IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

    това с дроновете е мега тъпо, дронове се използват за нападение и то по наземни цели, не за отбрана. Не могат да пазят територия, не могат да оказват подкрепа на армията - все пак въоражението им е силно ограничено. А кой точно ще нападаме с дронове съвсем не ми е ясно.
    Очаквах поне един лайк за хумура, не сериозен отговор.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ender
      Явно, леля ти е по-гласовита
      Само имай предвид, че означението на типа е дума, а не сбор от букви.
      Дума, описваща определена "архитектура" на психиката.
      И разлика в една от буквите, може да доведе до коренно противоположна представа за света.
      edno на ум за сбора, нали ! как можах да го пропусна, ама че съм )) (шегувам се)
      надявам се с илюстрацияta по-надоле, да се изясни, (че не говорим за "сбор букви" а просто за матем., абстракция в означенията ) ! (y)!
      "Дума, описваща определена "архитектура" на психиката." - Да точно, и аз го виждам така, а не това което се е случило с "думата", следствие на кило погълната домашнярка примерно)
      "И разлика в една от буквите, може да доведе до коренно противоположна представа за света". - Това си е силно твърдение (може и да се докаже ) - Което мога да усиля в още по-хард вариант - Не само че разликата в една буква, може да доведе разлика някаква в представите - нещо още по-сериозно прогнозирам,,- че може да съществуват две НАПЪЛНО ЕДНАКВИ "думи" (от така представените резултати) и при това със сериозна разлика в представите.
      За илюстрация, нека направим един мисловен експеримент:
      Да си представим две еднакви концертни зали. В едната поставяме мислено рок китарист, (със съответната китара), а в другата джаз- пианист със съответния роял. Даваме им две еднакви партитури. Например 48 ноти. Нека и двамата да са перфектни изпълнители, и да свирят без импровизация. Изслушваме единия в едната зала, после другия в другата. Всичко е еднакво, ноо.... звукът, докосването, емоция, вдъхновение и т.н. ще са много различни. нали !?!? Различни са дори самите инструменти като звук тембър нюанс т.н.- основния тон и ритъм абсолютно еднакви, но обвертоновете доъплващи до пълният звук, - много различни.
      Е гледам по подобен начин и на теста с "думите".))
      Ако трансформирам "дума" до мета-символ и ползвам някои абстракции от мета-математиката, в мен се зароди една силна идея - че от същите данни на този тест, с така направените резултати, е възможно да се извлекат значително, ...значително повече информация за съответния личностен тип., отчитайки и % с който се е появила всяка "буква"-както я наричаме формално в личностния тип "дума") Може би това е направено вече, не знам, не ми е моя специалност, но може и да се направи и се сещам как))
      В случая какво прави теста - нищо повече от това да назначи една от 16 думи, на тествания индивид (но забележи, че има огромни нюанси във вероятността за всяка "буква" от "дума"та.)
      Теста казва примерно - "ти си командир" и толкова честито на печелившите (радост в къщи)
      А Сега си представи, че може да се извлекат всички останали 15 обертона И резултата да се представи така:
      Индивида "Ендер" (примерно) е: Командир -30, Архитект-15, Логик-6, Адвокат-16 ....i t.n.. (изброени всички типове със съответните тегла, (за прегледност, нека сума от теглата да е 100)
      Е това е много по-финно разкодиране на личностния тип, който става вече уникален почтииии като ЕГН, нале!? и следстввие на това - колкото различни ЕГН имаме, толкова и различни представи, както казваш, ще са налични)) независимо, че най-голямото тегло ти е примерно "командир".)
      Нещо още по-страшно - може да се ползва идеята, за избор на личностен тип "командир" ноооо,,,, със съвсем специални качества измежду хиляди други- кандидат-"комадири" , (e te това е силата на математическото въображение и абстракция)
      (Тук ми се прииска макар задочно, силно да благодаря на "Хер" Табаков, - мой преподавател по "формална" логика, мета-математика, и т,н, казвам му името щото да се знае "че и ний сме дали " нещо на света, ... не е вече в България дава на други Но личните дискусии с него по най-различни теми и из предмета са ми оставяли заряд и вдъхновение, и дори споменът за "методите" с който "боравехме" мисловно, може да генерира старахотни идеи. (От нищо - нещо) за без пари както се казва )
      Дори веднъж ми сподели свое доказателство, че "Нормален човек по принцип може да излъже почти всички, но себе си не може". - Това ми е и допълнеието към поста ти, в който беше казала, че може да има изкривяване на резулати в теста поради лъжа. Специално при мен лъжата за отговорите в теста отпадна, защото го правих за себе си, (да видя коя от "думите" най-тежи при мен)))) а вече знам, (имайки предвид силното доказателство на хер Табаков) че не мога да се самоизлъжа.
      Приятни мисловни вечерни занимания, на цялата компания! (като се извинявам за многословието и се надявам се да не се повтаря)
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

        ))))

        Разбирам че от всяка ситуация може да се извлече "поука" ама с тая история прекаляват значително....естественно че ни е необходима цялата информация до която имаме възможност да се доберем...

