IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бисери и вицове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Някога, преди мноооого, много години, Господ изчезнал за седем дни.
    Когато се върнал, Архангел Гавраил го попитал:
    - Къде бяхте?
    - Да знаеш само какво направих ей там! - гордо казал Господ и посочил надолу към облаците.
    - Какво е това?
    - Планета. Нарекох я Земя. Дарих я с живот и направих така, че там да има съвършен баланс.
    - Съвършен баланс? Какво означава това? - учудил се Архангелът.
    - Виж сега, това е Европа - континент, който на север е развит и богат, а на юг е с хубав климат. Това пък е Азия. Там съм заселил жълтите хора, а в Африка черните. А това там са двете Америки - едната богата, другата бедна. Е, сега забелязваш ли баланса?
    - Да! - и ентусиазиран, Архангелът посочил едно местенце в югоизточна Европа - а това там какво е?
    - Това е България. Има красива природа, плодородни ниви, пълноводни реки и мек климат. Там живее народ работлив, умен и способен...
    - Добре де, ама точно тук баланс май няма...
    - Чакай да чуеш само кой ще ги управлява три мандата през 21 век!..

    Коментар


    • Гледах поредния репортаж от кризисния център за вируса, та се сетих една притча:


      Веднъж един дървар сечал дърво на брега на реката и изпуснал в нея брадвата си. Той седнал на земята и заплакал от мъка. Тогава му се явил Бог и го попитал:
      -Защо плачеш?
      -Как да не плача, Господи! Изпуснах брадвата си в реката и сега нямам с какво да изкарвам прехраната на семейството си.
      Господ бръкнал в реката, извадил златна брадва и попитал:
      -Тази ли е твоята?
      -Не, не е моята – отвърнал дърварят.
      Господ отново бръкнал в реката и този път извадил сребърна брадва.
      -Може би тази е твоята? – отново попитал той.
      -Не, и тази не е – поклатил глава дърварят.
      Третия път Господ извадил желязна брадва.
      -Да, да, тази вече е моята! – радостно възкликнал дърварят.
      -Виждам, че си честен човек и съблюдаваш заповедите ми - рекъл Бог. - Вземи за награда и трите брадви.
      Заживял дърварят в охолство, но не щеш ли, един ден в реката паднала жена му. И той отново седнал на брега и горко заплакал. И Бог отново дошъл и го попитал защо плаче.
      -Как да не плача, Господи! Жена ми падна в реката.
      Тогава Бог извадил от реката Дженифър Лопес и попитал:
      -Това ли е жена ти?
      -Да! – радостно възкликнал дърварят.
      Смръщил се Бог:
      -Защо този път ме излъга?
      -Виждаш ли, Господи, - въздъхнал дърварят - бих ти казал, че това не е моята жена, но тогава ти би извадил от реката Катрин Зита-Джоунс. Аз отново бих ти казал, че това не е моята жена и накрая ти би извадил нея. Като награда за честността ми, би ми дал и трите. Аз не бих могъл да ги изхраня и ние четиримата бихме били много нещастни...
      _____________________________________
      Извод: Когато мъжете лъжат, го правят с достойнство и за всеобщото благо!

      Коментар


      • Звъни телефонът. Детето вдига слушалката:
        - Да? Тате ли търсите? А кой се обажда? Шефът му? А кой шеф? Дъртия козел или пълният идиот?

        Коментар


        • "Трябва всички да поздравим премиера - кой друг освен да говори, работи..."

          Вежди Рашидов в сутрешния блок на бТВ.

          Коментар


          • Двама приятели си говорят за жените си и единия вика:
            - Не мога да ги разбера тия жени! Моята помни на коя дата сме се запознали, къде сме се срещнали, какво съм й казал аз, какво ми е казала тя, в кое кафе сме отишли на първата среща и не можеш да си представиш какви неща още! А аз, братче, нищо от това не си спомням!

            Другият помислил и казал:

            - Виж какво! Ти помниш ли, когато хвана първия си голям шаран?

            - Е как да не помня! Беше на язовир Доспат, бяхме отишли петък вечер, 12 април преди 5 години. Петък през нощта нищо не ми клъвна! Чак неделя сутринта видях, че се е закачил, вадих го един час - беше 5 кг! Накрая Пешо влезе с ботушите да го вади с кепчето, щото оня се мяташе така здраво, че мислех, че ще ми изкубне въдицата от ръцете...

            - А мислиш ли, че шарана помни?..

            Коментар


            • Служители на "М-тел", "Виваком" и "Теленор" се качили в такси и попитали за цената.
              – Предлагаме безлимитен пакет за 3 лв. – отговорил таксиметровият шофьор.
              Когато пристигнали на адреса, той казал:
              – 88 лева и 35 стотинки, ако обичате.
              – Но нали казахте 3 лв.! – възмутили се пътниците.
              – Вижте сега – обяснил шофьорът – при без лимитния пакет скоростта е ограничена до 10 км/ч, а Вие помолихте да карам по-бързо. По-високата скорост се таксува по 3,30 лв. за всеки 10 км/ч. Освен това без лимитният пакет е валиден само в рамките на един район, а Вие пътувахте в съседния район – това вече е вътрешно градски роуминг. Пътуване извън началния район се таксува еднократно по 9 лева. Освен това при вътрешно градски роуминг се заплаща на километър и ние начисляваме за първоначалните 100 км, а това са още 33 лв. Как така „скъпо“? Нашата стандартна тарифа е 49 ст./км, а Вие плащате в роуминг по 33 ст./км. Даже излиза по-евтино! Освен това Вие бяхте няколко човека. От 1 януари услугата „групови пътувания“ е платена – по 6,50 лв. на човек. И още 13 лв. Ви начислихме за музикален пакет, тъй като Вие качвайки се в таксито с това си действие се съгласихте да използвате тази платена услуга. Така че всичко е правилно – 88 лева и 35 стотинки.

