдат отново пълни ....евентуално с друг собственик , но това не е беда

            п.с. Сещам се какъв коментар четох от един акционер за Томас Кук ...нещо от сорта : "Мениджърите толкова са оглупели , че да си гласуват високи бонуси и да спонсорират голф клубове ...В лукса, който ги заобикаля не виждат или не ги е грижа , че водят компанията към пропаста ..."
            Всички знаят как свърши историята ...Някой в UK да се тръшка шото пуснаха кепенците ...и скоро след това им ребрандираха офисите ???
            На същото мнение съм и аз и не приемам с нашите данъци да спасяваме хотелиерите мутри перящи целогодишно пари. Всеки един бизнесмен и човек трябва да си носи последствята в бизнеса. В добри времена всеки е могъл да заделя за да оцелее при лоша икономическа обстановка. Но те предпочитаха всяка година по едно ново Ролс Ройсче и по един апартамент на любовницата в София и сега реват като ощипани. От това че всички държави са в карантина и аз и семейството ми губим пари и пропуснати ползи, но не ревем от сутрин до вечер държавата да ни дава пари. Също така съм и против раздаването на пари на бизнеса дори безлихвени кредити защото тук ще се дават само на "наши" без после да се върне нито лев. Тия филми ги гледахме с КТБ. Ще фалират слабите, който е силен ще оцелее.

            И понеже някой ще каже че не мисля за бизнеса, дори да не бяхме зели такива мерки, бизнеса в момента навсякъде е надолу затварят се заводи намаляват се мощности. предстои глобална депресия. Скоро ще се види какво идва и не мисля че на народа ще му е до някакви си хотелиерчета и ресторантьорчета голяма част от които са започнали бизнеса си на готово понеже се познават с този и онзи

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
              Не знам дали някой изслуша днешната реч на Бойко Борисов, но в нея той без да иска се изпусна и каза една вътрешна информация:

              Ние в момента имаме само 30 човека с коронавирус в болниците, но се готвим за пик от 4000 човека.

              .
              Напълно вярно, преди три дни Мутафчийски нарочно изброи два пъти около 15 имена на болници, където има хоспитализирани и брой във всяка, но натъртено отбягна да каже общата сума. Аз смятах наум и ги докарах до 20 (и нещо).
              Числото 20, 30 звучи демобилизиращо и прави проблема "несъществен", а той въобще не е такъв!

              Обратното, хипотезата за необходимост от болнично обгрижване на хиляди, моментално ни хвърля в бездна!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение

                п.с. Сещам се какъв коментар четох от един акционер за Томас Кук ...нещо от сорта : "Мениджърите толкова са оглупели , че да си гласуват високи бонуси и да спонсорират голф клубове ...В лукса, който ги заобикаля не виждат или не ги е грижа , че водят компанията към пропаста ..."
                Всички знаят как свърши историята ...Някой в UK да се тръшка шото пуснаха кепенците ...и скоро след това им ребрандираха офисите ???
                Сещам се за лудия и баницата. Но все пак сега става дума за живот.... А пък деса скочила за предложението за заплатите, не че то е нормално де...ама що не рече - от мен до вдигане на ИП по 100 кинта на .... фонда там какъвто е. Аз се сещам защо.
                И това ще мине ...

                Коментар


                • Не знам дали някой изслуша днешната реч на Бойко Борисов, но в нея той без да иска се изпусна и каза една вътрешна информация:

                  Ние в момента имаме само 30 човека с коронавирус в болниците, но се готвим за пик от 4000 човека.

                  Явно това са цифрите, които експертите са дали на щаба, и за които в момента се извършва усилена подготовка. Това означава, че се очаква по време на пика в България да има поне 20 000 заразени, 4000 от които ще са с тежко положение и ще се лекуват по болниците. От тука всеки сам може да си сметне каква смъртност очакват във щаба, и това донякъде обяснява защо са въвели такива драстични мерки. Също така ББ намекна, че ще има и още мерки.

                  Също така ББ каза, че никоя епидемия до момента не е приключвала за по-малко от една година, така че и това вероятно са очакванията на щаба на базата на експертните мнения, до които те имат достъп.

                  https://nova.bg/news/view/2020/03/22...8%D1%82%D0%B5/
                  Last edited by Mateev; 22.03.2020, 17:09.

                  Коментар


                  • Понеже някой възпримат по добре графично графика на коронавируса спрямо всички други епидемии на този век (ъпдейтвано до 19 ти март)


                    mWPCloud.com

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

                      Става това, че лъсна голия задник на Бибитко Жипков..., не случайно и племенника е изнервен...
                      Става това, че пари нЕма...
                      И отиваме към онова, което ти и Съни, онази вечер не споделяхте да се случва точно сега...

                      Как иначе да си обясним това:
                      Премиерът към бизнеса: Продайте си Mercedes-ите и Maybach-ите и ще платите!

                      Аз го разбирам - държавата няма пари да плаща! За едни данни в НСИ-то се говореше скоро...
                      Имаш лайк от мен. Съни и за бяхме на мнение, че моментът не е за революция, освен ако ти не поведеш въстанието, разбира се
                      Както виждаш, за съм един обикновен младши форумист - малък съм, тепърва ще порасна голям и ще се науча на ум и опит от каките и батковците. На този етап просто задавам въпроси. Въпросите подсказват незнание и търсене на отговори.
                      Любопитен съм за отговори!

