IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

    Може да сбъркате,. Той и Хокинг на няколко пъти се отказваше от господа ... а май при него отиде, (дано при него все пак )
    Моля да се придържаме към фактите: последно Стивън Хокинг каза, че, за съжаление, във физическото обяснение на света "Бог" е излишно, ненужно понятие.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

      щото нямаш амбиция да си успешен може би. Има и такъв вариант на живот.
      Иванчо, ако нещата следват своя ход, има-няма амбиция, човек става успешен.
      Или не. Поне, нервите и стресът, във втория случай, са по-малко.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

        щото нямаш амбиция да си успешен може би. Има и такъв вариант на живот.
        Да, нямам и не съм имал тази амбиция.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
          Струва ми се, че си живея добре и без да съм успешен. ☺️
          щото нямаш амбиция да си успешен може би. Има и такъв вариант на живот.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

            Тази сценка , също може да си я представим. Клошар излегнал се в слънчев пролетен ден на зелената трева под цъфнало дърво , пиеш си мастичка, и говорещ със кучето си което му е най- добрия приятел.
            Разбира се....той може да си го позволи. Еднакво е ако имаш много възможности и нямаш никакви възможности.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
              Да бе!
              Тази поговорка е полезна само за умствено ограничени хора.
              Един приятел казваше, че жената трябва да е постоянно заета, за да не прави глупости То зависи как я тълкуваш поговорката ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                ...например, игнор...
                При игнора се губи обратната връзка, но понякога е неизбежен .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                  Преди време излезе една много готина книга “48те правила на властта”, може и някой да я помни. Та там една от тезите беше, че умният човек следва постоянно да лавира между фалшивия морал на забраните в обществото и истинските си цели. Там е част от изкуството на успеха. Да не даваш сто процента от себе си на шефа например. Шефа по дефиниция е прасе.

                  Парите са само инструмент. Шапка свалям на натрупалите ги, но те са и наркотик. Карат те да се самозабравиш и да гледаш отвисоко на другите. Много опасно опиянение. Щото за някои работи просякът ще знае повече от теб.

                  Хорското мнение...пак опираме до лавирането с фалшивия морал и истинските ни цели. Има много варианти за справяне с хорското мнение.
                  ...например, игнор...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Той народът отдавна го е формулирал: залудо работи, залудо не стой. Важен е процесът. Пък и има толкова много неща за вършене
                    Да бе!
                    Тази поговорка е полезна само за умствено ограничени хора.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                      Във всеки един момент от живота си повечето хора са успешни и всеки трябва да намери успеха се през различните си периоди от живота.
                      Пример - на 1 година успех е да почнеш да ходиш, на 2 да говориш, на 5 да научиш азбуката/пишеш, на 10 да смяташ и да се оправяш сам, на 18/25 да завършиш средно/висше образование, 30-те да изградиш кариера/да създадеш семейство/да отгледаш деца, 40-те - да разбереш че си смъртен
                      Нататък вече не знам - нямам годините опит.
                      Ама забелязахте ли от всички изброени къде са парите - май ги няма никъде.
                      Защото успеха е в главата, в самите нас и за всеки този успех е различен, както са различни мечтите

                      Да допълня - това е успеха на т.н цивилизован човек.
                      Който го моделират още от раждането му, не че при някое племе живеещо в "1 век" няма ограничения в развитието, но при развитата цивилизация се е изродило направо.
                      Само погледнете и се заслушайте колко пъти майките крещят по децата си "НЕЕЕЕЕЕ", не е по-добро и положението като пораснеш - навсякъде се сблъскваш с НЕ, не изявявай собственото АЗ, прави като другите да си "успешен". И точно това те прави пионка и роб - на шефа, на парите, на хорското мнение
                      Преди време излезе една много готина книга “48те правила на властта”, може и някой да я помни. Та там една от тезите беше, че умният човек следва постоянно да лавира между фалшивия морал на забраните в обществото и истинските си цели. Там е част от изкуството на успеха. Да не даваш сто процента от себе си на шефа например. Шефа по дефиниция е прасе.

