IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Между другото, преди 4-5 век е имало един куп варианти на евангелията. На един от съборите си Пресветата Църква решава кой от всичките текстове е "правилният". Мисля че го правят с гласуване.

    А текстовете коренно са се различавали един от друг.


    Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

    Тук говориш, относно морализаторската сила на църквата, за времето преди 50 години. Си мисля.
    Сегашното морално влияние на църквата много е спаднало и изтляло. И има защо - църквата сега не е това, което, според евангелията, е посъветвал Христос да е.
    В думите на Христос, завещаващи думи към апостолите му, идеята за верската община е общуване. А църквата заповядва - некъде от 6ти 7ми век. Мерси боку, мога да чета и разбирам евангелията и сам, както са и писани за мен - без посредството на дебелите ви мазни "отчета".
    ​​​​​

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение
      Църквата има една голяма сила поради което е най дълговечната институция. Надживяла е държави, империи, всякакви режими и бурни времена и то без армия. Коя е тя?
      Тук говориш, относно морализаторската сила на църквата, за времето преди 50 години. Си мисля.
      Сегашното морално влияние на църквата много е спаднало и изтляло. И има защо - църквата сега не е това, което, според евангелията, е посъветвал Христос да е.
      В думите на Христос, завещаващи думи към апостолите му, идеята за верската община е общуване. А църквата заповядва - некъде от 6ти 7ми век. Мерси боку, мога да чета и разбирам евангелията и сам, както са и писани за мен - без посредството на дебелите ви мазни "отчета", возещи коремите си в луксозни коли и гледащи паството през прозорците им с лоясалите си очички.
      ​​​​​
      Last edited by П.Ф.Изеров; 31.05.2018, 19:57.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        И дори се променят. Примерно ако един влак се движи с 80км в час и ти вървиш по посока на движението с 5км в час, скоростта ти спрямо земята е 80+5=85

        Да, ама не. Скоростта е малко по-малка от 85. Това идва от там, че във вселената има ограничение на скоростта от около 300 000км в секунда (което един ден може и да се промени също ). И всъщност "правилната" формула на сметката е доста по-сложна от едното плюс другото.

        Това са само модели на мислене, които ни вършат работа на дадения етап. Нищо повече.

        Добре, в теорията на относителността която визираш има логика, защо обаче теорията за произхода на видовете на Дарвин, която е подкрепена с хиляди неоспорими факти се пренебрегва. И хората се лутат във всевъзможни мисловни конструкции.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение

          Видя ли що ти казах, че бързаш. И ти вярваш в неща, щото така са те учили, но даваш слаби аргументи на които аз не вярвам, щото сме различни, разбираш ли?
          За какво бързам? Кого имаш пред вид че ме е учил? И в какво вярваш ти и най вече защо.

          Значи аз казах в кво вярвам...и дадох аргументи ....силни слаби незнам но някакви. Дай сега твоите за кармата.

          Това че сме различни означава ли че не бива да говорим с аргументи?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение
            Църквата има една голяма сила поради което е най дълговечната институция. Надживяла е държави, империи, всякакви режими и бурни времена и то без армия. Коя е тя?
            Дава надежда.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Творецът ни е създал творци, смяташ ли че е случайно?


              Много точен въпрос , на който си заслужава да се разсъждава.

              Коментар


              • Творецът ни е създал творци, смяташ ли че е случайно?

                Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                След като човек е открил , някакви природни сили и закони. Той е помислил за всесилен и се опитва да замести Бог . Имам предвид ,че точно чрез разцепването на атома силно се намесихме в самата същност на сътворение на света. Следващото ниво на което очаквам да се правим на Бог е сътворението на живата материя. Или генно инженерство , клониране , и създаване на кастово общество въз основа на генно модифицирани хора. Едно е да развиваш технологиите друго е да се месиш директно в работата на Твореца. Този неща ще свършат зле в дългосрочен план.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                  Я пак че не разбрах.Кой човек е сътворил гравитацията огъня топлината.Това че някой човек е открил даден закон не означава че този закон е негово творение...
                  След като човек е открил , някакви природни сили и закони. Той е помислил за всесилен и се опитва да замести Бог . Имам предвид ,че точно чрез разцепването на атома силно се намесихме в самата същност на сътворение на света. Следващото ниво на което очаквам да се правим на Бог е сътворението на живата материя. Или генно инженерство , клониране , и създаване на кастово общество въз основа на генно модифицирани хора. Едно е да развиваш технологиите друго е да се месиш директно в работата на Твореца. Този неща ще свършат зле в дългосрочен план.

                  Коментар


                  • И дори се променят. Примерно ако един влак се движи с 80км в час и ти вървиш по посока на движението с 5км в час, скоростта ти спрямо земята е 80+5=85

                    Да, ама не. Скоростта е малко по-малка от 85. Това идва от там, че във вселената има ограничение на скоростта от около 300 000км в секунда (което един ден може и да се промени също ). И всъщност "правилната" формула на сметката е доста по-сложна от едното плюс другото.

