IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Така де, гледай себе си и си решавай вътрешните проблеми. Бъди прагматик. Какво ти пука за мене. Я виж колко често ме споменаваш в постовете си

    Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

    Нямам за цел да проповядвам религии тука. Особено пък будизъм. Дори и самите будисти с които разговарям не смятат, че будизма е приложим в съвременният начин на живот, нито пък по нашите географски ширини. Та ако те интересува Буда, има достатъчно литература. Аз да не съм ти проповедник И пак не отговори ти в какво вярваш? Пак аз какъв съм бил. Какво те интересува аз какъв съм? Днес съм тук, утре ме няма. Какво ти пука за мен? Себе си гледай ти. За себе си кажи.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Бе и аз не съм видял много от тебе, Алонсо. говориш за будизъм, но съм видял да “разбираш” нещо от будизъм освен съвсем повърхностно.

      Чета те предимно защото Кубрат те взима на сериозно, а аз пък харесвам неговите постове. Та си казвам, може пък да има нещо в Алонсо, което не виждам. Нещо повече от суфизъм, комбинативност на ума (което за мене не е същото като интелект) и манипулация.



      Нямам за цел да проповядвам религии тука. Особено пък будизъм. Дори и самите будисти с които разговарям не смятат, че будизма е приложим в съвременният начин на живот, нито пък по нашите географски ширини. Та ако те интересува Буда, има достатъчно литература. Аз да не съм ти проповедник И пак не отговори ти в какво вярваш? Пак аз какъв съм бил. Какво те интересува аз какъв съм? Днес съм тук, утре ме няма. Какво ти пука за мен? Себе си гледай ти. За себе си кажи.
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Бе и аз не съм видял много от тебе, Алонсо. говориш за будизъм, но съм видял да “разбираш” нещо от будизъм освен съвсем повърхностно.

        Чета те предимно защото Кубрат те взима на сериозно, а аз пък харесвам неговите постове. Та си казвам, може пък да има нещо в Алонсо, което не виждам. Нещо повече от суфизъм, комбинативност на ума (което за мене не е същото като интелект) и манипулация.


        Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

        Според мен не правиш разлика между религия и вяра. Атеизма например също е вяра. От там вече трудно разбираш творенията ми И не само моя живот а желая на всички по-лек и щастлив живот. Моята е лесна. Та хубаво, че охарактеризираш другите, ама опитай се да го направиш и със себе си. Ти в какво вярваш? Досега от теб не съм видял. Само цитати от това какво мислят други хора. Кажи ти какво мислиш? Какви са ти представите за добро и зло? Материално или духовно благополучие? Секса хубаво ли е или лошо? Ей такива неща......

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

          Проблемът е, че не мисля, че ние избираме в какво да вярваме. Макар и да е грубо разделение, за мен хората се делят на четири групи: тези, които вярват в Бог; тези, които вярват, че могат да бъдат Бог; тези, които вече не вярват в Бог; тези, които вече не вярват, че могат да бъдат Бог. Първите две групи са щастливи, вторите- не. Но това не е особено важно. Единственото полезно за нас, което реално можем да направим, е съзнателно да променяме навиците си така, че да овладяваме нови умения.
          Всеки пост е различен за този, който го чете. Дали в този пост, не си написал отговора, преди да зададеш въпроса? Как да променим навиците си? Не е ли, чрез смяната на това в което вярваме? Значи пак до Бог опираме. Как да накараме вторите две групи да се прехвърлят, към някоя от първите две? А от първите две, коя е по-готината според теб?
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Според мене в случая с Алонсо става дума как да използваме опиата на религията, за да бъде конкретно неговия живот по-лек.



            Според мен не правиш разлика между религия и вяра. Атеизма например също е вяра. От там вече трудно разбираш творенията ми И не само моя живот а желая на всички по-лек и щастлив живот. Моята е лесна. Та хубаво, че охарактеризираш другите, ама опитай се да го направиш и със себе си. Ти в какво вярваш? Досега от теб не съм видял. Само цитати от това какво мислят други хора. Кажи ти какво мислиш? Какви са ти представите за добро и зло? Материално или духовно благополучие? Секса хубаво ли е или лошо? Ей такива неща......
            Last edited by Alonso; 22.05.2018, 12:11.
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Според мене в случая с Алонсо става дума как да използваме опиата на религията, за да бъде конкретно неговия живот по-лек.


              Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

              Проблемът е, че не мисля, че ние избираме в какво да вярваме. Макар и да е грубо разделение, за мен хората се делят на четири групи: тези, които вярват в Бог; тези, които вярват, че могат да бъдат Бог; тези, които вече не вярват в Бог; тези, които вече не вярват, че могат да бъдат Бог. Първите две групи са щастливи, вторите- не. Но това не е особено важно. Единственото полезно за нас, което реално можем да направим, е съзнателно да променяме навиците си така, че да овладяваме нови умения.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                В крайна сметка нали истината е това в което вярваме. В какво да вярваме? Аз като по-елементарен човек, смятам че трябва да вярваме в това, което би ни било най-полезно. За да има поза от тази вяра, би следвало най-малкото да се чувстваме щастливи благодарение на нея.
                http://prntscr.com/jl0apj
                Проблемът е, че не мисля, че ние избираме в какво да вярваме. Макар и да е грубо разделение, за мен хората се делят на четири групи: тези, които вярват в Бог; тези, които вярват, че могат да бъдат Бог; тези, които вече не вярват в Бог; тези, които вече не вярват, че могат да бъдат Бог. Първите две групи са щастливи, вторите- не. Но това не е особено важно. Единственото полезно за нас, което реално можем да направим, е съзнателно да променяме навиците си така, че да овладяваме нови умения.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                  Ние хубаво ще мърдаме еволюцията, но и посоката има значение- https://chitanka.info/text/24771/5#textstart
                  Нали затова пишем я. Да изясним посоката.
                  Преди да изясним посоката обаче, се предполага, че трябва да махнем лошите основи, за да освободим място за новите. В крайна сметка нали истината е това в което вярваме. В какво да вярваме? Аз като по-елементарен човек, смятам че трябва да вярваме в това, което би ни било най-полезно. За да има поза от тази вяра, би следвало най-малкото да се чувстваме щастливи благодарение на нея. Дори и в момента всички религии се опитват да се променят, защото виждат, че много разбирания са грешни и компроментирани. Историята е полезна, за да не я повтаряме. Миналото е важно, но то не трябва да пречи да мислим трезво и да търсим положителна промяна:
                  http://prntscr.com/jl0apj
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                    Ей ,тия хъшове, не ги остави на мира...Дори и само един от тях да е тръгнал към България с ясната мисъл, че жертва живота си в името на една кауза,.....само един....., е достачна причина да знаем,че ги е имало....А със сигурност не е само един....
                    Защо пък само един да е достатъчен?Не трябва ли да е някакъв процент?!И по възможност да е по-висок тоя процент.....
                    Знаеш ли, кое ми направи най-голямо впечатление от филма "Списъкът на Шиндлер",не знам дали си го гледал?!
                    Еврейската мъдрост,коята беше изписана на халката.....Цитирам почти дословно:
                    "Да спасиш един човешки живот,означава, че си спасил целия свят"...Ако я схващаш тая мъдрост,ще разбереш и за хъшовете...

                    П.С. Ти си толерантен човек ....Землянин...Ами приеми,че има и такива ,като мен,които освен да са земляни ,държат да са и българи...Такива,които харесват българите с много им кусури и се чувстват в България ,по-добре от други места по света...Чувстват,някак си... по-близки,българските класици,отколкото другите европейски автори ...и виждат по-живи образите създадени от нашите писатели...Мога да продължа да изброявам,но мисля ,че и това е достатъчно...Това патриотизъм ли е?!Изобщо не ми пука....Разказах ти ,какво чувствам....А за мен е все още важно ,какво чувствам....Дано и в бъдеще да си остане така.....

