IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

    Не става въпрос за някои изкукали стари моми, а за такива жени, на които мама и тате са купили жилище или е получила наследство от баба и дядо. Такива случаи са все по-често срещани.
    Човекът деликатно се опита да обясни, че жените не обичат неудачници.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

      Има и друг вариант-намираш си булка със собствено жилище и живеете в него.В наши дни е често срещано да има такива жени. Щом сте семейство активите стават общи.
      Булките със собствени жилища предпочитат котките пред котараците без имотец

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение
        Тук десетки хора обменят идеи и опит. Но форумът е отворен и четящите са стотици. Обръщам се към младежите, които все още пречат на родителите си. Време да се вземете в ръце. Оставете хората, които са ви отгледали, да си починат малко. Нека изживеят своя заслужен ренесанс. Направете стъпката и се изнесете. За ваше добро е. Да, сутрин няма да има мекички. Стомахът ще е празен, но сърцето ще е пълно. Край на мазолите по ръцете! Сами виждате, какви са настроенията в темата. Цените на имотите са все така високи. В същото време лихвите се повишават. Явно сега не е време за покупка. Нека ви разкажа за ползите от живота под наем [1]. В началото на кариерното ви развитие, е съвсем нормално да смените няколко работодателя. Така се израства най-бързо и най-лесно успявате да намерите призванието си. Например когато си търсите хотел, трябва да гледате три основни показателя - локация, локация, локация. Изключително лесно е, заедно със смяната на работното място, да смените и квартирата. Това е истинско предизвикателство, ако сте горд собственик на ипотечен кредит. После, когато решите да имате деца, отново е лесно да си наемете по-голяма квартира. Също е лесно да я изберете в близост до детска градина или училище. Не е възможно обаче да добавите още една стая в собствен имот. Нито да го преместите близо до детска градина. Нека всички влюбени гълъбчета да знаят, че по статистика 70% от браковете свършват с развод. В почти 100% от разводите, съдията присъжда имота на жената. Дори да сте го изплащали само вие. Ако искате да избегнете този предизвестен пладнешки обир - стойте си под наем. Няма как да ви вземат закопаните жълтици или чуждестранния акаунт при инвестиционен посредник. Ако се набутате да купите НИ, ще трябва сами да си правите ремонтите. Първо жена ви ще започне да мрънка. После ще спре да ви пуска. И така докато не вземете отпуска и не се измъчите с неприсъща за вас трудова дейност или докато не изхарчите така трудно събраните средства за предстоящата морска почивка за майстори. А е толкова лесно под наем. Време е за ремонт - сменяте квартирата с току що ремонтирана. Даже мебелите ща са чисто нови. Когато се развали бялата техника - отруденият и отзивчив хазяин бързо ще отстрани проблемите напълно безплатно. Ако сте в собствен НИ - оправяте се сами. А докато не работи пералнята или хладилника, мазолите по ръцете ви ще се завърнат със страшна сила. И ще тичате да хванете промоцията в магазина - вземи хладилник, плати два! Не забравяйте, че данъците за НИ само се увеличават. Пак ще ги вдигат, но това не ви бърка, когато сте под наем. Колегите пишат, че идва рецесия. Не искате любезните господа ЧСИ да извършват продажба на имота ви, защото те са безкрайно не заинтересовани от добра за вас сделка. За Бога братя - не купувайте! Стойте си под наем. Бат Цецко и ортаците ще се погрижат за вашите комунални нужди!

        [1]
        Дисклеймър: Никога през живота си не съм живял под наем. Многократно обаче съм нощувал в хотели. Това мнение не е съвет да закупувате имот. Това е съвет да НЕ купувате.
        Има и друг вариант-намираш си булка със собствено жилище и живеете в него.В наши дни е често срещано да има такива жени. Щом сте семейство активите стават общи.

