IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

    т.е. не е имало нещо като свещен събор, на който да са казали -"пичове, не ни излизат сметките със строителството на храмове за този и онзи Бог и ще е добре да ги интегрираме в един за по-малък масраф, а и в полза на миряните.."
    не)))

    Виж...аз не съм бил там...да знам кво са мислили.....но обяснението на евреина масон е много яко....))) за мен....
    И то междудругото се покрива изцяло с моите по минали мисли....относно библията

    Ама трябва да има силно желание от групата да кажа...не става така)))

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

      Като казвам не я разбирам...не казвам че не я разбирам а смятам че е глупава. Виж американците поне е ясно що правят това което правят. И то носи ползи ( поне до преди известно време ) ...но при израел не е така. Предполагам това е поради причини свързани със чуството им за недосегаемост.

      Нямам само пред вид външната политика която споменаваш...тея действия не е изчерпват..ама не ми се говори за това честно...
      Според мен си е ок. Ако аз определях птолитиката на Израел нямаше много да се различава от това което правят в момента. Виж арабите не мога да ги разбера. Там очевидно някакви религиозни или идеологически неща наистина им прецаква оценката. Или пък Саудитското кралско семейство е станало вече прекалено голямо и прекалено богато и всеки принц има достатъчно средства да си играе на средновековна дипломация в съседните държави.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

        ескпериментът беше мисловен, другото е от лукаваго))...
        Недей че ако ти кажа за библията......)))

        Еврейски номерца))

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

          Не
          т.е. не е имало нещо като свещен събор, на който да са казали -"пичове, не ни излизат сметките със строителството на храмове за този и онзи Бог и ще е добре да ги интегрираме в един за по-малък масраф, а и в полза на миряните.."

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

            Е какво има да не им разбираш външната политика на Израел. Те съществуват за да могат САЩ да държат под контрол петрола на арабите. Също като руските бази в Сирия, само че САЩ не вярва нито на Саудитска Арабия нито на Турция, че да разчита само на тях, а не иска да държи постоянни огромни контингенти в близкия изток.
            Като казвам не я разбирам...не казвам че не я разбирам а смятам че е глупава. Виж американците поне е ясно що правят това което правят. И то носи ползи ( поне до преди известно време ) ...но при израел не е така. Предполагам това е поради причини свързани със чуството им за недосегаемост.

            Нямам само пред вид външната политика която споменаваш...тея действия не е изчерпват..ама не ми се говори за това честно...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

              Затова музиката се пише за определен инструмент а не по принцип. Относно експеримента ти......
              ескпериментът беше мисловен, другото е от лукаваго))...
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                Такова нещо не се е случвало, съгласен съм 100% с това
                Ми не си, всъщност Засечката става, когато "правилно" за индивида е "неправилно" за обществото. Или обратно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                  Има ли нещо общо с монотеизма и претенцията да са първата такава религия?
                  Е, кланяли са се и на други божества.
                  Полето на ВЯРАТА е осеяно с мини и там трябва да се стъпва на пръсти. Предполагам, че това е било някакъв компромисен вариант за преминаване от политеизъм към монотеизъм.
                  Не

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                    edno на ум за сбора, нали ! как можах да го пропусна, ама че съм )) (шегувам се)
                    надявам се с илюстрацияta по-надоле, да се изясни, (че не говорим за "сбор букви" а просто за матем., абстракция в означенията ) ! (y)!
                    "Дума, описваща определена "архитектура" на психиката." - Да точно, и аз го виждам така, а не това което се е случило с "думата", следствие на кило погълната домашнярка примерно)
                    "И разлика в една от буквите, може да доведе до коренно противоположна представа за света". - Това си е силно твърдение (може и да се докаже ) - Което мога да усиля в още по-хард вариант - Не само че разликата в една буква, може да доведе разлика някаква в представите - нещо още по-сериозно прогнозирам,,- че може да съществуват две НАПЪЛНО ЕДНАКВИ "думи" (от така представените резултати) и при това със сериозна разлика в представите.
                    За илюстрация, нека направим един мисловен експеримент:
                    Да си представим две еднакви концертни зали. В едната поставяме мислено рок китарист, (със съответната китара), а в другата джаз- пианист със съответния роял. Даваме им две еднакви партитури. Например 48 ноти. Нека и двамата да са перфектни изпълнители, и да свирят без импровизация. Изслушваме единия в едната зала, после другия в другата. Всичко е еднакво, ноо.... звукът, докосването, емоция, вдъхновение и т.н. ще са много различни. нали !?!? Различни са дори самите инструменти като звук тембър нюанс т.н.- основния тон и ритъм абсолютно еднакви, но обвертоновете доъплващи до пълният звук, - много различни.
                    Е гледам по подобен начин и на теста с "думите".))
                    Ако трансформирам "дума" до мета-символ и ползвам някои абстракции от мета-математиката, в мен се зароди една силна идея - че от същите данни на този тест, с така направените резултати, е възможно да се извлекат значително, ...значително повече информация за съответния личностен тип., отчитайки и % с който се е появила всяка "буква"-както я наричаме формално в личностния тип "дума") Може би това е направено вече, не знам, не ми е моя специалност, но може и да се направи и се сещам как))
                    В случая какво прави теста - нищо повече от това да назначи една от 16 думи, на тествания индивид (но забележи, че има огромни нюанси във вероятността за всяка "буква" от "дума"та.)
                    Теста казва примерно - "ти си командир" и толкова честито на печелившите (радост в къщи)
                    А Сега си представи, че може да се извлекат всички останали 15 обертона И резултата да се представи така:
                    Индивида "Ендер" (примерно) е: Командир -30, Архитект-15, Логик-6, Адвокат-16 ....i t.n.. (изброени всички типове със съответните тегла, (за прегледност, нека сума от теглата да е 100)
                    Е това е много по-финно разкодиране на личностния тип, който става вече уникален почтииии като ЕГН, нале!? и следстввие на това - колкото различни ЕГН имаме, толкова и различни представи, както казваш, ще са налични)) независимо, че най-голямото тегло ти е примерно "командир".)
                    Нещо още по-страшно - може да се ползва идеята, за избор на личностен тип "командир" ноооо,,,, със съвсем специални качества измежду хиляди други- кандидат-"комадири" , (e te това е силата на математическото въображение и абстракция)
                    (Тук ми се прииска макар задочно, силно да благодаря на "Хер" Табаков, - мой преподавател по "формална" логика, мета-математика, и т,н, казвам му името щото да се знае "че и ний сме дали " нещо на света, ... не е вече в България дава на други Но личните дискусии с него по най-различни теми и из предмета са ми оставяли заряд и вдъхновение, и дори споменът за "методите" с който "боравехме" мисловно, може да генерира старахотни идеи. (От нищо - нещо) за без пари както се казва )
                    Дори веднъж ми сподели свое доказателство, че "Нормален човек по принцип може да излъже почти всички, но себе си не може". - Това ми е и допълнеието към поста ти, в който беше казала, че може да има изкривяване на резулати в теста поради лъжа. Специално при мен лъжата за отговорите в теста отпадна, защото го правих за себе си, (да видя коя от "думите" най-тежи при мен)))) а вече знам, (имайки предвид силното доказателство на хер Табаков) че не мога да се самоизлъжа.
                    Приятни мисловни вечерни занимания, на цялата компания! (като се извинявам за многословието и се надявам се да не се повтаря)
                    Затова музиката се пише за определен инструмент а не по принцип. Относно експеримента ти......

