Глупотевината със затварянето на големите градове става все по видима. Няква женица от Елин Пелин чакала 3 часа с автобус, за да влезе в София. Губят се милиони трудови часове, а циркулацията между селищата продължава. Тогава какъв е смисълът?
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
Виж,няма да се учудя ,ако тоя вирус са си го пуснали китайците....:
Едва сега чета вчерашни постинги, попадам на теб и се "престрашавам" да споделя. Някога бях търпелив, прескачах дивотиите, но с времето нещата се попромениха - фитилът ми окъся, скачам понякога, но тук в тази тема тонът и отношенията могат и трябва да бъдат изключително и само колегиални, загрижени, градивни.
Вече поне два пъти споделям, че аз съм още в сферата на хипотезите относно произхода и отиграването на тази вирусна пандемия.
Не ми се иска още ярко да профанизирам нещата и да посоча с пръст "виновник", който по мои субективни и ограничени виждания, да ръководи всичко това.
Допълнително искам да натъртя, че от човешка и морална гледна точка, нещата в следните две хипотези не са чак толкова драматично различни:
1. Проект за изкуствено създаване и пускане в обществото на вирус-убиец,
2. Проект за активно управление и творческо, егоистично използване на съпътстващи прояви и последици от епидемия, която е предизвикана от вирус-убиец (не е създаден и пуснат от теб, тук дори не е необходимо да се взираме , откъде точно е дошъл). Смислено е да се предположи, че точка 2. е просто един подпроект на водещито в такива случаи мерка за защита на собствените елити, население и общество.
Прескачам голямо количество чаршафи, които традиционно се бутат в главата мии споделям директно, че Китай никога не е излизал от късата ми листа. Искам още веднъж много дебело да натъртя, че става дума НЕ за подозрения, а за ХИПОТЕЗИ, които не мога да изключа, когато разсъждаваме в светлината на горните два варианта.
Обикновено САЩ в такива ситуации е главният заподозрян, но има и други кандидати.
Никога не трябва да се изпуска из внимание - ресурс, възможности за управление на проекти, вкл. последици.
И, разбира се - най-главното:
Quid prodest - кой има изгода от всичко това?!
Съжалявам, че не разполагам с време, пък да поразсъждаваме относно "експозицията"на Китай.
Китай е дълъг, много дълъг.
Обществените им рефлекси по отношение на времето са различни от това, което ние обичайно си представяме.
Освен това, вероятно сте забелязали, в техния стил, метод и начин на разсъждаване и отреагиране на ситуации, често присъстнва специфичната символика: Големия скок, Дългия Поход.
Това е едно общество, което не векове, а хилядолетия е трупало опит и рефлекси да мисли и планира за следващи векове и хилядолетия.
Нямам идея, как ли точно там се вземат решения, но Предполагам, че ресурсите и припадащине се, съпътстващи (колатерала) жертви, не предизвикват чак толкова смут и вълнения.
Относно материала на Селенка, любезно и респектиращо преведен от Траков - за да има купувачи, трябвало да има и продавачи. Ако е имало насилие е принуда, трябваше вече да сме чули.
Тук не са виновни китайчите, че западният човек го докара до положение да се грижи и вълнува само да не се мине - тук и сега. Предполагам, че това беше прихванато от Бай (ти) Ганя. Освен печалби и ограничаване на загуби, на тоз Свят има и друго! Хубав повод да се замислим, какъв свят си произведохме и какво действително в житейски и хуманен план ни донесе той.
Всичко живо тук стана спекулант - като се почне от мерак за прехвърляне на дървена акция на другарчето, та се стигне до това въобще да не помислиш, че като идваш от рисково място, застрашаваш живота на собствения си род (здравен спекулант).
Забелязвам, че начинът на водене на битка, постигнатите резултати от сраженията срещу вируса, поведението на Китай по отношение на другите загазили страни, оставя света в състояние на стъписаност. Както беше казал поетът:
Светът е стреснат, трогнат, очарован!
Редно ли е да опитаме да остойностим и това?!
Има ли починал от вируса висш партиен функционер в Китай?
