IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Всъщност не съм прав. По-важно е чистата съвест. За това сте абсолютно прави. Според Мулдашев, смъртта е създадена, за да може да се пречиства съвестта. Най-големият враг на щастието е вината. В този смисъл, каквото и да епостигнал човек с лоша съвест, то не би струвало и 5 пари, освен ако не използва някои от механизмите да оправдае вината си
    Вината е и коварна, прави „лошото" ни поведение постоянно. Тя е като порочен кръг: змия с опашка в устата. Обикновено действа по следния начин: Първо, извършвате нещо недобро, проявявате грубост, егоизъм или постъпвате деструктивно спрямо себе си или някой друг, правите нещо, за което знаете или усещате, че е неправилно. Второ, започвате да се чувствате виновни. Трето, вината нараства. Четвърто, вече се чувствате силно и болезнено виновни и болката е смазваща. Пето, търсите как да се освободите от нея. Шесто, започвате да дирите причините за своето поведение извън себе си ("Ако той беше направил еди-какво си, аз нямаше да направя това" и т. н.). Седмо, външните фактори придобиват все по-конкретна форма, докато най-накрая осмислите и оправдаете постъпката си. Осмо, започвате да вярвате в оправданията си. И, девето, повтаряте поведението, причинило първоначалното чувство за вина.
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
      Този филм не го помня. Бях много млад тогава и после така и не го гледах пак. Та не знам морала на този. А иначе критериите съм си ги изградил, спрямо това което съм постигнал, доколко съм бил полезен на себе си и близките си и най-важното, по това как се чувствам в момента и всеки божи ден
      Има и книга. Ханибал е гениален престъпник без морални норми. Канибал. Въпросът ми е докъде стигаме разширявайки безогледно “рамката”?

      Това е въпрос не само към теб, а към всички.

      Да, ти си си изградил критериите взаимодействайки с околната среда (тук Ив частично е прав), но и използвайки свободната си воля (тук частично ти си прав), т.е. личността все пак е микс.

      Не сме само продукт на “другите”.
      Last edited by Selena; 30.05.2018, 17:04.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

        Споко Всеки има право на мнение. Аз никога не бих решил, че си гъз, защото мнението ти е различно от моето. Просто аз не губя нищо, че ти си различен от мен. Смятам обаче, че ти самият губиш от това, че се интересуваш какво ще кажат хората. Мнението на хората не струва и 5 стинки, защото никой няма да ти даде 5 стинки затова, че си добър човек, или че смяташ че Йовков е светиня, или пък, че смяташ, че кражбата е добро, стига българи да крадат от румънци и в същото време е зло ако турци крадат от българи...Хората ще дадат 5 стинки, срещу нещо, което им дадеш в замяна. Ако намерят милион ще го откраднат и без шапка невидимка, независимо какво твърдят. Просто такива са хората......
        Прав си по принцип.
        Това което може би не казах, е че животът е сложен и обвързан със зависимости, искаш или не.
        Това че никой няма да даде пет стинки за това че си добър е така, но въпроса с мнението за теб е важен, защото това предполага доверието което се опитваш да "продадеш" така да се каже е важно за собствения ти успех.
        Говоря като цяло, не визирам никой.
        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vigilant Разгледай мнение

          +1 Много подкрепям. Но дори и това е частично вярно - и ти самия може да не се познаваш на 100% и в ред ситуации да откриваш нови неща, а от каква база на знание за теб другите ти слагат етикети? Може да съдят за постъпка, поведение в дадена ситуация и т.н., но инфото е недостатъчно за да каже някой: ти си ..... Прост пример, ако периодично дарявам да кажем 100-200 лв. , но никой не знае това, а на месец-два се напия на змей и извърша някоя простота, която всички видят то какъв съм аз? По-научно се е изразил уважавания от мен човек Шопенхауер ( да не се бърка с shopping hour) та по спомен казва, че човек е съвкупност от това което мислят другите за него, това, което той мисли за себе си и това което е.(нещо такова помня) , не казвайте какъв съм че не е уточнил пропорцията човека
          +++ ти току що реши задачката, която преди Ив. Философите отдавна са решили .
          Last edited by Selena; 30.05.2018, 16:59.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

            А критериите ти за нещата как си ги изградил? Чрез обратна връзка или без нея?