              Коментар


              • В Пирогов:
                - Пижама носите ли си?
                - Да.
                - Чаршафи, сапун, термометър?
                - Да!
                - Минерална вода, плодове и монети за телевизора?
                - Дa!
                - А този кой е с вас ?
                - Ми водя си и доктор, може и това да нямате ...

                Коментар


                • Новото икономическо неравенство: 1% от населението притежава 90% от всичката тоалетна хартия.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                    добре, че меда не им е като вицовете...
                    Ако искаш истински мед, намери си истински пчелар. Това по магазините не го бройте за мед.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                      Заслугата е на пчеларите. Влязох във форума, защото не го бях правил отдавна, и сега копирам тука каймака от тяхната мисъл ......

                      Между другото ако някой го е страх от глада след коронавируса, да дойде да го направя пчелар. Ще му дам/продам кошери, пчелни семейства и/или пчелни майки, и така вместо глад ще си облизва ръцете и пръстите, потопени в нед.
                      добре, че меда не им е като вицовете...
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • БРАВО МАТЕЕВ..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение
                          Матеев, в някаква серия си влязъл, ето че можеш да бъдеш и готин
                          Заслугата е на пчеларите. Влязох във форума, защото не го бях правил отдавна, и сега копирам тука каймака от тяхната мисъл ......

                          Между другото ако някой го е страх от глада след коронавируса, да дойде да го направя пчелар. Ще му дам/продам кошери, пчелни семейства и/или пчелни майки, и така вместо глад ще си облизва ръцете и пръстите, потопени в нед.

                          ПП: Пчелите са преживели всички глобални измирания на живота на планетата. Живеят и се развиват от повече от 150 милиона години. Достигнали са съвършенство в собствената си еволючия и в обществената си организация. Можем само да им завиждаме. Със сигурност ще надживеят коронавируса и въобще ще надживеят човечеството и ще живеят още милиони години след като нас вече ни няма и природата отдавна е забравила какви глупости сме творили.
                          Last edited by Mateev; 24.04.2020, 13:03.

                          Коментар


                          • - Aло, Иван Петров?
                            - Да, кажете?
                            - От НАП се обаждаме. Не сте си платил данъка.
                            - Как разбрахте?
                            - Това ни е работата.
                            - Та кой ви плаща за подобна работа?
                            - Вие. С данъка си.
                            - Ъ? Аз ви плащам да ме следите дали ви плащам?
                            - Точно така.
                            - Защо да ви плащам тогава?
                            - Защото в противен случай ще Ви пратим полиция да Ви отведе в затвора!
                            - Кой им плаща за това?
                            - Вие. С данъка си.
                            - Ъ!? Да видим дали правилно съм разбрал - аз ви плащам заплата, за да ме следите дали ви плащам заплата, плащам и заплата на полицията и на затвора, за да ме приберат, ако не плащам вашата и тяхната заплата?!?!
                            - Точно така. Това се нарича "държава". Не можем без нея.
                            - Искате да кажете, че вие не можете без нея, тоест без мен?
                            - Не, не. Всички не можем без нея. Живеем в общество все пак. Всеки си има права и задължения и когато някой не си изпълнява задълженията, друг следи за това. Ето, ние Ви се обадихме, за да си платите данъка. Ако ние не си изпълняваме задълженията, Ваш дълг е да ни се обадите и да изисквате да си ги свършим.
                            - Ако не следите дали си плащам данъка, тоест дали ви плащам заплатата, аз трябва да изискам от вас да си свършите работата - тоест да ми се обадите да си платя данъка, тоест да ви платя заплатата, за да можете да следите дали ви плащам заплатата?
                            - Точно така. Така функционира системата.
                            - Та кой би измислил толкова безумна система?
                            - Ами всички заедно сме я измислили - Вие, ние, полицаите и затвора. Това се нарича "демокрация".
                            - Тоест ние четиримата сме решили аз да плащам заплатата на вас тримата, за да ме следите/санкционирате ако не го правя?
                            - Точно така.
                            - Но аз съм против това.
                            - Тези неща ги решаваме заедно - живеем в държава и в демокрация. Ние сме трима. Повече от Вас сме. Следователно така сме решили всички заедно.
                            - ?!?!

                            Коментар


                            • Матеев, в някаква серия си влязъл, ето че можеш да бъдеш и готин

                              Коментар


                              • След секс.

                                Тя : Имаме ли нещо за бърсане?

                                Посягам към тоалетната хартия.

                                Тя : Абе дай по-добре в пердето!

                                Коментар

                                Working...
                                X