Имам за четене още поне 15 страници, сори Ретро, ама ти си ми стар дрУгар и не можах да се стърпя, а може вече да се обсъдили и разнищили, темата да е доведена до окончателни и доказани изводи, но сега трябва да излизам.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
В Сан Марино има 619 умрели на 1М от населението, така че те са засега абсолютния лидер.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
Миналата пролет това го отрепетирах. Погладувах няколко месеца и свалих 25 килограма, като в същото време спрях и цигарите. Резултата беше, че ми се появи някаква алергия, каквато никога през живота си не съм имал. Непрекъснато се сополивех, все едно че съм болен от грип. И това повече от месец, докато не се усетих да вземам по едно хапче Алергозан всеки божи ден.
В момента отново си хапвам и отново пуша цигари, и няма никакви признаци на алергия.
- 4 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение
Химера или не, можем да затворим държавата за 1-2 месеца, преко сили 3. Не можем да я затворим за 1 година докато чакаме вируса да умре. След като се осигурят предпазни средства и апаратура, се пускат хората на работа и който мре ще мре, който живее, ще живее.
Няма кой да плаща сметката.Или ще измислят ваксина, или ще се живее с предпазни средства и мерки.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение
Химера или не, можем да затворим държавата за 1-2 месеца, преко сили 3. Не можем да я затворим за 1 година докато чакаме вируса да умре. След като се осигурят предпазни средства и апаратура, се пускат хората на работа и който мре ще мре, който живее, ще живее.
А да, и да не забравя да река като чорбаджи Марко - Пийте бе, маскариNever argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience
Коментар
-
Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
По някакви далечни спомени ..., за да се развие едно заразно заболяване вирусите трябва да преминат дадено количество, наречено инфекциозно число. Ваксината провокира организма да започне с биохимичните реакции, които да се противопоставят на "нашествието"... и като дойде епидемията си подготвен.
Не съм се замисляла за претоварването на имунната система, обаче.
Използването на маски от здрави хора е абсолютно полезно и препоръчително, особено на обществени места, и то затворени - градски транспорт, хранителни магазини и аптеки. Маските съдействат за намаляване на приетата инфекциозна доза, а това не е маловажно. За да се развие инфекция, е необходимо приемане на определено количество вирус, и то сравнително голямо количество - това е т.нар. минимална инфектираща доза. Ето защо намаляването на приета вирусна доза при носенето на маски намалява риска от заразяване. Важно е да се знае и че нивото на инфекциозната доза пряко влияе върху самото протичане на заболяването. Има пряка зависимост между инфекциозната доза и прогнозата и тежестта на заболяването, което настъпва. Висока инфекциозна доза е равно на кратък инкубационен период, бързо протичане, по-тежка клиника и по-неблагоприятна прогноза - затова е важно да се избягва близкият контакт с болни/заразени хора и ползване на затворени обществени пространства с малък обем като асансьори и пр. в които концентрацията на вирусните частици е висока. По-малък е шансът вирусът да попадне през очите или носа, отколкото през вдишване през
Коментар
-
Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнениеПри пълен глад за среднопродължително време, само на вода, човешкият организъм синтезира протеин, който засилва в пъти имунната система. Американците се опитваха да организират доброволци, за да ги доят и да пуснат препарат, но сред тия шишковци това е трудноизпълнима задача. Гладът не е лесен, но е чудотворно натурално лекарство.
В момента отново си хапвам и отново пуша цигари, и няма никакви признаци на алергия.
Коментар
-
Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнениеИмаме си перфектна представителна извадка - прословутото корабче.
3500 - 700 заразени (20%), 10 починали към момента с тенденция да станат макс 15 (1.5-2%) смъртност от заразени. коефициента на божествения матейко
ИДЕАЛНИ условия за заразяване и лекуване на проба грешка.
това е максималната смъртност която може да стане - 2%. Никакви 15% никъде няма да има. Тя ще е толкова но само за тежките случаи - тези които стигат до болница и активно лечение. В момента е измамно толкова висок % щото се тестват само случаи с отчетливи симптоми.
Увеличаване в бъдеще на процента смъртност е абсолютно нелогично. И статистически никога не се е случвало.
Дали ще е изолация - принудителна или естествена, стаден имунитет, развитие на медицината все са предпоставки за намаляне.
Да не говорим че и по смъртоносните щамове сами измират заедно с приемниците си.
Со математическа формула
ако Р0 (коефициент на предаване) * преживаемост >1 от само себе си без никакви мерки ще изчезне.
Като вкараме и инкубационния период - 15-20 дена може с голяма точност да сметнем бройката.
И тя е около милион. Обществото ще я приеме и ще продължи нормалния си живот със спорадични корона ваканции, усилено пръскане с дезинфектанти ама не и социална изолация.