            Опиши ми морала на Ханибал Лектър. Това визирах.

            Ив. Май е доста прав. Но има едно “но” ...

            Този филм не го помня. Бях много млад тогава и после така и не го гледах пак. Та не знам морала на този. Благодаря. Ти си интелигентна жена, така че ще го гледам пак А иначе критериите съм си ги изградил, спрямо това което съм постигнал, доколко съм бил полезен на себе си и близките си и най-важното, по това как се чувствам в момента и всеки божи ден
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

              Никой не познава друг по-добре отколкото самия себе си. Чие мнение би следвало да е най-компетентно? Естествено, че мнението на този който познава най-добре. Просто казано, мен ме вълнува какво мисля аз за себе си и хич не ми пука, щом някакви хора ме смятат за гъз, заради това. че твърдя, че да крадеш и да живееш на аванта е лошо или пък затова, че не ме кефи Йовков. Имаше една книга на Куелю : "Победителят е сам" Ако се водиш по чуждата свирка, никога няма да си различен. Ако не си различен, ще си като всички и ще постигаш успехите на всички Това е положението. Меси, за да е Меси не трябва да е като всички футболисти. Най, малкото ако смяташ, че живееш заради обратната връзка, означава да живееш не според собствената си ценностна система а според тази на другите. Бях гледал в някаква книга нагледен пример. Как в музиката ниските честоти заглушавали високите. Та точно същото става, ако си висок и се съобразяваш с ниските. Ставаш като тях. Или да взема да зарежа Уортън и да чета Йовков, защото Селена така смятала? Същата Селена, която като и кажат, че всеки си има морал и не може да го разбере и пита какво е ако човек нямал морал. Всички които нямат нейния морал, за нея просто нямат морал. Всеки, който няма като нейният автомобил за нея въобще няма автомобил, защото не е като нейния и толкова.
              А критериите ти за нещата как си ги изградил? Чрез обратна връзка или без нея?

              Опиши ми морала на Ханибал Лектър. Това визирах.

              Ив. Май е доста прав. Но има едно “но” ...


              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                Значи ще бъдем твоите “опитни зайчета”, за бъдеща книга без нито един морков ?

                За момента се присъединявам към Имхотеп и се облягам назад сред публиката.
                Хаха. Този форум ми помогна да разбера, че няма смисъл да пиша каквато и да е книга. Очевидно е че освен мен самия, друг читател няма да намеря Сега мисля по начина си на изразяване. Не се отказвам лесно ей... Овен съм. Та остава надежда, че ако намеря подходящ начин на изразяване, може пък и да ме разбере още някой, освен мен самия Или пък да взема да пробвам в Карлуково, че и без това съм от него край и там ми е хвърлен пъпа?
                Last edited by Alonso; 30.05.2018, 16:47.
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                  Алонсо не си съвсем прав. Айнщайн отдавна е казал, че всичко е относително.
                  Най-просто казано ако нямаш уважението на другите, няма да постигнеш кой знае какво.
                  Не става въпрос да сравняваш ниски с високи. При хората е малко по-различно.
                  Най-просто ако вземем два гаража превърнати в магазини, и хората си купят нещо скапано от единия, то бизнеса му няма да върви просто защото мнението на хората за него е че продава боклуци. Без значение какво мисли за себе си собственика.
                  Той победителя е сам, но само във война,
                  Споко Всеки има право на мнение. Аз никога не бих решил, че си гъз, защото мнението ти е различно от моето. Просто аз не губя нищо, че ти си различен от мен. Смятам обаче, че ти самият губиш от това, че се интересуваш какво ще кажат хората. Мнението на хората не струва и 5 стинки, защото никой няма да ти даде 5 стинки затова, че си добър човек, или че смяташ че Йовков е светиня, или пък, че смяташ, че кражбата е добро, стига българи да крадат от румънци и в същото време е зло ако турци крадат от българи...Хората ще дадат 5 стинки, срещу нещо, което им дадеш в замяна. Ако намерят милион ще го откраднат и без шапка невидимка, независимо какво твърдят. Просто такива са хората......
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Значи, Ив., ще бъдем твоите “опитни зайчета”, за бъдеща книга без нито един морков ?