                    Това са само модели на мислене, които ни вършат работа на дадения етап. Нищо повече.

                    Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение

                    Е па ти и децата знаят за Нютон и Прометей.
                    А това е най-новия закон измислен от Money, който гласи: Законите "на природата" са също човешко творение.

                    Коментар


                    • Иначе тази форма на енергия, както ти я наричаш, Мулдашев и вика торсионни полета ама няма значение точното наименование.
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                        Съмнявам се като те слушам...за Малдушев иначе не го знам.....моята не е такава...тая работа с прераждането не ща да я коментирам щото няма смисъл. И да има и да няма...кво значение има? За мен има смисъл да изживея живота си така както смятам аз за добре и да бъда колкото е възможно по щастлив. БОГ всеки може чисто практически да го използва в тоя живот усвоявайки уменията които имаме ама не сме развили. То и сега някой хора го използват....вдъхновението мотивацията и т.н правят чудеса...само дето не го осъзнаваме.

                        Не виждам никакъв смисъл в пречитване на съвестта или изчистване на грешки. За къде да ги изчистваш? И какво е това грешка? Трябва да има някаква цел. Само че всеки дефинира целта квато си иска. И затова има всякакви течения според целта. За едни целта е кармата...прераждането...рая...ада....не знам си колко девственици дето те чакат като умреш при мюсолманите и т.н.

                        За мен е важен тоя живот. Кво има след това евентуално ще разберем. А уменията да използваме БОГ в този живот...са ключови за постигането на целите ни. Това трябва да ни интересува.

                        А неща като карма....прераждане...божи съд, заповеди и т.н...са създадени от църквите да ти внесат страх...който на пръв поглед би ти помогнал да бъдеш уж по "добър" , друг е въпроса кво означава да си добър..... Навремето църквата е използвала целия този страх от възмездие за да държи масите под контрол и е извършила в името на тоя страх най големите човешки престъпления...сега в модерни времена...контрола е различен но страха е останал в голяма част от хората. Всъщност и сега е така...ако видим кво става в мюсолмантския свят.

                        Такъв тип страх....от възмездие е най голямата спирачка за човек. Но пък и чудесно сейфти плейс да се скриеш като всичко си ебе майката.
                        Нямаш ми доверие ли Прочети Мулдашев и ще видиш, че твоят пост е копие на неговите твърдения, относно Бог. Трудно е да се объркам, защото и аз вярвам в това в което и ти. Аз обаче не мога да повярвам в каквото и да било, ако някой не ме убеди. Та този Мулдашев прилага доста доказателства. И то доказателства, събирани с екип от учени. Това за смъртта и съвестта, го вметнах не случайно. Просто го бях чул в едно негово интеревю и аз се чудех каква е логиката. Та се надявах да чуя твоето мнение. Аз ти написах моята логика, естествено пречупена през логиката на психологията. Някакви грешки водят до натрупване на вина, а ако вината не може да бъде оправдана или простена води до много лоши последици. Или оправдаване на лошите постъпки с последващо повтаряне или себенамразване, водещо егоцентризъм. Та аз видях тази логика.
                        Ако вярваш в това в което вярваш, би следвало да вярваш и в прераждането, защото не би следвало тази енергия да се появява и изчезва? Всичко това в крайна сметка за мен си е будизъм. Будистите вярват в същите неща. Не виждам голяма разлика.
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                          Я пак че не разбрах.Кой човек е сътворил гравитацията огъня топлината.Това че някой човек е открил даден закон не означава че този закон е негово творение...
                          Е па ти и децата знаят за Нютон и Прометей.
                          А това е най-новия закон измислен от Money, който гласи: Законите "на природата" са също човешко творение.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Законите "на природата" са също човешко творение.


                            Я пак че не разбрах.Кой човек е сътворил гравитацията огъня топлината.Това че някой човек е открил даден закон не означава че този закон е негово творение...

                            Коментар


                            • Законите "на природата" са също човешко творение.

                              Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                              И кой физичен закон се е променил???!!!!!!Слава на Господа само си представям как отменяш законите на Ом и Кирхов или пък те се променят и се ебават с тока.Или отменяш гравитацията?Приятел ного пъти съм казвал че западното образование за меринджей произвежда тъпаци на квадрат.Моля ви не ми давайте повече доказателства за това.А иначе църквата не знам да казвала какво те очаква ако крадеш..Ако искаш ще ти кажа и се пробвай ако имап смелост.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                                Детски работи...вярваш в нещо...питам те що вярваш....ти ме пращаш да чета....аз ти викам кво си разбрала а ти а ме караш аз да ти обяснявам...
                                Видя ли що ти казах, че бързаш. И ти вярваш в неща, щото така са те учили, но даваш слаби аргументи на които аз не вярвам, щото сме различни, разбираш ли?
                                Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

                                Коментар

                                Working...
                                X