                      Апропо, много благодаря за статията, очакваният отговор от правителството дойде почти веднага, а аз го чаках едва утре. Това вече е много сериозна индикация и ме осветлява за нещо.
                      Това, което на мен субективно ми се привижда, никак не е добро.
                      Не искам да правя големи изводи, защото е възможно гладът да ми е замъглил съзнанието. Без маски не пускат в магазина, а маски в близката аптека няма! Исках и костюм, ама сега ги шиели.

                      Апостола казваше, че нашите българи чакат някой да им занесе Свободата в къщи. Като гледам, аз също се оглеждам и ослушвам, па белким някой друг свърши черната работа, после ще се прикаламисвам. След 2013 г. и аз кат Бат Ваньо все се усещам засегнат и обиден от нашия народ, ама това е положението - демокрация, вот, народ.

                      Преди малко:
                      Борисов за ветото на Радев: Връща ни във времето на зрелия coциaлизъм

                      Не бяха ли комунистите тия, които претрепали дядо му, кой са тези зрели социалисти?!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                        Несъмнено, карантината даде някакви резултати. Но всеобщата е карантина си е като да загасиш лампите в голяма зала и да тръгнеш да трепеш вътре черна котка....... Ама тя има девет живота.
                        Моят вариант за котката не е с голяма зала, а с триетажно здание с по 10 стаи. Т.Е. - докато дойде уреда за нощно виждане, котките да се трепят вътре и квото остане - в някои стаи, ще останат читави, в другите - трепанье. Е, ясно, после идва хватката с деветте живота. Желая ти здраве и на всички около теб!
                        И това ще мине ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

                          Става това, че лъсна голия задник на Бибитко Жипков..., не случайно и племенника е изнервен...
                          Става това, че пари нЕма...
                          И отиваме към онова, което ти и Съни, онази вечер не споделяхте да се случва точно сега...

                          Как иначе да си обясним това:
                          Премиерът към бизнеса: Продайте си Mercedes-ите и Maybach-ите и ще платите!

                          Аз го разбирам - държавата няма пари да плаща! За едни данни в НСИ-то се говореше скоро...
                          С риск да разгневя доста хора тук ще кажа , че за това съм напълно съгласен с ББ
                          Значи така ... Когато строяха лъскави хотели на кредит и си вдигаха стандарта "на левъридж" (но гарантиран от авери в родните банки) нямаха пари дори да наемат готвачите на пълен работен ден, но можеха да купуват кво ли не ...
                          Та сега - нека държавата се погрижи преди всичко за тези които изкарваха печалбите ...
                          А за бизнесмените ще се погрижи самия бизнес . Мога да се обзаложа, че скоро хотелите ще бъдат отново пълни ....евентуално с друг собственик , но това не е беда

                          п.с. Сещам се какъв коментар четох от един акционер за Томас Кук ...нещо от сорта : "Мениджърите толкова са оглупели , че да си гласуват високи бонуси и да спонсорират голф клубове ...В лукса, който ги заобикаля не виждат или не ги е грижа , че водят компанията към пропаста ..."
                          Всички знаят как свърши историята ...Някой в UK да се тръшка шото пуснаха кепенците ...и скоро след това им ребрандираха офисите ???
                          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение
                            Всъщност я не знам кво е, ама и така не е.
                            Няма защо да се учудваме, че ГП се изживява като фактор, това е ясно за всеки що годе разумен човек. Няма защо да се учудваме и на рипането срещу Президента, както и на неговото вето. Моята мисъл е, че ако случайно останем в тези граници на величините за починали, регистрирани и заразени (като последните въобще не е ясно колко са), то тогава трябва да признаем някакъв успех на Щаба, респ. правителство. Аз мисля, че заразените са твърде сериозно число прим. 1-3 % и всъщност едва след достигане на плато ще стане ясно колко ще са другите две числа, което ще даде база и за оценка. Сега ще се дърлят още много. Иначе мен ме дразни явяването във военни униформи. Просто годините са показали кое как.
                            Несъмнено, карантината даде някакви резултати. Но всеобщата е карантина си е като да загасиш лампите в голяма зала и да тръгнеш да трепеш вътре черна котка. Тя ще ти бега, ще бега, па накрая ще ти се нахвърли да те издере. Щото вижда в тъмното, Усеща с козината си движението ти. Чува те по-добре. И те намирисва. Просто трябва да светнеш и да я гепиш с мрежа. А в случай най-добре изобщо да я свитнеш. Ама тя има девет живота.

                            Коментар


                            • Всъщност я не знам кво е, ама и така не е.
                              Няма защо да се учудваме, че ГП се изживява като фактор, това е ясно за всеки що годе разумен човек. Няма защо да се учудваме и на рипането срещу Президента, както и на неговото вето. Моята мисъл е, че ако случайно останем в тези граници на величините за починали, регистрирани и заразени (като последните въобще не е ясно колко са), то тогава трябва да признаем някакъв успех на Щаба, респ. правителство. Аз мисля, че заразените са твърде сериозно число прим. 1-3 % и всъщност едва след достигане на плато ще стане ясно колко ще са другите две числа, което ще даде база и за оценка. Сега ще се дърлят още много. Иначе мен ме дразни явяването във военни униформи. Просто годините са показали кое как.
                              И това ще мине ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от sultan Разгледай мнение

                                Да продаде къщата в Барселона и да даде добър пример.
                                Ми не знам що не са му задали тоя въпрос.
                                Имам и друго предложение - да го свалим от наште ( щото те са си наши ) жипки, дето се филмира и да ги продадем тях. Ако е още там, да го оставим на една Лада Нива...

                                Коментар

                                Working...
                                X