        Коментар


        • Конструктивна немска критика с нотка на завист. Дали са по-успешни немските работохолици или франсетата, които си живеят живота. Още не съм видял франсе, което да завижда на немците.
          За французите качеството на живота е по-важно от кариерата, защото заплатите са лоши, атмосферата във фирмите - непоносима, а социалните грижи - превъзходни. Затова много от тях направо се отучиха да работят.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

            Двете деца, които имаш са много във времето и мястото, в които ги отглеждаш. Имаш над средното като недвижимост. Не приемай с лека ръка всяка треторакийна хвалба, която четеш тук.
            Не са само те.Познавам доста хора,които са финансово независими,а аз досега се бях оставил по течението да се задоволявам с някакви доходи, които стигат за някакво ниво над базовото и дотам.
            Моя си е грешката и сега замислям един проект, който ако е успешен, ще ме изстреля на съвсем друго ниво.А ако придобия финансова независимост ще мога да помисля и за повече деца. Дали от сегашната жена или друга,тепърва ще го мисля, щото ако не успее начинанието естествено всякакви мечти за повече деца приключват.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

              Аз лично не се смятам за особено успешен. По моите критерии, за да е успешен един мъж той трябва :
              1.Да има много деца.
              2.Да е финансово независим,за да подсигури семейството си.
              3.Да има дом,който да отговаря на условието"Моят дом е моята крепост.И то имам предвид къща, където ти си изцяло господар,а не апартамент в сграда с десетки други собственици.
              По първото условие имам само две деца. По второто не съм финансово независим(особено като чета колегите в темата за имотите за какви суми говорят).Единствено по третият критерий съм изпълнил изискванията за успех.
              И тьй като всеки човек сам си гради бъдещето мисля да се постарая да бъда скоро успешен и по първите два критерия.
              Двете деца, които имаш са много във времето и мястото, в които ги отглеждаш. Имаш над средното като недвижимост. Не приемай с лека ръка всяка треторакийна хвалба, която четеш тук.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                Хахахахах..... Хотелиери настояват държавата да им плати отоплението

                Някои хотели дори се замислят въобще да не отварят тази зима, коментират от бранша

                https://www.segabg.com/hot/category-...ti-otoplenieto
                А, когато - много пъти, не съм ги броил - ви обяснявам, че е лошо да си с дефицит на въображението, ми се смеете. Няма лошо, смехът е здраве но, ако тези мераклии за пари, не бяха до един копирали чужди бизнес модели, дали щяха да са толкова много, набълбукани до един и без добри перспективи?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  За стараещ се.
                  Аз лично не се смятам за особено успешен. По моите критерии, за да е успешен един мъж той трябва :
                  1.Да има много деца.
                  2.Да е финансово независим,за да подсигури семейството си.
                  3.Да има дом,който да отговаря на условието"Моят дом е моята крепост.И то имам предвид къща, където ти си изцяло господар,а не апартамент в сграда с десетки други собственици.
                  По първото условие имам само две деца. По второто не съм финансово независим(особено като чета колегите в темата за имотите за какви суми говорят).Единствено по третият критерий съм изпълнил изискванията за успех.
                  И тьй като всеки човек сам си гради бъдещето мисля да се постарая да бъда скоро успешен и по първите два критерия.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                    Образованието в училища и университети не е панацея, но не си мислете, че хората, дето са прекъснали образованието си и са изградили империи, не са чели и учили много.
                    Напротив, те са чели и учили много повече от тия в университетите, но това е било техен вътрешен стремеж - стремеж да бъдеш по-добър в нещо от мнозинството. Този вътрешен стремеж обикновено е повлиян в голяма степен от семейството и/или средата, в която е израснал и възпитаван съответният индивид.
                    Не съм чел за, или виждал отявлен тъпанар, който да е изградил империя в бизнеса.