        Категорията "правилно решение" е много интересна. Теоритично абсолютно всяко решение което даден човек взима в живота си е ПРАВИЛНО. Защото ако не е правилно просто кой да е човек няма да го вземе - очевадно. Освен ако не е мазохист.

        Значи всеки човек взима във всеки момент правилното решение за него...базирано на информацията която има...опита който има..знанията които има...и мислите които се въртят в главата му.

        Въпроса дали някакво решение е ПРАВИЛНО по принцип няма абсолютно никакъв смисъл. Щото...това е въпрос на гледна точка...от оценяващия...или обществото..и освен това само бъдещето може да покаже от всяко решение дали последствията имат положителен или отрицателен ефект върху човека взимащ решенията или върху обкръжаващата го среда. Взаимовръзките са толкова сложни че последствията са невъзможни за предсказване в пълнотата си. Като се има пред вид че последствията след даден период може да са едни...след друг период други а след трети период още по други или същите като в първия период....

        Всяко решение се взима на база на някаква вероятност на практика.
        Това е и същината на късмета. Ама ще задълбаем много а ти това не искаш ...вероятно....

        Същата работа като представата за ИСТИНА...ти не можа да ми кажеш пример за истина....и това не е случайно. Щото просто няма никаква истина...има някаква тезча или "факт" който към момента с наличната информация се приема за истина.

        Например...ти имаш кола...тя да кажем е с черен цвят. Черна ли е колата? )))
        Такова нещо не се е случвало, съгласен съм 100% с това

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение



          Филма е посредствен и е ниско бюджетен. Книгата е по - добра значително, но таргета е за тинейджъри. Просто трябва да я прочетеш в тази възраст за да те грабне. И понеже навлезнахме в темата фантастика една от любимите книги е ,, Денят на трифидите,,
          О жестока книга......

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
            Понеже смесихме темите аз предлагам тоз Ендър от книгата да го наемем да управлява бъдещата ни флота от дронове и да разгромим враговете.
            това с дроновете е мега тъпо, дронове се използват за нападение и то по наземни цели, не за отбрана. Не могат да пазят територия, не могат да оказват подкрепа на армията - все пак въоражението им е силно ограничено. А кой точно ще нападаме с дронове съвсем не ми е ясно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

              Доброто в историята е това, че взимаме етични решения на база известните ни факти. Решения, които не бихме взели, ако разполагаме с по-истинска картина на действителността. И дилемата - необходима ли ни е всичката информация, за вземане на правилно решение, или наличието ѝ би ни попречило?

              Съжалявам, че си гледал филма и си пропуснал възможността да се насладиш на една наистина добра книга.

              П.С. На мен лично ми харесаха много неща в книгата, но са свързани с категории, които не разбираш добре. Поради това, не смятам да те отегчавам.
              ))))

              Разбирам че от всяка ситуация може да се извлече "поука" ама с тая история прекаляват значително....естественно че ни е необходима цялата информация до която имаме възможност да се доберем...

              Категорията "правилно решение" е много интересна. Теоритично абсолютно всяко решение което даден човек взима в живота си е ПРАВИЛНО. Защото ако не е правилно просто кой да е човек няма да го вземе - очевадно. Освен ако не е мазохист.

              Значи всеки човек взима във всеки момент правилното решение за него...базирано на информацията която има...опита който има..знанията които има...и мислите които се въртят в главата му.

              Въпроса дали някакво решение е ПРАВИЛНО по принцип няма абсолютно никакъв смисъл. Щото...това е въпрос на гледна точка...от оценяващия...или обществото..и освен това само бъдещето може да покаже от всяко решение дали последствията имат положителен или отрицателен ефект върху човека взимащ решенията или върху обкръжаващата го среда. Взаимовръзките са толкова сложни че последствията са невъзможни за предсказване в пълнотата си. Като се има пред вид че последствията след даден период може да са едни...след друг период други а след трети период още по други или същите като в първия период....

              Всяко решение се взима на база на някаква вероятност на практика.
              Това е и същината на късмета. Ама ще задълбаем много а ти това не искаш ...вероятно....

              Същата работа като представата за ИСТИНА...ти не можа да ми кажеш пример за истина....и това не е случайно. Щото просто няма никаква истина...има някаква тезча или "факт" който към момента с наличната информация се приема за истина.

