IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

    И какво от това?

    Това означава че е създал закони дето трябва да ги спазваме и ги е казал на Моисей така ли?

    Закони закони....все закони....ограничения...страх от последствия....

    Църквата грешка няма......

    Колега,,всичко което говориш идва от църквата не от БОГ.
    Ми това означава че ако пипнеш топло ще се изгориш ако скочиш от покрива ще се пребиеш.Ей тва са закони и не са от Църквата.Законите на Ом Кирхоф кръстени така на откривателите си също не са от църквата.Това означава ли че Ом и Кирхоф са църква щото и тия двамата не грешат.Защо признаваш физическите закони а за духовните смяташ че са дело на църквата.Почни да крадеш нагло и безскруполно и виж какво ще ти се случи.Църквата не се е изказвала по тоя въпрос,Пробвай ако смееш

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

      Тука обаче ти си олл ин в духовните закони които всъщност не са никакви закони а неща казани от църквата.

      Винаги съм се чудил....малко ли страхове имат хората...че им е необходимо да си създават допълнителни като тези да кажем от БОГ? Това е някаква форма на мазохизъм.
      Ми не си създавай живей както смяташ за добре.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

        Бог е разум който управлява Вселената
        И какво от това?

        Това означава че е създал закони дето трябва да ги спазваме и ги е казал на Моисей така ли?

        Закони закони....все закони....ограничения...страх от последствия....

        Църквата грешка няма......

        Колега,,всичко което говориш идва от църквата не от БОГ.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

          Както много пъти съм казвал Светът се управлява от закони такива за физическият и такива за духовният свят.Те са неизменни и не се интересуват дали ги харесваме или пък знаем за тях.Нарушим ли ги те стоварват своето действие върху нас.И така докато ни уврат главите...А това с човешките закони и съдилища е смехория.
          Тука обаче ти си олл ин в духовните закони които всъщност не са никакви закони а неща казани от църквата.

          Винаги съм се чудил....малко ли страхове имат хората...че им е необходимо да си създават допълнителни като тези да кажем от БОГ? Това е някаква форма на мазохизъм.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

            директна заповед.

            Кой е казал че БОГ е дал тази заповед?

            Всъщност какво е БОГ за теб? сериозно те питам.
            Бог е разум който управлява Вселената

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

              Ами нищо..кво да прайм. Има закони спрямо които живеем в зависимост в коя държава живеем. Без значение дали ни харесва и къв морал имаме...тези закони трябва да се спазват за да има ред някакъв. Ако оня изяде някой друг...евентуално ще го осъдят или убият и това е.

              Кво да направим друго?

              Човека си има друг морал - ядат му се хора. Единственното което мога да направя е да го избягвам...да не ме изяде или да го гръмна малко преди това))) За нас може да ни се струва не ОК...ама за брат му дето яде и той хора си е ОК.

              Малко преиграхме с тоя морал ми се струва. Мен ме интересува само до толкова колкото той формира част от начина на мислене и до там. Друго не ме интересува.

              Както много пъти съм казвал Светът се управлява от закони такива за физическият и такива за духовният свят.Те са неизменни и не се интересуват дали ги харесваме или пък знаем за тях.Нарушим ли ги те стоварват своето действие върху нас.И така докато ни уврат главите...А това с човешките закони и съдилища е смехория.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                не.
                Е, ти си по-лаконичен и от мен, за да е честно дай и ти един отговор

                Коментар


                • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                  Бог е нещо много повече от това което си написал.Вселената макар и не безкрайна е необятна....И живот има навсякъде...та сега кат се замислиш какво е Бог и разбираш че нямаш капацитет да разбереш.Иначе за другото съм на 1000000000% съгласен
                  Нищо не пречи да имам пред вид всички живи същества във вселената не само на земята.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                    Не си прави кумир нито това дето е .........
                    "Гордостта предшества погибелта,
                    а високомерието - падането."


                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                      В зората на човечеството е било така, както и още няколко млн. години маймуноподобно съществуване. Всичките ни инстинкти са от тогава и прозират доста лесно под замазката отгоре. А основният въпрос, които интересува Ив и Алонсо- вярата в себе си или в авторитет/главатар/ е точно от тези мътни времена, да не говорим, че съм срещал някъде написано от "група съветски учени" , че е около 2/3 генетично обусловена и 1/3 придобита.
                      Да някои може да са произлезни от маймуните но аз и много като мен не са.То и в днешно време някои са бетер маймуни

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                        От зависта
                        не.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                          Физическата сила е само един от белезите на главатаря, дързостта е друг/и то по-важен/ такъв, а умът, както го разбираме днес, е по-скоро вреден атрибут за лидера/ограничава самоувереността, която е в основата на респекта от страна на групата/. А ти вече говориш за по-сложно организирани групи- ако групата е претърпяла крушение и всички потенциални доминанти са мъртви е нормално начело да застане жена или старец и да се формира подобна традиция. Дори вероятно това е полезно защото по този начин слабата група се фокусира върху оцеляването, а не върху експанзията, но подобни формирования са неустойчиви и във времето биват пометени при среща с по-агресивни и силни групи.
                          Не си прави кумир нито това дето е .........