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                      това с дроновете е мега тъпо, дронове се използват за нападение и то по наземни цели, не за отбрана. Не могат да пазят територия, не могат да оказват подкрепа на армията - все пак въоражението им е силно ограничено. А кой точно ще нападаме с дронове съвсем не ми е ясно.
                      До колкото разбрах, талибаните и бежанците. Викам талибаните да не ги пипаме, че ще станем мишена за едното нищо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                        Понеже смесихме темите аз предлагам тоз Ендър от книгата да го наемем да управлява бъдещата ни флота от дронове и да разгромим враговете.
                        след като имат пушка....да унищожат планетата....и да отидат до нея...за кво беше Ендър ми беше най любопитно)))

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                          Не е моя....

                          Принципна е...наистина евреите крият че са евреи понякога но не могат да отрекат това в прав текст.

                          няма значение де...аз харесвам евреите...не харесвам и не разбирам външната им политика....но пък харесвам вътрешната им политика..

                          кат щатите...обичам американците...но не харесвам но пък разбирам вътрешната им политика....и също не харесвам но пак разбирам вънпната им политика...

                          да не казвам за руснаците))

                          ама що да не кажа....

                          Значи харесвам руснаците...харесвам и разбирам вънпната им политика...а по отношение на вътрешната...някой неща ми харесват ..някой не ми харесват но ги разбирам
                          Е какво има да не им разбираш външната политика на Израел. Те съществуват за да могат САЩ да държат под контрол петрола на арабите. Също като руските бази в Сирия, само че САЩ не вярва нито на Саудитска Арабия нито на Турция, че да разчита само на тях, а не иска да държи постоянни огромни контингенти в близкия изток.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                            Филма е мега тъп книгата е класика във фантастиката. Разликата е огромна, аз се отказах да го гледам филма още на първата третина
                            трябваше да го споменеш между другото ...щот се преебах)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                              Това че съм евреин, масон и т.н. си е твоя интерпретация

                              Не сметнах за нужно да отричам, защото това само ще затвърди тази представа
                              Не е моя....

                              Принципна е...наистина евреите крият че са евреи понякога но не могат да отрекат това в прав текст.

                              няма значение де...аз харесвам евреите...не харесвам и не разбирам външната им политика....но пък харесвам вътрешната им политика..

                              кат щатите...обичам американците...но не харесвам но пък разбирам вътрешната им политика....и също не харесвам но пак разбирам вънпната им политика...

                              да не казвам за руснаците))

                              ама що да не кажа....

                              Значи харесвам руснаците...харесвам и разбирам вънпната им политика...а по отношение на вътрешната...някой неща ми харесват ..някой не ми харесват но ги разбирам

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                Ако минимум 3 ма човека изразят желанието си да кажа кво ми каза евреина....масон...и Мъней не ще да каже...ще го кажа)) Това е някаква тайна..сред запознатите евреи...))
                                Има ли нещо общо с монотеизма и претенцията да са първата такава религия?
                                Е, кланяли са се и на други божества.
                                Полето на ВЯРАТА е осеяно с мини и там трябва да се стъпва на пръсти. Предполагам, че това е било някакъв компромисен вариант за преминаване от политеизъм към монотеизъм.
                                Last edited by R1a1; 21.06.2018, 19:33.

                                Коментар

                                Working...
                                X