                      Парите са само инструмент. Шапка свалям на натрупалите ги, но те са и наркотик. Карат те да се самозабравиш и да гледаш отвисоко на другите. Много опасно опиянение. Щото за някои работи просякът ще знае повече от теб.

                      Хорското мнение...пак опираме до лавирането с фалшивия морал и истинските ни цели. Има много варианти за справяне с хорското мнение.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        абсолютно ...но вече със самочуствието на успял в предната
                        Той народът отдавна го е формулирал: залудо работи, залудо не стой. Важен е процесът. Пък и има толкова много неща за вършене

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                          Можеш...ако можеш да си го позоволиш.
                          Па както го описах, мисля, че става и за бездомника, стига да заместиш "верандата си" с "на склона". За съжаление, обаче, общодостъпните склонове стават все по-малко с изкупуването ​на земята от богаташите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                            Във всеки един момент от живота си повечето хора са успешни и всеки трябва да намери успеха се през различните си периоди от живота.
                            Пример - на 1 година успех е да почнеш да ходиш, на 2 да говориш, на 5 да научиш азбуката/пишеш, на 10 да смяташ и да се оправяш сам, на 18/25 да завършиш средно/висше образование, 30-те да изградиш кариера/да създадеш семейство/да отгледаш деца, 40-те - да разбереш че си смъртен
                            Нататък вече не знам - нямам годините опит.
                            Ама забелязахте ли от всички изброени къде са парите - май ги няма никъде.
                            Защото успеха е в главата, в самите нас и за всеки този успех е различен, както са различни мечтите
                            Е как къде са парите? Образование и деца, без пари е трудна работа. Особено деца и семейство.
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                              ++
                              Явно предишния успех не е докоснал "същината" на "успеха" (по принцип) - щом се е появил момента с извода, че предишния успех е неосъзната дотогава глупост. Хипероблизирахме нещата разбира се, за по-добра илюстрация. Не случайно беше въпроса- а след успехът, накъде !?)) Може би отговора докосва същността на понятието. Все пак осъзнаването и на това, което си направил си е някакъв успех, щото други и до това не достигат. но още малко трябва и може би ще идем до някои подсказки от selena, знам ли
                              Аз далеч не считам себе си за успешен човек, за да си задавам въпроса а след успеха накъде. Ама вярвам, че е важен пътя по който вървим а не накъде води. Всичко което ни се случва и успехи и неуспехи е трябвало така да бъде. Иначе накъде и аз се чудя. То за да хванеш някой път, нужно ли е да си успял?
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Във всеки един момент от живота си повечето хора са успешни и всеки трябва да намери успеха се през различните си периоди от живота.
                                Пример - на 1 година успех е да почнеш да ходиш, на 2 да говориш, на 5 да научиш азбуката/пишеш, на 10 да смяташ и да се оправяш сам, на 18/25 да завършиш средно/висше образование, 30-те да изградиш кариера/да създадеш семейство/да отгледаш деца, 40-те - да разбереш че си смъртен
                                Нататък вече не знам - нямам годините опит.
                                Ама забелязахте ли от всички изброени къде са парите - май ги няма никъде.
                                Защото успеха е в главата, в самите нас и за всеки този успех е различен, както са различни мечтите

                                Да допълня - това е успеха на т.н цивилизован човек.
                                Който го моделират още от раждането му, не че при някое племе живеещо в "1 век" няма ограничения в развитието, но при развитата цивилизация се е изродило направо.
                                Само погледнете и се заслушайте колко пъти майките крещят по децата си "НЕЕЕЕЕЕ", не е по-добро и положението като пораснеш - навсякъде се сблъскваш с НЕ, не изявявай собственото АЗ, прави като другите да си "успешен". И точно това те прави пионка и роб - на шефа, на парите, на хорското мнение
                                Last edited by bota156; 25.05.2018, 19:41.
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X