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                            Да. Извинявай. Не си ме питал.

                            Значи питаш ме дали влизам в църква.....за да ти отговоря на това трябва да ти кажа в какво вярвам аз.

                            Ще ти кажа какво мисля супер накратко въпреки че е невъзможно да бъде кратко. Първо в какво вярвам аз.

                            Аз смятам че има БОГ.
                            Смятам че душата на всеки човек представлява форма енергия. Всички души на живите същества според мен са свързани в общо енергийно поле. Тази обща енергия на душите на живите същества представлява БОГ. Нещо като колективен енергиен разум. В този смисъл всички живи същества са сами за себе си БОГОВЕ. Всички живи същества комуникират помежду си чрез това енергийно поле наречено БОГ. Нещо повече. Всеки човек има възможност да влияе на себеподобните си + да променя материята но тази способност не е развита въпреки че се среща понякога. Ако даден човек овладее контрола над тази енергия и умее да използва потенциала и той се превръща във жив БОГ....т.е може да комуникира с БОГ...например като Исус..който аз смятам че си е бил такъв. И не само той. Овладяването на тези способности минава според мен чрез силна вяра. Смятам че чувствата на човек...представляват енергията на душата. Те са еднакво силни при омраза и любов. Аналгоията с рая и ада...в религията представлява чуствата на любов и омраза. Омразата е ада...любовта е рая... В този смисъл е абсолютно вярно за мен е че БОГ е любов. А омразата е Дявола. Казано литературно въпреки че това са алегории. Любовта е най краткия път до познаването на БОГА което пък дава на всеки човек неподозирани потенциални възможности.

                            За да познае човек БОГА...т.е да използва тея възможности е нужна силна вяра в тези възможности, може да се каже в собствените си възможности.. Тази вяра както съм казвал представлява умение като всички останали умения които има човек и за развиването на това умение се изисква време и усилия.

                            Религията без значение каква е....и без значение целите поради които е измисленна или същестува е един от пътищата за развиване на вярата и докосване до БОГ. Обикновенните хора не си дават сметка за религията като такава и целите и ,затова те я изпозлват като достъпен начин за път към БОГА.

                            както казах двигателя на тази колективна енергия са чувствата на хората. Освен силни като любов и омраза има и други чувства. Ако ги разделим ...те са положителни и отрицателни. Положителните...или позитивното мислене води до увеличаване на възможностите и обратното...негативното мислене води до намаляването им.

                            за кво ги казах сега аз тея неща като ме питаш прост въпрос ...влизам ли аз в църква?

                            Един от начините в които хората успяват да се докоснат до това коелктивно съзнание а именно БОГ е когато са заедно. Ако имаме на едно място...много хора мислещи с чувство на любов - шанса да усетиш БОГ е много по голям.

                            Най известното място за такова упражнение е църквата. Това е магическо място в което хората влизат без лоши чувства и потенциала на възможностите в църквата са огромни.

                            Да...аз влизам в църква. И понякога само стоя за известно време. Поради тези причини. Защото силата на колективната енергия е огромна. Това няма общо с представата за БОГ която църквата ни налага.

                            Друго няма да кажа щото е лично.

                            БОГ е много практично нещо...ако го познаваме. Всичко което правим в реалния живот в този смисъл е в резултат на БОГ.

                            Ще спра щото въпроса ти беше влизам ли в църква. А иначе темата е огромна и мога да говоря до сутринта.
                            Бог е нещо много повече от това което си написал.Вселената макар и не безкрайна е необятна....И живот има навсякъде...та сега кат се замислиш какво е Бог и разбираш че нямаш капацитет да разбереш.Иначе за другото съм на 1000000000% съгласен

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              Я един въпрос.

                              Как се формират според вас така наречените АВТОРИТЕТИ?
                              От зависта

                              Коментар


                              • Я един въпрос.

                                Как се формират според вас така наречените АВТОРИТЕТИ?

                                Коментар

                                Working...
                                X