Да не говорим че 99% имат сериозни съпътстващи заболявания - ще ги пишем че са умрели от това (то е и МНОГО ПО ВЯРНО) както пишем че са умрели хиляди след усложнения след прекаран грип. Демек са ПРЕЖИВЯЛИ грипа ама има последващи усложнения които в крайна сметка са довели до фатален край
Коментар
-
Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнениеБорбата за първото място е оспорвана и жестока
Държава => Брой умряли от вируса на 1М от населението:
Italy => 113
Spain => 64
Iran => 23
France => 17
Netherlands => 16
Switzerland => 15
Belgium => 11
UK => 6
Austria => 3
Norway => 2
USA => 2
Водят стартиралите по-рано, но тези със стадния имунитет ще ги изпреварят
То има и още един показател, който е интересен. Това е брой на доказаното заразените хора на 1М население. По този показател водят пак Сан Марино и Ватикана, с по над 5000 човека на 1М. Има и още 3-4 малки държави и чак тогава идват големите държави:
Швейцария - 1154
Италия - 1144
Испания - 900
и т.н.
Забележете, че Швейцария днес изпревари Италия по брой заразени на 1М население.Last edited by Mateev; 25.03.2020, 13:04.
Коментар
-
Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнениеКъде го пише, може ли да прочетем и ние?
https://www.infobae.com/america/mund...hasta-17-dias/
https://www.infobae.com/america/tend...de-superficie/
Коментар
-
Имаме си перфектна представителна извадка - прословутото корабче.
3500 - 700 заразени (20%), 10 починали към момента с тенденция да станат макс 15 (1.5-2%) смъртност от заразени. коефициента на божествения матейко
ИДЕАЛНИ условия за заразяване и лекуване на проба грешка.
това е максималната смъртност която може да стане - 2%. Никакви 15% никъде няма да има. Тя ще е толкова но само за тежките случаи - тези които стигат до болница и активно лечение. В момента е измамно толкова висок % щото се тестват само случаи с отчетливи симптоми.
Увеличаване в бъдеще на процента смъртност е абсолютно нелогично. И статистически никога не се е случвало.
Дали ще е изолация - принудителна или естествена, стаден имунитет, развитие на медицината все са предпоставки за намаляне.
Да не говорим че и по смъртоносните щамове сами измират заедно с приемниците си.
Со математическа формула
ако Р0 (коефициент на предаване) * преживаемост >1 от само себе си без никакви мерки ще изчезне.
Като вкараме и инкубационния период - 15-20 дена може с голяма точност да сметнем бройката.
И тя е около милион. Обществото ще я приеме и ще продължи нормалния си живот със спорадични корона ваканции, усилено пръскане с дезинфектанти ама не и социална изолация.
Да не говорим че 99% имат сериозни съпътстващи заболявания - ще ги пишем че са умрели от това (то е и МНОГО ПО ВЯРНО) както пишем че са умрели хиляди след усложнения след прекаран грип. Демек са ПРЕЖИВЯЛИ грипа ама има последващи усложнения които в крайна сметка са довели до фатален крайНямам доверие в НИЩО и НИКОЙ
- 2 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
За какъв имунитет говориш? Нима при грипа има дълготраен имунитет?
Иатината е, че дори и да се изгради някакъв имунитет, той ще трае много кратно - може би месец или два. След това отново се връщаме на кота нула.
Този вирус никога няма да умре. От днес нататък той ще е част от нашето ежедневие. Да, може би ще се появят ваксиини или лекарства против него, но никога няма да можем да го изкореним до крак. Той непрекъснато ще се завръща и непрекъснато ще отнема някакви човешки животи. Просто ще трябва да не научим да живеем с него и с неговата заплаха.
При този вирус било ваксина или собствен имунитет нямаме представа колко дълго ще държи засега. При грипа явно нещо с имунитета не се получава дългосрочно, но този е различен вирус.
И да това имах и предвид - явно ще трябва да се научим да живеем с този вирус. Уви в семейството ми имам много хора които са в рисковите групи не поради възраст само и следователно ще се наложи да преосмисля/адаптирам за бъдещето....
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение
То така ама като гледам как им се развива заразата, там може и да е поизтървано положението, по примера на Италия. След 2-3 седмици може да са баш у джаза.
Коментар
-
Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
Лятото с противогази на плажа
Или с очила и шнорхели, ама шнорхела натъпкан с анти-бактериални филтри
Коментар
Коментар