              Например...ти имаш кола...тя да кажем е с черен цвят. Черна ли е колата? )))

              Коментар


              • Понеже смесихме темите аз предлагам тоз Ендър от книгата да го наемем да управлява бъдещата ни флота от дронове и да разгромим враговете.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  Отзад напред:
                  Ѝ дроновете са авиация но, не возят и човек.
                  После, не говоря за „заместване”, а за допълване, като се премести фокусът върху безпилотната. По-евтино, по-многочислено, и дава въздух за укрепване на човешкия фактор.
                  Крайностите рядко са здравословни. Да се шегува човек е едно, да ти вкарва свои думи в устата - нещо различно.
                  Не съм ти приписвал думи, които не си казал. Прочети пак коментара ми

                  И честно казано, писмото ти до Президента ми се видя доста крайно

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Не, просто аз взимам идеята ти за дроновете и я докарвам до крайност

                    Ако имаш предвид малки дрончета за наблюдение на границата ни - това е супер. Даже сигурно вече го правим

                    Но дронове, които да заместят авиацията, това все още е в бъдещето. Както и дроидите, които са още повече в бъдещето
                    Отзад напред:
                    Ѝ дроновете са авиация но, не возят и човек.
                    После, не говоря за „заместване”, а за допълване, като се премести фокусът върху безпилотната. По-евтино, по-многочислено, и дава въздух за укрепване на човешкия фактор.
                    Крайностите рядко са здравословни. Да се шегува човек е едно, да ти вкарва свои думи в устата - нещо различно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                      Доброто в историята е това, че взимаме етични решения на база известните ни факти. Решения, които не бихме взели, ако разполагаме с по-истинска картина на действителността. И дилемата - необходима ли ни е всичката информация, за вземане на правилно решение, или наличието ѝ би ни попречило?

                      Съжалявам, че си гледал филма и си пропуснал възможността да се насладиш на една наистина добра книга.

                      П.С. На мен лично ми харесаха много неща в книгата, но са свързани с категории, които не разбираш добре. Поради това, не смятам да те отегчавам.
                      На мен ми харесваше социалната динамика в книгата, как всъщност бе успял да предсттави хем героите, хем как и защо всъщност действат по даден начин в дадена група и ситуация. А като се съчетае със Сянката на Ендър, което е същата история но разказана от друг човек и става наистина много яка история. Като Рашомон, но с по-малко мълчание

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение



                        Филма е посредствен и е ниско бюджетен. Книгата е по - добра значително, но таргета е за тинейджъри. Просто трябва да я прочетеш в тази възраст за да те грабне. И понеже навлезнахме в темата фантастика една от любимите книги е ,, Денят на трифидите,,
                        Трифидите също е за тийнеджъри, обаче. Ако не я бях чел като ученик по-късно със сигурност нямаше да я прочета

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Значи...Равновесие ....вчера кат споемна за ника на Ендер...и оная книга играта на ендер ...гугълнъх да видя ква е тая книга...и я свалих...понеже много обичам фантастика....обожавам..... Видях че има и филм... и викам чакай да гледам филма. И го гледах.

                          Човек...няма по мега тъп филм който да съм гледал до края...близките 2-3 години.....

                          Значи...нито идея...нито сюжет..нито смисъл...нито игра...абсолютно ТЪП филм....от възможно най тъпите а аз обожавам фантастика....

                          Ти ако си чел цялата книгата си герой.... та би ли ми казал поне един елемент от историята който ти е харесал в Играта на Ендер?

                          А пък чак..нашия Ендер...бил вдъхновен от книгата че ник да си сложи такъв.......нямам думи
                          Филма е мега тъп книгата е класика във фантастиката. Разликата е огромна, аз се отказах да го гледам филма още на първата третина

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            Ако минимум 3 ма човека изразят желанието си да кажа кво ми каза евреина....масон...и Мъней не ще да каже...ще го кажа)) Това е някаква тайна..сред запознатите евреи...))
                            Това че съм евреин, масон и т.н. си е твоя интерпретация

                            Не сметнах за нужно да отричам, защото това само ще затвърди тази представа

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                              Ивчо, ти книгата прочете ли, или реши че е тъпа, защото филма е тъп? Що се отнася до ника ми, май споменах че не е вдъхновен от филма или книгата. Впрочем, впечатлявам се когато привидно умни хора, от верни факти успяват да извлекат погрешни изводи.


                              Мони, ако толкова настояваш, ника ще си сменя, но пола - отказвам!
                              Грешка! Нямах предвид да те изкарвам джендър

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                                Лично и необвързващо мнение - като неразбирашнещо , обикновено нямаш нужният капацитет за това. Това не значи непремено, че си глупав


                                Филма е посредствен и е ниско бюджетен. Книгата е по - добра значително, но таргета е за тинейджъри. Просто трябва да я прочетеш в тази възраст за да те грабне. И понеже навлезнахме в темата фантастика една от любимите книги е ,, Денят на трифидите,,

                                Коментар

                                Working...
                                X