                    За момента се присъединявам към Имхотеп и се облягам назад сред публиката.
                    Last edited by Selena; 30.05.2018, 17:02.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                      Никой не познава друг по-добре отколкото самия себе си. Чие мнение би следвало да е най-компетентно? Естествено, че мнението на този който познава най-добре. Просто казано, мен ме вълнува какво мисля аз за себе си и хич не ми пука, щом някакви хора ме смятат за гъз, заради това. че твърдя, че да крадеш и да живееш на аванта е лошо или пък затова, че не ме кефи Йовков. Имаше една книга на Куелю : "Победителят е сам" Ако се водиш по чуждата свирка, никога няма да си различен. Ако не си различен, ще си като всички и ще постигаш успехите на всички Това е положението. Меси, за да е Меси не трябва да е като всички футболисти. Най, малкото ако смяташ, че живееш заради обратната връзка, означава да живееш не според собствената си ценностна система а според тази на другите. Бях гледал в някаква книга нагледен пример. Как в музиката ниските честоти заглушавали високите. Та точно същото става, ако си висок и се съобразяваш с ниските. Ставаш като тях. Или да взема да зарежа Уортън и да чета Йовков, защото Селена така смятала? Същата Селена, която като и кажат, че всеки си има морал и не може да го разбере и пита какво е ако човек нямал морал. Всички които нямат нейния морал, за нея просто нямат морал. Всеки, който няма като нейният автомобил за нея въобще няма автомобил, защото не е като нейния и толкова.
                      Алонсо не си съвсем прав. Айнщайн отдавна е казал, че всичко е относително.
                      Най-просто казано ако нямаш уважението на другите, няма да постигнеш кой знае какво.
                      Не става въпрос да сравняваш ниски с високи. При хората е малко по-различно.
                      Най-просто ако вземем два гаража превърнати в магазини, и хората си купят нещо скапано от единия, то бизнеса му няма да върви просто защото мнението на хората за него е че продава боклуци. Без значение какво мисли за себе си собственика.
                      Той победителя е сам, но само във война,
                      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • И понеже пак запалих мотора.....
                        Замислете се чисто теоретично. Ако всички живееха заради обратната връзка, какво щеше да представлява един нормален разговор?
                        Всеки щеше да твърди това което си мисли, че ще са хареса на другите, за да получи подходяща обратна връзка. Всеки щеше да казва това което трябва да каже а не това което мисли. Тогава всички щяха да лъжат и разговорите сами по себе си щяха да станат излишни. А дали "щеше" или всъщност то "е", всеки може да си прецени сам. Имаше една такава серия в онзи сериал, който каза Ив. Забравих му името. Дето живота на всеки зависеше от рейтинга на обратната връзка от другите.........
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                          Ето това, червеното за мен е крайно грешно. Ако осъзнаеш, че червеното е грешно, ще осъзнаеш и много други отговори
                          Да не би да твърдиш, че аз съм гъз, защото този форум смята, че аз съм гъз
                          +1 Много подкрепям. Но дори и това е частично вярно - и ти самия може да не се познаваш на 100% и в ред ситуации да откриваш нови неща, а от каква база на знание за теб другите ти слагат етикети? Може да съдят за постъпка, поведение в дадена ситуация и т.н., но инфото е недостатъчно за да каже някой: ти си ..... Прост пример, ако периодично дарявам да кажем 100-200 лв. , но никой не знае това, а на месец-два се напия на змей и извърша някоя простота, която всички видят то какъв съм аз? По-научно се е изразил уважавания от мен човек Шопенхауер ( да не се бърка с shopping hour) та по спомен казва, че човек е съвкупност от това което мислят другите за него, това, което той мисли за себе си и това което е.(нещо такова помня) , не казвайте какъв съм че не е уточнил пропорцията човека