                    Тук няма как да не се съглася. Но пак стигаме до извода, че образованието(училища, университети и т.н.) дава погрешни очаквания и за знаещите и можещите, и за невежите . Оказва се, че накрая на везната отново натежават хората с възможности и умения, а не с диплома. Което е адски демотивиращо за по-посредствените, които все пак са положили усилия и уж са преминали през една цедка с останалите. Така, че в този си вид говорим за чиста ИЗМАМА/ЗАБЛУДА, която има огромен негативен ефект за менталното здраве на милиони хора.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                      Ти за успешен ли се смяташ?
                      Питам сериозно без ирония.
                      За стараещ се.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                        Хубаво ви дума Chio , че образованието не е гарант за успех. Най-влиятелните хора всъщност са се отказали от образованието, за да изградят империите си. Просто не са искали да влезнат в матрицата на наемниците. Разбира се, има и много повече, които са се отказали и не са постигнали нищо. Нещата са като с пеенето, придобити по рождение. Или можеш, или не. Ако си от можещите, с опита надграждаш...ако ли не...свириш като счупена китара. Оправданията с номенклатури, политика, световна икономика и т.н... са за слабаците в бизнеса, които не могат да понесат вината за собствените си грешни решения.
                        Образованието в училища и университети не е панацея, но не си мислете, че хората, дето са прекъснали образованието си и са изградили империи, не са чели и учили много.
                        Напротив, те са чели и учили много повече от тия в университетите, но това е било техен вътрешен стремеж - стремеж да бъдеш по-добър в нещо от мнозинството. Този вътрешен стремеж обикновено е повлиян в голяма степен от семейството и/или средата, в която е израснал и възпитаван съответният индивид.
                        Не съм чел за, или виждал отявлен тъпанар, който да е изградил империя в бизнеса.
                        Last edited by Kildirim_Bei; 17.10.2022, 03:02.
                        Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                        ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                          Абе съгласен съм, не е гаранция но, определено, помага. И не толкова дипломата (,от където и да е), а осъществената функция, да изгради личността и да формира качествата и. Познавам високо Образовани хора със скромни дипломи и, обратно, кухи лейки с префърцунени. Къде по-важно е, СЛЕД завършване на учебното заведение, как ще се разпоредиш с живота си.
                          Ти за успешен ли се смяташ?
                          Питам сериозно без ирония.

                          Коментар


                          • Хахахахах..... Хотелиери настояват държавата да им плати отоплението

                            Някои хотели дори се замислят въобще да не отварят тази зима, коментират от бранша

                            https://www.segabg.com/hot/category-...ti-otoplenieto

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                              Хубаво ви дума Chio , че образованието не е гарант за успех. Най-влиятелните хора всъщност са се отказали от образованието, за да изградят империите си. Просто не са искали да влезнат в матрицата на наемниците. Разбира се, има и много повече, които са се отказали и не са постигнали нищо. Нещата са като с пеенето, придобити по рождение. Или можеш, или не. Ако си от можещите, с опита надграждаш...ако ли не...свириш като счупена китара. Оправданията с номенклатури, политика, световна икономика и т.н... са за слабаците в бизнеса, които не могат да понесат вината за собствените си грешни решения.
                              Абе съгласен съм, не е гаранция но, определено, помага. И не толкова дипломата (,от където и да е), а осъществената функция, да изгради личността и да формира качествата и. Познавам високо Образовани хора със скромни дипломи и, обратно, кухи лейки с префърцунени. Къде по-важно е, СЛЕД завършване на учебното заведение, как ще се разпоредиш с живота си.

                              Коментар


                              • Исках да спомена нещо за номенклатурните бизнесмени.
                                Дюри е направила много кинти за имоти през 90-те, без да има общо с партията. Това ми напомни за бащата на двама братя-приятели , който с един магазин за цигари и алкохол на топ място / при положение, че не е имал общо с партията майка/ , направи такива кинтаци, че и двамата се сдобиха със собствени заведения, единия до цар Асен, другия на Сан Стефано. Да не говорим, че живеят в най-скъпия квартал Яворов.

                                Коментар

                                Working...
                                X