                    А ти си остани землянин,няма нищо против....
                    А,сетих се да те питам нещо...В български форуми ли по-често пишеш,или в другоземски....?!
                    Не се хващайте за думата хъшове. Не е акцента върху нея а върху начина мислене и начина на действие. Аз използвам хъшовете, не защото са наши хора а само защото точно тях изучава моят седмокласник. С тях му пълнят главата и аз ако не смятам че е правилно, съм длъжен да реагирам като баща. Не само на нашите хъшове а на много хора по целия свят от всички националности и религии.Точно това ми е проблема на мен. Тези хора първо не са тръгнали към родината а са направили точно обратното - избягали са от родината си, оправдавайки бягството си с любовта към нея.Когато обичаш, моето разбиране е да съм до обекта на обичта си, а не да бягам от него. Това, че е "им се налагало" да крадат, как да го разбирам? Оправдано е да разбивам къщите на мирни хора, защото те не са българи и може. Всички които не са българи не са хора. Да жертвам живота си какво значи? За мен значи да участвам в битка. Ако ще участвам в битка, то това значи, че там ще има и противникова страна. Други, хора с други разбирания и идеали. Иначе няма как да има битка. Нали така? Ето виждаш ли как любовта към родината, се превръща в омраза, към другите нации. От друга страна, добре се получава, че са хъшовете, защото те са светиня за много хора и това прави провокацията възможна. Ако приказвах за индийците, едва ли някой щеше да ми обърне внимание. Това е защото хората по презумпция са патриоти и се засягат. А когато се засягат, обръщат внимание. Иначе обикновено ме отсвирват или пращат за Карлуково.
                    Основната ми теза / част от моята нова вяра/ в случая е относно понятията добро и зло. Не може едно действие да е добро или зло в зависимост от това дали го извършва българин, турчин, американец или руснак. Доброто трябва да си е добро а злото да си е зло. Вероятно ще звучи надменно, но това е моето разбиране да спася един човешки живот. Не разчитам всички да ме разберат. Един да ме разбере, съм убеден, че това ще спаси живот. Може и да не е човешки дори.
                    Аз по принцип, знаеш не пиша много във форума. Повече чета. В случая бях провокиран от масовата психоза, че американците, руснаците и извънземните са виновни за всички беди на българите. Написах само едно мнение, но се постарах да е провокативно и сега вече съм въвлечен в темата и съм длъжен да я отстоявам и да отговарям. Такива са законите на етиката. Другата причина да пиша е че се кефя на Ив. Такива като него са много малко не само в нашата родина а по целия свят. Хем да успяват и да правят кинти, хем да мислят и за други неща освен кинтите. Това е дарба, която имат малко хора и всички трябва да и се възхищават и да се мотивират от такъв човек.
                    И последно, за патриотизма. Ако имам три деца, то това значи ли че ако обичам едното, трябва да мразя останалите две? Ако ги обичам и трите, значи ли това че мразя всяко по отделно. Същото е и с националностите за мен. Не се противя на любовта към родината а на омразата към другите родини. Това смятам, че би спасило живот и то не един.
                    Преди да почна да ти отговарям, прочетох и следващите постове след твоя. Виж до къде се стига. Не се спори за добро и зло. Спори се кой е по-лош. Излиза, че по-лош е този който е избил повече хора. Едните били добри защото избили само 50 милиона а не като онези лошите дето избиват по 100 милиона. Демек ако аз съм убил човек, съм всъщност добър защото Пешо бил убил двама. Това за мен си е меко казано нелепо. Трябват си ясни критерии за добро и зло иначе човечеството ще продължава да тъпче на едно място а може и даже на обратно да тръгне.
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                      За мен това е уникалното при нас. Държавата на толерастите, дето вика един колега
                      Между изтока и запада. Между исляма и християнството. Ив иска да напише книга. Аз пък си мечтая да създам нова вяра. Има още хляб в мене ама едва ли ще успея. Няма да успея, ама пък ще опитам. Като онзи с мраморния блок. Ако някъде може да се създаде нова религия и нови разбирания това е точно нашата държава. Тук нещата са сринати до под основите откъм вярата. Мястото е разчистено. Нова къща с нови основи. Нали това е смисъла на живота. Да мръднем малко еволюцията.
                      Ние хубаво ще мърдаме еволюцията, но и посоката има значение- https://chitanka.info/text/24771/5#textstart

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                        Жив ли си още , бре Импотехчоууууу............. Спря ли поне до ''през вечер'' - нощните напикавания , сънувайки ''Нощните вълци'' на Путин...
                        Не познавам дори един , , харизматичен ...... с визия на Лидер ......... бохем ..... или въобще ПИЧ -- русофоб !!!!
                        Иво Инджев ..... Ал . Йорданов ...... Соломон Паси ...... Росен Плевналиев ......... смрад се носи надалече.............
                        И от тукашните центаджиии - също !
                        Баце гоуем си.Ха ха ха Факю се напикава нощем ха ха ха