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                            А защо да не е, всъщност ако всички смятат, че сестра ти е к-ва, върви после обяснявай и доказвай, че не е.... все е тая. И невинен, пак ще си виновен. т.е. дори и да те смятат гешно, е все тая защото точно по този начин ще се отнасят с теб...
                            Никой не познава друг по-добре отколкото самия себе си. Чие мнение би следвало да е най-компетентно? Естествено, че мнението на този който познава най-добре. Просто казано, мен ме вълнува какво мисля аз за себе си и хич не ми пука, щом някакви хора ме смятат за гъз, заради това. че твърдя, че да крадеш и да живееш на аванта е лошо или пък затова, че не ме кефи Йовков. Имаше една книга на Куелю : "Победителят е сам" Ако се водиш по чуждата свирка, никога няма да си различен. Ако не си различен, ще си като всички и ще постигаш успехите на всички Това е положението. Меси, за да е Меси не трябва да е като всички футболисти. Най, малкото ако смяташ, че живееш заради обратната връзка, означава да живееш не според собствената си ценностна система а според тази на другите. Бях гледал в някаква книга нагледен пример. Как в музиката ниските честоти заглушавали високите. Та точно същото става, ако си висок и се съобразяваш с ниските. Ставаш като тях. Или да взема да зарежа Уортън и да чета Йовков, защото Селена така смятала? Същата Селена, която като и кажат, че всеки си има морал и не може да го разбере и пита какво е ако човек нямал морал. Всички които нямат нейния морал, за нея просто нямат морал. Всеки, който няма като нейният автомобил за нея въобще няма автомобил, защото не е като нейния и толкова.
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                              а ти какво мислиш за това кеото казах?
                              Съгласен съм Има някои леки отклонения но като цяло съм съгласен.
                              Ето например за мен поста на пепе
                              А защо да не е, всъщност ако всички смятат, че сестра ти е к-ва, върви после обяснявай и доказвай, че не е.... все е тая. И невинен, пак ще си виновен. т.е. дори и да те смятат гешно, е все тая защото точно по този начин ще се отнасят с теб...
                              Казва сбито това което и ти.
                              Алонсо малко пъвично регира в случая, но според мен не е прав. В крайна сметка ти си това което другите мислят за теб.
                              Мога да дам и пример, но засега ще се въздържа...
                              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Губиш време за какво, да вземеш милона ли, ами ако не ти трябва... успехът не се измерва в пари, щастието също. За какво са ви толкова ще ги закопате некъде ли що ли? Кое точно е успеха да имаш деца да ги отгледаш да им осгуриш образование или да си гледаш кефа или нещо съвсем друго... или пък да не гладуваш, кое е успеха да се чувсташ удовлетворен, да си богат, да направиш кариеара, да имаш собствен бизнес кое от всичките? Може пък успеха да е да си губиш времето...

                                аз лично обичам да си губя времето, щото по принцип го нямам...

                                Мисля че в маркетинга имаше един модел: стимул-организъм-реакция. Та без стимул за търсене на успеха в каквато и да е форма никъде няма да стигнеш... а кой от всички успехи ще търсиш вече става много сложно. Рамката за която говориш може би дава преднина само в крайния стадий... както допълни саалена преди за довършването на работата, да ма требва и да я започнеш и то точно същата каквто и ти приравняваш на успех ... иначе ще сравняваш ябълки с круши...
                                Last edited by pepe1234; 30.05.2018, 16:29.

                                Коментар

                                Working...
                                X