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                          Когато изразявате политическо становище , поне проверявайте фактите . По време на завладяването на Северна Америка местното коренно население са племена от няколкостотин до хиляди или десет хиляди души. И не са повече от няколко милиона. Максимум местно население да е било 5, 6 милиона души. Така че няма как англосаксонците да са избили 100 милиона души. В действителност след нахлуването на европейците на двата континента , десетки милиони индианци умират. Но това се случва основно на територии владени от Испанската Империя и Португалската Империя. Защото там е концентрирано много по - голяма част от индианското население. Там имаме развити цивилизации и огромни градове , не просто племена както е на север.
                          И по - голяма чат от жертвите са в следствие на чума, холера, едра шарка и други болести за които месното население няма имунитет. Насилие е упражнено от европейците над индианците , но то не в основата на смъртността. По - точно причина за това са болестите и това, че на индианците им е отнет начина на живот на който са свикнали да живеят в своята естествена среда. В действителност , може да се говори за брутален демографски срив, не точно за геноцид причинен от по - развита цивилизация на която те не са могли да се противопоставят, както и тяхната имунна система също . Поздрави.
                          https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A...B8%D0%BA%D0%B0
                          Има една интересна разлика между португалската и испанската империи при завладяването на новите територии. Испанската католическа църква забранява робството и търговията с хора. За разликата от португалците (помните ли сериала за робинята Изаура?), които правят милиони от тази търговия, както и англо-саксонците. Испанската католическа църква решаваша, че робството не е богоугодно дело, а обида за Бога. Не е зле за XV век.

                          Забраняват и жертвоприношенията на хора в индианските религии. Въобще има интересни моменти, а с индианците се смесват. Сега върви една доста успешна “реконкиста” и на САЩ )) трябва да се признае, че мексиканците са нация, неуморно правеща деца. Бъдещето принадлежи на такива нации.
                          Last edited by Selena; 22.05.2018, 09:19.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                            Където са се намесили наглоскаските, щети и жертви да искаш:
                            1. Два индийски гладомора, общо, ок.20 /Двадесет!/ милиона души.
                            2. Индианският геноцид. Различно инфо, межди 80 и 100 милио а души (общо).
                            за ставнение, чумата е отнесла общо ,200 млн.души, испанският грип -към 50-100млн души и ВСВ - около 50 млн.
                            ЧУДОВИЩА.
                            Не пропускай и чичко Сталин или пък китайската културна революция. Медалът винаги си има две страни. Общо взето за империите, за да са това, което са, човешкият фактор е без значение.
                            Last edited by Selena; 22.05.2018, 09:20.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                              Където са се намесили наглоскаските, щети и жертви да искаш:
                              1. Два индийски гладомора, общо, ок.20 /Двадесет!/ милиона души.
                              2. Индианският геноцид. Различно инфо, межди 80 и 100 милио а души (общо).

                              за ставнение, чумата е отнесла общо ,200 млн.души, испанският грип -към 50-100млн души и ВСВ - около 50 млн.

                              ЧУДОВИЩА.
                              Когато изразявате политическо становище , поне проверявайте фактите . По време на завладяването на Северна Америка местното коренно население са племена от няколкостотин до хиляди или десет хиляди души. И не са повече от няколко милиона. Максимум местно население да е било 5, 6 милиона души. Така че няма как англосаксонците да са избили 100 милиона души. В действителност след нахлуването на европейците на двата континента , десетки милиони индианци умират. Но това се случва основно на територии владени от Испанската Империя и Португалската Империя. Защото там е концентрирано много по - голяма част от индианското население. Там имаме развити цивилизации и огромни градове , не просто племена както е на север.
                              И по - голяма чат от жертвите са в следствие на чума, холера, едра шарка и други болести за които месното население няма имунитет. Насилие е упражнено от европейците над индианците , но то не в основата на смъртността. По - точно причина за това са болестите и това, че на индианците им е отнет начина на живот на който са свикнали да живеят в своята естествена среда. В действителност , може да се говори за брутален демографски срив, не точно за геноцид причинен от по - развита цивилизация на която те не са могли да се противопоставят, както и тяхната имунна система също . Поздрави.


                              https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A...B8%D0%BA%D0%B0

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                                А преди тях британската империя. Мръсни таласокрации. ))
                                Където са се намесили наглоскаските, щети и жертви да искаш:
                                1. Два индийски гладомора, общо, ок.20 /Двадесет!/ милиона души.
                                2. Индианският геноцид. Различно инфо, межди 80 и 100 милио а души (общо).

                                за ставнение, чумата е отнесла общо ,200 млн.души, испанският грип -към 50-100млн души и ВСВ - около 50 млн.

                                ЧУДОВИЩА.

                                Коментар

                                Working...
                                X